IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мујо и Хасо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мујо и Хасо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 23>
Автор
Порака Обратен редослед
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2012 во 00:34
Се враќа Мујо од Германија и носи полн куфер со подароци.
Фата зема чепка по куферот и здогледува едно мало, црно, со екран и зачудено го прашува Мујо:
-Драги, што е ова?
-Мобилен телефон.
-А, што е тоа мобилен телефон?
-Фато, оди ти во купатило наполни ми ја кадата со вода и со пења, па тогаш ќе ти кажам што е тоа.
Оди Фата, прави тоа што и рекол Мујо и излегува.
Влегува Мујо во кадата и ѕвони преку мобилниот на нивниот домашен телефон.
Фата ја крева слушалката и слуша:
-Душо, дојди сеа кај мене ќе водиме љубов цели 2 саати!!
Фата: -Неможам, си дојде овај волов од Германија..
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2012 во 00:03
Мујо бил на лов во Африка и после неколку недели се враќа дома и Хасо го прашува:- Како помина, утепа ли нешто?- Ехеее, како не, 10 лавови, 20 хиени, 30 газели, и едно 15 тина Ноуплизови. - Што се тие бе ноуплизови?- Не знам ни јас, мали црни бегаат цело време и викаат No please!!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2012 во 04:27
Се среќаваат Мујо и Хасо и Мујо вели:
- Имам три вести за тебе, лоша, полоша и најлоша.
- Започни со лошата.
- Јас сум геј!
- А која е полошата?
- Многу ми се допаѓаш!
- А најлошата?
- Два пати сум посилен од тебе!


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2012 во 01:59

Уплатил Мујо лото, па отишол со другарите во кафанче да гледа извлекување! Таман почнало извлекувањето, тој почнал да пребарува по џебовите...


...па сфатил дека ливчето го оставил дома. Го зел веднаш мобилниот и и врти на Фата:

- Фато, бргу земи го ливчето па види имам ли нешто!

- Фато, има ли 7?

- Има

- Има ли 16?

- Има.

- Има ли 19?

-  Има.

- А има ли 24?

- Има.

- А 31?

- Има.

- А 33?

- Има.

Гледа Мујо дека му фали само уште еден број, па онака возбуден, ја прашува Фата:

- Фато, жити мајка, има ли 23?

Фата му одговара:

- Има Мујо, ама некој го пречкртал!

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2012 во 19:24

Се возел Мујо во воз, а спроти него седи еден дечко. Во еден момент дечкото го прашува колку е часот. Мујо го извадил саатот од џебот погледнал во него и го вратил назад. После некое време дечкото го прашува:

- Извинете, зошто не сакате да ми кажете колку е часот?

- Затоа што ако ти кажам, ти мене ќе ми кажеш фала. Јас ќе ти кажам нема на што.

После тоа ќе ме прашаш каде патувам. Јас ќе ти кажам дека одам во родниот град. Ти ќе ме прашаш кој ме чека таму, а јас ќе ти кажам дека имам жена и ќерка.

Потоа ќе ме прашаш колку години има ќерка ми, а јас ќе ти одговорам дека има 20.

Ќе ме прашаш дали е убава, а јас ќе ти одговорам потврдно. Таква убавица ретко каде можеш да видиш.

После ќе сакаш да дојдеш со мене за да ја запознаеш, а јас ќе те одведам во мојот дом.

Кога ќе ја видиш веднаш ќе ја запросиш, а ја ќе морам одма да те отерам у пи*ку мате*ину зашто што ќе ми е зет бе што нема ни саат?!

Ете затоа!

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2012 во 05:59
Си прават муабет Мујо и Хасо.
- Ич немам среќа со жените.
- Како тоа?
- Па едната ме остави, а другата НЕ.


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2012 во 05:58
Копал Мујо дупка. Копа копа, па ќе влезе во неа да измери па пак продолжува да копа. Дошол Хасо и го прашува:
- Зошто ти е толкава дупка бе Мујо?
- Па треба да се сликам за лична карта, а ми бараат слика на која ќе ми се гледа само главата.
- Аха, па добро со среќа.
Утредента пак го гледа Мујо како копа дупка.
- А зошто ти е пак оваа дупка?
- Па ми бараат две слики!


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2012 во 01:14
Мујо го прашува Хасо:
-Знаеш ли ти кои се најголеми болести на 21 век?
-Поим немам…
-Па сида и птичји грип бре!
-Ма, ме боли .!. нит е*ам, нит летам!!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2012 во 06:33
Си биле Мујо и Хасо и се прашувале како е во рајот. Потоа се договориле кој прв што ќе отиде да му се јави на другиот во сон. И така Хасо прв умрел и му јавил во сон на Мујо после неколку месеци:
- Кај си бе Мујо што правиш?
- Еве ништо, како е таму убаво ли е?
- Абе Мујо тука има се, абе иначе заборавив да ти кажам нешто..
- Што?
- Ме примија во Фудбалската федерација и имам изненадување за тебе.
- Добро де кажи го!
- Во среда имаме натпревар и ти браниш!


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2012 во 07:37
Се сретнале Мујо и Хасо и Мујо го прашува Хасо:
- Абе, кој датум сме денес?
- Немам поима, види во весникот што го држиш.
- Џабе, вчерашен е.


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2012 во 06:50
Мујо и Хасо ограбиле пошта и секој си земал по една вреќа. По неколку месеци Мујо го прашува Хасо:
- Што имаше во твојата вреќа?
- Па, околу половина милион евра. Купив куќа, кола. А во твојата?
- Мојата беше полна со сметки. Плаќам секој месец колку што можам!


Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 19:06

Бил Мујо на службен пат во Јапонија . Таму собрал некоја Јапонка и цела вечер бил со неа во хотелска соба. Среде работа, таа возбудено викала:

-ХАШИМОТА! ХАШИМОТА!

Бидејки Мујо не разбирал ниеден збор јапонски нормално заклучил дека е тоа некој извик на одушевеност.

Другото утро оди тој на голф со некои јапонски бизнисмени. Јапонецот, кој играл прв, со одушевување на присутните го пикнал топчето од првпат. Сите аплаудираат, а Мујо, да испадне паметен, извикува… ХАШИМОТА!!!

Јапонецот, со неверување му се врти го гледа и го прашува…

- Како мислиш тоа, ПОГРЕШНА ДУПКА ????


 

...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2012 во 23:17
Мујо го прашува Хасо:
- Што е подобро, да си глупав или да си келав?
- Да си глупав!
- E зошто глупав?
- Па затоа што не се гледа!


Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2012 во 09:31
Мујо: Ме поеба Интер за 100 евра!
Фата: И мене Милан за 50 евра!
Мујо: Е како не.... дај да видам тикетот...
Фата: Тикет? Не ми остави тикет...
 
           газење од смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.