Испечати | Затвори го прозорот

Цимери

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4923
Датум на принтање: 09.Мај.2024 во 22:07
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Цимери
Постирано од: Mindy
Наслов: Цимери
Датум на внесување: 25.Август.2006 во 18:27
kako se slozuvate so vasite cimeri?
ziveete li vo ista soba ili voposebna?  Sto mislete za masko-zensko cimerstvo, dali e mozno? Sto bi rekle vasite roditeli za toa?





-------------



Коментари:
Постирано од: m-free
Датум на внесување: 25.Август.2006 во 18:32
masko zensko cimerstvo....interesno vo sekoj slucaj...




Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 26.Август.2006 во 21:59

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Kroki
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 23:47
Ako ti se pogodi cimerot, togash bi bilo super, ama ako ne ti se pogodi......... e mamata kje ti se rasplache...............

-------------
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 03.Септември.2006 во 13:47
mene poveke mi odgovara ko sum so cimer otkolku so cimerka , ne znam zosto taka, ama nekako polesno mi ide so cimer 

-------------


Постирано од: buceslatko
Датум на внесување: 03.Септември.2006 во 21:52
moite cimerki se najdobri na svet.... srcinja.... da ti e merak da si ucis u soba....
a i za gluposti se prvi....


-------------
Read an cry!!!!!


Постирано од: buceslatko
Датум на внесување: 06.Септември.2006 во 01:34
a malce sme povexe u soba... ali nema veze... 4 e dobar broj....

-------------
Read an cry!!!!!


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 18:21
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 19:46
ejjjjj aj koe za cimer za poeftino baram... hahahahahaha

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: buceslatko
Датум на внесување: 14.Септември.2006 во 00:34
ajde, ako sakas da sedis u idrizovo....

-------------
Read an cry!!!!!


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 14.Септември.2006 во 12:43
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL
 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 09.Октомври.2006 во 11:05
e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue

-------------


Постирано од: buceslatko
Датум на внесување: 09.Октомври.2006 во 20:50
LOLLOLsea pak sum si so starite cimerki----
edna od kumanovo, edna od veles i edna od demir hisar....
abe ludnica......LOLLOL
srcinja se siteeeeeeeeeeeeTongueTongueTongue


-------------
Read an cry!!!!!


Постирано од: Dragonfly
Датум на внесување: 10.Октомври.2006 во 11:57
[QUOTE=girl^^^]e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue [/QUOTP

Prasanje: Zivees vo WG? Mislam deka takviot zivot e super, no samo zatoa sto sekoj si ima svoja soba i prostor za sebe...i normalno izbor, da bide sam so sebe ili da se druzi so drugite...A takva kombinacija kako tvojata e navistina COOL!Poznato mi e...Smile


-------------
Live long and prosper!!!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Октомври.2006 во 12:51
Originally posted by Dragonfly Dragonfly напиша:

[QUOTE=girl^^^]e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue [/QUOTP

Prasanje: Zivees vo WG? Mislam deka takviot zivot e super, no samo zatoa sto sekoj si ima svoja soba i prostor za sebe...i normalno izbor, da bide sam so sebe ili da se druzi so drugite...A takva kombinacija kako tvojata e navistina COOL!Poznato mi e...Smile



da Tongue  baagi e interesno i vozbudlivo, sekakvi kulturi ke zapoznaam, ama srekna sum sto mi se pogodija dobri cimeri, barem da ne mu ja mislam mnogu Big%20smile


-------------


Постирано од: Dragonfly
Датум на внесување: 10.Октомври.2006 во 13:35
Multi Kulti, se slozuvam...najdobriot dozivlaj...Wink
So najdobri cimeri i na najloso mesto ubavo ce si pomines...


-------------
Live long and prosper!!!


Постирано од: begu
Датум на внесување: 10.Октомври.2006 во 14:10
Go davam ovoj moj kancelarski cimer pa sto podaleku da go oterate.

-------------
Veruvaj i vo toa sto ne go gledas .


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 23.Октомври.2006 во 12:19
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL
 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry
Ne i bev cimer jas tuku spievme 3 meseci zaedno LOLLOLLOLLOL INACE SPECIJALEN POZDRAV DO CECELOLLOLLOLLOLLOL si znae ona/on koj/a eLOLLOLLOL


-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 23.Октомври.2006 во 12:21
inaku koa stanuva zbor za cimer da ne pocnuuvam da vi kazam so sto sum jas u sobaBig%20smile.Odvaj preziveav predhodnata godina,posle nekolkute obidi za ubistvo so predmeti od raftovi,posle neznam kolku nervni napadi,gjubre i sl.

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 23.Октомври.2006 во 12:29
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

inaku koa stanuva zbor za cimer da ne pocnuuvam da vi kazam so sto sum jas u sobaBig%20smile.Odvaj preziveav predhodnata godina,posle nekolkute obidi za ubistvo so predmeti od raftovi,posle neznam kolku nervni napadi,gjubre i sl.


LOLLOLLOLLOLLOL
LOL

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 23.Октомври.2006 во 15:13
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL



 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry
Ne i bev cimer jas tuku spievme 3 meseci zaedno LOLLOLLOLLOL INACE SPECIJALEN POZDRAV DO CECELOLLOLLOLLOLLOL si znae ona/on koj/a eLOLLOLLOL





abe 3 meseci li bea?evaaaaaaaaa...LOLLOLLOLLOLcece mi bese cimerka okole 2 saata a mos i pomalceLOLLOLLOLLOLposle rekoa deka ima previse brada za da ja smestat u zenska soba i ja prefrlijaLOLLOLLOLLOL


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 23.Октомври.2006 во 15:17
:) zbrka:)zensko so brada:) cirkus a?:)


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 12:25
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

posto ilegalcev cela godina prvo sedev u soba so dvajca cimeri a posle so cimerka...abe niso ne mu fali na masko-zensko cimerstvo...mene super mi bese...malce ima zaebancii(presoblekuvanje naam natam)ali se se nadminuva...

 
p.s. pharaoh mi bese cimer
a zs mor ne kazis deka za malku i jas ke ti bev cimer?ama srekja so sfatija deka sum masko pa ne razdelijaLOLinaku ke sedev i jas u picku mater onamuLOL



 
 
 
e ti sea si mi cimer...kako te trpam samo...LOL momentalno spies na mojo krevet a ja posto nema kaj da si legnam visam na internetBig%20smile
 
 
p.s.abe ja ne ti zboram na tebeAngry
Ne i bev cimer jas tuku spievme 3 meseci zaedno LOLLOLLOLLOL INACE SPECIJALEN POZDRAV DO CECELOLLOLLOLLOLLOL si znae ona/on koj/a eLOLLOLLOL





abe 3 meseci li bea?evaaaaaaaaa...LOLLOLLOLLOLcece mi bese cimerka okole 2 saata a mos i pomalceLOLLOLLOLLOLposle rekoa deka ima previse brada za da ja smestat u zenska soba i ja prefrlijaLOLLOLLOLLOL
abe jebiga romanska rabota.A i zaso da ne go smesaat be koa poveketo zeni tuka se ruznoka ziva ili licat na maziBig%20smileBig%20smilea cece baska ima leprsava dolga kosaLOLLOLLOL


-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: JASNA27
Датум на внесување: 06.Ноември.2006 во 20:04
dobri cimeri se onie koi znaat kako da te zadovolat dodeka ucite Wink


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Февруари.2007 во 23:17
starite cimeri poveke mi se dopagjaa

novite ic ne mi pravat merak ConfusedConfusedConfused


-------------


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 11.Февруари.2007 во 00:06
cimerov so mi e godinava e najzakono cimer so sum go imal nekogas,abe od 365 dena vo godinata barem 300 ne e v sobaLOL

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 11.Февруари.2007 во 01:31
hhahahahahaha lele Carnation raka ti davam, alal da ti e, na raat si ucis
ti ljubomoram, barem ke si gi polozes ispitite


-------------


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 11.Февруари.2007 во 01:49
abe da ti kazam imat eden mal problem,da bese non stop tuka mozda ke me terase toj da ucam,ama vaka epten sum raat i nikako kniga da fatamLOL

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 16:03
naskoro ke imam novi cimeri i toa 2-ca germanci  LOL  ohohohoho ke bide jako Tongue

-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 16:10
лелелелјј завидуваммм

Што знамм како изгледа со цимери да живееш , јас никогаш не сум била по студенски домови или слично ама ке да е интересно поради тоа што живееш друштвен живот и се праат журки коаг нема мн за учење

