IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Беки322 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Беки322 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2011 во 14:04
Ми треба писмен состав на тема
'Класицизмот во делата на Молиер'.
Ве молам ако може некој нека ми помогне, ми треба за утре.
Кон врв
Angelaaaaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Angelaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 20:13
Ke moze li nekoj da mi dade ako ima sostav za Prokleta avlija ili Stranecot? Falaa odnapred =D
Кон врв
Mai4ka1993 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mai4ka1993 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2011 во 16:43
dane imate sostav za stranecot od albert kami koj imat neka mi go pustit vo poraka :)
Кон врв
pero95 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pero95 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2011 во 23:09
Aj ako moze nekoj da mi pomogne so da pisuvam za temava:
- "Ljubovta i cesta za Sid"
Fala odnapred :)
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 16:36
Може ли некој да ми уплати уште 25 години пензиско осигурување, за да можам утре да отидам во пензија со 37 години?
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 16:37
Што поголема сума, за да имам поголема пензија?
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2011 во 09:22
  СОДРЖИНА
(за полесно да се снајдете низ страниве и да не барате нешто што веќе го има прво разгледајте ја содржинава)

1стр-Патриотизам
     Свет во кој живеам
     Линкови за пребарување на семинарски
     Климент и Наум Охридски
     Михаил Шолохов(Хуманата човекова димензија во ликот на Андреј Соколов)
     Чичко Горио : Љубовта со пари не се купува
     Црноризец Храбар
     Јоаким Крчовски
     Кирил Пејчиновиќ
     Данте Алигери и Франческо петрарка- Љубовта во нивните дела
     Обредни песни
     светот и животот денес

2стр-Ликот на Велика
     Споредбата помеѓу ликот на Дон Кихот и Санчо Пансо
     Осамениот Хамлет и неговата упорност да се одмазди
     Оплакувањето на мртвиот јунак во поемите “Крвава кошула” и “Сердарот”
     Споредба меѓу љубовта на Александар и Клеофила и Аксијана и Пор
     Поетскиот збор на Кочо Рацин - Елегии за тебе
     Црно семе- Ликот на Доне,Ликот на Велика
     Константин Миладинов
     Т'ГА ЗА ЈУГ
      Чорбаџи Теодос        - кратка содржина
     Григор Прличев
     Белата долина-Симон Дракул

3стр-
     Големата Вода
     Јордан Хаџи Константинов Џинот-Труд ми е името
     Панонски легенди
     Неспоивоста во карактерот на Татјана и Евгениј Онегин
     ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
     ПЕРЕ ТОШЕВ
     ПЕТАР ПОП АРСОВ
     ДАМЕ ГРУЕВ
     ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
     ЕГЕНИЈ ОНЕГИН
     според делото на Јоаким Крчовски
     Ликот на Неда и Кузман во поемата Сердарот
4стр-Бисеро моме Бисеро-обработка
     просветителството во Македонија
     Чорбаџи Теодос
     “What are your plans 10 years down the road?”состав
     Сердарот
     Споредба на ликивоте Арсо и Глигор во романот Пустина
     Доста Рожденката,Митра-за ликовите
     Охридска книжевна школа
     Пустина од Ѓорѓи Абаџиев
     Кратка содржина на драмата Тартиф од Молиер
     алуминиум
     Ликот на Неда-Сердарот
     ˝ Крпен живот ˝ од Стале Попов
     Данте Алигиери

5стр-ОКСИДИ,КИСЕЛИНИ,ХИДРОКСИДИ
     Земјата на снегот-Јасунари Кавабата
     линк за хемија
     "Еден народ не исчезнува додека мисли, чувствува и зборува на свој јазик
     "Правото да се лаже во хумани цели"
     ,,Писмото го победува времето,,
     Повик На Дивината
     „Слободните деца на Самерхил„
     Чичко Горио
6стр- Ежен де Растињак
      Гавранот
     Повик на дивината
     Македонска крвава свадба
     Гарванот-песна
     Моите желби имаат име-состав
     Вујко Вања
     анализа на ликовите Јон и Велика-Пиреј
     К А Н Ц О Н И Е Р,П Е К О Л О Т
      Дон Кихот, Хамлет,Слободата на ренесансата
     Трубадурите на ренесансата – однос на Данте и
   Петрарка кон идеализираната жена
     Душевната тага на Гилгамеш – вознемиреност и страв
     Победата на љубовта во класицизмот
     Тартиф е вечна составка на човештвото
     Лик од мојата фотографија
     Љубовта ја облагородува и оплеменува човековата душа
     Музиката одраз на човечката душа
      Погледи кон детството
     Пораките на природата
     *ДОБРОТО ОДНЕСУВАЊЕ ВРЕДИ ПОВЕЌЕ ОД СЕ*
     *ЛИКОТ НА ХАМЛЕТ*
     *КИРИЛ И МЕТОДИЈ - ОСНОВОПОЛОЖНИЦИ НА СЛОВЕНСКАТА ПИСМЕНОСТ*
     *ИЛИЈАДА - ЕПОПЕЈА ЗА ХЕРОЈСКИТЕ ГОЛЕМИНИ*

