Испечати | Затвори го прозорот

Мујо и Хасо

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Штосеви, вицеви...
Опис на форумот: Слободна зона за вицкасти, мајтапџии, сеирџии...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16792
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 07:42
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Мујо и Хасо
Постирано од: Dra{C}ulA
Наслов: Мујо и Хасо
Датум на внесување: 16.Мај.2005 во 21:38

evo eden od mene:mujo si lezi vo krevet i gleda televizija, po nekoe vreme doajga fata i mu veli: ej mujo jer hoces da ti sprzam jaja za veceru i mujo i se vrti i luto i vrajka a ja tebi da otkinem sise a mrs p**kati materina



-------------
take me away



Коментари:
Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 22.Мај.2005 во 19:13

aj da ne puknes me nasmea ama dodar e i ovaj so bese na idividi vic na denot

si bile dzemo i mujo i ulovile zlatna ripka.

pa taa im rekla pusteteme i ke vi ispolnam po edna zelba i na dvajcata i dzemo rekol ako e taka togas na zemjava da ima samo zeni i mujo tekol epa ako e taka togas dzemo da stane peder



Постирано од: natalija
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:11
mujo i haso.....
Mujo: vidi Haso letnja ponuda...ostrov pun zena a tako jeftino..
Haso: pa da pitaj zashto/
Mujo: alo turisticka agencija zashto je tako jeftino? ....aha aha aha
Haso: i mujo shta kazu....
Mujo: kazu da pola ostrov ima sidu a druga pola ima tuberkulozu......bljak...pa kako cemo da ih poznamo ko je ko?
Haso: pa znam mujo ...javi se rezervishi mi cemo da jebemo samo one koje kashlju


Постирано од: s_L_a_D_o_K
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:20
Originally posted by natalija natalija напиша:

mujo i haso.....
Mujo: vidi Haso letnja ponuda...ostrov pun zena a tako jeftino..
Haso: pa da pitaj zashto/
Mujo: alo turisticka agencija zashto je tako jeftino? ....aha aha aha
Haso: i mujo shta kazu....
Mujo: kazu da pola ostrov ima sidu a druga pola ima tuberkulozu......bljak...pa kako cemo da ih poznamo ko je ko?
Haso: pa znam mujo ...javi se rezervishi mi cemo da jebemo samo one koje kashlju

    Kolku se samo bistri...Hehehehe
abe mozok

-------------
Mada Faka :)))


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:28
sedele vo dnevna i haso mu se jada na mujo
Haso: kako cu sad do Amsterdama...pa ja ne mogu u avionu..strah me e...ajte mujo javi se i pitaj...
Mujo: alo...aerodrom...kazite mi kolko trae let od sarajeva do amsterdama?...aha aha aha
Haso: i mujo shta kaze?
Mujo: kaze samo trenutak...
Haso: pa aj se javi jebote rezervishi mi :))))))


Постирано од: s_L_a_D_o_K
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:32
Originally posted by natalija natalija напиша:

sedele vo dnevna i haso mu se jada na mujo
Haso: kako cu sad do Amsterdama...pa ja ne mogu u avionu..strah me e...ajte mujo javi se i pitaj...
Mujo: alo...aerodrom...kazite mi kolko trae let od sarajeva do amsterdama?...aha aha aha
Haso: i mujo shta kaze?
Mujo: kaze samo trenutak...
Haso: pa aj se javi jebote rezervishi mi :))))))

LOOOOOOOOOOOOL znaci koe bukvalno razmisluvanje go imaat tipcive
Hehehehe cool e i ovoj vic

-------------
Mada Faka :)))


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:36
he he he blagodaram


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:39
mujo i haso.....
Mujo: moram da ti priznam haso ja sam gay...
haso: gay....hm...reci mi jer imash apartmane pored mora?
Mujo: ne.....
haso:a jer vozish formule u monte karlu?
Mujo: ne...
haso: a jer imash odela od pjer kardena koi koshtaju 2000 eura?
Mujo:ne....
haso: epa mujo ti nisi gay...ti si jedna obicna pedercina.....


Постирано од: s_L_a_D_o_K
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:39
Originally posted by natalija natalija напиша:

he he he blagodaram

Hehehehe niso...poveli i drugpat ili kratko kazano: U R WELCOME ANYTIME (uuuu kazi ama sratko a?)

-------------
Mada Faka :)))


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:42
shetala se Fata po Sarajeva i na svakom coshku slusha...situacija vakva...situacija takva...i krena Fata kuci i pita Muja...Jeli MUjo...shta je to situacija?
epa fato to ti je kad dodzesh ranije kuci i zateknesh mene sa komshinicom u krevet....aaaa kaze Fata...znaci to je situacija ako sam dobro razumela kad ti dodzesh kuci ranije i zateknesh mene sa shvalera u krevet...Mujo na toa ce...de Fato nemoj da mi meshash..batinu sa situacijom....


Постирано од: s_L_a_D_o_K
Датум на внесување: 29.Јули.2005 во 22:54
Originally posted by natalija natalija напиша:

shetala se Fata po Sarajeva i na svakom coshku slusha...situacija vakva...situacija takva...i krena Fata kuci i pita Muja...Jeli MUjo...shta je to situacija?
epa fato to ti je kad dodzesh ranije kuci i zateknesh mene sa komshinicom u krevet....aaaa kaze Fata...znaci to je situacija ako sam dobro razumela kad ti dodzesh kuci ranije i zateknesh mene sa shvalera u krevet...Mujo na toa ce...de Fato nemoj da mi meshash..batinu sa situacijom....

Hehehehe vazno se snasla Fata

-------------
Mada Faka :)))


Постирано од: lavica
Датум на внесување: 05.Август.2005 во 14:57
fata mu rekla na mujo ; mujo od sega kolku pati ke me eb...tolku pati ke jades .,a mujo na toa i odgovoril; nemoj bre fato zarem sakas da umram od glad.

-------------
sm


Постирано од: anaconda
Датум на внесување: 15.Август.2005 во 12:16
Originally posted by Dra{C}ulA Dra{C}ulA напиша:

evo eden od mene:mujo si lezi vo krevet i gleda televizija, po nekoe vreme doajga fata i mu veli: ej mujo jer hoces da ti sprzam jaja za veceru i mujo i se vrti i luto i vrajka a ja tebi da otkinem sise a mrs p**kati materina

Kako mujo se udvara na zenska, oces samnom ili s Hasom trece nema

 



Постирано од: natalija
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 09:00
Pita Mujo Hasu:
-Jeli Haso , znas li koje su najvece bolesti 20 veka?
-Nemam pojma!
-Pa SIDA i Pticja gripa!
-Ma boli me k*rac, nit jebem, nit letim!

