IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 107108109110111 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
duhovitiot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај duhovitiot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2016 во 20:08
Ми требат три состави по можност ако некој може да каже.
1.Зошто да не утешам,помогнам,израдувам.
2.Добрината го грее срцето.
3.Фотографија од мојата паралелка.
Кон врв
Јас сум свинче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јас сум свинче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2016 во 20:23
1. Кога ќе пораснам сакам да станам доктор и другарми сакаше да стане доктор, но тој немаше доволен успех, го утешив и си заминав. Немаше ништо што да му направам, многу ми е криво за другарми, се ќе сторам за да му помогнам.
Ќе се израдувам доколку бидеме во иста амбуланта, одделение и да работиме заедно.

2. Скитник сношти помина покрај мојата врата, му дадов корка леб и чаша сокче добрината што ја направив срцето ми го огреа.

3. буручкав во старите работи у подрум и налетав на една фотографија од мојата паралелка и јас, толку спомени ми врати, солзи ми навраа и се стркалеа по мојот образ. Посакував да се врати времето, повторно да бидам во времето од фотографијата, кога би бил/а, се би било поинаку.

ТОЛКУ!

Изменето од Јас сум свинче - 21.Март.2016 во 20:25
Кон врв
nikolovskas_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolovskas_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2016 во 22:27
Ќе може ли некој да ми напише текст на тема "Справување со конфликтите во семејството"? Фала однапред.
Кон врв
писмени.есеј Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Април.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај писмени.есеј Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2016 во 00:35
Ако имате потреба од состави, писмени или есеј пишете ми на следнава адреса pismeni.esej@mail.com . Цена е 300 ден и ги добивате за 24 часа.
Кон врв
Kristinaaaa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Април.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristinaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2016 во 11:26
Ja ima nekoj Kalesh Angja prerasakzana lektira ve molam pratete itno ee
Кон врв
dagor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Април.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2016 во 18:21
Ke ve molam moze li nekoj da mi napise kratka sodrzina na lektirata za 6 oddelenie , "Ednorogiot elen" od avtorot Rifat Kukaj .Kako i beleska za avtorot , tema i idea. Vi blagodaram odnapred.
Кон врв
eduardobr61 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eduardobr61 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2016 во 06:45
Јас препорачувам https://www.penpaland.com размена јазик базирани веб-сајт
Android:http://app.appsgeyser.com/Penpaland
Кон врв
markobajo123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај markobajo123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2016 во 21:25
Mi treba sostav za ove 2 pismeni 1.Zivej vo segasnosta, razmisluvaj za idninata.
2.Samo hrabriot covek znae da prosti
Кон врв
leicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2016 во 21:54
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

СВЕТ ВО КОЈ ЖИВЕАМ

Мојот свет, за разлика од светот на моите родители кои воопшто не ми помагаат при учењето, е светот на компјутерите и интернетот. Таму си имам многу другарчиња од кои си барам да ми напишат домашни задачи, состави и.т.н. Како и секогаш, така и овој пат, од нив побарав да ми го напишат овој состав во кој се раскажува за мојата мрзливост ...
Ете гледаш! Јас не сум како ОноА збунетион и ОнаА навивачкана на Вардар[IMG]smileys_novi/3.gif" align="absmiddle" alt="намигнување">[IMG]smileys_novi/10.gif" align="absmiddle" alt="плазење">[IMG]smileys_novi/4.gif" align="absmiddle" alt="голема%20насмевка"> кои само ве зезаат дека сте играле игри[IMG]smileys_novi/10.gif" align="absmiddle" alt="плазење"> Многу знаат тие. Они Вас [IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/boese/c045.gif"> [IMG]http://www.cosgan.de/images/midi/boese/c020.gif">   А гледаш како чичко Златник се ти кажува? Барем те насочив кон нешто, а ти продолжи понатаму[IMG]smileys_novi/10.gif" align="absmiddle" alt="плазење">[IMG]smileys_novi/4.gif" align="absmiddle" alt="голема%20насмевка">

Р.Ѕ. Живе, а за кога ти е?[IMG]smileys_novi/7.gif" align="absmiddle" alt="збунетост"> [IMG]smileys_novi/4.gif" align="absmiddle" alt="голема%20насмевка">

Кон врв
leicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2016 во 21:56
Ve molam mi treba sostav na tema "Da go socuvame svetot za podobro utre" i Tuginata pusta ostana, Vi blagodaram😆😆😆😆😆
Кон врв
PepiMakedon4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PepiMakedon4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2016 во 19:05
Ми требаат состави за писмена работа до понеделник, на овие две теми :
1.Анализа на романот „Крпен Живот“ од Стале Попов;
2.Психолошката состојба на Глигор и Арсо во романот „Пустина“ од Ѓорѓи Абаџиев.Ви благодарам однапред
Кон врв
Becky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Becky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2016 во 21:19
има ли некој состав за слободата за основно
Кон врв
Princo123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Princo123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2016 во 16:36
Дали има некој есеј од овие 3 теми ми треба до понеделник за писмена ве молам
1.Народната лирика-огледало на чувствениот и умствениот живот на мојот народ;
2.Печалбарската болка ја затемнува радоста на трудот;
3.Љубовта(не) е најчовечкото чувство кое ги поврзува сите луѓе на светот
Кон врв
ice mitrovski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice mitrovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2016 во 14:56
mi treba sostav na tema :koga sum na doktor ili nesto slicno so ovoj naslov
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 107108109110111 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.