IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Цимери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цимери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 00:26
E za razlika od makedonskite cimerki ,  sega  imam COOOOOOOOOOOOOOL  cimerki i site ziveeme vo kuka
 
 
Tatjana od Russia , Sandra, Joan, Patricia i Flava od Jamaica , Gergana i Ina od Bulgaria љубовљубовљубов
 
 
Site se super , celo vreme se smeeme ko pijani , inace cimerkite mnogu sakaat da odat na zurki i da pijat , bas preska se vozevme niz grad so koli, iznajmivme 3 koli , 400 $ za kola голема%20насмевка
 
 Bidejki sedam na laptopot na cimerkata od Jamaica , eve sliki od nea da vi ja pokazam
 
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 00:45
Originally posted by CST CST напиша:

E za razlika od makedonskite cimerki ,  sega  imam COOOOOOOOOOOOOOL  cimerki i site ziveeme vo kuka
 
 
Tatjana od Russia , Sandra, Joan, Patricia i Flava od Jamaica , Gergana i Ina od Bulgaria љубовљубовљубов
 
 
Site se super , celo vreme se smeeme ko pijani , inace cimerkite mnogu sakaat da odat na zurki i da pijat , bas preska se vozevme niz grad so koli, iznajmivme 3 koli , 400 $ za kola голема%20насмевка
 
Абе откачени сте вие, туку ај стај некоја слика од таа русинката Татјана да ја видиме што катцуша е задоволство 
 
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 13:36
Мммммм...ич не знаел Еван што сакасреќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 18:40
убаво се сложував со мојата цимерка! четири години живеевме заедно и ниту еднаш не се спречкавме за нешто! супер ни беше! сеуште се дружиме и си ја сакам многу
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 00:16
Имав две цимерки годинава, првата ја знам цел живот и супер ни беше ама моравме да се разделиме зошто замина да учи во странство, а втората ми е срце што многу си го размазив и многу си го сакам...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 02:19
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

[
 
Абе откачени сте вие, туку ај стај некоја слика од таа русинката Татјана да ја видиме што катцуша е задоволство
 
 
 Ej druze , sorry sto kasnam so slikata, skroz izumiv , pa  eve sega mi tekna.
Eve od Tatyana slika
 
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 11:33
Ух, прекрасна девојка!аплауз Абе, наше си е наше.задоволство
Ев, се надевам дека си задоволен.намигнување

А за цимерството што да ви речам. Мама со овој пост... :

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... vo moe vreme ...studentskiot zivot beshe bash studentski... vo studentskite domovi kluc ne se noseshe so sebe... tuku se ostavashe nad vratata... i taka edna vecer jas si doagam od Veles... baram kluc...nema... tropam... koga sonlivo mi otvora edna devojka shto ne ja poznavam... vleguvam vo soba... site kreveti zafateni... na mojot krevet spie osoba koja ne ja poznavam... prvo pomisliv ja zgreshiv sobata... posle se vrativ vo hodnik protarashkav...i najdov kluc i sloboden krevet...
...atrakcija beshe i so teglite so zimnica... bidejki nemavme frizideri... kesite so teglite gi besevme na nadvoreshnata strana od prozorecot... na reshetkite... eden den gladni od predavanja... zemame kesite so teglite...a tamu... teglite izmieni...i vnatre livce... BLAGODARIME... MNOGU BESHE VKUSNO...


... ме потсети на нашите стдудентски денови од Стив Наумов, кои да не претерам, можеби беа и најубавите денови во животот (не само за мене). Од ’81 до ’86 бевме (4+1) неразделни цимери. А бевме разни националности, јас македонец, Дуле србин, Штеријо влав, Лев русин и Мохамед јорданец. (Мохамед имаше приватен стан, но речиси секој ден беше со нас, затоа пишав 4+1) Тоа взаемно разбирање и почитување доведе до тоа не само и денес да контактираме, туку и да се „ородиме“, па така едни со други станавме кумови, а покрај мене Мохамед си најде жена од Велес ... „шта да ви причам“! Кој доживеал - знае!

Р.Ѕ. А имаш ли слика од цимерката на Татјана, Сандра, Јоан, Патриција, Флава, Гергана и Ина!намигнувањеплазење
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2009 во 19:12
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:



Р.Ѕ. А имаш ли слика од цимерката на Татјана, Сандра, Јоан, Патриција, Флава, Гергана и Ина!намигнувањеплазење



eve od Ina i Gergana



Ovoa e Ina

A ovoa e Gergana

Кон врв
GR8 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GR8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 20:19
бараме цимер/ка за у аеродром стан позади седмица 50евра плус ако има некој заинтересиран нека ми пише пвт ќе добие повеќе информации поздрав :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.