-------------


Постирано од: mende
Датум на внесување: 20.Февруари.2006 во 13:50
razgovarat mujo i xaso. Xaso sakas li da vodis lubov so studenka  sakam e pa togas zapisija fata na fakultet

-------------
mbm


Постирано од: busvek
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 08:20
Mujo kod doktora

Mujo:
- "Doktore imam slabo varenje. Jedem jabuke, jabuke izlaze napolje. Jedem banane, izlaze banane. Sta da radim?"
Doktor:
- "To je jednostavno: jedi govna."


-------------

">


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 31.Март.2006 во 21:53
Отишол Мујо на театар, па кога се вратил Фата го прашува како поминал.

- Море остај жено, досадно беше што да ти кажувам. Само на крајот беше интересно, кога делеа капути. Јас три си зедов.

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 17:27
Дошол Мујо во породилиште, па прашува:
- Што добив?
- Син - му вели медицинската сестра.
А тој:
- Знаев... Кога јас ќе го прочистам мојот оџак не можам да промашам, мора да биде машко.
- Да, ама вие не го чистите редовно оџакот - му вели медицинската сестра - детето е црнче

-------------


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 24.Мај.2006 во 03:17
Мујо се вратил од Германија и донел мобилен телефон. Фата го видела, па го прашува што е тоа, а тој и вели: "Ма не разбираш ти, ова таму сите го фураат. Него налиј ми ти мене топла вода во кадата да се избањам".

Легнал во кадата, го зел мобилниот (водоотпорен) во рака, па и ѕврцнал на Фата: "Алоо, ај дојди да ми го избањаш грбот".

Фата: "Неможам сега, Мујо се врати од Германија, дома е"!

Каде ги крие Црногорката парите од сопругот?

Под лопатата.


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 30.Мај.2006 во 00:22
Мојот омилен виц

Разговараат Мујо и Хасо за смислата на животот. Мујо му вели на Хасо:

- Мој Хасо, во животот секогаш имаш два излеза; можеш да бидеш богат, а можеш да бидеш и сиромашен. Ако си богат, бог богова, а ако си сиромашен повторно имаш два излеза: може да останеш жив, а може и да умреш од глад. Ако останеш жив бог богова, а ако умреш, повторно имаш два излеза: можеш да одиш во рајот, а можеш да одиш и во пеколот. Ако отидеш во рајот, бог богова, а ако отидеш во пеколот, повторно имаш два излеза: ѓаволот може да те изеде, а може и да не те изеде. Ако не те изеде, бог богова, но ако те изеде - е тогаш имаш само еден излез!




-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 13:29
generalka

> Doso Mujo u Ameriku i tamo radi na gradilistu cijeli dan.
> Dodje doma jednu vecer i cuje nekakvu muziku iz stana do njega. U 3 ujutro
> Muji dopizdilo i ode on, pokuca na vrata. Otvori tip vrata i pita Muju sta hoce.
> Veli Mujo: sorry Iґm Mujo susjed do vas kad cete prestat svirat kasno je?
> Veli mu tip: sorry, Iґm Mick Jagger, mi smo Stonesi
> imamo nastup i ovo nam je generalna proba prije koncerta ali sutra idemo.
> Prode tjedan dana i ovi nikako da prestanu, svaku noc terevence. Muji opet
> dopizdi, lud, pokuca na vrata tip otvara i opet mu prodaje pricu o koncertu
> i generalnoj probi a Mujo izvadi k***c i pocne drkat.
> Pita ga Mick sta mu to znaci a mujo mu veli:
> Ovo je generalna proba a sutra cu vam j***t mater!



Постирано од: blue
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 13:30
Kupila Fata vibrator. ukljucila ga u struju i on se pocne trest pa joj ispadne.
a Mujo pocne vikat:
drz ga Fato, sve ce nas pojebat!!!


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 14:22

мујо и хасо прават муабет:

мујо: хасо јас сум геј.
хасо: а имаш ли облека од версаче и од гучи
мујо: не
хасо: а возиш ли ферари по монтекарло
мујо: не
хасо:па не си ти мујо геј, туку си обичен педер


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 20:52
Фата и Мујо се будат во една ојлујна ноќ, во три сабајле. Некој силно чука на вратата. Мујо ја отвара вратата, а пред него стои еден пијан, скроз фрескосан, одвај стои на нозете. Пијаниов го моли Мујо да излезе малку надвор да го турне.
- Нема теорија, му вели Мујо, па човече, три е саатот сабајле! и му ја треснува вратата пред нос.
- Кој беше? - прашува Фата.
- Ма еден пијан, бара да го турнам- одговорил Мујо.
- И, му помогна ли?- повторно прашува Фата.
- Не сум луд! Па надвор ужасно врне!
- Срам те било- се лути фата: А се сеќаваш ли, кога пред два месеци се враќавме од кај Суљо, кога колата ти цркна во оној дожд, да не застанеа оние двајца да те турнат, уште би стоеле таму!
Мујо малку се засрамил, на крај се облекол, ја отворил вратата и се развикал во темницата на дождот:
- Еј, уште ли си тука?
- Тука сум!, се дере пијаниов.
- Ти треба ли уште да те турнам? прашува Мујо.
- Треба, фала многу! вели пијаниот.
- А каде си? повторно прашува Мујо.
- Еве сум на љуљашкава!


    
    

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 16:24
Otišli Mujo i Haso u neki pansion, iznajmili sobu i legli da spavaju. Međutim, Mujo se toliko rasprdi u snu, da se Haso zamalo ugušio. Šta će, uzme crevo od usisivača i jedan kraj gurne Muji u dupe, a drugi kraj proturi kroz prozor. Ujutro, kad se probudio, ugleda Muju, a ovaj sav pozeleneo u licu.
- Mujo, bolan, što s' tako pozelenio?
- E, moj jarane, da znaš kakav sam strašan san sanj'o. Sanjam ti ja tako, da mi je crijevo ispalo. Ja se probudim, kad ono stvarno, i još mu viri kraj kroz prozor. E, da znaš kol'ko sam se namučio dok ga nisam ponovo ugur'o!


