Испечати | Затвори го прозорот

Влез на компјутерот од било кој друг компјутер

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Хардвер и софтвер
Опис на форумот: Матични плочи, монитори, оперативни системи, антивируси, интересни програмчиња ....
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6984
Датум на принтање: 26.Јуни.2024 во 17:14
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Влез на компјутерот од било кој друг компјутер
Постирано од: forilhan
Наслов: Влез на компјутерот од било кој друг компјутер
Датум на внесување: 21.Март.2007 во 10:47
Здраво,другарчиња ме интересира како можам да влезам на еден компјутер од било кој друг компјутер на пр. јас сум на работа и сакам да влезам на Desktop и да работам на мојот компјутер дома преку интернет???

-------------
>> ILH <<



Коментари:
Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 21.Март.2007 во 10:52
epa ke napravis remotecontrol....potrebno ti e ip adresata od tvojot computer ali me mrzi sea brat

PS: ustvari klikni HELP and SUPPORT vo start, vnesi REMOTE DESKTOP i sve ti pisue

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: trafik
Датум на внесување: 21.Март.2007 во 17:45
Ultra VNC http://ultravnc.sourceforge.net/ Съдържа две части: - сървър, който се инсталира на компютъра, на който е необходимо да се работи отдалечено и клиент, който се пуска от който и да е компютър в същата TCP/IP мрежа. Всички права се задават от сървъра и спокойно можете да вършите каквато и да е работа на отдалечения компютър без даже и да го знаете къде е. Ultra VNC осигурява пълен достъп и контрол до отдалечената машина работи и с Hamachi
Hamachi VPN мрежа
http://www.hamachi.cc/Hamachi e безплатна програма, представляваща посредник за осъществяване на защитена директна P2P връзка между всеки два компютъра в Интернет, Без значение стартираните firewall и начина по който са свързани към Интернет.
програмите са безплатни

така с тези две програми имате връзка с компютър който няма реално IP и дори не е от вашата мрежа
дано да съм ви бил полезен


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 22.Март.2007 во 18:03
Ili vaka odi vo ramstor i vo knizarata na prviot sprat ima edna kniga hakerski tajni okolu 2000 den e pa kupisija i ke naucisBig%20smile 

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: trafik
Датум на внесување: 22.Март.2007 во 18:10
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

Ili vaka odi vo ramstor i vo knizarata na prviot sprat ima edna kniga hakerski tajni okolu 2000 den e pa kupisija i ke naucisBig%20smile 
това е несериозно това са програми които се използват от много хора с Hamachi дори можеш да играеш
игри on-line просто си създаваш VPN мрежа с хора от различни мрежи


Постирано од: ViPeR
Датум на внесување: 13.Април.2007 во 23:48
www.logmein.com e dobar web sajt  za remote desktop.. sto nema potreba.. da .. znaes ip adresa, bidejki simnuvas klient koj samiot praka informacii .



Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 14.Април.2007 во 02:05
baraj Ultra VNC :) koga ce go najdes ce ti bide jasno za sto ti zboram:)
 
 
Ultra VNC win32 viewer 1.0.1 released
altavista preporacuvam ili idi preku ftp da baras tolku od mene poubo zdravje:)
 


-------------


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 14.Април.2007 во 05:07
нет бус! било каде било кога

-------------
dudenz


Постирано од: Митко
Датум на внесување: 14.Април.2007 во 11:58
Незнам зошто толку лоши совети, со исклучок на првиот кој беше недокажан. Зошто да се користи дополнителна програма кога самиот Windows веќе има Remote Desktop ?

За forilhan:

На компјутерот што ти е дома (поточно, на оној компјутер каде што ќе сакаш да се закачуваш), иди десен клик на My Computer и кликни Properties. Потоа оди во "Remote" табот и таму штиклирај го "Allow users to connect remotely to this computer". По default можеш да влезеш само од административниот account, Administrator (доколку не ти е сменето името на user-от). Доколку сакаш да додадеш од друг user да влезеш тогаш на истото место кликни на "Select Remote Users...", потоа на "Add...", потоа на "Advanced", и стисни на "Find Now". Кога ќе стиснеш на "Find Now" ќе ти се отвори листа со user-и. Од таму одбери го user-от на кој што сакаш да се закачуваш и кликни "OK", едно 4 пати додека не искочиш скрос од Properties на My Computer. Со ова си завршил со сетирањето на компјутерот кој што ти е дома. Инаку што се однесува до IP адресата, доколку не ја знаеш IP адресата што ти е дома, отвори www.showmyip.com од компјутер дома и ќе ти ја прикаже. Е сега.. откако се ова ќе го наместиш и ќе ја знаеш IP адресата, од компјутерот на работа иди во "Start", "All Programs", "Accessories", "Communications", "Remote Desktop Connection". Е сега во полето каде што ти пишува "Computer" ќе ја внесеш IP адресата и ќе стиснеш "Connect". За повеќе подесувања кликни на "Options >>".

Е сега дали ова ќе ти успее зависи од многу причини, пример дали дома имаш Router, Firewall, итн.

Тоа е тоа на кратко. :)

Поздрав!



-------------
Mitko


Постирано од: trafik
Датум на внесување: 14.Април.2007 во 17:19
допалнителната програма Hamachi ти трябва ако компютъра в който искаш да влезеш няма реално IP и не е от твоята мрежа
ако знаеш друг начин да влезеш в друга мрежа и компютъра да няма реално IP кажи как става


Постирано од: forilhan
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 00:46
ок фала многу другарчиња а посебно за МИТКО да се е ок само јас имам проблеми на компјутер на работа имам Windows Xp Media Center 2002 и нема " Remote Desktop Connection " ке треба да го преинсталирам на Windows Xp Proffessional за да функционира добро

-------------
>> ILH <<


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 00:58
http://www.nomachine.com/download.php - http://www.nomachine.com/download.php


Постирано од: zigi
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 02:01
Originally posted by Митко Митко напиша:

Незнам зошто толку лоши совети, со исклучок на првиот кој беше недокажан. Зошто да се користи дополнителна програма кога самиот Windows веќе има Remote Desktop ?

Инаку што се однесува до IP адресата, доколку не ја знаеш IP адресата што ти е дома, отвори www.showmyip.com од компјутер дома и ќе ти ја прикаже.


На пример XP home верзијата нема Remote Desktop(а ете и Media center нема).Значи треба да си спуштиш додатни апликации и тие не мора да се Microsoft:). А за IP адресата не мора да одиш на никој website за да си ја дознаеш туку оди на start/run - внеси cmd и  потоа внеси ја командата: ipconfig /all.


-------------
REBEL CODE


Постирано од: Митко
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 03:12
Originally posted by zigi zigi напиша:

Originally posted by Митко Митко напиша:

Незнам зошто толку лоши совети, со исклучок на првиот кој беше недокажан. Зошто да се користи дополнителна програма кога самиот Windows веќе има Remote Desktop ?

Инаку што се однесува до IP адресата, доколку не ја знаеш IP адресата што ти е дома, отвори www.showmyip.com од компјутер дома и ќе ти ја прикаже.


На пример XP home верзијата нема Remote Desktop(а ете и Media center нема).Значи треба да си спуштиш додатни апликации и тие не мора да се Microsoft:). А за IP адресата не мора да одиш на никој website за да си ја дознаеш туку оди на start/run - внеси cmd и  потоа внеси ја командата: ipconfig /all.



И оп, одма делува збунувачки за обични корисници кога ќе видат 20 реда непознати информации (зборувам за ipconfig /all) :)


Официјални информации:

Windows XP Media Center Edition 2005: Remote Desktop and Encrypting File System support are still included.


Во продолжение за member_profile.asp?PF=9521&FID=62 - forilhan :

Нема потреба да го ре-инсталираш оперативниот систем, таман работа. Од тука можеш да го download-ираш "Remote Desktop Connection" програмот за Windows или да прочиташ инструкции како да го инсталираш ако го немаш: http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/tools/rdclientdl.mspx

Поздрав :)


-------------
Mitko


Постирано од: trafik
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 13:25
Originally posted by Митко Митко напиша:


Originally posted by zigi zigi напиша:





Originally posted by Митко Митко напиша:

Незнам зошто толку лоши совети, со исклучок на првиот кој беше недокажан. Зошто да се користи дополнителна програма кога самиот Windows веќе има Remote Desktop ?Инаку што се однесува до IP адресата, доколку не ја знаеш IP адресата што ти е дома, отвори www.showmyip.com од компјутер дома и ќе ти ја прикаже.
На пример XP home верзијата нема Remote Desktop(а ете и Media center нема).Значи треба да си спуштиш додатни апликации и тие не мора да се Microsoft:). А за IP адресата не мора да одиш на никој website за да си ја дознаеш туку оди на start/run - внеси cmd и  потоа внеси ја командата: ipconfig /all.
И оп, одма делува збунувачки за обични корисници кога ќе видат 20 реда непознати информации (зборувам за ipconfig /all) :)
Официјални информации:

Windows XP Media Center Edition 2005<font style="font-weight: normal;">: Remote Desktop and Encrypting File System support are still included.Во продолжение за member_profile.asp?PF=9521&FID=62 - forilhan :Нема потреба да го ре-инсталираш оперативниот систем, таман работа. Од тука можеш да го download-ираш "Remote Desktop Connection"<font style="font-weight: normal;"> програмот за Windows или да прочиташ инструкции како да го инсталираш ако го немаш: http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/tools/rdclientdl.mspxПоздрав :)

Remote Desktop е по труден за конфигориране   когато влезеш в компютара се прекратява работата на работещия на самия компютар
докато UltraVNC няма такъв проблем


Постирано од: zigi
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 14:24
Originally posted by Митко Митко напиша:


И оп, одма делува збунувачки за обични корисници кога ќе видат 20 реда непознати информации (зборувам за ipconfig /all) :)



Адресата е пред очи одма на крај:) Ај баш да видиме дали "обични корисници" ќе можат да ја најдат

Значи ја бараме IP адресата: Дека е разбираш:)

        Connection-specific DNS Suffix  . :

        Description . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface

        Physical Address. . . . . . . . . : 00-59-33-00-00-00

        Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : No

        IP Address. . . . . . . . . . . . : 209.441.77.555

        Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 244.355.995.222

        Default Gateway . . . . . . . . . : 103.331.66.222

        DNS Servers . . . . . . . . . . . : 309.213.22.112

                                            432.224.34.22




-------------
REBEL CODE


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 16.Април.2007 во 00:54
iiiiiiiiiiiiiiiisssssssssssssssssssss!so plais tuka?LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL


Постирано од: Митко
Датум на внесување: 16.Април.2007 во 15:01
А ти member_profile.asp?PF=7568&FID=62 - trafik   ако ми се обраќаш на мене тогаш говори МАКЕДОНСКИ!

-------------
Mitko


Постирано од: nikec
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 21:32
kako mozam da se vrzam so drug kompjuter 

-------------
sreken den


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 21:35
so kabel...

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 19.Мај.2007 во 07:36
Originally posted by nikec nikec напиша:

kako mozam da se vrzam so drug kompjuter 


На вакво прашање биди среќен ако некој ти одговори...

Малку да разгледаше низ форумов ќе најдеше ваква тема, па ако не е тоа што бараш, тогаш можеше и тема да отвориш и прашањето поубаво да го формулираш.

Имено за каков вид на поврзување те интересира (преку интернет, домашна мрежа), дали меѓу PC со windows OS или и linux, и на крај дали те интересира само трансфер на фајлови или X Windows (визуелизација на десктоп/от)....


Постирано од: чаир
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 13:54
Преку интернет

-------------
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)


Постирано од: timer_is_off
Датум на внесување: 31.Мај.2007 во 21:48
preku ircWink


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 08.Јуни.2007 во 10:00
Не видов конкретни одговори. Начини се разбира има многу.
Ви го препорачувам оној кој јас го работам. Потребни ви се два програма кои се бесплатни (и двата беа спомнати погоре)
1. Hamachi - создава виртуелна мрежа и доделува фиксни ИП адреси, многу е корисно ако на другата страна каде се поврзувате нема кој да ви ја каже ИП адресата. Исто така корисно ако сакате со другарите да си играте мрежни игри.
Треба да е инсталиран на сите компјутери кои сакате да ги поврзете
2. UltraVNc е самото поврзување. На страната на далечниот компјутер треба да е активен UltraVnc server, (може да се намести да се подига заедно со Windows) а на вашиот компјутер UltraVnc viewer, едноставно се внесува адресата која Hamachi ви ја дава и Voala, го имате десктопот на далечниот компјутер исто како да е пред вас.


Постирано од: Darkness_Hack
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 04:35
da mozes zemija programata Ultra Vnc i instaliraja na tvojot kompjuter mislam dokolku sakas tvojot kompjuter da go kontroliras.znaci samo sto treba e e da go uklucis i da ja znaes internet ip adresata na tvojot kompjuter.PRIMER tvojata ip e 62.162.0.0 samo treba da otvoris Interner Explorer i da napises http://62.162.0.0:5800 - http://62.162.0.0:5800  ako treba uste pojasnuvanje kazi Pozdrav


Постирано од: markomk
Датум на внесување: 16.Октомври.2007 во 15:20

ak sakas na tvojot samo preku REMOTE dosta e :D a ak sakas kan nekoj drug da vlezis ke pocekas za to :D



Постирано од: kire_bt
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 21:18
Има некоја програма која ти бара да внесиш ИП адреса ода тој комп. шо сакаш да влезиш и така да му влезиш оти кај брачет ми му ја знам ИП и сакам да му кажвам нешто дека е помал и да не одам на секое ако има таков програм дајте го плс.


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 22:41
Originally posted by kire_bt kire_bt напиша:

Има некоја програма која ти бара да внесиш ИП адреса ода тој комп. шо сакаш да влезиш и така да му влезиш оти кај брачет ми му ја знам ИП и сакам да му кажвам нешто дека е помал и да не одам на секое ако има таков програм дајте го плс.


Нема таков програм за тебе

сними си team viewer

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: kire_bt
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 12:32
Тој таков е како што барам??


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 12:45
Да само ип адресата и пасворд има и готово му влегуваш во компјутерот. Ама на двата компјутери треба да го снимиш програмчето.

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: Jovan.74
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 14:50
Originally posted by Flix Flix напиша:

Да само ип адресата и пасворд има и готово му влегуваш во компјутерот. Ама на двата компјутери треба да го снимиш програмчето.
ѓ

еххх... тоа е глупо, може и преку Remote A. на MSN. Ако има некој што не мора да биде на двете места снимен и да не мора да те прифати, па да му буричкаш... знаеш некој таков?


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 15:04
So se zamarate so ovie raboti... Sakate da prasate kako e da se provali vo drug pc, a toj da ne znae... A sto ako ne e na net togas.. Kako ke mu doznaete Mac adresa na pc-to, so IP samo ke se slikate.. Ip e promenliva rabota ako e na ADSL... samo static IP ke vi dade precizna slika, no Mac adresata ako ne ja znaete nisto togas... Btw... samo backdoor ke vi ovozmozi pristoen vlez na nekoe pc, da raboti kako stelt, no antivirusot ke go sredi toa odma.
Znaci vlez direkten moze samo so dozvola od userot.


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 19:26
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

So se zamarate so ovie raboti... Sakate da prasate kako e da se provali vo drug pc, a toj da ne znae... A sto ako ne e na net togas.. Kako ke mu doznaete Mac adresa na pc-to, so IP samo ke se slikate.. Ip e promenliva rabota ako e na ADSL... samo static IP ke vi dade precizna slika, no Mac adresata ako ne ja znaete nisto togas... Btw... samo backdoor ke vi ovozmozi pristoen vlez na nekoe pc, da raboti kako stelt, no antivirusot ke go sredi toa odma. Znaci vlez direkten moze samo so dozvola od userot.


Убаво кажа другарчето .

А има и програмче со кое исто само му праќаш еден фајл и можиш да му влегуваш кога сакаш.

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 19:35
Мислиш му праќаш фајл преку некоја чат програма и потоа се активира таа друга програма?-А Фликс?


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Flix
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 19:39
Originally posted by fiks fiks напиша:

Мислиш му праќаш фајл преку некоја чат програма и потоа се активира таа друга програма?-А Фликс?


Да на тоа мислев ако сакаш ќе го побарам програмчето ќе ти дадам линк.

Aма има некој антивируси што го детектираат .

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 19:44
Ама проблемов е што скоро ите антивируси ќе го детектираат одма,и најверојатно ако не се случи тоа самиот корисник ќе сети дека некој му чепка додека е вклучен.

Плус после исклучување се губи трагата или не?

LogMein мислам дека е најдобар за далечинско управување со друг корисник,додека се ова другово не ми гледа за многу корисно,секој понапреден корисник одма ќе сети дека нешто со компјутерот не му е во ред.

Плус гарантирам дека Касперски или Битдифендер одма ќе го препознаат како вирус.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Flix
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 19:57
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ама проблемов е што скоро ите антивируси ќе го детектираат одма,и најверојатно ако не се случи тоа самиот корисник ќе сети дека некој му чепка додека е вклучен.

Плус после исклучување се губи трагата или не?

LogMein мислам дека е најдобар за далечинско управување со друг корисник,додека се ова другово не ми гледа за многу корисно,секој понапреден корисник одма ќе сети дека нешто со компјутерот не му е во ред.

Плус гарантирам дека Касперски или Битдифендер одма ќе го препознаат како вирус.


Да тоа најнормално дека подобрите анти вируси односно интернет сеќурити . И одма секој можи да сети, да не зборуваме за некој понапреден :)

Најмногу можи да се употреби за да му средиш на некој компјутер така да незнам зошто толку филм си прат некој дечки овде дека кузнеј што можиш да правиш без да бидиш осетен.



-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 20:05
Па тоа и ми е муабетов.

Еве на работа имам LogMein со кој се врши повремена контрола или нешто поважни администраторски функции,и при секое вклучување компјутеров се кочи а се е сосема како да речам не знам,ајде легално и со знаење.

Е сега можам да замислам како ќе се збуни некој компјутер кога ќе му се приклучиш од непознат корисник,па антивирусот шок ќе доживее и узбуна ќе крене а камо ли да му копаш во податоци и слично.

Не знам кој им го буши паметот на луѓево со хакирање и влез во друг компјутер без знаење на корисникот

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Jovan.74
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 17:55
абе остај што ќе се сети секој и што анти вирусот ќе препознае, туку не е ни тоа едноставно како Remote A. ги жалам тие што се излажале дека така се влегува во друг компјутер


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 17:59
ja edvaj i vo   mojov vleguvam ponekogash  ,..a nee...намигнување..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 18:07
Или едноставно инсталирај апачи сервер ако има статичка ип адреса :) и наместимуго пуштен цело време на некој што не разбира стави се на share и гледај му се шо сакаш

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 21.Јануари.2010 во 00:16
Едноставен начин би препорачал TeamViewer, доколку е REMOTE SUPPORT. А ако сакате да бидите хакери, најубо се прај бач скрипта шо би креирала администратор јузер на другиот компјутер, и отвора порт за телнет конектирање, али ПАК треба некој да ја стартова таја програма. Сепак треба да работите конзолски, преку “црното“ :) .. али малце од антивирусите се бунат при креирањето на јузерот/отворање на портот. Шо значи најбезболно е така :)


-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: Jovan.74
Датум на внесување: 09.Март.2010 во 17:48
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Едноставен начин би препорачал TeamViewer, доколку е REMOTE SUPPORT. А ако сакате да бидите хакери, најубо се прај бач скрипта шо би креирала администратор јузер на другиот компјутер, и отвора порт за телнет конектирање, али ПАК треба некој да ја стартова таја програма. Сепак треба да работите конзолски, преку “црното“ :) .. али малце од антивирусите се бунат при креирањето на јузерот/отворање на портот. Шо значи најбезболно е така :)


ајде дај да ја видам таа Batch скрипта... ?


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 10.Март.2010 во 14:39
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Едноставен начин би препорачал TeamViewer, доколку е REMOTE SUPPORT. А ако сакате да бидите хакери, најубо се прај бач скрипта шо би креирала администратор јузер на другиот компјутер, и отвора порт за телнет конектирање, али ПАК треба некој да ја стартова таја програма. Сепак треба да работите конзолски, преку “црното“ :) .. али малце од антивирусите се бунат при креирањето на јузерот/отворање на портот. Шо значи најбезболно е така :)


Aха да и никој антивирус не ја препознава оваа скриптата а ? И ако работиш конзолски хакер си   

Нема по крш од ова демек отварам cmd и пишам и готово хакер сум :D

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: kuzmanov
Датум на внесување: 10.Март.2010 во 16:50
Najdobro najbrzo i najednostavno e so TeamViewer.


Постирано од: Jovan.74
Датум на внесување: 11.Март.2010 во 15:44
Originally posted by kuzmanov kuzmanov напиша:

Najdobro najbrzo i najednostavno e so TeamViewer.


нема врска !


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 25.Март.2010 во 03:09
Flix, прво незнам дали знајш како работат антивирусите и на кој начин ги фаќат вирусите. И второ, самото извршвање на бач скриптата е исто како ти во Command Prompt да креираш јузер и да отвориш телнет порта ( и запрашај се дали антивирусот ќе ти забрани да ја искористиш командата).

А Јован според тебе кој е најдобар remote support програм? Не негирај само, клај твој и кажи зошто е подобар.

Тим вјуевер е доволно брз при работа, брзо се наоѓа на вебот, можи да го крениш без инсталација, лесно се пристапва .. Се она шо му треба на некој НУБ да ти дај пристап. Ако имаш нешто попаметно, предложи слободно.


-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 25.Март.2010 во 11:39
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Flix, прво незнам дали знајш како работат антивирусите и на кој начин ги фаќат вирусите. И второ, самото извршвање на бач скриптата е исто како ти во Command Prompt да креираш јузер и да отвориш телнет порта ( и запрашај се дали антивирусот ќе ти забрани да ја искористиш командата).А Јован според тебе кој е најдобар remote support програм? Не негирај само, клај твој и кажи зошто е подобар.Тим вјуевер е доволно брз при работа, брзо се наоѓа на вебот, можи да го крениш без инсталација, лесно се пристапва .. Се она шо му треба на некој НУБ да ти дај пристап. Ако имаш нешто попаметно, предложи слободно.


За internet security мислев , таму имаш триста глупости , скоро за секоја апликација ти бара дозвола дали да работи така да и бач скриптата ќе ја осети и ќе ти побара одобрување . Пак ќе речам зависи се до целта, каков јузер е.

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: ZokiBoSS
Датум на внесување: 03.Април.2010 во 03:58
Flix, еве пробај сам, немора да збораш напразно :))))

"netsh.exe firewall set portopening tcp 23 telnetport enable all"

Извршија како бач скрипта, и кажи ми кој антивирус/интернет секјурити ќе ти ја забрани :)


-------------
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Април.2010 во 15:51
jas i od mojov teshko vleguvam vo nego , a kamoli od ...nekoj drug !намигнувањеголема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 26.Јули.2010 во 00:15
sheruvanje



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk