IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Бегање од часови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бегање од часови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 14:25
Киднаш еднав од англиски, досадно беше до бол.
Ама, ко за беља, не фати заменик директорот, пишував изјави...

...и од тогаш...
...слабо нешто бегањето ми се врти во глава.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 21:20
јас махер сум за бегање ама џабе овој класниот ова година шо ми е само да слушни дека избегал некој од час и готово глата на трупче и .....
ама лани и осмо кога бев се скапав од бегање.трепкањенамигнување
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 17:29
Искрено кажано во основно бев примерно дете и не бегав
Прва година средно продолжив да бидам примерно корчагинско дете. И бууум втора година ме мава пубертет. Во втора година почнав да бегам и тоа прво беше групно бегство цел клас од испрашување хемија, стандардно отидовме на кафе во Барбика. И тука второ полугодие, не можам да кажам дека баш директно бегав, ама планирав кога да одам, кога да не одам во школо.. Имав откачено друштво и знаевме да отидеме низ продавници во ГТЦ, Рамстор, до Казабланка, до Вегера на појадок.. кои времиња беа.. Класната многу ми веруваше, дури и јас ги средував изостаноците.. па можете да замислите.. Ова со бегање ми траеше некаде заклучно со 3та, после не, намалив и се усериозив као..
Нема ништо лошо се додека знаете паметно да бегате и секако паметно да ја смотате класната после!
Кон врв
b1ljana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај b1ljana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 23:29
Во основно избегав само неколку пати но не добив неоправдани изостаноци.
И во средно многу ретко се случуваше тоа се до последнава 4та година. Оваа година наплаќам и за претходните
Кон врв
BlueOuT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BlueOuT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 14:38
како е чувството да седиш на 7ми час?
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 15:20
Originally posted by BlueOuT BlueOuT напиша:

како е чувството да седиш на 7ми час?
you tell me голема%20насмевка nepamtam da sum ostanal nekogas na 7 a i pominaaa dosta god odkako zavrsiv skolo koj da pamtiтрепкање
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 15:21
lelleele sto bese toa
vivi
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 15:46
Во втора ми го намајли поведението на 1 и ми ги намалија н. изостаноци на 40 за да не ме избркат.
Ако бегате, бегајте паметно, не од еден час, туку цел ден и бидете со спремни оправданија.Исто помага ако си одличен ученик, има двојни стандарди...

Изменето од DragancoLeskoec - 05.Март.2011 во 15:47
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2011 во 19:02
Медицина е супер школо. Кога и да бегаш, го имаш интернатот. Си одш кј другарка ти во соба си пиеш кафе, ќе грицнеш нешто и си се враќаш на часови.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 01:13
Нашата класна велеше: За секој неоправдан по 10 денари а на крајот од годината кога ќе се соберат ги трошите сите заедно!
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2011 во 11:43
Бегавме, бегав, како-кога.
Инаку беше подобро да киднеш од час него да заработиш кец.
Часот ќе го оправдаш ама од кец-петка неможеш да направиш, така ми работеше логиката.
Имавме 2-3 бубалици у клас, едни девојчишта што ич не беа тимски играчи, па ние кога ќе се договоревме сите да бегаме ни требаше саати да ги убедиме и овие 3, ама ко за беља никогаш неможевме да ги врбуваме така да ептен ни рушеа просек.
Оценките стално ми биле во ред, ама поведението во 3 год средно ми беше леле-мајкоплазење
Сепак за упис на факс ти го гледаат просекот од оценките, неоправданите и вака и така.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2011 во 11:16
Вистински кошмар за бегачите од часови е Франција. Таму повеќето училишта имаат врати кои се отвораат само со електронска картичка. Секој ученик има таква и за да влезе-излезе од училишната зграда, мора да помине со картичката. Компјутерот регистрира, дата, ден, час и минута. Да се избега значи може, но проблемот е како ќе се правда прецизно евидентираниот изостанок.

Спротивно на тоа, деведесетите од 20. век во Србија заминувањето од часови беше едноставно ако се има пари. Читав за девојка која за да оди во проституирање со богата клиентела(додека траат часовите), по неколку десетици дојчмарки или долари ќе му тутнеше на портирот па и на класната и нема проблем - ионака заработуваше по неколку стотици од услуга. Плати па клати работава...

Изменето од Majkl - 10.Март.2011 во 11:20
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.