IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Tретирање на женската невиност во денешно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Tретирање на женската невиност во денешно

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 12:31
Па....  секогаш има зашто некој е со некого, што е тоа што ги споило.... ако тие викаат дека се сакаат и убаво им е, тогаш се сакаатсреќа
Во љубовта ништо не е чудносреќа
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 12:34
Originally posted by Kali Kali напиша:

Па....  секогаш има зашто некој е со некого, што е тоа што ги споило.... ако тие викаат дека се сакаат и убаво им е, тогаш се сакаатсреќа
Во љубовта ништо не е чудносреќа
Зарем ти би можела да засакаш некој стар (со 15 години и фазла постар од тебе) и дали би била со него?  А колку му е убаво се покажува со тек на време пошто , верувај, еден милион имам такви околу мене....


големо%20гушкање
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 12:47
Постар, или помал 15 години? хехехее, е дури тогаш е прича голема%20насмевка

Не знам.... научив никогаш да не викам никогаш.... иако од искуство, помлад не би ме привлеколплазење

големо%20гушкање
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 13:46
Со невина женска добиваш бонус крв и понуда за брак. Ете ти, тоа е разликата фолскваген
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 13:48
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Со невина женска добиваш бонус крв и понуда за брак
Како тоа мислиш....понуда за брак ? збунетост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 15:10
Ќе се испозаљуби у тебе, ќе планира венчавки, имиња на деца, боја на мебел...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 15:12
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ќе се испозаљуби у тебе, ќе планира венчавки, имиња на деца, боја на мебел...
 
Ајде де ... голема%20насмевка
Чудно али со тие на кои сум им бил прв не .... мислеле така ... или пак ја не сум знаел збунетост
Ма каква љубов Тиги дејче....голема%20насмевка нема више љубави плазење
Ти случајно така да не си мислиш како ова што го кажа ? збунетост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 22:56
У општ случај Да....

Чим се чувала толку години ќе бара нешто демек натпросечно и ќе се мажи... дали ќе се испозаљуби којзнае, ама дека нема да те припушти тоа е мн. јасно... и после мебел, ебел , не ебел тоа е, ќе си ја земи братот што ќе ја скини...плазење

сантијаго,  можи мисли Тиги така, ама гарантирам дека не и е идеал...голема%20насмевка    


Изменето од volkswagen - 10.Октомври.2010 во 22:57
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2014 во 22:22
Originally posted by football manager football manager напиша:

Interesna tabu-tema sto sekogas predizvikuva interes no nikoj nikogas ne ja objasnuva vistinito,site lazat i maski i zenski.Dajte malku vistina.
Vredi li da se izgubi na bilo koj nacin,so bilo kogo ili treba da se cuva za odreden moment koj ne se znae koga e tocno ili pak nevinosta prestavuva precka vo nekoi raboti.....?????
 
 
Winkmasko---------->>>>>.Cryzensko==========Clap

Денес модерново општество налага сите над 15год да не бидат невини, инаку ќе ги покажуваат со прстох
Не е важно со кого ќе ја изгубиш, важно е тој да биде оној со кој што си сакала да ја изгубиш во тој период од животот.


Изменето од evangeline - 23.Февруари.2014 во 22:23
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2014 во 00:02
Признавам само духовна невиност.

Материјалното е пролазна работа, а како такво  нема никаква вредност.







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2014 во 23:30

Треба ли да се ожените со девица?


Иако од една страна невина жена звучи егзотично бидејќи вие би биле први кој ќе ја допре во кревет, од друга страна невиноста со себе носи куп непријатности. Токму по ова прашање мислењата на мажите се поделени. Едни смеаат дека секогаш е подобро да се има жена која знае што прави во креветот, додека други се палат на идејата да бидат први и неприкосновени љубовници во животот на нивната сопруга.

021asffsafsa

Но, и едните и другите мора да знаат неколку работи кои се однесуваат на жените кои никогаш не ги вкусиле задоволствата што ги носи водењето љубов.
Дали девицата, порано или подоцна, ќе посака да проба друго „месо“?
Факт е дека девиците се неискусни, дека се уште не „дивееле“ и дека, порано или подоцна, ќе посакаат да пробаат и други. Исто така познат е фактот дека жените особено силно се врзуваат за оној првиот, поради чувството дека тој е нешто посебно и дека засекогаш ќе биде нејзин. Особено ако невиноста не ја изгубила на некоја забава, набрзина, туку тоа го сторила со некое момче во кое била заљубена.
Можеби чувството дека ќе и’ бидете прв е интересно, но токму тоа може да ви предизвика голем број проблеми, кои ќе ви го загорчат животот. Прв проблем може да биде тоа да посака и некој друг. Интргирачки е помислата како е да водите љубов со друг маж, особено по одредено време кога ќе и стане помалку досадно. Секако, тоа не важи за сие, но голема е веројатноста дека тоа ќе и’ се случи на девица отколку на искусна жена која сака да се смири бидејќи и здосадило да скока од кревет во кревет.
Дали искусна жена е подобар избор?
Според ваквата логика да. За вас е плус доколку дојдете до жена која зад себе има неколку мажи. Таа веќе проживеала се’ и повеќе не ја интересира како е тоа да прави со други. Таа веќе знае што може да очекува и токму таква жена ќе знае дека вие сте најдобар и дека не треба да бара наоколу.
Невината девојка лесно ќе ја убедите дека вие сте супер љубовник, но со време ќе посака да провери во пракса бидејќи теоријата повеќе нема да ја задоволува. Тогаш вие не се повеќе на листата, а на неа доаѓаат сите останати мажи. Па, доколку планирате да се вплеткате во некој невина авантура, размислете уште една за сите можни последици.

 Извор: Netpress

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.