IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сметате дека е добро да одите подалеку од МК?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сметате дека е добро да одите подалеку од МК?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 23:43
Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

home sweet home...
надвор од МК никој не ти дава се послужено на сребрен послужавник, а што е најтрагично некаде неможеш да си го земеш тоа што го сакаш кога не ти е послужено(ако се разбираме)...имаат подобри услови за живот...хммм...да да ама тие услови не се стекнуваат со 5 месеци работа во некоја локална фирма....тие што не живееле надвор од МК неможат да зборат дека е подобро надвор...па предлагам да се освестат луѓево...за да бидеш некој и нешто во земја со 10.000.000 луѓе ти треба мнооооооооооооогу....нека искоментираат на ова тие што се надвор..
абе свесни сме за ова не се секирај, и внатре и надвор
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Goran71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goran71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 03:23
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

home sweet home...
надвор од МК никој не ти дава се послужено на сребрен послужавник, а што е најтрагично некаде неможеш да си го земеш тоа што го сакаш кога не ти е послужено(ако се разбираме)...имаат подобри услови за живот...хммм...да да ама тие услови не се стекнуваат со 5 месеци работа во некоја локална фирма....тие што не живееле надвор од МК неможат да зборат дека е подобро надвор...па предлагам да се освестат луѓево...за да бидеш некој и нешто во земја со 10.000.000 луѓе ти треба мнооооооооооооогу....нека искоментираат на ова тие што се надвор..
абе свесни сме за ова не се секирај, и внатре и надвор


Abe Zabegan ti nas ovde nesto ne du.is ili se zezas.
Koj be vo MK ti dava bilo sto na posluzavnik i toa srebren.
Ovde vo MK soprugata ima mesecna plata kolku tri prosecni MK plati. Taman tolku e minimalecot vo Kanada. Da ne zboruvam za mene sto platata mi e malku poveke od prosecnata.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2009 во 04:55
среќа
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2009 во 19:52
da,bi odela,samo da mi se pruzi sansa....ceska prva mi pagja na pamet...
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 22:56

Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 22:57
NE.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 20:59
претходно се мислев,... општо за иднината.... но од денеска сум решена при првата можност,... во наредните 5-10 години... да ме снема од тука... не можам да живеам и работам во средина која што личи на феудалниот систем, во голема нерамноправност и самоволие !!!

жалам ако разочарав некого со моето размислување,... ама тоа е тоа
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 21:20
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

претходно се мислев,... општо за иднината.... но од денеска сум решена при првата можност,... во наредните 5-10 години... да ме снема од тука... не можам да живеам и работам во средина која што личи на феудалниот систем, во голема нерамноправност и самоволие !!!

жалам ако разочарав некого со моето размислување,... ама тоа е тоа
 
Епа тоа е тоа Бисерна моме што ги брка луѓето од таа средина, исчекувањето и неизвесноста, несигурноста во законите, во неправичноста.
Сите знаеме дека ќе дојде еден ден крајот кога луѓето ќе им пукне филм од бесконечното исчекување на платите, кои се мизерни, дали во приватно дали во државно, во грозниот нечовечен однос со кој секојдневно се соочуваат илјадници луѓе како немање или ускратени основни права на врабортување, на пензиско, социјално, трудничко или било какво боледување.
Деградирање на здравиот потенцијал, несериозноста и аматерството, немањето можност или визија како правилно да се постават работите.
Мал е процентот на луѓе кои ги уживаат сите бенефиции на нормален граѓанин, но сетто тоа најчесто е на грбот на другите.
Доволно е само фактот дека во Македонија не е се уште искоренета туберколозата која се смета за социјална болест, како резултат на немање доволно добри услови за живот, која во виско развиените земји е  веќе непознаница со децении.
И не дека не може да профункционира општеството ама се наопачки се прави. И оние луѓе кои се трудат да одат по исправниот пат биваат истуркани настрана да не пречат случајно во добро организираниот хаос.
Секој што не знае да „мати вода„ по автоматизам по прогласуваат за неспособен. Луѓето како да им даваат предност на шарлатаните, ги сметаат за позитивен пример.
Не знам што др.да кажам.


Изменето од GlenKlouz - 08.Октомври.2009 во 21:21
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 18:16
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

претходно се мислев,... општо за иднината.... но од денеска сум решена при првата можност,... во наредните 5-10 години... да ме снема од тука... не можам да живеам и работам во средина која што личи на феудалниот систем, во голема нерамноправност и самоволие !!!

жалам ако разочарав некого со моето размислување,... ама тоа е тоа
 
 
Не чекај премногу долго - ако веќе си на таа мисла, што порано тоа подобро.
 
 
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 19:26
За мене е касно, отиде возот...тага
Но, им правам пат на младите.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 19:35
Originally posted by brza brza напиша:

ma,....shto dalje,...to bolje!
faa bogu...taka e!задоволство
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2011 во 16:55
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

претходно се мислев,... општо за иднината.... но од денеска сум решена при првата можност,... во наредните 5-10 години... да ме снема од тука... не можам да живеам и работам во средина која што личи на феудалниот систем, во голема нерамноправност и самоволие !!!

жалам ако разочарав некого со моето размислување,... ама тоа е тоаТочно.
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2011 во 23:35
dali smetame da odime podaleku od mkd? ma sto podaleku od tukaда
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 23:17
ma, kaki....tuka e,....najbolje!да
 
 
...da umre chovek,
 
..otkako proziveal niz svetot.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.