пс Еј па нека ти се погодат цимерите

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Kroki
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 20:53
Pa dobro!!! I ne mora bash da zviduvash so ogled na toa shto, jas na primer iako, mozhebi se rodnini vo prashanje, ama gi gledam i kako cimeri, koga-kako gi gledam.... I toa, edniot ima 31, a drugiot ima 64, i trojcata mazhi sme si!!!!!Big%20smileBig%20smileLOLLOLLOLConfusedConfusedConfusedConfused!!! A BE U P.M.!!!!!!!!!!! ZABAVNO NI E SKROZ, NA SITE!!!!!!!!!! Aj od do godina si ja zemam prijatelka mi vo Skopje i kje si sedime zaedno..... PozzzzWinkWinkSmileTongueTongueClapClapHug

-------------
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Март.2007 во 19:49
позз да некогаш може и да пречат ако викнат гости кога не требва

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Март.2007 во 19:54
ne e taka bash
ima vrska kaj kogo odis


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Март.2007 во 20:00
nemozat sekogas da bidat Tonguevakvi
prav domakjin znae da primi i Sleepy
sigurno si imat pricina sto se Sleepy a ne Tongue



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 01:49
ne sum bila so cimeri do sega ali ne sakam masko-zensko cimerstvo kako prvo jas ne se slozuvam so toa a ne pa i moite roditeli


Постирано од: emkas
Датум на внесување: 13.Август.2007 во 22:09
so site cimerki sto gi imav super si pominavme i se uste sme vo kontakt imav i cimeri isto i super si stoime i den denes - nema nisto loso  vo toa da bides i so masko cimer


Постирано од: marence
Датум на внесување: 25.Август.2007 во 13:24
ima edmo pravilo dobar cimer e toj sto retko se vrti vo sobata

neznam kolku se cimeri imam smeneto a samo ednas vo tolku godini mi se pogodija toa bea dve prekrasni devojki ednata od Ohrid ednata od Kusevo idvete go zadovoluvaa ona sto drugite retko go pravea

ne pusea cigari
sekogas tie sureduvaa
rano si legnuvaa
ne im smetase moeto drustvo
sekoja nedela odea vo crkva


Постирано од: 356829
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 21:35
одлично слога имаме.

-------------
,,ALEA JAHTA EST,,


Постирано од: TENIJA-MX
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 21:56
dobri.

-------------
ARE U FEEL LUCKY PUNK ?!!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 22:17
тааи јас.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 17.Септември.2007 во 07:32


dokolku ste trojca cimeri ...

a kupite cajna kobasica ...
za da nema raspravii ...
se meri so triagolnik ...
i se seci na tri ...



-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: Kocev
Датум на внесување: 26.Септември.2007 во 23:13
Итно бараме цимер за во кука близу ЕТФ и Машински...цел спрат опремен посебен влез кабловска интернет станот е модерно опремен... цена 4500 денари со све трошкови платени ако има заинтересиран нека пиши пвт или на mailto:jkocev@yahoo.com - jkocev@yahoo.com


Постирано од: mornar.
Датум на внесување: 27.Септември.2007 во 21:26
Живеј,и остави ги другите да живеат!

-------------
,,VO DRZAVA KAKO NASHAVA VISTINATA E TOLKU DRAGOCENA, TAKA SHTO SEKOGASH MORA DA BIDE VO PRIDRUZBA SO TLESNATA STRAZJA NA LAGATA,,


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 27.Октомври.2007 во 19:43
Originally posted by mornar. mornar. напиша:

Живеј,и остави ги другите да живеат!



Да, ама и да уживаат во цимерските денови.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: VIZANTEL
Датум на внесување: 02.Ноември.2007 во 21:32
одлично слога имаме.

-------------
,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 15:25
...nimie bevme 4 cimerki... sekoja so svoj tabiet...
...ednata nikogash nemashe pasta za zabi...
...drugata noke denje jadeshe .... a ne se debeleeshe (jas)
...tretata i smetashe svetloto....
...cetvrtata samo cisteshe... a nie drugite normalno rasvrlavme...
...sega koga ke se sobereme...gi minuvame najubavite momenti....zatoa shto se potsetuvame kako beshe...shto beshe...
...a i za cudno cudo...ne sme mnogu promeneti....


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 15:50
Едниот цимер ми беше од Финска и беше многу фин. Откога ќе го исчистеше подот во петок, одеше да спие кај девојка му за викенд.


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 21:29
mojta cimerka e najsuper na svet shteta shto narednata godina nema da mozeme da ziveeme pak zaedno

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 15:05
DA MI ODGOVORI NEKOJ NA TOA PRASANJE:DALI NEKOJ SE NATPREVARUVA VO NESTO SO CIMERKATA?


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 16:58
bevme 5 cimerki vo stan.

ednata sekogas koga se izbanjase vikase od kupatilo: "Izlevaaam, begajte po sobiteeee!" i maskite gosti se tepaa koj ke bide prv na klucalkata.


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 17:46
A FILMADZIKE A NE LI STE PRAVELE PANACAKES I NE LI STE SE TRKALE SO CIMERKITE KOJ POVISOKO KE JA FRLI


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 19:30


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 20:20
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

панацакес ?

не знам што е тоа   

Правилно παναζακισ-панаѕакис - вид грчки палачинки од леблебиј.брашно полнети со маслинки и павлака кои ги јаделе грчките студенти во студентските домови ширум Атина и Тесалоники во 80-те год.


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 11.Јули.2008 во 23:51
filmadzike toa se palacinki.Ste se trkale li koj povisoko ke ja frli?I toa e del od cimerskiot zivot.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 12.Јули.2008 во 00:02
Originally posted by mikeg mikeg напиша:

filmadzike toa se palacinki.Ste se trkale li koj povisoko ke ja frli?I toa e del od cimerskiot zivot.

... a da przish ribanki-krishki leb so jajca co tendzerce FI 10... pa da mora da gi krshish ili motash kako rolat... abe begaj... neznaesh shto e da ti se padne cimerka koja od celokupniot spisok jadenja znae da przi samo krishki i toa vo malo...minijaturno tavce....голема%20насмевка...


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 12.Јули.2008 во 00:02




Постирано од: mileg
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 14:05
Како го поминувате слободното време со цимерите/цимерките.И нека напише некој што е моментално студентка некоја интересна случка.


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 16:52
Od 1-vi ke imam sto da vi raskazuvam...zosto cimerkata mi e i edna od najdobrite drugarki valjda dobro ke se slozuvame

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 21:02
... vo moe vreme ...studentskiot zivot beshe bash studentski... vo studentskite domovi kluc ne se noseshe so sebe... tuku se ostavashe nad vratata... i taka edna vecer jas si doagam od Veles... baram kluc...nema... tropam... koga sonlivo mi otvora edna devojka shto ne ja poznavam... vleguvam vo soba... site kreveti zafateni... na mojot krevet spie osoba koja ne ja poznavam... prvo pomisliv ja zgreshiv sobata... posle se vrativ vo hodnik protarashkav...i najdov kluc i sloboden krevet...
...atrakcija beshe i so teglite so zimnica... bidejki nemavme frizideri... kesite so teglite gi besevme na nadvoreshnata strana od prozorecot... na reshetkite... eden den gladni od predavanja... zemame kesite so teglite...a tamu... teglite izmieni...i vnatre livce... BLAGODARIME... MNOGU BESHE VKUSNO...



Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 23:11
Ух јас кога сум гладна не одговарам за постапките...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: mileg
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 23:15
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Od 1-vi ke imam sto da vi raskazuvam...zosto cimerkata mi e i edna od najdobrite drugarki valjda dobro ke se slozuvame
Монушка а не ли сте правеле заедно палачинки цимерките?Ајде раскажи ми како е кога правите?


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 23:37
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Od 1-vi ke imam sto da vi raskazuvam...zosto cimerkata mi e i edna od najdobrite drugarki valjda dobro ke se slozuvame
Монушка а не ли сте правеле заедно палачинки цимерките?Ајде раскажи ми како е кога правите?


Уште не сме правеле Милег, кога ќе правиме, ќе ти кажам

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: konan
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 07:41
Jas sakam povekje cimerki..ustvari obozavam bar tri cimerki..xeeeeedna ca ciste, edna ke gotve ,edna ke pere


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 19:39
Цимерки или слугинки бараш? Одлучи се

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: defma
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 19:46
Жал ми е што не можам да го почувствувам цимерлакот (ама никогаш не е касно нели)


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 12.Декември.2008 во 06:18
...Ovie sigurno imaat mnogu da raskazat...samo nema koj da gi prsha...
репортаЖа од студентскиот дом „стив Наумов“

Кошмар танцува во бараката „Харем“

Во иста просторија се мијат лице, заби, чаши, филџани, раце, нозе, алишта... и се врши нужда, а попладне и во недела кога хигиеничарките не работат, смрдеата се чувствува и надвор од бараката

Кога првпат ги видов, бараките ме потсетија на село од хорор-филм во кое се случила грозна несреќа. Кога ја видов собата бр. 18 каде што ќе живеам една година, се шокирав, ме фати паника, раскажува Весна, студентка на Филолошкиот факултет, станарка во бараката „Харем“ во студентскиот комплекс „Стив Наумов“.

Иако бараките во „Стив“ се разликуваат по броеви, бараката „Харем“ е единствената што добила име. Студентите кажуваат дека името го добила зашто е најголемата женска барака во Домот. Во неа секоја година живеат околу 90 студентки. Друга причина за името е местоположбата на бараката - далеку од очите на сите, поставена во сенката на задниот дел од машката зграда. До неа водат две тесни патеки, кои сигурно нема да ги најдете ако доаѓате првпат.
..i ima bajagi golem napis...koj vredi da se procita...koj ne smee  da pomine nezabelezan...zatoa shto...tamu zivee golemdel od nashata idna intelektuala...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 06.Мај.2009 во 09:17
Originally posted by CST CST напиша:

Originally posted by Dragonfly Dragonfly напиша:

[QUOTE=girl^^^]e da vi kazam deka ovaa godina imam cimer od polska, cimerka od Afrika, cimerka od Berlin i uste edna cimerka od München...Stvarno se mnogu dobri site i mnogu mi e interesno ko sum so niv Tongue [/QUOTP

Prasanje: Zivees vo WG? Mislam deka takviot zivot e super, no samo zatoa sto sekoj si ima svoja soba i prostor za sebe...i normalno izbor, da bide sam so sebe ili da se druzi so drugite...A takva kombinacija kako tvojata e navistina COOL!Poznato mi e...Smile



da Tongue  baagi e interesno i vozbudlivo, sekakvi kulturi ke zapoznaam, ama srekna sum sto mi se pogodija dobri cimeri, barem da ne mu ja mislam mnogu Big%20smile



Е  за разлика од странските цимери ,  македонскиве цимерки се катастрофа.

Крајно безобразни, дојдени се ко на екск*рзија , се к*рваат по кафичите со албанците  , ништо не учат , баш спомна едната дека татко и кредит земал за да и плати да студира на приватен факултет , а на неа ич не и чуе , воопшто не се одговорни , не се стабилни личности , немаат осет за останатите во кампусот , крајно некултурни , лигави , шмизли , се најлошо

Штета што во неколку теми во форумот кога правам споредба меѓу македонец и странец , секогаш најлошото искуство го имам со  македонците тага

Само да не дојде до недоразбирање : машките  студенти се далеку поцивилизирани и повеќе одржуваат хигиена од женските .

Така да мојот коментар се однесува за женските како цимерки и студенти.

Се на се , ужас се , штета за тие родители кои поима немаат што прават нивните ќерки и дали се дојдени на факултет или во  јавна куќатага


-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 06.Мај.2009 во 23:31
Ne znam kako e vo drugite studenski domovi, no jas pominav 2 godini so istite dvajca cimeri. I kaj nas imalo gosti bukvalno sekoj den od sabajle do 4-5 na utro, pa pak sekogas bilo cisto, izmieno, izmeteno i izbrisano prasina.

Sega deka uslovite se daleku od standardot, daleku se....ama i da e se vo red, pak treba sekoj sam da si sreduva za da mu e ubavo. намигнување


-------------


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 00:00
Imam cimer ama kolku mi e ubavo so nego no mozam da vi opisam....

-------------


Постирано од: elektro
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:17
abe super vi e vas hheh


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 00:26
E za razlika od makedonskite cimerki ,  sega  imam COOOOOOOOOOOOOOL  cimerki i site ziveeme vo kuka
 
 
Tatjana od Russia , Sandra, Joan, Patricia i Flava od Jamaica , Gergana i Ina od Bulgaria љубовљубовљубов
 
 
Site se super , celo vreme se smeeme ko pijani , inace cimerkite mnogu sakaat da odat na zurki i da pijat , bas preska se vozevme niz grad so koli, iznajmivme 3 koli , 400 $ za kola голема%20насмевка
 
 Bidejki sedam na laptopot na cimerkata od Jamaica , eve sliki od nea da vi ja pokazam
 


-------------


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 00:45
Originally posted by CST CST напиша:

E za razlika od makedonskite cimerki ,  sega  imam COOOOOOOOOOOOOOL  cimerki i site ziveeme vo kuka
 
 
Tatjana od Russia , Sandra, Joan, Patricia i Flava od Jamaica , Gergana i Ina od Bulgaria љубовљубовљубов
 
 
Site se super , celo vreme se smeeme ko pijani , inace cimerkite mnogu sakaat da odat na zurki i da pijat , bas preska se vozevme niz grad so koli, iznajmivme 3 koli , 400 $ za kola голема%20насмевка
 
Абе откачени сте вие, туку ај стај некоја слика од таа русинката Татјана да ја видиме што катцуша е задоволство 
 
 


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 13:36
Мммммм...ич не знаел Еван што сакасреќа

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 18:40
убаво се сложував со мојата цимерка! четири години живеевме заедно и ниту еднаш не се спречкавме за нешто! супер ни беше! сеуште се дружиме и си ја сакам многу

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 00:16
Имав две цимерки годинава, првата ја знам цел живот и супер ни беше ама моравме да се разделиме зошто замина да учи во странство, а втората ми е срце што многу си го размазив и многу си го сакам...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Август.2009 во 02:19
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

[
 
Абе откачени сте вие, туку ај стај некоја слика од таа русинката Татјана да ја видиме што катцуша е задоволство
 
 
 Ej druze , sorry sto kasnam so slikata, skroz izumiv , pa  eve sega mi tekna.
Eve od Tatyana slika
 


-------------


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 17.Август.2009 во 11:33
Ух, прекрасна девојка!аплауз Абе, наше си е наше.задоволство
Ев, се надевам дека си задоволен.намигнување

А за цимерството што да ви речам. Мама со овој пост... :

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... vo moe vreme ...studentskiot zivot beshe bash studentski... vo studentskite domovi kluc ne se noseshe so sebe... tuku se ostavashe nad vratata... i taka edna vecer jas si doagam od Veles... baram kluc...nema... tropam... koga sonlivo mi otvora edna devojka shto ne ja poznavam... vleguvam vo soba... site kreveti zafateni... na mojot krevet spie osoba koja ne ja poznavam... prvo pomisliv ja zgreshiv sobata... posle se vrativ vo hodnik protarashkav...i najdov kluc i sloboden krevet...
...atrakcija beshe i so teglite so zimnica... bidejki nemavme frizideri... kesite so teglite gi besevme na nadvoreshnata strana od prozorecot... na reshetkite... eden den gladni od predavanja... zemame kesite so teglite...a tamu... teglite izmieni...i vnatre livce... BLAGODARIME... MNOGU BESHE VKUSNO...


... ме потсети на нашите стдудентски денови од Стив Наумов, кои да не претерам, можеби беа и најубавите денови во животот (не само за мене). Од ’81 до ’86 бевме (4+1) неразделни цимери. А бевме разни националности, јас македонец, Дуле србин, Штеријо влав, Лев русин и Мохамед јорданец. (Мохамед имаше приватен стан, но речиси секој ден беше со нас, затоа пишав 4+1) Тоа взаемно разбирање и почитување доведе до тоа не само и денес да контактираме, туку и да се „ородиме“, па така едни со други станавме кумови, а покрај мене Мохамед си најде жена од Велес ... „шта да ви причам“! Кој доживеал - знае!

Р.Ѕ. А имаш ли слика од цимерката на Татјана, Сандра, Јоан, Патриција, Флава, Гергана и Ина!намигнувањеплазење

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 11.Септември.2009 во 19:12
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:



Р.Ѕ. А имаш ли слика од цимерката на Татјана, Сандра, Јоан, Патриција, Флава, Гергана и Ина!намигнувањеплазење



eve od Ina i Gergana



Ovoa e Ina

A ovoa e Gergana



-------------


Постирано од: GR8
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 20:19
бараме цимер/ка за у аеродром стан позади седмица 50евра плус ако има некој заинтересиран нека ми пише пвт ќе добие повеќе информации поздрав :)



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk