IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Каков е статусот на БОРЦИТЕ од војната 2001
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков е статусот на БОРЦИТЕ од војната 2001

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 51>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 18:40
Novace,
toa e makedonskiot del od pekolot ili taka narechen ,,makedonski sindroim,,...
Sojuz kje napravime i so crniot gjavol samo da na nashiot makedoneski brat mu nashtetime...........Ne mislejki deka toa utre i na nas kako bumerang kje ni se vrati..............



Изменето од orlov - 31.Октомври.2009 во 19:35
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 18:46
 http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=115658
 
 
и после ова , има и такви кои се прашуваат зошто би требало  ОНОЈ кој раководи со министерствата треба да поднесе оставка збунетост ..... без трунка срам ќе додели пензии на семејствата на оние кои се кренаа со оружје во раката против оваа држава а на семејствата на оние кои во нејзина одбрана ги положија своите животи не само што нема да им одаде признание туку и пари со камата им бара назад ....... има ли воопшто ОВОЈ човек душа и дали воопшто РМ нешто му значи збунетост 
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 19:14
http://www.youtube.com/watch?v=Tbx_mxVl4lk&NR=1
 
 
намигнување


Изменето од novace - 31.Октомври.2009 во 19:18
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
depo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 501
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај depo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 19:21

Ова почнува ептен да смрди. Државата ги тужела семејствата на масакрираните од Вејце. Од друга страна ќе се обештетувале фамилии на ОНА. Дали е само дезинформација на А1 првото затоа што не пишува за што ги тужи.

Ако е вистина срамота за владата, веднаш да ја исправат неправдата и да се извинат.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 19:39
Originally posted by depo depo напиша:


Ова почнува ептен да смрди. Државата ги тужела семејствата на масакрираните од Вејце. Од друга страна ќе се обештетувале фамилии на ОНА. Дали е само дезинформација на А1 првото затоа што не пишува за што ги тужи.

Ако е вистина срамота за владата, веднаш да ја исправат неправдата и да се извинат.



Da e samo A1 mozjebi i e dezinformacija no ajde malku procheshlaj ja temata: ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ НА УЛИЦА, i vidi sto vo nea ima od site mediumi.
Se e taka..........
se e vistina..........

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 22:05
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by depo depo напиша:


Ова почнува ептен да смрди. Државата ги тужела семејствата на масакрираните од Вејце. Од друга страна ќе се обештетувале фамилии на ОНА. Дали е само дезинформација на А1 првото затоа што не пишува за што ги тужи.

Ако е вистина срамота за владата, веднаш да ја исправат неправдата и да се извинат.
Da e samo A1 mozjebi i e dezinformacija no ajde malku procheshlaj ja temata: ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ НА УЛИЦА, i vidi sto vo nea ima od site mediumi.Se e taka..........se e vistina..........


Дефокусирање од вистинските проблеми кој доаѓаат, декември се ближи...
Homo homini lupus est...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 22:11
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by depo depo напиша:


Ова почнува ептен да смрди. Државата ги тужела семејствата на масакрираните од Вејце. Од друга страна ќе се обештетувале фамилии на ОНА. Дали е само дезинформација на А1 првото затоа што не пишува за што ги тужи.

Ако е вистина срамота за владата, веднаш да ја исправат неправдата и да се извинат.
Da e samo A1 mozjebi i e dezinformacija no ajde malku procheshlaj ja temata: ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ НА УЛИЦА, i vidi sto vo nea ima od site mediumi.Se e taka..........se e vistina..........


Дефокусирање од вистинските проблеми кој доаѓаат, декември се ближи...


Nema da go dochekaat tie problemi dekemvri. Toa kje bide za dosta kratko vreme. Borcite na RM od vojnata 2001 godina se povekje se koncentriraat ikje ima masovni presovi ,nastapi i eventualni radikaloizmi.........
лутина


Изменето од orlov - 31.Октомври.2009 во 22:22
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 22:32
Те разбирам... само кажи ми едно - Зошто многу бранители одбија работни места кога владите им ги понудија?
На многумина им се понудија работни места под закрила на државниот буџет од просечна Македонска плата, зошто ја одбија? Нели можеше да се прифати раборно место и подоцна да се напредува на профеионален план?

Ма крајот на краиштата, нели се удиавме во гради 2001 дека сме бранители? Се сликаа/ме покрај тенковите со оружје во рацете и се фалевме колку сме горди што ја браниме земјата?

Мислам дека е време да се прекине со ова лицемерие, и дека треба да се престане да се трошат буџетските пари за мрзливци кој не сакаат да работат и без потреба го држат работното место.

Дооволно е тоа што некогаш/некаде смеум допринел за слободата на оваа земја.

Ми се гади темава затоа и слабо учествувам во неа.

Ова е мој последн коментар на оваа тема!

Изменето од Buggyman - 31.Октомври.2009 во 22:37
Homo homini lupus est...
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 09:22
Navistina ne ja razbiram ovaa sharada, koja vo sekoj sluchaj premnogu SRAMNO zvuchi i da se diskutira okolu toa.  Megutoa eve ke probam da go svatam problemov. голема%20насмевка
 
Ako tie shto ostanale zhivi se mrzlivi za rabota i odbivaat sekakva rabota, zatoa shto premnogu se nadcenuvaat, togash ZOSHTO im naplakaat na onie umrenite?? збунетост I na nivnite semejstva li im e ponudena rabota, shto ja odbile ili tie se samo zhrtvi na VZAEMNO INAETENJE?? збунетост  Jas kolku shto znam sepak mora da ima nekoe obeshtetuvanje za onie shto go izgubile svojot zhivot, bez razlika dali tie potpishale takov dogovor ili ne?
 
 
 


Изменето од Popi - 01.Ноември.2009 во 11:27
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:10
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Те разбирам... само кажи ми едно - Зошто многу бранители одбија работни места кога владите им ги понудија?
На многумина им се понудија работни места под закрила на државниот буџет од просечна Македонска плата, зошто ја одбија? Нели можеше да се прифати раборно место и подоцна да се напредува на профеионален план?

Ма крајот на краиштата, нели се удиавме во гради 2001 дека сме бранители? Се сликаа/ме покрај тенковите со оружје во рацете и се фалевме колку сме горди што ја браниме земјата?

Мислам дека е време да се прекине со ова лицемерие, и дека треба да се престане да се трошат буџетските пари за мрзливци кој не сакаат да работат и без потреба го држат работното место.

Дооволно е тоа што некогаш/некаде смеум допринел за слободата на оваа земја.

Ми се гади темава затоа и слабо учествувам во неа.

Ова е мој последн коментар на оваа тема!



Ako e tochno deka vladata ponudila rabota na BRANITELI togash toa e laga. Laga zatoa shto toj termin e neustaven. Ustavot predvidel kategorija BOREC, a do sega na nitu eden BOREC od vojnata 2001 godina ne mu e ponudena rabota.
Molam nemoj da se SHIRAT DEZINFORMACII.
лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 09:16
poglednete shto e najnovo za PFV.........

http://dnevnik.com.mk/?ItemID=C95752BB6A32B64FB7A43393EC601409


,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 20:54
Денес во Кавадарци одржана Прес Конференција на теме:
        ,,СТАТУСОТ НА БОРЦИТЕ од  ВОЈНАТА 2001,,
..на пресот беше упатена порака до владата дека додека во 2001   го издржавме мирисот на барутот..........сега ќе истраеме до конечната победа,,.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 09:48
Прес на Армиските Здруженија со најава за ПРОТЕСТИ за озаконување на нивните права:
повеќе подолу,


http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=D823C376C0072B4EB732D654B6A5DBE9
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2009 во 08:45

Кој е надлежен за тужбите против бранителите?

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4868491,00.html?maca=maz-rss-maz-all-1489-rdf

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.