Испечати | Затвори го прозорот

Tретирање на женската невиност во денешно

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5350
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 17:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Tретирање на женската невиност во денешно
Постирано од: football manager
Наслов: Tретирање на женската невиност во денешно
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 01:08
Interesna tabu-tema sto sekogas predizvikuva interes no nikoj nikogas ne ja objasnuva vistinito,site lazat i maski i zenski.Dajte malku vistina.
Vredi li da se izgubi na bilo koj nacin,so bilo kogo ili treba da se cuva za odreden moment koj ne se znae koga e tocno ili pak nevinosta prestavuva precka vo nekoi raboti.....?????
 
 
Winkmasko---------->>>>>.Cryzensko==========Clap



Коментари:
Постирано од: mikus
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 01:14
HAHHAHAH
ZNAES ONA KRETENSKATA IZREKA

NA PRVA DA SUM POSLEDEN
A NA POSLEDNATA DA SUM PRV

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 01:21
Okolu prva ili posledna mnogu e relativno.
Znaes sto e najlosoto od seto ova za masko?
Koga mislis deka si prv a ne si ili Koga mislis deka ne si a prv si i rezultatot
e daka sme stoki.....
Od toj aspekt mislev sepak so pocit kon devicite......


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 01:23
EJ NAJGOLEMA GLUPOST E DA SE ZAMARAS SO
REDOSLEDOT
TAKA DA NISO OD TOA SO GO NAVEDE NE E NAJLOSO
SE EDNO E
VAZNO E DEKA VOOPSTO NE E VAZNO

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: pukanka
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 02:43

Nema masko sto ke me pobie u teorijata deka mnogu posakuva da i bide prv na edna zenska, a osobeno ako taa mu znaci poveke otkolku ostanatite!Ne e vistina deka samo zensite gubitokot na nevinosta go tretiraat kako nekoja vazna rabota....tuka se maskite osobeno da se pofalat dokolku imale sex so zenska na koja i bile prvi..kolku i da negiraat, toa im znaci i gi pravi srekni!!

Samo ne znam dali im menja ako vidat deka ne im se prvi na devojkite...i kako toa vlijae vrz nivnoto razmisluvanje i cuvstvuvanje!!!Dali im e seedno ili pak....Confused 


Постирано од: xaxaxa
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 04:47
Se slozuvam so pukanka...definitivno maskoto e srekjno ako devojkata e nevina...se razbira ako mu znaci taa devojka...a mislam deka isto tolku i mu preci ako devojkata ne e nevina....ma kolku i da se pravi sovremen i decko na 21 vek...mozi nikogas nema da priznaj, ama dlaboko vo sebe ke posakuva da bese nevina...barem kaj nas na balkanot...i barem vo narednite 20 godini...


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 14:51
A sto e tolku bitna nevinostaConfused...I kako moze na bilo koj nacin da pretstavuva precka?!...Gluposti!
Kao demek koga ke ja izgubis nevinosta odednas stanuvas zena i nisto vise ne e ko so bilo...Abe ajde!Ok,mozda e poseben moment,ali ne e do tolku znacaen...
 
Muskite sakale nevini curi?..Neka produzat da sakaat,ali ne znam kaj ke gi najdat(tuka ne mislam na deca od 14 godini!)...Ustvari,moze i da naletaat na nekoja so ima napraveno himenoplastika ili so celo vreme imala analen seks,pa da si go ispunat egoto so toa so ke mislat deka i bile prvi...Ej,hello,se menjaat stvarite...Odamna projde vremeto koga bese bitno curata da e nevina...Izglea samo kaj nas seuste se prodava lazen moral i malograganski zabludi...
Nevin/a ili "vinoven/na" totalno mi e nebitno


-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 15:09
Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Interesna tabu-tema sto sekogas predizvikuva interes no nikoj nikogas ne ja objasnuva vistinito,site lazat i maski i zenski.Dajte malku vistina.
Vredi li da se izgubi na bilo koj nacin,so bilo kogo ili treba da se cuva za odreden moment koj ne se znae koga e tocno ili pak nevinosta prestavuva precka vo nekoi raboti.....?????

 

 



Вреди да се изгуби во оној момент кога ќе сфатите дека сакате нешто повеќе. Тоа е ризик, ама кој не ризикува не добива :-))
А дали некој/а е невин/а веднаш се приметува по искуството...



-------------


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 17:18
„није свеједно“... да не се лажеме. Се во животот е потрошливо, па и човечката душа.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 15.Октомври.2006 во 21:20
Na nesigurni i neizziveani mazi im e bitno... pa pobogu nije valjda da ocekuvam sea da samo je mene cekala svih svojih 20 tak godina i ziveela u peshtera samo da mi podari... "najskapoceniot dar "

Vazno da se sakame i dobro da pushi za nevinost bash me zabole patka


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 00:38

Dosta interesni odgovori i razmisluvanja onaka kako sto i se ocekuva.

 Jas se soglasuvam so site vas,no ima i kontradiktorni stavovi,bas ova sto go vika nindza okolu pesterata i 20 godini cekanje.

sum slusnal i falbi edna-dve,..... pet imam skinato-veli izvesen lokalen fraer,no toj ima kerki i na taa tema nekako ne mu se razgovara,"znaes

bi sakal da se pogodat zetovite" itn.znaci sindromot sakam da se e..m nesakam da mi vleze e najprisuten.

Ima licnosti sto poinaku gi gledaat rabotive posebno devojkite od razgovori pa i od iskustvo sakaat sepak prvo udavanje a posle e........nje sto bi rekle kumanovke.No denesnicava bara poinakov pristap kon nestata a bogami i promena na moralnite normi sprema ova prasanje.
znaci celta na ovaa tema e spoznavanje na razlicni i skustva od razlicni sredini da ne recam kontinenti vo odnos na tretiranjeto na nevinosta....
sepak ne ima niz celiot svet kako Makedonci pa bi bilo interesno da doznaeme kako e kaj nas seuste a kako niz svetot stavot za ova prasanje.Moze i licno iskustvo da se prenese na forumov,no vo forma na stav a ne na opis na samiot cin....Vazi i za dvete strani,za dvata pola.
Bi bilo interesno da kaze nesto i nekoja devojka kako se odnesuval "mazjakot "cija nevinost bila odnesena.......
Pozdrav do site.......


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 01:00
mame mu ibam ...pa toj komsijata eptem nindza ja samo na tri sum im bil prv... cerku mu ljubim LOL

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 08:40
Не знам зашто, но некако ја очекував темава кога тогаш LOLLOL

Уште ли со Балкански синдроми на неиживеаност..ConfusedConfused Толку е битно колку скинал, а уште побитно невина жена да си земе LOLLOLLOL Е како да земе невина жена кога предходно кој знае колку легнал??? Битно он бара, а што бара ни сам не знае.. ( ова општо земено дечки )

Прво и основно не е времето на баба и дедо каде сите си имале принцип невина невин да се зимаат од причина што се зимале веќе договорени, и тоа на 15-16 години ( ако малку размислиме така е )
Сега веќе на 15 имаат врски и нормална појава е...Само што годиштето за мажење/женење е поместено.

Прво ок е првото искуство да го имаш со дечко/девојка што ја сакаш... но на крају краева што е толку битно тоа..Битна е психолошката состојба, опуштеноста и чинот на љубов, не на еден химен бог да чува..
Икрено многу им се радувам на Западните земји како Шведска на пример, со самото рагање на девојче веднаш го одстрануваат хименот..Така да таму табуа нема..
И сега не е малку глупо да прашаш, прва сум ти? EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed Прва си ми? EmbarrassedEmbarrassed Смешно ми е многу...LOLLOLLOL
Се извинувам што не сум сериозна за темава но, тоа е мое размислување..

Прво од анатомски аспект гледано, секој организам е различен, така и секој химен кај секоја девојка различен..Кај некој еластичен и треба многу време за да се постигне ефектот на пукање/кинење ( што не мора да значи воопшто може да си осане и таков )...Има хиемни многу болни и тешки за така наречено пукање, кое се манифестира со многу болен однос, крвањрење итн..
Има химени кои се многу слаби т.е така манифестираат како слаб и мал..ШТо со само седнување на велосипед или со некој сличен спорт да дојде до пукање и не се знае кој го пукнал..
Уф од сабајле што слатко се изнасмеав LOLLOLLOLLOL



-------------


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 09:59
da?

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 10:00
Да Tongue

-------------


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 16.Октомври.2006 во 11:13
100% tocno :) ama za educiranite:)
anatomski gledano:)


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 17.Октомври.2006 во 05:42
Lugje,bas mi e drago covek da slusne razlicni mislenja i od dvete strani.
Se nadevam deka temava ke pridonese za podobar pristap kon nestata.
Nekoj znae nekoj ne,koj kolku uspeal da se samoobrazuva vo zivotot e prasanje na uslovi i zelba.Nekoj svaka deka propustil nesto vo zivotot pa ke sedne i ke si procita.
 
Vo sekoj slucaj blagodaram Natalija za iscrpniot komentar,se nadevam ke im bide od korist na mnogu devojki.
Moe bese samo da ja zadadam temata......
 
Ke vidime i poinakvi mislenja sepak ova e Forum......


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 18.Октомври.2006 во 00:22

Nindza te molam nemojte so vulgarnosti......

Od tebe ocekuvam poveke,da ne ja gusime temata.....

Sepak celta e sega druga znaci okolu zenskata nevinost.....

Za samozadovoluvanje ke otvorime druga tema i sekoj neka si gi napise dozivuvanjata.....

Te molam uste ednas drugarski...Imas iskustvo na sajtov i ako nekoj nesto neznae pomogni mu ,nauci go nesto......

Npr.Natalija dade stvarno odgovor so sirok dijapazon,a toa e toa sto go barame vo temava.Da gi slusneme razlicnite mislenja na poveke licnosti..

Please....You are very kind person......se citame..Pozdrav


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Октомври.2006 во 09:06
Вака без лутење, вашите постови, т.е на Нинџа и на Сенсеи ви се преместени во БОШ БОШ тема на Подфорум Бош моабети..
Ве молам најискрено, темата е прекрасна, не е за лично препуцавање..


-------------


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 18.Октомври.2006 во 09:24
Temava e odlicna...
seuste ima taboo temi... no dobro e sto se otvaraat...

Edna vistinska slucka...
na veridba idnata svekrva prasuva:
- dali devojkata e nevina???
Sinot i odgovoril:
- odi vidi na parkingot kaj Sofka...



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 18.Октомври.2006 во 09:33
Zdravo Nataly... ti posakuvam prijaten den...

-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 21.Октомври.2006 во 21:30
Lugje me nema dva dena i ja zaboravivte temava.
Dobro,ako ne vi se dopagja ok.Nikoj ne ja saka zenskata nevinost izgleda? Pozdrav do site.....


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 22.Октомври.2006 во 00:44
Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Lugje me nema dva dena i ja zaboravivte temava.
Dobro,ako ne vi se dopagja ok.Nikoj ne ja saka zenskata nevinost izgleda? Pozdrav do site.....

Lele kolku sme osetlivi...Nema nekoj da napise komentar i odma u depresija pagas...Izglea ne si siguren u sebe...Nemoj loso e toaLOLLOLLOL
A zenskata nevinost?Kako nikoj ne ja saka?E so se pravat muskite za da dojdat do nevina cura...Ali ne sfakam zasoConfused


-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 22.Октомври.2006 во 02:35
Originally posted by kandid kandid напиша:

Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Lugje me nema dva dena i ja zaboravivte temava.
Dobro,ako ne vi se dopagja ok.Nikoj ne ja saka zenskata nevinost izgleda? Pozdrav do site.....

Lele kolku sme osetlivi...Nema nekoj da napise komentar i odma u depresija pagas...Izglea ne si siguren u sebe...Nemoj loso e toaLOLLOLLOL
A zenskata nevinost?Kako nikoj ne ja saka?E so se pravat muskite za da dojdat do nevina cura...Ali ne sfakam zasoConfused


Za da bidat prvi u selo Wink


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 00:22

People!!!!!!!!

Where are you?

Nema nevini definitivno.......

Momci slaba rabota,a?

Ke bide,samo poleka......



Постирано од: nindza
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 00:25
Abe ...otkako britni izjavi deka ne e nevina...veke nevinosta e DEMODE ...taka da najbolje da zatvoris temata LOL

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 00:41
Originally posted by kandid kandid напиша:

Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Lugje me nema dva dena i ja zaboravivte temava.
Dobro,ako ne vi se dopagja ok.Nikoj ne ja saka zenskata nevinost izgleda? Pozdrav do site.....

Lele kolku sme osetlivi...Nema nekoj da napise komentar i odma u depresija pagas...Izglea ne si siguren u sebe...Nemoj loso e toaLOLLOLLOL
A zenskata nevinost?Kako nikoj ne ja saka?E so se pravat muskite za da dojdat do nevina cura...Ali ne sfakam zasoConfused

Е како не сфаќаш? ..... не си кретен побогу,... веројатно не ти одговара да сватиш.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 00:47
Ja sum pa kretenka i ke recam ic nisto ne sfakam sea ...situacija RABOTI lud zbunjenog [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 00:49
hahhahhah
CENZURA

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 00:52
Originally posted by mikus mikus напиша:

hahhahhah
CENZURA



AMAN be LOL LOL LOL LOL LOL


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 01:00
znaes deka ova mi e prva cenzura od moderatorstvoto
hahahhahhaha

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 01:19
Originally posted by sensei sensei напиша:

Е како не сфаќаш? ..... не си кретен побогу,... веројатно не ти одговара да сватиш.
Ne be brat ne sum kreten...Eve sum bil i so dve nevini curi,ali nekako ne mi e film...Sto znam poise gi sakam onie iskusnine...


-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 09:00

ako smetate deka ne e tolku bitna nevinosta , aj odgovorete mi na prasanjeto , zasto site picki posle seksot vikaat zimi majka vtor si so koj sum imala odnos , ili prvpat ti go pusam . Sega ke vi odgovoram , za da izgledaat sto e mozno ponevino , e toa e tretiranje na zenskata nevinost .



Постирано од: sensei
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 10:15
Ima i devojki sto se palat da glumat nevini, cisto kako fetish nekoj.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 28.Октомври.2006 во 00:51

Kojznae sto bi rekle devojkite na ova??????????????

Sepak gospoda mislam deka ima i cisti dusi sto ne go zasluzuvaat ova.

Da ne generalizirame......Vo pravo ste donekade,no isto taka i ne ste,pa sepak mislam deka postoi cista bezuslovna ljubov,ta ako ne e taka ne bi imale smisol za zivot.Ne im pisuva na celo na devojkite dali se nevini ili ne..

A toa e edno od iskusenijata na ''mazjacite'' nekoi moram i taka da ve narecam.....sepak malku pocit za nevinosta...Ajde setete se i vie silni mazi kako ja izgubivte svojata nevinost.....Togas ne vi bese vazno hormoni lupaa vo glava i samo edno vi bese pred oci,no dali i sega e taka pogotovo ako nekoja shoderica-akrep vi go skinala skalpot i si pisala recka kaj sebe.Op uste eden nevin glupco a jas si djvakav mastika-veli taa...

Ne bi vi bilo drago da go cuete ova,neli? Kako bi se cuvstvuvale makar i posle tolku godini....


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 31.Октомври.2006 во 21:32
Alooooooooo.......Ima li nekoj vo kukata?


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 19:21
Ја мислам дека невиноста не треба да се изгуби било каде и било како колку само да се случи тоа. Треба да се случи со некој кој го сакаме и ни значи и да знаеме дека не е со нас само ради корист. А местото не е ни многу битно (само да биде чисто ради инфекции и такви ствари...)

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 19:26
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Ја мислам дека невиноста не треба да се изгуби било каде и било како колку само да се случи тоа. Треба да се случи со некој кој го сакаме и ни значи и да знаеме дека не е со нас само ради корист. А местото не е ни многу битно (само да биде чисто ради инфекции и такви ствари...)

bravoClapClapClapClapClapClap
isto misleniceSmile
taka i ja ja izgubiv
i uste go sakamCryCryCry


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 19:35
А идеш со него уште?

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 19:52
:) pa izgleda ne stom place po nego:)


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 19:53
А да ја оставеше да си одговори.....



-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 19:57
moze da se plache i od srekaSmile
I



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 20:04
moze da


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 20:05
Ама пак не ми одговори....

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 20:09
a so bese prasanjeto?

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 20:16
Smileti sto mislis?Smile
veruvaj vo podobrotoSmile



Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 20:53

imaj verba se vika:)



Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 20:55
e da
taka e
http://www.geocities.com/Athens/Parthenon/4171/page29.html">


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 21:06
dobra slika :)


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 21:37
Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Interesna tabu-tema sto sekogas predizvikuva interes no nikoj nikogas ne ja objasnuva vistinito,site lazat i maski i zenski.Dajte malku vistina.
Vredi li da se izgubi na bilo koj nacin,so bilo kogo ili treba da se cuva za odreden moment koj ne se znae koga e tocno ili pak nevinosta prestavuva precka vo nekoi raboti.....?????
 
 
Winkmasko---------->>>>>.Cryzensko==========Clap


може нетреба да се изгуби со кого било ама сепак ако не се изгуби нема да можат девојките да уживаат во некои небесни задоволстваWink


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 21:41
hehe ubavo receno poubavo objasneto:) nesto taka a :) Clap


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Ноември.2006 во 23:26
абе небесни задоволствааааLOLLOLLOLLOLLOLLOL
 
Не треба да се изгуби со било кој па тој момент иако е смесен алли се памти цел зивот исто ко и првиот бакнезLOLLOLLOLLOL


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: pukanka
Датум на внесување: 02.Ноември.2006 во 00:04
Pa ne e toa bas seznacajna rabota, toa znaci deka veke nemas ni edna tajna pred onoj so koj sto lezis!
Kako i da e vo denesno vreme retko koja devojka ostanuva nevina posle 19 godina-sto e i mnogu normalno...sepak seksot gi osloboduva i opusta i dvata polaWink


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 02.Ноември.2006 во 00:51
ne da gi opusta najdobar lek e za opustanje i sreduvanje na stresovi:)preporacano od doktor:)


Постирано од: pukanka
Датум на внесување: 02.Ноември.2006 во 00:54
LOLLOLLOLLOLLOLLOL
tebe takva terapija ti dale, a?


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 02.Ноември.2006 во 00:57
pa sam si ja davam inace od ovoj materijalen svet ne mozes drugo zadovolstvo da najdes:)za stresot da go sredi:)


Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 02.Ноември.2006 во 13:02
da aSmile
vikas pomaga?TongueWink



Постирано од: football manager
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 00:53
Samovilce mnogu si aktivno!
Mnogu ubavi ilustracii ni prakas,navistina prekrasno izgledaat samovilive kako vistinski devici...........
Se naogjaat seuste devojki sto izgledaat ovaka,Cinam gi ima i megju nas vo sekojdnevie........Sigurno...
Koj pocituva takvo nesto ke pobara,no ne da go oskrnavi.......


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 00:54
Bi bilo polezno za temava i edna nevina devojka da dade svoj komentar za ova.....Dali e dobro ili ne........


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 00:55

Sigurno se prasuvate dali ke se najde nekoja takva?

Ajde da pocekame i ke vidime,ne se sramete samo napred!



Постирано од: severina
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 17:03
nevinost ? sto bese toa Big%20smile


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:15

Nesto mnogu ubavo barem od maski aspekt iako prvoto iskustvo bese bolno no sepak interesno i mnogu ubavo......Severina da taka e,ako mislis poinaku kazi ni.....se pretvorivme vo usi.....Brega



Постирано од: nindza
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:16
sto e toa Brega ?

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:18
Bregovic........Nindza...........connect with Severina.
Komentarot go dade Goran no ne Bregovic....Zamrseno neli?


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:24
ok goraneWink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:24
nevinost? shto e toa a?

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:27
Toa e koga seuste ne te sexaleWink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:29
tuuuu ningja jas pak mislev deka ushte si nevin.
jas ushte sum, a i takov mislam da ostanam

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:31
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

tuuuu ningja jas pak mislev deka ushte si nevin.
jas ushte sum, a i takov mislam da ostanam


Aj pojasni ... sto sakase so ova da kazesh ?

Se fraerishesh nesto kao ?


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:33
pa kazav de, a ti ne me razbra ubavo neli

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:36
Abe ne impliciraj nekoi neprovereni raboti... ko nekoja tetkica...akoimas nesto kazi ko muz Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:38
abe nuingja, zena da beshe do sea ke razbereshe a ne ti kako sho velish deka si muz

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:39
E nemozam da se raspravam so tebe ...tolku bese 

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 03.Ноември.2006 во 23:41
pozdrav drugarce tolku i od mene za vecerva.



-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 04.Ноември.2006 во 21:50

Koja e pomislata na nevinata? Dali ke ostane so prviot partner za cel zivot..Nekogas se ispolnuva no vo globala ne,a potoa se pusta vo promet,kako iskusna dada,no ne e bas taka...Treba dosta vreme da pomine za da stane sloboden umetnik.Se folira deka znae mnogu  od sexot,no za nekoj poiskusen toa e stvarno smesno..Zatoa najubavo e covek da si bide iskren i da si kaze sto znae a sto ne i da saka da nauci poveke.....Pozdrav devojcinja.....



Постирано од: football manager
Датум на внесување: 09.Ноември.2006 во 21:52

Nindza kade si be covek te nema pusti eden pozdrav da mu se nevidi...

Se zaboravivme......Pozdrav ......Thumbs%20Up



-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 09.Ноември.2006 во 21:55
Pozdrav ......Thumbs%20Up

Izvini sve izbrisav od tvojata tema

dakle

Pozdrav ......Thumbs%20Up


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 11.Ноември.2006 во 23:08

Ima li seuste devojki koi pridavaat znacenje na nevinosta?

Ili ajde sprotivno,ima li seuste momci koi ja gledaat nevinosta na drug nacin,osven na nacinot da dojdat do nea po bilo koja cena?



Постирано од: sensei
Датум на внесување: 11.Ноември.2006 во 23:15
Kako toa mislis, "da dojdat do nea"?

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 11.Ноември.2006 во 23:47
Prvo peski na dve noze ili so RENAULT 2 a potoa na mnogu razlicni nacini...HIHIHI


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 18.Ноември.2006 во 18:17

Vinovni! Ajde kazete nesto za nevinite.....

 

Dali vredi da se ostane nevin i cist do kraj?



Постирано од: vasi44
Датум на внесување: 18.Ноември.2006 во 18:42
Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Vinovni! Ajde kazete nesto za nevinite.....

 

Dali vredi da se ostane nevin i cist do kraj?

neAngryAngryAngry

-------------


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 19.Ноември.2006 во 01:47
Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Vinovni! Ajde kazete nesto za nevinite.....

 

Dali vredi da se ostane nevin i cist do kraj?



До кој крај?


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 19.Ноември.2006 во 17:19
ne mi se jasni devojkite sto paradiraat so"nevina sum" ili maskite sto paradiraat so "jas i bev prv"
toa e privatnost,treba da si go cuvame za sebe...


-------------
kuliraj


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 20.Ноември.2006 во 10:23
kako sho rece dogi vo edna tena za babamu deka zena ne umira dodeka ne primi dva vo sebe, moze dase zakluci slednovo:
ili ke se pomirish deka devojkata veke primila pred tebe ili ke primi posle tebe. pa moze da se pravi nevina kolku saka ali jebiga neveruvam bash a i ne me interesira nejzinata nevinost, ako sakam da sum so nea me interesira nashata idnina da bide okej a ne nejzinoto ili moeto minato. Wink


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: dafina glasovik
Датум на внесување: 22.Ноември.2006 во 04:36

temava vi e malku izbledena.lsno  da si prv,ama da si poslrden potesko!Clap



-------------
VASA SOVRSENO LUDA DAFNI


Постирано од: dafina glasovik
Датум на внесување: 22.Ноември.2006 во 04:40
nevina denes znaci deka DENES ne bila so nikoj,ako muvanje e seks na brzina vo WC-to od klubot.TAKA TVRDAT DENESNITE TINEJDERIClap

-------------
VASA SOVRSENO LUDA DAFNI


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 22.Ноември.2006 во 23:59
Originally posted by dafina glasovik dafina glasovik напиша:

temava vi e malku izbledena.lsno  da si prv,ama da si poslrden potesko!Clap


Мислам дека обратно беше работата. Барем од мое искуство.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 01:50
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by dafina glasovik dafina glasovik напиша:

temava vi e malku izbledena.lsno  da si prv,ama da si poslrden potesko!Clap


Мислам дека обратно беше работата. Барем од мое искуство.

tocno


-------------
dudenz


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 16:08
Slabo nevini se zivo vinovno...hahahahhaahhaha


Постирано од: bone
Датум на внесување: 31.Декември.2006 во 04:00
има невини слатки чупина...и јас барам такво  Tongue

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: football manager
Датум на внесување: 15.Јануари.2007 во 23:58

Nema da zboruvame poveke za nevinosta i ne ja tretirame poveke zasto se ispostavuva deka ne e tabu tema poveke naprotiv se se znae okolu toa i banalno i m e na lugjeto da zboruvaat okolu toa..

Sekoj si ja gubi onaka kako mu e drago i sekoj si snosi posledici potoa dobri ili losi...Licen problem......

Cao drugari...... i drugarki   upssssssssssss



Постирано од: cecka
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 00:30
nevinosta...glupost...


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 01:40
ZOSTO GLUPOSTI?!


Постирано од: mara
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 10:55
Originally posted by samovilka samovilka напиша:

Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Ја мислам дека невиноста не треба да се изгуби било каде и било како колку само да се случи тоа. Треба да се случи со некој кој го сакаме и ни значи и да знаеме дека не е со нас само ради корист. А местото не е ни многу битно (само да биде чисто ради инфекции и такви ствари...)

bravoClapClapClapClapClapClap
isto misleniceSmile
taka i ja ja izgubiv
i uste go sakamCryCryCry
 
I jas se slozuvam so vas. No da vi kazam zosto devojkite se strmat pred prviot pat pred da imat seks, bideki pretezno maskite na koj ne im e znacajna devojkata ja ismejuvaat pred drugarite kakva bila v krevet i pretezno muabotot go sirat na trista luge. I odma ti izleguva ime vo gradot, so kolku imas spieno i se sto prokomentirale za tebe. Jas mislam deka devojkite poke se plasat od ozboruvanje nego kolku pati imala sex. Toa e moeto mislenje.


-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 11:07


mislam deka toa poveke ne e aktuelno...

vazno e da bidat

1/2 + 1/2 = 1 celo....

i da se nadopolnuvaat eden so drug...

ianku edna anegdota na ovaa tema ...
nekoj ke se zenel ...
i na veridbata majkamu prasala:
- dali e devojkata nevina?

momcheto i reklo:
- mamo ...
odi na parkingot kaj Sofka ...
tamo ke ja najdes!!!!



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 11:11
Originally posted by mara mara напиша:

 
I jas se slozuvam so vas. No da vi kazam zosto devojkite se strmat pred prviot pat pred da imat seks, bideki pretezno maskite na koj ne im e znacajna devojkata ja ismejuvaat pred drugarite kakva bila v krevet i pretezno muabotot go sirat na trista luge. I odma ti izleguva ime vo gradot, so kolku imas spieno i se sto prokomentirale za tebe. Jas mislam deka devojkite poke se plasat od ozboruvanje nego kolku pati imala sex. Toa e moeto mislenje.

Мара мила нашиот народ е навикнат и научен на епитети..така да и да си со крст на чело ако решил да ти лепи тапии, а спиела не спиела исто ти се фака..LOLLOLLOL
Прво најбитно е да влезете во сексуални односи кога вие се чувствувате спремни, а не затоа што тоа некој го бара од вас, или било во мода или сте единствена невина во друштво...
Вие пред се, другите??? нека сеирџат и зборат колку сакаат...WinkWink



-------------


Постирано од: Ana_bt
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 12:16

Abe  ova  e  21 vek!    Kakva  nevinost!?Confused    Koj  vodi  griza  poveke  za  nevinosta  duri  nikoj  ne ja  spomnuva....   Sega  ima  i  sredini  kade  sto  devojkite  treba  da  se  cuvaat  do  svadbata  no,sepak  nikoj  ne  se  zanimava  so  nea  taa  e  totalno  demode!Big%20smile



Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 13:26
Да мила, ама сите ја бараат LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Ana_bt
Датум на внесување: 16.Јануари.2007 во 17:23
Ja  baraat  ama nema da ja  najdat!LOL



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk