IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2012 во 19:42
Може една семинарска за Хурем Султан?
Кон врв
saara.s Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saara.s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2012 во 22:16
Луѓе ми требаат 2 состави за писмена на тема
- Кирил и Методиј основачи на словенска писменост.
- Климент Охридски основач на македонската писменост. ( инаку за утре ми е писмената, една од овие теми ке ни се падне на писмената, нема да е истиот наслов но во суштина за тоа треба да се пишува, ако знае некој или ако има нешто вакво го молам веднаш да ми го напише, многу ми е потребна помош, фала однапред )
   
Кон врв
saara.s Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saara.s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2012 во 23:05
Луѓе ми требаат 2 состави на тема
* Кирил и Методиј основачи на словенската писменост.
* Климент Охридски основач на македонската писменост.
( Инаку овие два наслови се теми за писмена задача, не ни ги дава истите наслови но во суштина треба да се пишува за тоа.. Писмената ми е за утре, ако некој знае или има есеј во врска со ова го молам да ми напише, многу ми е потреба помош, многу! благодарам однапред )
Кон врв
Mawotoo 1234 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mawotoo 1234 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 12:55
Ке може ли ако ја има некој прераскажано Недоразбирање од Албер Ками да ми помогне..Ми треба за утре прераскажана,а неможам да најдам ништо во врска со драмата..Благодарам однапред
Кон врв
spaceshuttle Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaceshuttle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 19:53
Imavme pismena po makedonski i temata ni bese za dostoinstvo da go objasnime kako poim i sto pretstavuva vo nasiot zivot.Jas kolku sto se rasprasav i kolku sto procitav po nekoi leksikoni sfativ deka pod dostoinstvo se podrazbira samopocit odnosno pocituvanje na samata licnost kon sebesi.Toa go pisuvav i na pismenata no dobiv 4 i koga ja prasav profesorkata zosto mi kaza deka sum trebala da pisuvam i za drugi vidovi na izrazuvanje pocit.Sakam da znam dali sum bila vo pravo ili ne i ako moze nekoj ubavo da go definira ovoj poim.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 23:52
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Може една семинарска за Хурем Султан?

смеењеда
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
nizaeden Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nizaeden Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2012 во 19:46
Mi treba sostav od 7-10 str. za ubavinite,turizmot i ugostitelstvoto vo Makedonija
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2012 во 22:45
shto?!изненадување... samo 7....10 strani?збунетост


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tanjichka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2012 во 15:17
Од прегеска пробувам да најдам состав за есеј. Треба да се искористат зборовите Беда, војна, неукост, болести, глад и студ и есејот да биде со некаде околу 100-150 збора. Штета што никаде не можам да најдам... Ве замолувам ако има некој/а што може да ми помогне да составам есеј со горенаведените зборови. Однапред Ви благодарам. Поздрав!
Кон врв
nizaeden Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nizaeden Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2012 во 19:37
da od 7 do 10 str.
Кон врв
zorica-nikola Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zorica-nikola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2012 во 21:26
mi treba sostav so tema ROMANTIZMOT KAKO LITERATUREN PRAVEC VO EVROPA I MAKEDONIJA ve molam napisete mi poz cao
Кон врв
butel1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2012 во 18:14
Ми треба есеј по филозофија за утре на тема "Слободниот пазар е најдобар за економијата и човечкиот живот(Адам Смит-економски либерализам)" ВИ БЛАГОДАРАМ МН (нов сум на форумов,слаб сум за есеи но ке се трудам да помогнам за нешто др што знам !)
Кон врв
butel1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2012 во 18:36
Ми треба исто и за "Не можеме да правиме големи работи, но малечките можеме да ги правиме со голема љубов(Мајка Тереза)"
Кон врв
Neve Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neve Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2012 во 18:45
Здраво. Треба да пишувам есеј од 4 000 зборови поврзан со книгата Кодот на Да Винчи. Би пишувала заХармонија меѓу мажот и жената и како да се постигне таа духовна целост со цел да се добие просветлување. Ми треба сугестии за литература, македонска или англиска. А и e-верзија би пожела да помогне. Се е добредојдено

Фала однапред.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,717 секунди.