Испечати | Затвори го прозорот

СРЕЌНА НОВА ГОДИНА

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Македонци ширум светот
Опис на форумот: Новости и активности на нашинците од сите континенти
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17269
Датум на принтање: 19.Мај.2022 во 04:25
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
Постирано од: chuchuliga
Наслов: СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
Датум на внесување: 31.Декември.2008 во 13:30
На сите македонци ширум светот:
Новата 2009 Година да ни е среќна, бериќетна и просперитетна на сите. Од се најмногу ни посакувам поголема сплотеност, лојалност, солидарност, меѓусебна почит и поддршка, заедништво и стремеж кон заедничка цел - тоа мало прекрасно, ретко драгоцено парче земја да излезе од таа дупка и да има улога и влијание во случувањата во регионот и Европа. Без караници, комплекси и натпревари кој е попаметен или поуспешен,  да го собираме и умот и успехот на купче, за сите заедно да се поддржуваме, гордееме и одиме напред.
Ова им го посакувам и на гастарбајтерите, на работниците, на интелектуалците, уметниците, научниците, но и на сите оние кои се од самата држава платени да ја промовираат земјата во странство - амбасадорите и дипломатите.
 
СРЕЌНА НОВА 2009 ГОДИНА!Коментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 31.Декември.2008 во 13:42

 

На
сите
они кои
се
уште не
бакнуваат кога
се
поздравуваат со
нас, на сите оние кои
сакаат да ни дадат подарок
без посебна причина, на сите оние
кои сакаат
да спијат подолго,
но
секогаш се будат
добро расположени, на сите
оние кои
напорно работат, но
знаат и добро да се забавуваат,
на сите оние кои
секојдневно брзаат
на работа, но влегуваат со насмевка во
канцеларијата, на сите оние кои го исклучуваат
телевизорот за да
поразговараат со пријателите,
на сите
оние кои често доцнат, но
не даваат лажни извинувања, на сите
оние кои се
среќни кога ќе сработат двојно повеќе,
на сите оние кои се уште имаат ентузијазам на дете
и
разумност на возрасен, на сите оние кои стануваат рано
наутро само за да им помогнат на своите пријатели, на сите
оние кои не чекаат
да дојде Божиќ за
да бидат похумани
и да подарат барем
малку љубов


на сите пријатели, колеги

им посакуваm

СРЕЌНА НОВА 2009 И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

 

 -------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 01.Јануари.2009 во 03:47
...Среќна Нова Година....
Се што сакате да ви се исполни....


Постирано од: butterflyM55
Датум на внесување: 01.Јануари.2009 во 03:57


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 31.Декември.2009 во 15:54
  Среќни празници на сите форумџии и помалку нервози во новата година големо%20гушкање

-------------


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 31.Декември.2009 во 16:31


-------------


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 01.Јануари.2010 во 02:16
Srekjna Nova 2010 na site chlenovi od ovoj forum!
Neka vi donese zdravje, srekja i radost i neka vi gi ispolni site vashi zhelbi!

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 01.Јануари.2010 во 14:30
Среќна Нова 2010 и до мене
Се најдобро до сите


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 01.Јануари.2010 во 18:15
http://www.youtube.com/watch?v=3-cvUPxi0ho"> - Среќна нова 2010 на сите членови на форумов големо%20гушкање

http://www.youtube.com/watch?v=3-cvUPxi0ho -

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 01.Јануари.2010 во 18:46
ауу Calipso песнава ме погоди

-------------


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 18:28
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА НА СИТЕ!!!
забавакловнсреќаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање


-------------
Бројни мали луѓе, на бројни мали места, кои прават бројни мали чекори можат ликот на целата планетата Земја - да го сменат.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 18:33


Srekjna Nova godina,se najubavkoголемо гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: chuchuliga
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 12:46

Честити и радосни Божиќни празници!големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање-------------
Бројни мали луѓе, на бројни мали места, кои прават бројни мали чекори можат ликот на целата планетата Земја - да го сменат.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 29.Декември.2010 во 14:29
Среќни новогодишни и божиќни празници на сите кои го посетуваат форумот големо%20гушкање
големо%20гушкање
 


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 31.Декември.2010 во 17:25

Na site Makedonci sirum svetot i na site clenovi na forumov kade i da ste neka vi e Srecna Nova 2011....

 -------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Pavaroti
Датум на внесување: 31.Декември.2010 во 17:38
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

<P =Msonormal style="MARGIN: 0in 0in 0pt"><SPAN lang=PL style="COLOR: blue; FONT-FAMILY: 'Comic Sans MS'; mso-ansi-: PL">Na site Makedonci sirum svetot i na site clenovi na forumov kade i da ste neka vi e Srecna Nova 2011....

<P =Msonormal style="MARGIN: 0in 0in 0pt"><?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p> 


<P =Msonormal style="MARGIN: 0in 0in 0pt"><o:p></o:p>
</SPAN>Срекна Нова Година на сите членови и сите желби да Ви се остварат. А јас од се срце ќе Ви посакам најпрво многу паричиња заработени поштено но со малку напор па потоа здравје (тоа се купува бре)


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 01.Јануари.2011 во 14:51
Честитки и од мене,на сите во и вон Македонија,а на сите форумџии им посакувам многу здравје,многу љубов...а тоа само по себе е среќа.
Бидете среќни,бидете насмеани,се што е добро нека ве следи во Новата 2011 Година,а се што е лошо....нека ве заобиколи!

Slika


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Omar
Датум на внесување: 01.Јануари.2011 во 18:15
Srekna Nova godina na site... големо%20гушкањебакнеж


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 02.Јануари.2011 во 02:04
http://www.youtube.com/watch?v=BBH5xYEBEU4">Среќна нова година на ситеголемо%20гушкање

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јануари.2013 во 16:09
Srekjna i berikjetna 2013 godina,ispolneta so mnogu zdravje,ljubov i prijatni momentiголемо гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јануари.2014 во 15:59
Srekjna Nova 2014 godina ,mnogu zdravje ,ljubov i berikjetголемо гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 03.Јануари.2014 во 07:08
Srekna Nova Godina na site clenovi na Idividi forumot 


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јануари.2016 во 12:27

Среќна Нова 2016 годинаголемо гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Суада
Датум на внесување: 02.Јануари.2016 во 09:21
Среќна нова 2016 година на сите што ја отворат темава , многу љубов, здравје и хармонија да има и завледеат во нашите животи

-------------
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
ХехеИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk