IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 39>
Автор
Порака
misa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 21:22
ee dobro se brza so site makedonci vo stransvo gi narekuvas ciganite vo sutka samo i aco ne sfaka deka i toa e za nego
tocno taka ziveat makedoncite u stransvo kako ti sto vikas tamu so sporeduvas samo ovde ne da izleguvaat od stanot i da setat po ulica tuku se selat od stan vo stan ili od grad vo grad za da najdat sto e mozno poevtin stan a ne e vazno kako ke ziveat vnatre
samo ja znaete li taaa
macka na grb ne paga pa i mnogu makedonci imigranti vo stransvo se takvi ne pagat na grb i ne sakaat da si ja kazat vistinata za da ne im se smejat
a speed i ne im se mnogu sekiraj koj sto ke napise na forumot ima karakter iiiiii karakter znaes ja taaa inaetiii golemi
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2007 во 17:45
Originally posted by misa misa напиша:

ee dobro se brza so site makedonci vo stransvo gi narekuvas ciganite vo sutka samo i aco ne sfaka deka i toa e za nego
tocno taka ziveat makedoncite u stransvo kako ti sto vikas tamu so sporeduvas samo ovde ne da izleguvaat od stanot i da setat po ulica tuku se selat od stan vo stan ili od grad vo grad za da najdat sto e mozno poevtin stan a ne e vazno kako ke ziveat vnatre
samo ja znaete li taaa
macka na grb ne paga pa i mnogu makedonci imigranti vo stransvo se takvi ne pagat na grb i ne sakaat da si ja kazat vistinata za da ne im se smejat
a speed i ne im se mnogu sekiraj koj sto ke napise na forumot ima karakter iiiiii karakter znaes ja taaa inaetiii golemi

Ama gi "ispofali" sonarodnicite vo stranstvo, BRAVO, alal da ti e.
Znaci sve se gola voda, ziveat vo eftini stanovi, enterierot im e katastrofa, klosari zivi, samo se falat, a u stvari, nemaat za leb, ama TI NE SI TAKVA LICNOST.


Изменето од Vlad - 10.Март.2007 во 19:25
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2007 во 19:53
И ние сме деца на Македонија
И ние сме деца на мајката земја
на мајката земја, на Македонија.
на нашата земја, на Македонија.

И ние имаме право да живејме.
како и другите живот што живеат.
А ние страдавме, гладни умиравме.

Слобода немавме правдини никакви
кога ги баравме, в затвор се најдовме
во фурни не стават за да не изгорат.

Прстите ни кршат и крвта ни пијат
а ние смели сме, и горди умиравме.
Горди умиравме, не се предававме.

Живот не жалевме, младост си дававме
за наши правдини смели умиравме.
Парола имавме: Смрт или Слобода
Смрт или Слобода за Македонија,
за Македонија, земја поробена.
Кон врв
milanco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milanco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 03:08
brm brm makedonskata uspesna prikaska Big%20smile
Кон врв
milanco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milanco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 03:22
izgleda si ti edno od onie mamini galinicinja ili kremcinja od makedonija sto koga dosle vo stranstvo se izgubile i ne se snasle pa misles site se kako tebe. e nema gi mama i tato u stranstvo da fakat vrski za tebe. gledam jas si miel cinii, ribal klozeti i si se selel od grad vo grad pa sega golemi frustracii imas. ne si sposoben za stranstvo batka odi kaj mama da ti dade cicka da cicnes. stranstvo ne e za plackovci i liglovci .stranstvo e za vnesti mazi.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 09:48
da ne sum tuka,.....nikogash ne bi se vratil!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
milanco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milanco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 16:29
batka raznasam pizzi niz america. da ti donesam edna so jelopeno pepprs u avganistan.  u makedonija deteto se rode u doktorska familija i recat:"te go te noviot doktorot ". ja sum se rodil seljak u istokot i sum kopal cel zivot bop niz polinjata pa sega pici da raznasam za mene e uspeh i toa golem. zamisli si istiot toj seljak diplomira u amerika i sega kuka ke si kupe i toa so pizzi raznasanje. tuku neli e podobro site seljaci od istokot t.e. (bugarasite,se trudam da zboram sto e mozno poveke selski) da se iselat vo stranstvo pa vo makedonija samo graganite da ostanat. redno e da bide graganska zemja.
 cenam te oti si hrabro momce i vojuvas za makedonija u avganistan. tuku zalno e koga ke se vratis u makedonija i nekoi liglovci i plackovci ke ti go digat pritisokot. aj bidi pozdraven.
p.c. mnogu ja sakam makedonija i bi vojuval za nea. no kako da se vratam koga uste ne tretirate kako seljacite od istok vie skopski ligusi od golemoto selo skopje.
Кон врв
milanco Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milanco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 17:45

dosta so ona bugarin, zosto mene me navredi a majka mi Makedonija ja rasplaka. ne se vrti so lice nakaj seljacite(tatarite) od istokot zosto siptarite ke ti dojdat od zad grb. nemoj da zaboravis deka nie kako seljaci smrdlivi i so vnesti gradi sekogas sme spremni da gineme za makedonija. 

bilo kade da uspees treba trud i znaenje. koga odes vo stranstvo nema da te staat odma direktor. toa u makedonija (dedo direktor, tato direktor, jas direktor)se znae ne vikaat ovde da cistime i rmbame. no so tekot na vremeto zasteduvas pari, zapoznavas luge i se probivas niz opstestvoto. vo stranstvo e polesno zosto za pokratko vreme dogas do kapital i ako imas idei go oploduvas. duri i evreite i japoncite koga otisle vo amerika pocnale so mienje sadovi vo 40 setite godini. za se treba vreme. makedoncite sto se dojdeni pred 5-6 godini duri sega pocnaa da otvarat nekoi mali biznisi. treba vreme da se razvijat. ekonomski se uste slabi za da mozat da ja pomagat makedonija. mnogu luge studirat, magistrirat i.t.n samo vo makedonija se zbogatuva preku nok, a site znaeme kako. site tuka se so misla za makedonija i nekoj den koga ke se zbogatime dovolno ke se vratime i na siptarite mameto ke i go ebeme. koga ke se vratam ima kuka od siptar u sred gostivar da kupam i tamu ke ziveam. otkako ke go zavrsam seto toa mozam da sednam na trpeza da donesam nekolku skopski kremcinja i na leb da gi mackam i da gi jadam.
od takvi ligusi skopski makedonija se prazni. na niv nikoj ne im treba zosto oni se najaki, najpametni najsposobni.
respektiram hrabri momci kako tebe sto se zrtvuvat za makedonija. sekoja cest na novata vlada za nadcoveckite napori sto gi pravi da gi resi problemite. konecno pocnaa da gi zatvarat ligusite i pederite za koi jas celo vreme zboram. sekoja cest na sekoj posten i dobar biznismen i covek sto i misle dobro na makedonija. nikoj vo stranstvo ne bi plukal na majcinoto mleko sto go e piel. makedonija me e skoluvala, lekuvala i sum blagodaren na toa. no treba prvo jas da uspeam vo zivotot za da mozam da i pomognam na Makedonija. ne e rabota da se vratam i da kukam pred vladata za rabota. koga ke se vratam ke i pomognam na vladata da vrabote luge pa makar i so otvaranje mala firma i vrabotuvanje na 5-6 luge.podobro nesto otkolku nisto. dosta vreme gubam treba da odam da rabotam. da raznesam nekoja pica. rabotam kako premierot 15 saati na den i ako dae gospod dogodina ke otvoram nekoj mal biznis. so kafe muabeti, ogovaranje vo kumsilukot, i pienje vo kafulinja do 5 na sabjle ne se stanuva biznsmen(isklucok kradcite u MK) a uste pomalku so takvi liglovci, galinicinja i mamini sinovi se gradi drzava.
domot e kade sto srceto ti e....
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 19:00
zaso gi gleas lugeto od kaj se na primer vikas skopskite ligusi... pa za mene covek e covek ako e dobar on so mene i jas sum dobar so nego bilo od kaj i dae a so si stvaras takvi kompleksi pa ti si nisto vo sporedba so skopskite kremcinja kako so gi vikas ti si obicen gasterbajter koj ne videl zivot.P.S nemav namera da te navredam ali me isprovocira po so vregas makedonci bilo skopjani bilo kavadarcani bilo bitolcani itn site treba da sme zaedno da si pomagame zaso dodenie se karame megu nas siptarite koristat pederu ni eden...Angry
speed
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 19:03
OD TAKVI KAKO TEBE SE RASPADNA DRZAVATA . NE VREGAJ MAKEDONCI BILO OD JKAJ I DA SE TOA SE PRAVI PATRIOTI A NE KO TEBE KLOSAR,ARGAT, ITN

Изменето од bosab - 19.Март.2007 во 19:38
speed
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 19:08
momche,..shto se potresuvash,.....napij se valium,..ima pravo chovekot,.....LOLLOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 21:10
Originally posted by milanco milanco напиша:

dosta so ona bugarin, zosto mene me navredi a majka mi Makedonija ja rasplaka. ne se vrti so lice nakaj seljacite(tatarite) od istokot zosto siptarite ke ti dojdat od zad grb. nemoj da zaboravis deka nie kako seljaci smrdlivi i so vnesti gradi sekogas sme spremni da gineme za makedonija. 

bilo kade da uspees treba trud i znaenje. koga odes vo stranstvo nema da te staat odma direktor. toa u makedonija (dedo direktor, tato direktor, jas direktor)se znae ne vikaat ovde da cistime i rmbame. no so tekot na vremeto zasteduvas pari, zapoznavas luge i se probivas niz opstestvoto. vo stranstvo e polesno zosto za pokratko vreme dogas do kapital i ako imas idei go oploduvas. duri i evreite i japoncite koga otisle vo amerika pocnale so mienje sadovi vo 40 setite godini. za se treba vreme. makedoncite sto se dojdeni pred 5-6 godini duri sega pocnaa da otvarat nekoi mali biznisi. treba vreme da se razvijat. ekonomski se uste slabi za da mozat da ja pomagat makedonija. mnogu luge studirat, magistrirat i.t.n samo vo makedonija se zbogatuva preku nok, a site znaeme kako. site tuka se so misla za makedonija i nekoj den koga ke se zbogatime dovolno ke se vratime i na siptarite mameto ke i go ebeme. koga ke se vratam ima kuka od siptar u sred gostivar da kupam i tamu ke ziveam. otkako ke go zavrsam seto toa mozam da sednam na trpeza da donesam nekolku skopski kremcinja i na leb da gi mackam i da gi jadam.
od takvi ligusi skopski makedonija se prazni. na niv nikoj ne im treba zosto oni se najaki, najpametni najsposobni.
respektiram hrabri momci kako tebe sto se zrtvuvat za makedonija. sekoja cest na novata vlada za nadcoveckite napori sto gi pravi da gi resi problemite. konecno pocnaa da gi zatvarat ligusite i pederite za koi jas celo vreme zboram. sekoja cest na sekoj posten i dobar biznismen i covek sto i misle dobro na makedonija. nikoj vo stranstvo ne bi plukal na majcinoto mleko sto go e piel. makedonija me e skoluvala, lekuvala i sum blagodaren na toa. no treba prvo jas da uspeam vo zivotot za da mozam da i pomognam na Makedonija. ne e rabota da se vratam i da kukam pred vladata za rabota. koga ke se vratam ke i pomognam na vladata da vrabote luge pa makar i so otvaranje mala firma i vrabotuvanje na 5-6 luge.podobro nesto otkolku nisto. dosta vreme gubam treba da odam da rabotam. da raznesam nekoja pica. rabotam kako premierot 15 saati na den i ako dae gospod dogodina ke otvoram nekoj mal biznis. so kafe muabeti, ogovaranje vo kumsilukot, i pienje vo kafulinja do 5 na sabjle ne se stanuva biznsmen(isklucok kradcite u MK) a uste pomalku so takvi liglovci, galinicinja i mamini sinovi se gradi drzava.
domot e kade sto srceto ti e....

Bratce , ne se nerviraj. Apsolutno si vo pravo, i nemoj da pagas na provokacii na pedercinja , bez razlika dali se od Skopje ili  od bilo koj drug grad. Turi mu pepel , i moze samo k...t da ti go jade.



Изменето од Vlad - 20.Март.2007 во 08:55
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2007 во 09:18
na denesniot den tocno polnam TRI godini od koga se vrativ vo mak.......ali mi se zgadi od takvi osobi kako sto gi citam pogore i samo se prasuvam ZASTO MAKEDONECOT E TOLKU PROST I GLUP (a ne e bitno od kade e makedonec si ostanuva makedonec)!!!!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 16:17
narednata nedela doagjam vo Makedonija da podisham malce nash vozduh LOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.