IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
rokiii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rokiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2011 во 22:33
Decki mi treba sostav za lirika i za epika pomagajte vrska neam :)! FAla
Кон врв
AcidGunner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcidGunner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2011 во 18:36
Ве молам да ми напишете состави на теми: "Пеколот" од Данте Алигиери и "Де Камерон" од Џовани Бокачо... и ќе ве замолам да бидат од 300 до 350 зборови... ВЕ МОЛАМ МНОГУ МИ Е БИТНО... фАЛА ОДНАПРЕД :)
Кон врв
leonagirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leonagirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2011 во 23:03
Дали може некој да ми помогне барем на една од следниве теми:
1. На страната на понижените и угнетените преку страниците на „Клетници“ од Виктор Иго
2.Кобната љубов на Гете во „Страдањата на младиот Вертер“
3. Внатрешните душевни конфликти и имагинарното во „Гарванот“ на Едгар Алан По

благодарам
Кон врв
D.Jovanova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.Jovanova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2011 во 23:09
ve molam da pronajdete nesto za veterinarni preparati ....mnogu mi e itno .fala :)
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2011 во 23:50
А да се симнете од фејс и фатите книга во раце не ќе биде лошо.изненадување
Него уствари да не ви се мешам во образованието терајте си вака, не може сите да бидат академски граѓани, мора да има и градежни работници, конфекционери, општи работници кои работат за минималец и ред други (неправедно)недоволно платени и подценети професии...да...Терајте вака се гледаме на градилиште...среќа
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
рени Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај рени Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2011 во 09:43
Дали некој има нешто за Смртта во Венеција и за расказите од Чехов Смртта на чиновникот, Одмаздник и Павиљон бр.6.Ми треба за во четврток. Ве молам за помош.БЛАГОДАРАМ.
Кон врв
125 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 125 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2011 во 18:39
utre che pram pismena za slednive temi
1. jas i moeto ego
2. za makedonija
3. mojata posakuvana destinacija

dali bi mozhele da mi pomognite za bilo od koja od temite?


fala odnapred

Изменето од 125 - 02.Ноември.2011 во 19:00
Кон врв
Tajbe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tajbe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 10:50
HITNOOO!!!! mi treba kratko sosstavce za moralnite normi povrzani so likot na Asenbah od ''Smrt vo Venecija" od Tomas Man. Odnapred falaaaa
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 19:38
Здраво дечки како сте шо прајте?
Туку ми требаат состави на теми „Ликот на Ежен Де Растињак“ и „Ликот на Раскољников“. Ги најдов лектирите на интернет па едната ја пишувам ама пак ми треба опширно за овие 2 карактери(ликови). Ова ми треба за писмена која ја правам за 1 недела. Поздрав дечки и фала однапред.
Кон врв
Monika88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monika88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2011 во 20:41
Zdravo decki. mi trebaat sostavi na slednive temi:
1. Dozdot-simbol na tagata
2.Gulabot- simbol na mirot

Изменето од Monika88 - 05.Ноември.2011 во 20:42
Кон врв
Monika88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monika88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2011 во 21:53
hitno mi trebaat ovie temi
Кон врв
stefanija06 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stefanija06 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 16:18
здраво ми треба писмени состави најдоцна до утре попладне на тема:
1. Срцето- симбол на љубовта
2. Дождот- симбол на тагата
3. Гулабот- симбол на мирот

Ве молам помогнете .... благодарам однапред.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 23:01
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

Здраво дечки како сте шо прајте?
Туку ми требаат состави на теми „Ликот на Ежен Де Растињак“ и „Ликот на Раскољников“. Ги најдов лектирите на интернет па едната ја пишувам ама пак ми треба опширно за овие 2 карактери(ликови). Ова ми треба за писмена која ја правам за 1 недела. Поздрав дечки и фала однапред.

Решение некој?
Кон врв
stefanija06 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stefanija06 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2011 во 23:26
помош нешто ??? :(
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.