IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобрите суперглупави вицови!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобрите суперглупави вицови!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
Автор
Порака Обратен редослед
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најдобрите суперглупави вицови!!!
    Испратена: 18.Март.2016 во 12:05
Што ќе се случи ако фрлиш зелен камен во Црвено море?
– Ќе се намокри.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2015 во 17:09
Од автобус излегувале луѓе, а некој маж носел кеса со јајца. По него слегувала жена која тивко прошепотила:
– Каков добар маж, носи храна за дома…
Тогаш мажот паднал на мраз, а жената брзо дотрчала кај него и загрижено го прашала:
– Што ви се случи, да не си ги скршивте јајцата?
– Не, само колената…

Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2014 во 20:27
(овој виц е толку глупав што не може ни да се замисли);
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2014 во 06:26
- Како си?
- Топ,ти?
- Јас базука.


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2014 во 05:01
- Добро утро комши, беше до продавница, а?
- Не. Искочив да ги прошетам лебов и јогуртов.


Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2014 во 15:17
Обработка на (мојот) познат виц Оди некој човек по улица. (толку):

Оди некој човек по улица.

(нема ни /толку/);
Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2014 во 14:25
Анастеа, 99.(9)% ти тврдам дека вицот Оди некој човек по улица (и толку) е мој оригинален;
(додуше, не сум сосема сигурен за процентот - дали беше 99.(9)% или 100.(0)9% ?!);

Изменето од janevzoran1 - 25.Март.2014 во 14:26
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2014 во 14:19

Е овој не е ни глупав ни суперглупав.

Туку оние од типот: Си одел човек по улица... и толку.
Не знам само дали е од обработените или оригинал.
вртење со очи


Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2014 во 10:56
Originally posted by емил емил напиша:

Малиот Трпе дискутира со татко му:
- Тато, кои се попаметни, татковците или
синовите?
- Татковците. – Убедено одговара Трпе.
- А кој ја измислил
парната машина?
- Џемс Ват!
- А што не ја измислил татко му?


па и не се толку глупави...

Изменето од LiDivio - 13.Март.2014 во 10:57
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2014 во 10:21
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Или вицовите се суперглупави, или јас сум суперглупава, што не ме засмејува ова...глупчо
А и насловот ми е малку оксиморонски.Како може да не ти се смешниизненадувањема ајде

Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

си биле два лимона едниот го згазило кола другиот се исцедил од смеење

Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Отишле две зрна песок на плажа, виделе гужва па се вратиле! 


Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Се шетале двајца џандари на улица и се карале кој да оди во средина. 
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Наидува глиста на тањир полн со шпагети.
- Лелее, каква журка!
смеење

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2014 во 00:49

Или вицовите се суперглупави, или јас сум суперглупава, што не ме засмејува ова...глупчо
А и насловот ми е малку оксиморонски.

Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2014 во 19:49
Оди некој човек по улица.

(толку);


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2013 во 08:37
Како се дере зајац?
- Фатиш га за јајца и он се дере.


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2013 во 08:34
Мујо му вика на Хасо: 
- Хасо многу сум тажен. 
- Зошто? 
- Пред две недели умре баба ми и ми остави 20000 денари. Пред три недели ми умре дeдо ми и ми остави 30000 денари. Пред една недела умре тетка ми и ми остави 40000 денари. 
Хасо му вика: 
- Ти си бил стварно многу тажен. Три умирачки во еден месец. 
А Мујо му вика: 
- Не е тоа. 
- Епа кое? 
- Па како не можеа повеќe да ми остават?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,142 секунди.