IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 39>
Автор
Порака
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2007 во 11:40
Originally posted by brza brza напиша:

i tebe alal neka ti e na pametot,...da go imash, ke primeteshe deka postot na bosab ne e konkreten,....LOLLOL
а што поконкретно сакаш да прочиташ?LOL
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 11:29
моја нога да стапне надвор од земјава...ни диви коњи не ме враќаат назад Star
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 05:54
Realno da vi kazam deka poveke od sigurno bi se vratil vo Makedonija i ne gledam nesto strasno vo toaThumbs%20Up.
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 18:01
Originally posted by misa misa напиша:

eeeeeeeeeeeeee kolku pameten svet ziveeeeee u makedonijaaaaaaaaaa
ama dimi inat macka na grb ne paka i makedonceto ne priznava oti e mnoguuuuuuuuuuuuu pametno
fala bogu na taj so mnogu e pameten pa mnogu ubavo gi razbira rabotite i tamu i vamui sekade na svetot bez da vide i pocuvstvuva


Пасметен??? Извини вака, али да беше толку паметен овој свет тука, немаше ни пола од ова да трпи WinkWinkWink Цел свет не смета како заостанати од трета категорија, и само... велам само ние самите си се нарекуваме паметни LOLLOLLOL дајте ве молам, прифатете ја веќе еднаш реалноста, за ништо не ги бива Македонците освен за грабање, лажење, озборување, праење фраери (иако немаат со што).... LOLLOLLOLLOL Дефинитивно доколку би ми се укажала шанса, метла фаќам од Македонијава... Прочитав дека Алекта сакала да се поднесе аплиакција за Канада, доколку сакаш за таму да аплицираш, би ти предложил да почнеш да идеш на часови по Иелтс тестови, затоа што овој тест е задолжителен, и без него нема шанси ни да аплицираш WinkWink Малце е поскап, 8 000 денари за тестот, башка часови на професор (али пази кои професори, ти требаат специјализирани за Иелтс, не било кои, стручњаци паѓаат на овој тест)...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 18:02
Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Realno da vi kazam deka poveke od sigurno bi se vratil vo Makedonija i ne gledam nesto strasno vo toaThumbs%20Up.


Реално друже, да беа твоите мисли како што си пишал, немаше сеа да ни пишуваш од Америка, затоа не мора лажење нели?? WinkWinkWink


Изменето од Ghost - 28.Мај.2007 во 18:03
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 16:28
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Realno da vi kazam deka poveke od sigurno bi se vratil vo Makedonija i ne gledam nesto strasno vo toaThumbs%20Up.


Реално друже, да беа твоите мисли како што си пишал, немаше сеа да ни пишуваш од Америка, затоа не мора лажење нели?? WinkWinkWink


Ако нечии планови за после 10 години се различни отколку тоа што го прави во моментот, каде е лажењето?

Ни јас не гледам на враќањето во Македонија како на нешто страшно, ама во моментот сакам да се образовам и да стекнам работно и животно искуство на друго место.

Светот е поголем и пошарен од Македонија и ако сакаш да го видиш не значи дека се откажуваш од твојата земја.


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
bombona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bombona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 22:24
Bravo za ova! Taka e! Tamu samo za na kafinja po cel den! Site doterani, namirisani, skapi naocari, tasni, kako od Elle da se izlezeni i od kafic vo kafic i pak se zalat! Ne sum ni jas mnogu vreme nadvor, za toa tocno znam sto e razlikata na zivotot tuka i tamu. Ovde se RABOTI! Nema kafinja i muabeti po cel den. Se soglasuvam deka ako sakas, ako znaes kako i si uporen, sekogas mozes da najdes rabota i da zarabotis i vo Makedonija! Jas mnogu si ja sakam zemjata i mislam deka ke se vratam eden den.
Кон врв
MoNiI Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 17:11
    AKO ODAM VO STRANSTVO KE OSTANAM TAMA 8 GODINI POSLE KE DOJDAM VO MAK I KE SI OTVORAM SOPSTVEN BIZNIS  I KE IMAM GOLEMA PALATA .голема%20насмевкатрепкањемечтаењенамигнување
ZiVeJ gO SeKoJ dEn KaKo PoSlEdEn
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 23:40
koga bi bil,..negde,...bi se vratil koga vrbata ke rodi ,..grozje,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 16:58
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

.......
Ни јас не гледам на враќањето во Македонија како на нешто страшно, ама во моментот сакам да се образовам и да стекнам работно и животно искуство на друго место.

Светот е поголем и пошарен од Македонија и ако сакаш да го видиш не значи дека се откажуваш од твојата земја.


 
I jas mislev taka dodeka nemav iskustvo. A koga go steknav, sfativ deka vrakjanjeto vo MK e cisto gubenje na vreme i zivot. среќасреќасреќа
 
 
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 09:48
Тема: Дали би сте се вратиле во Македонија?
Испратена: 06.Јануари.2006 во 13:45 од la_luna

"VE CITAM I NE MI SE VERUVA. AJ TIE STO SE RODENI NADVOR GI RAZBIRAM, AMA NEKOI OD VAS STO SE RODENI TUKA I OTIDENI NA PECALBA NEMATE AMA BAS NIKAKVO PRAVO DA JA POTCENUVATE MAKEDONIJA.

AKO VI E UBAVO TAMU SEDETE SI I NIKOGAS NE SE VRAKAJTE BIDEJKI NE JA ZASLUZUVATE MAKEDONIJA.

TOA E TOA MAKEDONCE VIDELO POUBAVO I ODMA SE OTKAZUVA OD SVOETO, ZALNO AMA VISTINITO.

MOMENTALNO SUM VO MKD NA RASPUST I UZIVAM, A DOAGJAM VO ZIMA I VO LETO BIDEJKI MAKEDONIJA E PREKRASNA ZEMJA ZA ONIE KOI JA POZNAVAAT, A DEFINITIVNO SE VRAKAM VO MK POSLE MAGISTRATURA."

Potpolno se soglasuvam so tebe "la_luna" - citajki gi predhodnite slicni poraki mi se slosi prosto.  не%20слушам

Kako mozat taka EDNOSTAVNO da bidat svirepi kon svojata sopstvena zemja i svoeto sopstveno POTEKLO?????  глупчо

Ako otisle tamu za "podobar zivot" i go nasle ili ne, neznaci deka sega treba da plukaat po svojata zemja i narod.  Nikoj NE gi tera so sila NITU da se vratat NITU pak da ostanat tamu kaj sto se.

SEKOJ si e krojac na svojata sudbina, velat starite.  Mnogu lugje sto imale namera da se vratat, od ovie ili onie pricini ne go napravile toa. Nekoi od niv seuste taguvaat dodeka drugi si se pomirile so slucajot.

Megutoa bez razlika dali ke se vratat ili ne NE BI TREBALO VOOPSTO DA SI JA VREGAAT i da im se ismejuvaat na
sopstvenata drzava i narod.

Kako sto rekle starite "ako nemozes da pomognes, barem NE ODMAGAJ" збунетост

Ne razbiram zosto voopsto i doagaat na ovie forumi AKO voopsto nesakaat da se zamaraat so Makedonija. кубење%20коса

Kako sto rece i "la_luna" predhodno, ZA TAKVI LICNOSTI jas bi povtoril, "NIKOGAS NE SE VRAKAJTE BIDEJKI NE JA ZASLUZUVATE MAKEDONIJA"!!!!лутина

Jas i mojata familija planirame definitivno da se vratime vo Makedonija - stom NIE SAMITE KE SI GI STVORIME USLOVITE ZA TOA da bide vozmozno.  љубов





Изменето од borec - 25.Септември.2007 во 11:48
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 12:14
uslovite ke si gi stvorish,a?,...mislish ke zarabotish dovolno pari vo "trulata"tugjina,...ili penzija od tamu,...pa ke se prchish nposle na tvoite sakani makedonci so "mnogu"pari(pa,za niv i stvarno se mnogu),.....i ke parkirah kaj ti prdne,...i sl...raboti koi sigurno ti nedostasuvaat tamu,...a,be ajde,..sakash ti vrati se ,..sakash ne,..bash me zabole i mene,..i drugite,.nemopj da im solish pamet na drugite,..ne znam shto voopshto i si izlegol od tuka..samo nemoj da im stapnuvash na zulj ,..tuka na tvoite,...koga ke se vratish,...ako veke tamu ne si mozel,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 13:15
A be sto se zanesuvas ti debil eden - izgleda si nekoj paftagjija sto NISTO NE NAPRAVIL SO SVOJOT ZIVOT - pa sega sekoj drug sto napravil mu smeta i mu e LJUBOMOREN!!!!!

Ako ne znaese, da ti kazam deka vo OVAA tema toa e i prasanjeto za iselenicite - jas ne go napisav za TEBE specialno da te nerviram ili da ti pravam 'ligi".

Za toa sto jas treba da pravam sigurno nema od tebe soveti da baram, zosto ako ti znaese sto treba da se pravi ke bese mnogu posreken od ona sto si DENES - zalosen slucaj.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 13:33
a,shto ti si napravil be,...idiot od ovie kraevi,..,...vrati se  tuka,..samo nemoj da im  stapnuvashsh na lugjeto na zulj,...u najshirok smisol na zborot,..ako voopshto mozesh i da sfatish shto ti kazuvaat,..a,se znae shto im nedostasuva na takvi kako tebe,...tamu si ,..kaj i da si ,..nula apsolutna,..shmokljan be zaeban,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.