IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Анегдоти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Анегдоти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Анегдоти
    Испратена: 19.Ноември.2007 во 14:20
Тука можете да раскажувате интересни анегдоти што вам ви се случиле или што сте ги чуле.

Еве да почнам јас. На избор за ромска убавица, мисицата после изборот ја прашуваат: „Како се чувствувате?“
Лепотицава вика: - Се чувствувам евентуално.

голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 23:19
A BAS SEGA NE MI TEKNUVA?:)
SE CUVSTVUVAM EVENTUALNO!!!!
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 08:34
Покојниот ни претседател Борис Трајковски во предизборната кампања пред охридски аудиториум изјави:
 
“ОД ОХРИД ЌЕ НАПРАВАМ НЕКРОПОЛА“! (наместо акропола) голема%20насмевка
Veni Vidi Vici
Кон врв
elen4e-eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4e-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 11:53
Па еве што тресна другарка ми на роденденот: Утре вечер во колку часот станувате? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка Се згазивме од смеење..... газење%20од%20смеење
Nobody is perfect.....well I am nobody!
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 15:19
Originally posted by sensei sensei напиша:

Тука можете да раскажувате интересни анегдоти што вам ви се случиле или што сте ги чуле.Еве да почнам јас. На избор за ромска убавица, мисицата после изборот ја прашуваат: „Како се чувствувате?“Лепотицава вика: - Се чувствувам евентуално.голема%20насмевка



hahahaahahahahahahahahahahhah

pozdrav sensei
Кон врв
DivineGod Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DivineGod Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:16
Никола а.к.а Г`уевски на митинг -
“Македонија има п`ичина за задоволство......“




Во кафиќ седиме и келнерот иде -
-Повелете што ќе се напиете?
Јас - Крстена вода?
-Молам?
-Крстена вода...
Се враќа по 2 мин..

- Дечко се зезаш со мене нели?
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:36
Хахахахахахахахахахахахахаххахахаха,крстена вода. Браво бе!голема%20насмевка
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 11:20
Otisle predsedateli na plasticna hirurgija da go smenat poloviot organ. G-dinite Putin , Tadik i nasiot Kiro .
Koga se vratile doma ,,isprobale,, , samo nasiot Kirco ne bil zadovolen , pa se javil na Putin !!
- Pa dobro be Kiro , koga te prasale ,,kakov,, sakas ti sto im rece?
- pa tie ne me prasale kakov sakam , samo mi rekoa dali sakam socijalisticki(komunisticki) ili kapitalisticki polov organ!!
- i ti sto im kaza ??
- Pa razbira se socijalisticki(komunisticki) !!!
-aaaa, dragi moj Kiro ti go presadile nasiot , ili mojot ili na Tadik !!!
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 08:46

Познатиот композитор на хумористични опери Ѓоакино Росини и (далеку) најголемиот виртуоз на виолина (и гитара) на сите времиња и композитор Николо Паганини биле блиски пријатели.

Во една прилика, некој познаник на Росини, после неговата хумористична опера, насмеан до солзи, му рекол на Росини:
- Ти си најдуховит човек на Светот !
А Росини му одговорил:
- А, не ! Има еден човек уште подуховит и од мене !
- Кој ? - запрашал познаникот.
- Николо Паганини. - одговорил Росини.

_________________________

Елем, еве една анегдота (по вистински настан) за Паганини:

После одржаниот концерт во некој град, Паганини влегол во кочија за да го однесе до хотелот во кој што претстојувал, а кој хотел бил на само два километри од концертната сала во која Паганини го одржал концертот.
Паганини го запрашал кочијашот:
- Колку ќе ме кошта да ме префрлиш до (тој и тој) хотел ?
Кочијашот одговорил:
- 1000 (иљада) евра. (претворено, приближно, во денешни пари).
Паганини се зачудил, и го прашал кочијашот:
- Ама, зошто толку скапо ?!
- Па, - одговорил кочијашот - толку чинеше картата за вашиот концерт; кога разбрав дека ќе држите концерт во нашиот град, јас со месеци штедев, за да соберам пари за карта, и да ве чујам како свирите !
Паганини малку се подзамислил, па го прашал кочијашот:
- А на колку жици јас го отсвирев концертот ?
- Па, - рекол кочијашот - уште на почеток на концертот ви се скинаа првите три жици, и вие го отсвиревте целиот остаток од концертот на само една жица.
- Е па, - рекол Паганини - ќе ти платам 1000 евра, ако ме пренесеш до хотелот на едно тркало !



Изменето од zoranjanev1 - 21.Февруари.2012 во 08:50
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 12:07
Како се викаше боксот што го игравме кај тебе?
- x-Box.....
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 00:43

Чисто не верувам дека е по вистински настан, но, како анегдота, не е лоша:

Изјава на некој глумец среде театарска претстава:
- Збуните завесу, спустио сам се !

Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 21:46

Од еден говор на Тито (велат дека било вистина):

...ми смо дуго стајали на ивици провалије, а онда смо учинили одлучујуќи корак напред...

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2012 во 16:19
Шмека еден пријател некое девојче во кафич , по некое време и приоѓа и и вели :

- Извини девојче ама морам да ти кажам , ептен си слатка ! 
На тоа девојката одговара :

- Извини ти , ама ич не сум слатка 
Дечкото ја прашува :

- Ако не си слатка , тогаш каква си 
Девојката налутено одговара 

- За тебе сум кисела !!! 
Машкото и вели 

- ихи штом си кисела ти таман красата за со ракија си плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2012 во 16:35
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Шмека еден пријател некое девојче во кафич , по некое време и приоѓа и и вели :

- Извини девојче ама морам да ти кажам , ептен си слатка ! 
На тоа девојката одговара :

- Извини ти , ама ич не сум слатка 
Дечкото ја прашува :

- Ако не си слатка , тогаш каква си 
Девојката налутено одговара 

- За тебе сум кисела !!! 
Машкото и вели 

- ихи штом си кисела ти таман красата за со ракија си плазење


И јас го кажувам вака некако....ама не сум киселагазење од смеење


бакнеж
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.