IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 24>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ
    Испратена: 26.Октомври.2009 во 12:29
До Нова година пензии за ОНА

.........ТАКА СЕ ДОГОРИЈА ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ.


http://dnevnik.com.mk/?itemID=0A53DA26EB661548BBC3A8E84D833606&arc=1




Под хитно сите припадници на ОС на РМ на протест пред Влада и Собрание .................
Кој си дава за право да си игра со иљадници борци од војната 2001 година кои ја бранеа Македонија токму од терористите на ОНА?лутина

 


Изменето од Анастеа - 08.Ноември.2009 во 00:36
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 12:53
Така (си) е ....секојпат..кога тие што се платени ...за да ја штитат државата...ќе утнат ...во својата работа..која што не е докрај и како што треба изведена.
И последиците од таа ...утка..и на долг период..ќе ја плаќаат..даночните обврзници...
Оти ..сето ова што е (со качаците и нивните заштитници) „договорено„..всушност е просто (и неубаво ама вистинито) кажано...КАПИТУЛАЦИЈА.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:04
Да, novace ама на запад и останатиот свет за овакви работи владите под хитно паѓаат, а на претседателите на државите им следува ИМПИЧМЕНТ.
Кај нас за жал народот е исплашен и закоравен. Но не верувам дека сега борците ќе останат мирни........лутина

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:10
Јас не гледам зашто ...никој ....не сака да ја согледа реалноста.
И да ..конечно (некој) ПОЧНЕ ...да ги ПРОЗИВА...по име и презиме...тие кои „утнале„...
За да се знае....каде и кому ...да се испорача „сметката„ за ова..
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:23
па нели едно време овие кои сега ќе им плаќаат за тоа што не потепаа ќе сечеа канџи на некои „птици“ и ќе ѕидаа гасни коморизбунетост
и нечи пиштеа на цел глас дека тогашната влада прави пакт со терористи...а Филип окапа од спиење по тоа шаторите во парк...и шо сеа...пак истата финта пу-пу неважи
а ние -народот, сме сеуште неми посматрачи
абе да бараше некоја власт ваков народ немаше да најде
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:34
Заборави ..дали случајно или не...да го споменеш и сегашниот „млад„ пензионер...кој поред тоа што седеше на интонирањето на Македонскта Химна при конституцијата на македонската Држава ..и рече:
 
-Дајте им се ...што ќе посакаат..
-Да ...овој Устав (кој порано беше (и од него) прогласен за невиден)..ИМА(л) и фабричка грешка (рече и остана на нозе) ...а самиот тој го натураше како најдобар...на времето..нели?
-Свиткајте си ги кичмите...македонци..
намигнување


Изменето од Анастеа - 03.Ноември.2009 во 01:51
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:44
под моето незадоволство од сегашниве настани се подразбираат СИТЕ ДЕБЕЛОКОЖЦИ и СРЕБРОЉУБЦИ кои продефилирале низ овие 20 години...значи сите...
која е смислата да се набројува нон стоп
и нема оправдување за никого во стилот- и тие така правеа...зашто ако ТИЕ биле добри ќе останеле на власт...а тоа не им дава кредит на следните да работат исто...значи избрани се за да НЕ  работат исто...да бидат подобри...за жал од едно срање државава ни преминува во фаза на друго срање и секое е поголемо од предходното...
си ја сакам државата,само неа си ја имам но ме чуди попустливоста и слепилото на народов мој...ко да сме садисти,па уживаме во болката која константно некој ни ја нанесува ВО ИМЕТО НА НАРОДОТ!!!
јас мислам дека 20 години беа доволни да сватиме дека ни една досегашна влада не сработила нешто во интерес на народот...во интерес на малцинствата-да,признавам...но за мнозинството-едно големо НИШТО...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:55
Штом (ти) го споменав „мудриот„..веднаш ја „разводени„ ...па сега сите (ни/ти) биле криви???
А... кој тоа така „мудро„ ја дерогираше ...желбата за стварање на вистинска Македонска Национална Држава...КОМУНИСТИТЕ
И КОЈ тоа СЕДЕШЕ...(не го даваат , а го има во БУНКЕРИТЕ во сите ТВ)
Јас ќе ти помогнам..да разбереш...тоа беа ИСТИТЕ оние...кои секојпат се спремни да помогнат (а и одмогнат)..само да се вратат на Власт..
Покојниот Академик Кљусев ...има пишани книги за тао време..ПРОЧИТАЈ ГИ...секако дека некои работи (вои врска со ова) ...СИГУРЕН СУМ..оти ќе ти станат (барем) малку појасни..одколку сега..
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 14:03
сакаш да ми кажеш дека моменталната власт нема врска со ова што ни се случува денес?
пак смешната приказна дека некој им подметнува сопки...абе нели се тоа сериозни луѓе,држава сме им повериле да водат.кога ќе престанат СИТЕ да се правдаат дека оние предходните толку направиле каша што овие сегашниве никако не можат да ја средат!
и аман веќе еднаш со тие комунисти...веќе 20 години не сме комунистичка држава.....и ми се смачи од класификации -ако не си со нив тогаш си со оние другите!!!
не...САКАМ ТРЕТА ОПЦИЈА...доста веќе -сјаши Мурто да се попне к*рто.
се виде дека нема фајде од овие и од оние...тоа ти е едно те исто.

плус и забегавме од темата
малку ли давачки ни натоварија на врат па сега и дополнително да ги плаќаме оние кои не тепаа во сопствената ни држава?
тоа ми беше муабетотплазење


Изменето од Andjelina - 26.Октомври.2009 во 14:05
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 14:07
Моменталната власт е..да кажам само последица од поранешните настани..попречена со многу „мудри„ (никаде невидени) решенија за опстој и фунционирање на државата..ако како таква и може да се (искрено) нарече...
Се додека едната опција не отиде у „вечните ловишта„..за другата нема да има шанса ..докрај (на подолг рок) да покаже..а тоа е ...нажалост 4-5 децении НЕПРЕКИНАТО владеење..со УСЛОВ..да и (овие) не забегаат..што е воизможно..кај словенците беше таков случајот
намигнување


Изменето од novace - 26.Октомври.2009 во 14:09
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 14:09
4-5 деценииизненадувањеизненадувањеизненадување
Новаче смилуј се на нас напатенитеплазење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 14:16
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

4-5 деценииизненадувањеизненадувањеизненадување
Новаче смилуј се на нас напатенитеплазење
 
Бараше (ли) вистина..
Ја доби...велат дека вистината ...таа е со многу „грдо„ лице..затоа можеби и никој не ја сака..љуби-де..хехехе.
И (некои) комуњари , да не ја рзводенуваат темата...со непотребни за ова прашања...комунизмот мора да го снема ..од МК почва..инаку врвка ни е работата
намигнување
И јас никаде не споменав никаква партија..мора само да се направи МАКЕДОНСКИ ОБЕДИНЕТ ФРОНТ..или како сакаш крсти го...со луѓе кои ќе имаат исклучиво македонско национално чуство..односно почит (ако се од малцинствата) кон се што е македонско..без исклучок и пардон.
голема%20насмевка


Изменето од novace - 26.Октомври.2009 во 14:26
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 18:22
Zalosno e koga se naveduvaat diskusiite vo drug pravec od eden problem koj ne e taka lesen i ednostaven.
Da gi ostavime komunjarite ili desnicarite, da zboruvame so fakti, ovaa zemja   im pobara na branitelite da gi vratat parite koi gi dobile kako oshteta za povredite  dobieni koga ja branele svojata zemja. E sega dodeka ovie vrakjaat so kamataтага, na onie protiv kogo branitelite se borele i od kogo ja branele drzavata ke im se dava budzetski pari. Ima li logika?збунетостIma li etika?збунетост Za toa li glasavme?збунетост Ima li vistina vo osudite od opozicijata deka ova e rezultat na majskiot dogovor megju Gruevski i Ahmeti?
Smetam deka Gruevski nema da go dozvoli ova.изненадување



Изменето од mamamd - 26.Октомври.2009 во 18:23
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 23:00
 
 
...... Почнаа преговорите со ВМРО-ДПМНЕ и се надевам дека до крајот на годинава ќе најдеме решение што ќе биде прифатливо и за Владата и за таа категорија граѓани - изјави Бајрами.....

 

Преродбата продолжува....и тоа во 1000 чекори....ама не за таа националност што очекуваше....
  
                                      ОСТВАРУВАМЕ-Влада на Република Македонија
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,176 секунди.