-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 18.Јули.2006 во 12:06
Dos`o Mujo kod hodze i kaze: Vara me Fata.

Kaze hodza: Razvedi se.

Mujo: Ne mogu, volim je.

Hodza: Onda se ne razvodi.

Mujo: Ali stalno mi je to na umu.

Hodza: Pa, razvedi se.

Mujo: Ne mogu zbog djece.

Hodza: Onda se nemoj razvesti.

Mujo: Ali ne mogu da joj oprostim.

Hodza: Promijeni vjeru.

Mujo: Kako ce mi to pomoci?

Hodza: Nece pomoci tebi nego meni: Idi pa zajebavaj popa!


Постирано од: bonjovi
Датум на внесување: 23.Јули.2006 во 22:10
              Дркање
Мујо и Хасо тргнале на пат, возеле цел ден и вечерта се уплатиле соба во некој мотел за да преспијат. Мујо легнал се вртел се вртел, не му се спиело и почнал да си го дрка. Дркал Мујо, ама никако да сврши. После еден саат, Хасо го прашува:
- Мујо, дркаш ли?
- Да.
- Па земи го малце твојот, п**ка ти матер.


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 23:41
Отишол Мујо на лекар и му вели:
- Докторе имам еден голем проблем, морате да ми го кажете вашето мислење...
- Каков проблем? - прашува докторот.
- Докторе, работата е малку комплицирана, па најдобро би било да почнам од почеток.
И почнува:
- Пред едно 2 месеца, доаѓам јас дома и кога што да видам, мојата Фата се работи со комшијата и мојот добар пријател Хасо. Онака бесен, го земам пиштолот и тргнувам да ги убијам скотовите, а тогаш Хасо ми вели: Мујо, полека, смири се... Размисли малку.... Ајде Фато, свари му на човекот кафе... Види Мујо, ти ќе ме убиеш мене, јас ќе одам в гроб, ти ќе одиш в затвор и тогаш некој друг ќе дојде да ја работи Фата... И што си постигнал, ништо...
Во тој миг докторот го прекинува Мујо и му вели:
- Ама ве молам господине, каква врска има ова со вашето доаѓање овде? Какво прашање имате?
A Мујо:
- Е па не е така едноставно...Морам уште нешто да ви раскажам...Неколку недели после оваа случка, одам јас на службен пат, ама случајно се враќам еден ден порано, кога имам што да видам. Пак истата работа. Јас побеснев. Го зедов пак пиштолот и сакав Фата да ја убијам, кога Хасо ме запира и ми вели: Мујо, не биди будала, застани и дај го ваму пиштолот. Ајде Фато свари кафе.... Гледај сега, ако ја убиеш Фата, ќе одиш в затвор, неа ќе ја нема, па кој ќе ти се грижи за децата?
Во тој момент, докторот веќе бесен, го прекинува и се развикува:
- Ама каква врска има тоа со мене? Дали сте вие нормален?????
А Мујо:
- Еве докторе, само да ви раскажам што се случи пред некој ден... Зедов слободно попладне и си дојдов дома, кога замислете, пак мојава Фата и Хасо се работат!! Гледам тука дека веќе лек нема, го зедов оној пиштол, сакм себе да се убијам, кога Хасо ми вели:
- Мујо, пријателе, полека...Чекај... фато, направи му на човекот едно кафе...А ти Мујо спушти го тој пиштол. Знаеш дека тоа никаде не води и дека не е тоа решение...
Докторот, веќе вон себе од бес, се дере колку што го држи грлото:
- Па кој к*р дојде овде ова да ми го раскажуваш???? Кое е твоето прашање??
A Мујо најмирно одговара:
- Па докторе, ќе ми штети ли мене ТОЛКУ МНОГУ КАФЕ??



-------------


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 12:37
Mujo stignal do Sv. Petar....
i se zali deka mnogu rabota mu ostanalo...

Nema problem ke se reinkarniras... vo sto sakas?
- moze vo kokoska ili vo kuce?

Mujo si misli... koj ke lae kako kuce... i izbral da se vrati kako kokoska....

Seta taka Mujo kako kokoska .... kokodaka... i edno vreme mu ripnal petelot... begal Mujo... begal... ama petelot go stignal...

Pak Mujo seta vo dvorot... i edno vreme... ooooopppp... snesol jajce....

Se raduva Mujo i nesi jajca po dvorot.....

Edno vreme go budi Fata... negovata zena:
- Mujo razbudi se... sto napravi cela spalna samo kupchinja....

heheee


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 28.Септември.2006 во 19:21
Мујо со денови бил во депресија.Толкава депресија што во главата постојано му одѕвонувале 2 гласа.
Првиот глас бил опуштен и го тешел
-Мујо нема причини да бидеш нерасположен, тоа беше само секс без емоции. Види, не си ни прв ни последенлекар што ја онадил својата пациентка.Впрочем , немаш постојана врска, па можеш да си дозволиш такво нешто и никој не може да каже дека некого си изневерил.И најпосле, сите лекари тоа го прават, опушти се, тие варијанти -секс за една ноќ- денес се сосема вообичаени.
А вториот глас го потсетувал
-Мујо, ти си ветеринар!

p.s. umrev od smeenje za ovoj vic :)))

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 18:02
Еве еден за Мујо

Pita novinar Muju:
- Mujo, šta je to merak?
Ovaj mu odgovori:
- Jesi li ti ikad jebo ovcu?!?
- Ne.
- Hm. Ne znam kako onda da ti objasnim.

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 20:04
Отишол Мујо на плажа, на Копакабана. Таму полно згодни женски, ама ни една не сака ни да го погледне. Му се пожалил иа еден од капачите, а овој го подучил:
"Земи една краставица и стави ја во гаќи, па ќе видиш како сите девојки ќе се вртат по тебе."
Направил така Мујо. Купил краставица, ја ставил во гаќи и сиот важен почнал да шета по плажата. Ефектот бил никаков , девојките не само што не го гледале, туку почнале и да бегаат од него. Го сретнал истиот капач и му се пожалпл:
"Нс знам во што е работата, сите бегаат од мене!"
"Па сигурно дека ќе бегаат кога си ја ставил краставицата назад..."


