IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мујо и Хасо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мујо и Хасо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 23>
Автор
Порака
ComZone Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ComZone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 12:59
дошол мујо од германија, па хасо го прашува:
х: како се снајде толку добро кога не знаеш германски?
м: како не знам, брзо се учи!
х: е ај како ќе кажеш :"дојди ваму"
м: коммен зи бите.
х: браво бе. а како ќе кажеш: "оди таму"
м: е па лесно, ќе одиш таму и пак ќе кажеш "коммен зи бите". германскиот ти е лесен само треба многу кондиција.LOLLOLLOL
www.ComZone.co.nr
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 11:32
Отишол Мујо во војска и по пола година одлучил дома да испрати слика во писмо. Се сликал меѓу два коња и ја праќа сликата со следниот текст:
- Драги мои, ево ви праќам слика. Јас сум овој во средина..."
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 23:04
Вицов е преземен од еден босански форум и нема да го преведувам за да не изгуби од убавината

Suljo:
- Gdje si bio sinoć Mujo?
Mujo:
- Ma vodili me na neki balet.
Suljo:
- Šta ti je bolan to?
Mujo:
- Ma skupi se raja, pa uleti jedna pravo luda ženska i nešto se k'o baca, pa bi da poleti, pa ne može. Najzad joj prileti neki k*ronja, pa bi je jebo, pa ne bi, pa bi je jebo, pa ne bi, pa je najzad digne, pomiriše picu i baci.

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 22:20
Купиле Мујо и Хасо куче птичар и отишле на лов. Цел ден не уловиле ништо. Вечерта Хасо, мртов уморен, му вели на Мујо:
- Мујо, болан, или ова не куче птичар, или ние не го фрламе доволно високо!



Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 22:45

Pita Haso Muju:

  • Mujo, jesi li zamenio vodu ribicama?
  • Nisam, bolan, vidiš da ni ovu još nisu popile.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 22:45

Pita mali Muja oca:

  • Tata, šta je to peder?
  • Da ti tata slikovito objasni. Eto, bili smo ja i Hasa u zatvoru zbog šverca cigareta. Bilo nam dosadno pa smo rešili da se kartamo, pa ko dobije j..., a ko izgubi biće je..n. Dobio Hasa prvu partiju a ja se naguzim po dogovoru. Dobio on i drugu, i treću. E, četvrtu sam ja dobio i onda Hasa kaže: "Meni se više ne igra." E, to ti je, sine, peder.
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 16:50
Си биле Мујо и Хасо и чекале автобус. До нив седел еден човек. Мујо го прашал човекот:
- Колку е саат?
А тој му рекол:
- Пет и пет.
Тогаш Мујо му вика на Хасо:
- Абе, Хасо знаеш дека има и поглупи од нас?
- Зошто? - прашал Хасо
Па овој ми рече дека часот е 5 и 5, а не кажа веднаш 10.
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 16:51
Паднал Мујо од 11 спрат и се собрала голема гужва за да видат што му се случило. Доаѓа Хасо во тој момент и го гледа Мујо како станува и ја брише прашината од себе.
Хасо го прашува...."а бе, што се случило? Зошто толку народ се собрало?"
Мујо..."од кај да знам.....и јас сега стигнав!!!
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 08:38

Pita Mujo Hasu:

- Kad bi na levo jaje okacio teg od 10 kg, a na desno jaje teg od 20 kg, a na onu stvar u sredini teg od 50 kg, koji bi ti organ prvi riknuo?

Haso misli,misli i na kraju kaže: Nemam pojma!

A Mujo ce: Pa glasne žice!



Изменето од Antiqua - 13.Декември.2007 во 08:38
Veni Vidi Vici
Кон врв
Josefina_m Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 608
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Josefina_m Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 07:09

DODJE HASO ZA BOZIC MUJI I KAZE, HISTRO SE RODI!"
ovaj:" JELI? nisam znao, a koliko ima kila?"

zivej go zivotot najdobro sto znaes
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 12:38

Му вели Мујо на Хасо: Ај бе дојди да му помогниш, имам многу дрва за редење. На тоа Хасо му вели: Неможам, имам полова болест.Мујо зачуден го прашува каква е болеста, а Хасо мртов ладен: К*рот ме боли за твојте дрваголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 12:51
razgovarat mujo i xaso. Xaso sakas li da vodis lubov so studenka  sakam e pa togas zapisija fata na fakultet
Кон врв
...smiley... Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...smiley... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 14:02
se baknuvale Mujo i Fata i ovaa mu vika:
-Ha ha, ti ja zemav mastikata!!!
Na toa Mujo i rekol:
-Mastika?! Nemav mastika, nastinat sum!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 17:35


Mujo i Fata ke vodat ljubov ...

Mujo gleda dolu i vika:
- Fato ... gdje ti je vuna ?

Fata:
- Mujo ... ti ches da pletes il da j*** ??? @#&$@#*

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.