7стр-"Makedonskata bitova drama megu dvete svetski vojni i nejzini karakteristiki"
       Ви ја откривам смислата на животот
      Злосторство и казна-ликот на Раскољников
      Коле Чашуле -биографија
      Тартиф-Молиер
      Странствувањето на Чајлд Харолд
       “Сид”
      Марта
      линк за семинарски
      "ПАРИТЕ СЕ ОТЕПУВАЧКА", "ПЕЧАЛБАРИ"
      Зошто да не помогнам, израдувам????
      "Хамлет" од Вилијам Шекспир

8стр-Гилгамеш владател, јунак и човек
      Јунаците во Илијадата – Ахил наспроти Агамемнон
      Смртта на Иван Илич
      Чорбаџи Теодос        - кратка содржина
      ,Слово за празниците" - Кирил Пејчиновиќ
      КРВ, КРВНИ ГРУПИ, ТРАНСФУЗИЈА
      Албатрос-Бодлер
      The notebook
      ЗБОГУМ УЧИЛИШТЕ МОЕ
      Зборникот на Миладиновци
      Григор Прличев
      Панонски легенди
      Константин Миладинов
9стр-Рајко Жинзифов
     мојата идна професија-состав
     романтизмот во Македонија
     Крпен живот
     ЦРНИЛА, Коле Чашуле
     ПАРИТЕ СЕ ОТЕПУВАЧКА, Ристо Крле
     Пороците во сопствениот живот
     Улица - Славко Јаневски
     линк за додтави и семинарски
     "Страдањата на Младиот Вертер"
     кратка содржина од книгата Чичко Горио
     Клетници
     линк за Смртта во Венеција
     Македонски книги-линк

10стр-ЧОРБАЏИ ТЕОДОС, Васил Иљоски
     ЧЕСТ, Васил Иљоски
     ВЕЈКА НА ВЕТЕРОТ, Коле Чашуле
     ВИТЕЛ, Коле Чашуле
     ПАРАДОКСОТ НА ДИОГЕН, Томе Арсовски,
     ДИВО МЕСО, Горан Стефановски
     „Страданијата на младиот Вертер“
     Гарванот
     Странствувањето на Чајлд Харолд - БАЈРОНИЗМОТ
      Мојата улица-песна
     „Шагринска кожа“
     метали-линк
     анализа на песната ГЛАС од Рајко Жинзифов

11стр-светот во кој живееме-состав
     Сердарот
     хлороводородна киселина
     Вишновата градина
     Странецот - Алберт Ками
       Да се биде Македонец ... Привилегија е ....!!!
     Македонска Крвава Свадба
     Дон Кихот
     Кандид-Волтер
     Тартиф
     Илијада,Едип
     
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Elb Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Elb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 00:21
Леле морам да ве замолам дали некој може да ми напише нешто за тема Егзистенцијализам - апсурдот (странецот)самопронаоѓање( демијан и игра во р'жта..Барем некој hint дајте ми ако ништо друго зашто стварно немам поима што да пишувам..Фала однапред :D
Кон врв
milka1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milka1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 10:26
Ве молам ми треба состав "Tрката по пари го уништува човекот"за писмена ми е
Кон врв
milka1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milka1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 10:41
Ве молам ако може некој да ми помогне ми треба за писмена
1 светот на љубовта е еден посебен свет
2 надворешната убавина не е показ и на душата
3 секој на свој начин го чувствува својот долг кон татковината
4 трката по пари го уништува човекот
Кон врв
milka1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milka1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 11:29
Бе молам ми треба за писмена ако може некој да ми напише нешто за
"Трката по пари го уништува човекот "
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 12:51
Originally posted by milka1 milka1 напиша:

Бе молам ми треба за писмена ако може некој да ми напише нешто за
"Трката по пари го уништува човекот "


Која глупост
тоа воопшто не е точно
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
AKPG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AKPG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2012 во 16:19
as
Ми треба разговор на дијалект ,напишаното треба да биде како драмски текст ,на било кој дијалект. Помош! , барем дајте идеја за што да пишувам.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2012 во 14:59
пишуваш семинарска, упорно ја бара нали и на крај ни еден поглед не и упатува... срце ме здоболе

можеше да каже нешто, а не да ја фрли само на бирото...

Изменето од sanja-a - 21.Јануари.2012 во 14:59
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.