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 20:04
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад Фата..."
"И?"
"Фата стана да дискутира, а фустанот и беше влезен во задникот. Јас и го извадив, а таа се заврте и ме тресна по око."
"А другото око?"
"Па, состанокот беше навистина многу долг. Фата пак стана да дискутира, ама овој пат фустанот не и беше во задникот. Јас знаев дека Фата сака фустанот да и стои во задникот, па и го ставив."

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 07.Декември.2006 во 21:41
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И шо лекови даваше.
- Е па дојде еден што го болеше глава и му дадов кафетин, после дојде друг што го болеше стомак и му дадов рицинус. Ааа, дојде и жена ти Фата и се пожали дека не видела секс 3 месеци, па и дадов капки за очи!
***************************
Се вратил еден ден малиот Игорче од школо со порака од учителката до мајка му. На ливчето пишувало: "Ве молам, научете го Игорче која е разликата меѓу машко и женско".
Мајка му го однела во соба и му рекла:
- Игорче соблечи ја мојата блуза.
- Ај сега соблечи ја мојата сукња.
- Соблечи го и прслукот, и соблечи ги гаќичките.
- И уште еднаш да не сум те видела да носиш мои алишта во школо
 


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 17:32
Отишол Хасо на гости кај Фата и Мујо. Кај нив имало и други гости, па седнале, се расположиле, пивнале по некоја чашка и на Хасо му се видела Фата многу убава. Размислувал тој како да и каже дска му се прави нешто и најпосле зел салвета и и напишал порака:
"Фато, јас би сакал да те е**м. Ако се согласуваш стави ја раката под маса и повлечи ме за к**от едиаш, а ако не си за тоа повлечи ме едно три - четириесет пати и тоа малку побрзо."


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 17:33
Му се жали Мујо па Хасо:
"Фата уништи едно чудо коли до сега. Го смачка и Опелот п Фиќото и Реното. Не знам што да правам веќе...
"Купи и Јагуир, па јави ми се..."
По неколку дена Хасо го прашува Мујо:
"И, што велиш сега, а?"
"Па добро е за сега... Само едно ме чуди - јагуарот по цел ден скока низ дворот, а Фатаја нема никаде."


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 17:37

Мујо му раскажува па Суљо:
"Замисли, Суљо, со Хасо бевме во шумата кога почна страшно невреме. Отидовме кај него дома, ама дождот не престануваше, па останав да преспијам. И така си легнавме во еден кревет, вака јас, вака Хасо, а во средина Фата."
"И, бидна ли нешто?"
"Не, ни сметаше Фата."



-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: blue
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 09:36
>>Mujo i Fata
>
> >> > Kaze Mujo Hasi: 'Namjeravao sam otputovati u
> Englesku,ali sam odustao.'
'Zasto?' pita ga Haso. **
> 'Tamo voze lijevom stranom ceste. Probao sam
vjezbati od Tuzle do Zenice, skoro me ubili!' **


Постирано од: blue
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 09:37
Zali se Fata komsinici: 'Mujo mi je 300 posto
> impotentan?'
'Kako 300? Jucer si rekla 100.'
'Pao je niz stepenice, slomio prste i pregrizao
jezik!'**


Постирано од: blue
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 09:40
**Ozenili se Mujo i Fata. Prvu bracnu noc Mujo
> se skinuo go pa poceo izvoditi bilderske poze.**
**Upita Fatu: 'Jesam li kao dinamit?'**
**Fata odgovara: 'Jesi, dragi, samo ti fitilj kratak!'
LOLLOLLOL


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 09:36
Се венчале Мујо и Фата. Првата брачна ноќ Мујо се соблекол гол и почнал да изведува некакви билдерски пози. И' вели на Фата:
- Нели сум како динамит?
фата одговара:
- да драги, само нешто фитилот ти е краток...

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 09:42
Го гледа мујо Хасо целиот тажен, па го прашува:
- Šta je bolan?
А Хасо вели:
- Како што е, добив одказ од ресторанот.
- Pa kako bolan?
- Па дојде една Американка во ресторанот и кога дојде моментот за десерт, Американката прашува што имаме, а јас убаво и' понудив: "Would you like tufakiju?"

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 10:17
Пијат Мујо и Хасо една вечер и по некое време Мујо повратил брз новата кошула.
Мујо:
- Ќе ме убие фата!
Хасо:
- Ма остави го тоа болан, стави 5 евра в џеб и кажи дека некој ти исповраќал на кошулата и дека ти дал 5 евра за хемиско чистење.
И така, продолжиле да пијат. таа вечер успеал Мујо некао да се прибере дома, а фата го чека на прагот:
- Погледни се будало, смрдиш и си се исповраќал врз новата кошула...ми се гадиш!
Мујо:
- Чекај бе фато, можам се' да ти објаснам! Јас се напив само две, а некоја будала се налокала, па ми поврати на кошулава и ми даде 5 евра за хемиско чистење.
фата:
- Овде има 10 евра, што ти е!
Мујо:
- Ааа, да, заборавив, и ми се посра во гаќиве...



-------------


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 10:20


-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 13.Јануари.2007 во 22:37
Došao Mujo kod doktora i reče mu da ga boli grlo. Na to će doktor:
• Hajde otvorite usta i recite ''A''!
Mujo izgovori ''A'' i gromoglasno podrigne. Tu će doktor:
• Uh, Mujo, fuj, čuje vam se luk iz usta!!
• Ma nemoj, luk osjetiš, a 20 ćevapa ne osjetiš?!

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 13.Јануари.2007 во 22:38
Šetali Fata i Mujo ulicom i naišli na pingvina. Nisu znali šta da rade s njim pa su upitali policajca za savjet.
Odvedite ga vi u zološki vrt, tako je najbolje - reče policajac.
Idući dan isti je policajac šetao ulicom kad ugleda Muju i Fatu s pingvinom.
-Šta vam nisam rekao da ga odvedete u zološki vrt?
A Mujo će njemu: Odveli smo ga mi i super smo se zabavili, a danas ga vodimo u kino i na večeru.

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 20.Јануари.2007 во 19:28
Се венчале Мујо и Фата и на првата брачна ноќ Мујо се соблекува и и вика на Фата:
- Види Фато што имам!
А Фата разочарана:
- Абе Мујо, мал ти е.
- Мало, мало ама техничарче.
- Абе и инженерче да е... мало е!



-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 02.Февруари.2007 во 21:21
Се оженил Мујо, и прва брачна ноќ. Кога што да види, Фата веќе била ебена порано.
Размислува што ќе прави, затоа што треба сабајлето да го покаже чаршафот со што ќе докаже дека ја завршил работата. Ако не, ќе пукне брука во селото.
И сабајлето станал да побара малку црвена боја, ама нашол само жолта боја. Го измачкал чаршафот и го покажал така.
Кога почнале да го прашуваат што е тоа, тој со гордост им одговорил:
- 'Кога Мујо пробива тогаш и жолчката пука.'
LOLLOLLOL


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 06.Февруари.2007 во 13:31
Отворил Мујо тековна, па почнал да троши чекови на сите страни. После некое време го викаат во банка и му кажуваат:
- Господине Мујо, дали знаете дека сте во толкав минус што можете во затвор да одите?
- Леле, стварно??? И што да правам сега???
- Ќе треба да ги вратите сите пари назад.
- Уф бре, ме преплашивте. Еве, сега ќе ви пишам чек.



-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 14.Февруари.2007 во 22:22
Vozi se Mujo šumom kad odjednom pred njega izleti crveni patuljak. Mujo jedva zakoči, izađe iz auta i upita: - Ko si ti?
- Ja sam crveni patuljak i mnogo sam ružan, imaš li nešto da mi daš da pojedem?
Mujo se sažali, pa mu da nesto za jelo. Vozi on tako dalje i pred njega iskoči zeleni patuljak. Mujo opet jedva zakoči. - Ko si sad pa ti?
- Ja sam zeleni patuljak i mnogo sam ružan, imaš li nešto da mi daš da popijem? Mujo se opet sažali, pa mu da nešto da popije. Vozi Mujo dalje kad pred njega iskoči plavi patuljak. Mujo izađe i reče:
- Dobro, bolan, znam sve. Ti si plavi patuljak i mnogo si ružan. Ako nisi gladan ili žedan, kaži šta ti treba?
- Vaša prometna i vozačka dozvola.



-------------


Постирано од: Sulltan Murad
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 23:24
Доаѓа Мујо во Њујорк и гледа како некој човек се фрла од Статуата на слободата, паѓа на глава, набрзинка станува, пак се качува и пак се фрла. Човекот го гледа Мујо како буљи во него, и му вика:
- Земјак ај да пробаме заедно, ништо не е страшно.
Се фрлиле задено, и Мујо останал два метра под земја, а на другиов ништо не му било.
Идниот ден во Њујорк Тајмс: "Се моли Супермен да не се заебава со луѓето".

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 08.Март.2007 во 21:58
Bili Mujo i Haso na fudbalskoj utakmici. Uzeli sa sobom rakiju i dogovorili se da će svaki put kad Željo zabiju gol, potegnuti po gutljaj. Na kraju utakmice - 0:0.

- Mujo bolan, je*o fudbal, aj'mo na košarku!

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 20.Март.2007 во 17:07
Došao Mujo u Ameriku da vidi novu mašinu za pravljenje kobasica. Pita Mujo Amerikanca:
- Je li, kako ovo radi?
- U ovu rupu ubaciš bika i na drugoj strani izađu kobasice.
- Je li, a je l' može da ubaciš kobasicu, a izađe bik?
- To je samo tvom tati uspelo.

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 20.Март.2007 во 17:08
Stopiraju Huso i Haso. Zaustave se dvije djevojke, povezu ih, usput stanu u šumi i predlože im seks. Da bi se zaštitile od trudnoće inzistirale su da Huso i Haso stave prezervative. I bi seks.

Nekoliko mjeseci kasnije rade njih dvojica u polju. Upeklo sunce, posao težak, muhe dosađuju, ponervozio Huso pa ce Hasi:
-Bolan Haso, ja cu onaj balon skinut' pa nek' ona zatrudni!

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 24.Март.2007 во 13:05
 Zabolio Muju lakat, i tako on rijesi da ode do ljekara. Kaze mu ljekar da su u
dom zdravlja uveli nov kompjuterski dijagnosticki centar, i da samo treba
da donese u flasici malo mokrace, a kompjuter ce mu reci od cega boluje.
Izadje Mujo od ljekara, razmisljajuci:
- Otkud moze jedna glupa masina da zna od cega mene boli lakat, kad hecim ne zna?
Sad cu ja sve njih da nasamarim!
 I tako on dodje kuci, uzme flasicu, pa se samo malo u nju pomokri, onda da flasicu Fati
da i ona malo dopuni, pa onda pozva cerku Fatimu i sina Ekrema da ucine
to isto. Cak mu se ni to ne ucini dovoljno, nego dade da se malo popiske
u flasicu pas i macka. E tako zacepi flasicu, pa krene kod ljekara, sve
se smijuljeci sto je tako pametan da ne dozvoljava da ga jedna masina nadmudri.
Jos usput srete i Hasu, pa zamoli i njega da dopuni flasicu do vrha.
 Sipa ljekar sadrzinu flasice u epruvetu, stavi unutra dvije elektrode, ukljuci PC i
na ekranu pocese da izlaze rezultati:
> Macka ti ima buve
> Pas ti ima bjesnilo
> Cerka ti je u drugom stanju
> Sin ti se drogira
> Haso ima triper
> Zena isto ima triper (dobila od Hase)
> A ti kad masturbiras u klozetu, pazi da ne udaras laktom u zid, pa te nece ni boljeti

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 21.Април.2007 во 22:02
Posalju Muju kao medjunarodnu razmenu studenata u Japan. Dodje tamo Mujo i kaze njemu neki Japanac:
- Hoces da ti pokazem nesto japansko?
- Hocu!
Uhvati njega Japanac pa ga ubije ko' vola u kupusu. Pita njega Mujo:
- Sta ti bi, covece?
- Ha ha, nista... to je karate - nas nacionalni sport!
Sutra dodje Japanac Muji i pita ga da mu pokaze nesto japansko. Mujo nasedne i Japanac ga opet nalema. Pita ga Mujo:
- Sta ti je sad to?
- Dzudo - nas nacionalni sport.
Sutra dodje Mujo kod Japanca i pita ga :
- Hoces da ja tebi pokazem nesto japansko?
- Ha ha! 'ajde da i to vidimo!
Ubije njega Mujo na mrtvo ime. Pita ga posle Japanac:
- Sta ti je to?
- Poluosovina od TOYOTE! - kaze Mujo



-------------


Постирано од: ComZone
Датум на внесување: 26.Април.2007 во 12:59
дошол мујо од германија, па хасо го прашува:
х: како се снајде толку добро кога не знаеш германски?
м: како не знам, брзо се учи!
х: е ај како ќе кажеш :"дојди ваму"
м: коммен зи бите.
х: браво бе. а како ќе кажеш: "оди таму"
м: е па лесно, ќе одиш таму и пак ќе кажеш "коммен зи бите". германскиот ти е лесен само треба многу кондиција.LOLLOLLOL

-------------
www.ComZone.co.nr


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 11:32
Отишол Мујо во војска и по пола година одлучил дома да испрати слика во писмо. Се сликал меѓу два коња и ја праќа сликата со следниот текст:
- Драги мои, ево ви праќам слика. Јас сум овој во средина..."

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 23:04
Вицов е преземен од еден босански форум и нема да го преведувам за да не изгуби од убавината

Suljo:
- Gdje si bio sinoć Mujo?
Mujo:
- Ma vodili me na neki balet.
Suljo:
- Šta ti je bolan to?
Mujo:
- Ma skupi se raja, pa uleti jedna pravo luda ženska i nešto se k'o baca, pa bi da poleti, pa ne može. Najzad joj prileti neki k*ronja, pa bi je jebo, pa ne bi, pa bi je jebo, pa ne bi, pa je najzad digne, pomiriše picu i baci.



-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 22:20
Купиле Мујо и Хасо куче птичар и отишле на лов. Цел ден не уловиле ништо. Вечерта Хасо, мртов уморен, му вели на Мујо:
- Мујо, болан, или ова не куче птичар, или ние не го фрламе доволно високо!





-------------


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 22:45

Pita Haso Muju:

  • Mujo, jesi li zamenio vodu ribicama?
  • Nisam, bolan, vidiš da ni ovu još nisu popile.


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 20.Август.2007 во 22:45

Pita mali Muja oca:

  • Tata, šta je to peder?
  • Da ti tata slikovito objasni. Eto, bili smo ja i Hasa u zatvoru zbog šverca cigareta. Bilo nam dosadno pa smo rešili da se kartamo, pa ko dobije j..., a ko izgubi biće je..n. Dobio Hasa prvu partiju a ja se naguzim po dogovoru. Dobio on i drugu, i treću. E, četvrtu sam ja dobio i onda Hasa kaže: "Meni se više ne igra." E, to ti je, sine, peder.


Постирано од: LAV
Датум на внесување: 01.Септември.2007 во 16:50
Си биле Мујо и Хасо и чекале автобус. До нив седел еден човек. Мујо го прашал човекот:
- Колку е саат?
А тој му рекол:
- Пет и пет.
Тогаш Мујо му вика на Хасо:
- Абе, Хасо знаеш дека има и поглупи од нас?
- Зошто? - прашал Хасо
Па овој ми рече дека часот е 5 и 5, а не кажа веднаш 10.


Постирано од: LAV
Датум на внесување: 01.Септември.2007 во 16:51
Паднал Мујо од 11 спрат и се собрала голема гужва за да видат што му се случило. Доаѓа Хасо во тој момент и го гледа Мујо како станува и ја брише прашината од себе.
Хасо го прашува...."а бе, што се случило? Зошто толку народ се собрало?"
Мујо..."од кај да знам.....и јас сега стигнав!!!


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 08:38

Pita Mujo Hasu:

- Kad bi na levo jaje okacio teg od 10 kg, a na desno jaje teg od 20 kg, a na onu stvar u sredini teg od 50 kg, koji bi ti organ prvi riknuo?

Haso misli,misli i na kraju kaže: Nemam pojma!

A Mujo ce: Pa glasne žice!



-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: Josefina_m
Датум на внесување: 26.Декември.2007 во 07:09

DODJE HASO ZA BOZIC MUJI I KAZE, HISTRO SE RODI!"
ovaj:" JELI? nisam znao, a koliko ima kila?"



-------------
zivej go zivotot najdobro sto znaes


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 30.Декември.2007 во 12:38

Му вели Мујо на Хасо: Ај бе дојди да му помогниш, имам многу дрва за редење. На тоа Хасо му вели: Неможам, имам полова болест.Мујо зачуден го прашува каква е болеста, а Хасо мртов ладен: К*рот ме боли за твојте дрваголема%20насмевкаголема%20насмевка



Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 30.Декември.2007 во 12:51
razgovarat mujo i xaso. Xaso sakas li da vodis lubov so studenka  sakam e pa togas zapisija fata na fakultet

-------------


Постирано од: ...smiley...
Датум на внесување: 15.Јануари.2008 во 14:02
se baknuvale Mujo i Fata i ovaa mu vika:
-Ha ha, ti ja zemav mastikata!!!
Na toa Mujo i rekol:
-Mastika?! Nemav mastika, nastinat sum!


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 19.Јануари.2008 во 17:35


Mujo i Fata ke vodat ljubov ...

Mujo gleda dolu i vika:
- Fato ... gdje ti je vuna ?

Fata:
- Mujo ... ti ches da pletes il da j*** ??? @#&$@#*



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: ванчо-2006
Датум на внесување: 30.Јануари.2008 во 18:44
Мујо му раскажува на Хасо:
-Абе што ти е Германија.Одиш во хотел,јадеш колку сакаш,пиеш колку можеш,после одиш и спиеш,а сабајле кога ќе си одиш ништо не плаќаш и уште ти даваат 50 евра!
-И ти сето тоа си го видел?
-Не бе,Фата ми кажуваше!

-------------
СЕГА ЗНАМ ДЕКА НИШТО НЕ ЗНАМ


Постирано од: saven
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 22:17
МУЈО И ХАСО СЕ ШЕТАЛЕ И ПАДНАЛЕ ВО ДУПКА И НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИСПАДНАТ И МУЈО РЕКОЛ " АКО ДО ВЕЧЕР НЕ ИСПАДНЕМЕ ЈАС КЕ СИ ОДАМ"

МУЈО И ХАСО БИЛЕ ВО ЗАТВОР И ХАСО ЧКРТАЛ НА ЅИДОТ И МУЈО МУ РЕКОЛ ДА НЕ ЧКРТА ОТИ ЌЕ ГИ ИЗБРКААТ ОД ЗАТВОР

ЗАЈКО СЕДЕЛ ПОД НЕКОЕ ДРВО И ДЕЛКАЛ СТАП И ПОМИНАЛА ЛИСИЦАТА И МУ РЕКЛА ЗАЈКО ШО ПРАВИШ ЗАЈКО ОДГОВОРИЛ ЕВЕ ДЕЛКАМ СТАП ЌЕ ГО ТЕПАМ ВОЛКОТ И ЛИСИЦАТА СИ ОТИШЛА ПОТОА МЕЧКАТА ПОМИНАЛА И МУ РЕКЛА ЗАЈКО ШО ПРАВИШ ЗАЈКО ОДГОВОРИЛ ЕВЕ ДЕЛКАМ СТАП ЌЕ ГО ТЕПАМ ВОЛКОТ И СИ ОТИШЛА И МЕЧКАТА И МЕЧКАТА КО СРЕТНАЛА ВОЛКОТ И МУ РЕКЛА ДЕКА ЗАЈКО ЌЕ ГО ТЕПА И ВОЛКОТ ОТИСОЛ КАЈ ЗАЈКО У МУ РЕКОЛ ЗАЈКО ШО ПРАВИШ ЗАЈКО ОДГОВОРИЛ ЕВЕ ДЕЛКАМ СТАП И ТРОПАМ ГЛУПОСТИ

ШО Е БОСАНЕЦ,БОСАНЕЦ И БОСАНЕЦ
ДРВОРЕД


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 17:38
ЏЕНТЛЕМЕН

шетаа Фата и Мујо и поминуваат покрај ресторан
Фата-леле Мујо што убаво мириса
Мујо-сакаш да поминеме уште еднаш?


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 18:00
смеење



-------------


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 13.Февруари.2008 во 14:57
Му вика Мујо на Хасо.
- Знеш дека моја Фата е педер!
- Како педер бе Мујо, знеш што е педер, оној што сака машки!
- Епа, исто и Фата!

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 14:33
Mu veli  Mujo na  Haso:
- Haso, najdov banku vo koja ne trebaat žiranti da bi ti  odobrile kredit!
Na toa Haso veli :
- Ebatt  toj kredit koga moraš sam da go vraćas.




-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 19:35


Mujo i Fata ... vodele ljubov ...

i Fata go izvadila vibratorot ...
go vklucila ...

ama i letnal od rakata ...

Mujo i vika:
- Fato ... fakaj go vibratorot ...
ke ne spoebe dvajcata !!!



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 16:09
Постанал Мујо магационер.Дошло попис,кога фали 100 кила брашно.
-Каде е Мујо брашното?
-Го изеле глувците-рекол Мујо.
Прошло некое време,па повторно попис:
-Каде е Мујо 200 кила пченка?
-ја изедоа глувците-рекол пак Мујо.
На следниот попис фалело 50 кила бибер:
-Па немој Мујо да кажеш дека повторно глувците го изеле биберот.
-Море јадат и плачат...

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 16:13



Мујо и Хасо тргнале на пат, возеле цел ден и вечерта се уплатиле соба во некој мотел за да преспијат. Мујо легнал се вртел се вртел, не му се спиело и почнал да си го дрка. Дркал Мујо, ама никако да сврши. После еден саат, Хасо го прашува:
- Мујо, дркаш ли?
- Да.
- Па земи го малце твојот, п**ка ти матер.



-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 16:14
Se natprevaruvale mujo i haso koj ima pojako kuce.mujo kupil pit bul,a haso kupil vucjak.se borele i pit bulot pobedil.drugiot den haso se vraka so sarplaninec.se borele,no povtorno pit bulot pobedil.posle nekolku dena se vraka haso so pudla.odat pit bulot i pudlata pozadi nekoja grmuska i se vraka pudlata nosejki ja glavata na pit bulot.mujo se rasplakal i mu rekol na haso:abe znaes li jas kolku pari dadov za pit bulot.a haso mu odgovara:a ti znaes li jas kolku plativ za krokodilv da mu napravat plasticna operacija.


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 16:15
Си биле Мујо и Хасо и чекале автобус. До нив седел еден човек. Мујо го прашал човекот:
- Колку е саат?
А тој му рекол:
- Пет и пет.
Тогаш Мујо му вика на Хасо:
- Абе, Хасо знаеш дека има и поглупи од нас?
- Зошто? - прашал Хасо
Па овој ми рече дека часот е 5 и 5, а не кажа веднаш 10.

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 25.Февруари.2008 во 04:47
Отишол Мујо на театар, па кога се вратил Фата го прашува како поминал:
- Море остај бре жено, досадно беше, што да ти кажувам.
Само на крајот беше интересно, кога делеа капути. Јас три си земав.



-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 19.Април.2008 во 23:22
PITA PROFESORICA MUJU
-mUJO-KAZE- IZBROJI MI PET SUMSKI ZIVOTINJA
MUJO SE MISLI I KAZE
1-MEDVED
2-ZEC
3-VUK
I......
JOS DVA MEDVEDA

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 22.Април.2008 во 22:32
Vratila se Fata od ginekologa pa je Mujo pita:
• I, kako pica?
• Dobro.
• Kako sise?
• Dobro.
• Kako šupak?
• E za tebe me nije pitao!


Постирано од: zmejko_zmejko
Датум на внесување: 24.Април.2008 во 10:55

mujo : Hjuston , modulot se odvoi od nosacot i nie se naodjame vo orbitata na mesecot :

hjuston : Bravo mujo , ti samo narani gi kucinjata i ne zadiraj nisto :


Постирано од: zmejko_zmejko
Датум на внесување: 26.Април.2008 во 10:12
Mujo rješava ukrštene riječi i pita Hasu za pomoć: Ženski organ?
Haso: Uspravno ili vodoravno?
Mujo: Vodoravno.
Haso: Usta!




-------------
PROUD TO BE A HUMAN .... NOT A ROBOT ...


Постирано од: zmejko_zmejko
Датум на внесување: 26.Април.2008 во 11:59
Sreli se Suljo i Mujo na ulici u Minhenu. Pita Suljo: Kako si se snašao, bolan Mujo?, a ovaj veli: Tu i tamo, bauštela, nije lahko. A ti? Ma odlično. Hodi da ti pokažem. Vidiš onu vilu? E to ti je moja vila. Vidiš li mečku ispred? E to ti je moja mečka.
U tom na terasu vile izađe prelijepa plavusa.
E to ti je moja žena.
Odjednom na terasu izađe tip i zagrli plavušu.
A vidiš, Mujo, ono sam ti ja.



-------------
PROUD TO BE A HUMAN .... NOT A ROBOT ...


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 27.Април.2008 во 23:55
Иде Хасо у Ќебапчилница,и прашуват!

Колку е едно ќебапче??
Работникот му викат-10 денари!!
А кромиодт,(прашал Хасо)

Без пари(му рекол работникот..Кромидот иде заедно цо Ќебапите...!!

Епа..Тогаш дај ми едно ќебапче и една ВРЕЌА КРОМИД!!


-------------
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 05.Мај.2008 во 10:19

Došao Mujo pijan kući. Odjednom se začuje jak tresak.

- Mujo, jesi li to ti?

- Jesam, bona.

- Pa šta bi?

- Pao kaput.

- Pa šta ti je u kaputu kad je tako tresnuo?

- Ja...



-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: IzGubEnA
Датум на внесување: 06.Мај.2008 во 20:07
Prica Mujo Hasi:
-Kako izgleda banana?
-Jsil' ikad jeo krusku?
-Jesam.
-E, nije ni slicno.


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 18:57
Ide Mujo kroz šumu i vodi medveda. Nailazi Haso:

- Gde ćeš ba s tim volom?

- Nije ovo vo, no međed.

- Tebe nisam ništa pitao.

-------------
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 13.Мај.2008 во 14:33

Jadali se Mujo, Haso i Suljo kako imaju glupe žene.
Suljo reče:
- Zamislite ljudi, ona moja glupača je kupila mašinu za pranje sudja, a nemamo vode u kući.
Haso reče:
- Nije to ništa. Moja je kupila i mašinu i frizider, a nemamo ni vode ni struje.
- Ma, 'ajte ljudi,- reče Mujo,- moja se svako jutro napuderiše i namiriše, pa pre nego što podje iz kuće, uvek stavi dva kondoma u torbu, a nema k*rac.


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 13.Мај.2008 во 17:18
голема%20насмевка

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 00:58
 Му вели Фата на Мујо:
-Аааа, ама си грд, Мујо. А Мујо:
-Ама јас не сум бил вака грд од секогаш.. во болницата, кога се родив ме смениле!голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 14.Мај.2008 во 12:03
Stoje Mujo i Haso u Sarajevu ispod plakata za koncert U2. Mujo: "Bolan Haso jel vidis ti u koliko sati pocinje taj koncert." Haso gleda, gleda, pa kaze: "Bolan zar nevidis, pa u dva


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 15.Мај.2008 во 02:41
Originally posted by odtuka odtuka напиша:

Stoje Mujo i Haso u Sarajevu ispod plakata za koncert U2. Mujo: "Bolan Haso jel vidis ti u koliko sati pocinje taj koncert." Haso gleda, gleda, pa kaze: "Bolan zar nevidis, pa u dva



Оригинално.

Еве еден друг:
Jeli, bolan, jesi cuo da je Mujo otvorio butik u Parizu?
- Stvarno? Ne verujem, pa kako to?
- Pa zna se, heblom...

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 20.Мај.2008 во 21:00
rabotel mujo dolgi godini vo vojvodina kao seoski momak ... na odenje , gazdava go prasal sto saka za podarok , kao dobar radnik ... edna krmaca , mu veli mujo .. tamu kaj nas u selo nema .. da pravam nekoj biznis ... arno , se vraca mujo doma , vrvi vremeto , arno ama doslo vreme da e pari so nekoj prasec ... bara mujo vo nekoe srpsko selo i gedzovo mu vika donesi bestiju i nema problema ... imam ja junaka za te stvari ...  e tovari mujo na kolica i pravac kaj srbinot ... zavrsile rabota , placa mujo i na odenje , gedzovo mu veli , gledaj mujo .. ako ujutro prvo  pije vodu a ne pase travu , ne valja ... se vraca mujo , i nautro , nisto .. prvo voda ... mujo opet u kolica i natrag .. i taka nekolku pati .. sekoj den ... stanuva mujo edno utro , nervozen i i veli na fata da pogledne sto bestija radi ? .. jel' pase tavu il' pije vodu ... NISTA .. veli fata .... kako nista , prasuva mujo .. pa sta radi ... nista , sedi u kolica i ceka голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 29.Мај.2008 во 23:23
Sjede Mujo i Fata u restoranu. Kaže Mujo: "Fato ako ti se je*e povuci me jadanput ispod stola za ku*ac, a ako ti se ne je*e, povuci me 20 do 30 puta, samo malo brže."


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2008 во 11:41
Spavao Mujo kod Hase i Fate, ali pošto im je mali stan, legao sa njima u krevetu. Ujutro za doručkom, kad je Fata otišla na posao, kaže Mujo Hasi:
Haso, ti si moj prijatelj, pa ti moram reći da me tvoja žena čitavu noć držala za onu stvar.
Ma nije Fata nego ja. Što je sigurno - sigurno je!



-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2008 во 11:44
Fata i Mujo se bude usred olujne noći, u tri ujutru. Neko jako lupa na njihova vrata. Mujo otvara vrata kuće, a pred njima stoji pijanac, pijan k'o zemlja, jedva stoji na nogama. Pijanac moli Muju da izađe da ga malo pogura.
Nema teorije, odbrusi mu Mujo s vrata, tri je ujutru čovječe!, i zalupi mu vrata pred nosom.
Ko je bio? Pita Fata.
Ma neki pijanac, traži da ga poguram.
Jesi li mu pomogo? Opet pita Fata.
Nisam lud, tri je ujutru i napolju lije k'o iz kabla!
Sram te bilo, nalijepi ga Fata. Sjećaš se, kad smo se prije dva mjeseca vraćali od Sulje, kad su ti kola crkla po onoj kišurini, da se ona dvojica momaka nisu zaustavila da te poguraju, nikad se ne bi odande izvukli.
Mujo, se malo postidi, i na kraju se obuće, otvori vrata i prodere se u mrak i kišu:
Halo, jesi li još tu?
Jesam, dere se pijanac.
Treba li te još pogurati? Pita Mujo u mrak.
Treba, hvala lijepo! Kaže pijanac.
A gdje si? Pita opet Mujo.
Evo me na ljuljački!



-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk