IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Влез на компјутерот од било кој друг компјутер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Влез на компјутерот од било кој друг компјутер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:48
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Едноставен начин би препорачал TeamViewer, доколку е REMOTE SUPPORT. А ако сакате да бидите хакери, најубо се прај бач скрипта шо би креирала администратор јузер на другиот компјутер, и отвора порт за телнет конектирање, али ПАК треба некој да ја стартова таја програма. Сепак треба да работите конзолски, преку “црното“ :) .. али малце од антивирусите се бунат при креирањето на јузерот/отворање на портот. Шо значи најбезболно е така :)


ајде дај да ја видам таа Batch скрипта... ?
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 14:39
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Едноставен начин би препорачал TeamViewer, доколку е REMOTE SUPPORT. А ако сакате да бидите хакери, најубо се прај бач скрипта шо би креирала администратор јузер на другиот компјутер, и отвора порт за телнет конектирање, али ПАК треба некој да ја стартова таја програма. Сепак треба да работите конзолски, преку “црното“ :) .. али малце од антивирусите се бунат при креирањето на јузерот/отворање на портот. Шо значи најбезболно е така :)


Aха да и никој антивирус не ја препознава оваа скриптата а ? И ако работиш конзолски хакер си   

Нема по крш од ова демек отварам cmd и пишам и готово хакер сум :D
Кон врв
kuzmanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kuzmanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 16:50
Najdobro najbrzo i najednostavno e so TeamViewer.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 15:44
Originally posted by kuzmanov kuzmanov напиша:

Najdobro najbrzo i najednostavno e so TeamViewer.


нема врска !
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 03:09
Flix, прво незнам дали знајш како работат антивирусите и на кој начин ги фаќат вирусите. И второ, самото извршвање на бач скриптата е исто како ти во Command Prompt да креираш јузер и да отвориш телнет порта ( и запрашај се дали антивирусот ќе ти забрани да ја искористиш командата).

А Јован според тебе кој е најдобар remote support програм? Не негирај само, клај твој и кажи зошто е подобар.

Тим вјуевер е доволно брз при работа, брзо се наоѓа на вебот, можи да го крениш без инсталација, лесно се пристапва .. Се она шо му треба на некој НУБ да ти дај пристап. Ако имаш нешто попаметно, предложи слободно.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 11:39
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Flix, прво незнам дали знајш како работат антивирусите и на кој начин ги фаќат вирусите. И второ, самото извршвање на бач скриптата е исто како ти во Command Prompt да креираш јузер и да отвориш телнет порта ( и запрашај се дали антивирусот ќе ти забрани да ја искористиш командата).А Јован според тебе кој е најдобар remote support програм? Не негирај само, клај твој и кажи зошто е подобар.Тим вјуевер е доволно брз при работа, брзо се наоѓа на вебот, можи да го крениш без инсталација, лесно се пристапва .. Се она шо му треба на некој НУБ да ти дај пристап. Ако имаш нешто попаметно, предложи слободно.


За internet security мислев , таму имаш триста глупости , скоро за секоја апликација ти бара дозвола дали да работи така да и бач скриптата ќе ја осети и ќе ти побара одобрување . Пак ќе речам зависи се до целта, каков јузер е.
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 03:58
Flix, еве пробај сам, немора да збораш напразно :))))

"netsh.exe firewall set portopening tcp 23 telnetport enable all"

Извршија како бач скрипта, и кажи ми кој антивирус/интернет секјурити ќе ти ја забрани :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2010 во 15:51
jas i od mojov teshko vleguvam vo nego , a kamoli od ...nekoj drug !намигнувањеголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 00:15
sheruvanje
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.