IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
majahudgens Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majahudgens Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 18:27
Ве молам помогнете ми. Никако не можам да најдам податоци на оваа тема а многу ми требаат за изработка на проект
Кон врв
gorenje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorenje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 20:26
Decki mi treba nekoj esej ili da se preraskaze nekoja poema od knigata DEKAMEROn
a vo momentot ja nemam knigata itno ve molam !!!!

Изменето од gorenje - 13.Октомври.2011 во 20:27
Кон врв
gorenje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorenje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 20:26
o;

Изменето од gorenje - 13.Октомври.2011 во 20:27
Кон врв
Antonio2344 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antonio2344 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2011 во 20:58
Абе луѓе нов сум тука да не има некој состав за Pecalbarstvoto-tradicija ili kopnez za podobar zivot ?!! Ми треба одма .. !! :D
Кон врв
Jasmina07 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jasmina07 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 12:16
Ве молам состав ако има некој на тема: Хамлет-патоказ за идните генерации да не размислуваат домадски и да се борат против неправдите во општеството и против лажниот морал во меѓучовечките односи...Фала одапред... :))
Кон врв
MiNER_666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MiNER_666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2011 во 10:39
дали некој може да ми помогне не најдов никаде материјал за Семјуел Бекет ми треба краток вовед и после исто така накратко за "Чекајќи го Годо" ви благодарам однапред
Кон врв
D.Jovanova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.Jovanova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2011 во 11:00
ITNO mi treba kratka sodrzina na eden raskaz od Vujko Vanja .. ve molam .. :) pozz
Кон врв
MissDobrinka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissDobrinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2011 во 17:41
Итно ми треба есеј за писмена за Донските раскази од Шолохов :)
Кон врв
veka1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veka1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2011 во 22:38
Ve molam ako moze da mi napisete pismen sostav za :BEZBEDNOSTA VO MOJOT GRAD.Ako moze nekoj da mi pomogne.
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2011 во 22:58
Ne moze za bezbednosta vo tvojot grad oti ne e bezbeden
Кон врв
malapeperutka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malapeperutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2011 во 12:10
ajde ve molamm ako imate nekoj sosotav za "BOITE NA ESENTA " da mi prati    FALA ODNAPREDD !! mi treba za do vtornik
Кон врв
Hawkz Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hawkz Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2011 во 12:34
Здраво! Ако може да напишете состав за:

Франческо Петрарка
- Улогата во историјата на светската поезија;
- Белези на неговата поезија со примери(цитат од Канцониерот;
- Белези на сонетот;
- Жанровска застапеност во Канцониерот;
- Фигуративниот јазик во сонетата;

Данте Алигиери
- Структурална анализа на епот "Божествена Комедија";
- Со посебен осврт кон "Пеколот";
- Врската на средновековната и ренесансната поетика во делото;
- Стилот, јазикот, мотивите и идеата;

Џовани Бокачо
- Улогата на Бокачо во светскиот расказ (новела);
- Структура на Декамерон (раскажување во рамка);
- Мотиви во новелата, ликови и карактери;
- Индивидуален осврт врз една новела;

Фала однапред :) - Ако може побрзо бидејќи ми е за оваа недела :(
Кон врв
gabi trajkoska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gabi trajkoska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2011 во 13:57
ми треба есеј на тема :
"Човековата слобода и третманот на мотивот на љубовта " треба да се состави сопред слуцувајната во Пеколот од Данте Алегери и Канционерот од Франческо Петрарка
се надевам дека некој ќе ми помогне :)
Кон врв
jasse Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasse Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2011 во 17:48
Ве молам нешто општо за митологијата.Ми треба за писмена работа.Фала однапред
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.