Испечати | Затвори го прозорот

Бегање од часови

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=3031
Датум на принтање: 22.Мај.2024 во 15:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Бегање од часови
Постирано од: Cvekence
Наслов: Бегање од часови
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 23:18
koga izbegavte,zosoto i kade odite posle toa

-------------
respect my authoritaaa



Коментари:
Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 23:21
ja ne begav cesto,ali koa ke se desese toa odevme na kafe,blisku skolo,fala bogu begav za da se spasam od kec

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: katuska
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 00:06

a duri i ponekogas begavme cel klas za da ne sme podolu od drugite klasovi i deka na niv ne i pisea neopravdani pa zosto nie da ne go iskoristime jokerot

 

 



-------------
mislam znaci postojam


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 00:07
da be ama ni go turija taka ednas ni bapnaa po 5 neopravdani

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 00:26

jas prv pat izbegav vo sedmo odd.....nekolku pati.....pa posle vo osmo uste nekolku pati....pa sega ..... so znam.....sega pocesto begam....:)))))

i sekogas e so razlicna priicina....:))) a inace ne sum nekoj tip so saka da bega od casovi....ama ete cesto pati mi e ocajnicki dosadno, ili imam ispituvanje.....

sega posledno bas denes klasnata mi vika: abe zaso si si otisla od poslednite dva minatiot ponedelnik i i vikam: pa mi se slosi.....i ovaa cita vo dnevnikot: tematsko povtuvanje istorija od ova ti se slosi a? i jas i vikam: da profesorrke od toa..... i taka se izgazivme od smeenje.....



-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: dambi5
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 11:09
jas ne sum bega la mnogu,am vo cetvrta bese neizbezno,zatoso kafeterijata sproti gimnazija se lutese ako ne odevme tamu

-------------
смеењето го продолжува животот


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 16:23
Begav od casovi  koa nemav nauceno ke kidnev zs kec da mi slapnea 

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 17:27
Imam izbegano samo dvapati zaradi kolegijalnost,cel klas ja kidnavme.Ama zatoa imav po 180 opravdaniroditelite mi bea super za tie raboti(''mamo mene mi se spie denes,ako mamino legni si)

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 07:18
eee vcera  izbegav od posleden cas .... dosadno bese....   

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: dambi5
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 11:57

Ako de begajte i to e za lugje

More begajte duri mozite posle i da sakate ne ke mojte



-------------
смеењето го продолжува животот


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 12:20
Редовно бегав од часови во средно, па беше онаа фаза најлуда и најоткачена кога умот ти е на друго место.Но срека што толку изостаноци ми беа оправдани се разбира со помош на лагите од мајка ми ,као демек болна сум била па лажела јадна демек ова ми е она и на крај кога веќе ги исцрпила лагите морала да каже дека од некои часови сум избегала.:))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: FiLoZoVkA
Датум на внесување: 17.Февруари.2006 во 22:19
a pak moite drugarki i drugari sekogas vela deka ce begaat od 4asovi ama sekogas ima nekoj koj ne saka
ili pak mu e strav da ne mu ja namali petkata pa taka niednas nikoj ne begase a jas sakava da begam ama ako begaat site bidejki sum uste mala i ne sakam a da znaet sum sedmo oddelenie

-------------
jas sum aleksandra


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 00:20
imas vreme za beganje ti...u sredno...ic da ne se plases za petkata ona ke bide isto golema ne mozat da ti ja namalat,oti posle nema da se gleda

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 20.Февруари.2006 во 10:32
ne sakam ama posle ke moram da begam od prv, vtor, petti, sesti i sedmi.....c c c c c ma najdobro bi bilo cel den da ne odam....ama LELE!!!!! ke moram da begam od sedmi.....strasno ke e inace..... 

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: mane_bre
Датум на внесување: 20.Февруари.2006 во 12:20
idev na fliperi najcesto,pa i nekogash bescelno se shlaev niz Skopje.abe gluposti

-------------
птичји грип


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 20.Февруари.2006 во 22:07
preska se setkav navaka nataka.....mesto da sedam uste 4 casa na skolo.....

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 21.Февруари.2006 во 21:46
epa ja trebase da odam na fax ama ne ojdov posto mi e prva nedela,pa i ova se broi u beganje od casovi

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Февруари.2006 во 08:27
кога ќе се сетам само баравме причина да ја здувнеме цел клас од часови најчесто последните два

-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 22.Февруари.2006 во 13:13
mene me mrzese da begam,. a sto da pravam koga ucev krusevo, edinstveno mesto kade mozese da se odi bea "gumenjata" a i toa se zdosaduva.pa napravivme druga zabava, se ZEZAVME SO PROFESORITE

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: mala
Датум на внесување: 24.Февруари.2006 во 00:25
eee...beganje ....mnogu osnovno ne begav samo ednas..i posle toa beganje od nos ni go izvadija..i kaj begavme...izbegavme od muzicko zoso sakase da ni dade test i izbegavme site po doma..zoso bese posleden cas....i sea vo sredno...ne ima vreme

-------------
f**k ThE ReSt...I`m ThE bEsT...


Постирано од: Merlinka
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 01:01
Originally posted by mala mala напиша:

eee...beganje ....mnogu osnovno ne begav samo ednas..i posle toa beganje od nos ni go izvadija..i kaj begavme...izbegavme od muzicko zoso sakase da ni dade test i izbegavme site po doma..zoso bese posleden cas....i sea vo sredno...ne ima vreme


kaj si ma ti ?od koga te nema

-------------
mErLiNka & KeNeDi


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 11:53
abe ja denes izbegav ama oti gubevme neso i samo so otidov gi gleam site si odat i si ja letnav i ja

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 21:38
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

abe ja denes izbegav ama oti gubevme neso i samo so otidov gi gleam site si odat i si ja letnav i ja
ccccc kako ne ti e sram ma neli vtor semestar ke stanuvase po seriozna

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 23:53
eee odamna ne sum izbegala......duri cela edna nedela....  

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: bode
Датум на внесување: 04.Март.2006 во 15:02
abe deca,i sin mi mnogu bega od casovi i ke go izbrkaat od skolo.kako da mu pokazam deka gresi ke si go zafrkne cel zivit za malku zabava


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 04.Март.2006 во 16:20
Зошто не му предложите да научи да свири на некој инструмент? Тоа ќе му биде интересно, ќе му одзема време-мислам од времето за шетање, а може да му користи некогаш во животот. Помислете за ова.

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 04.Март.2006 во 16:59
Originally posted by senokos senokos напиша:

  pa  muzikata  ne e taka  ednostavna  rabota  ti  vikas  deka  mozno  e  na kompjuter  pent.1  moze  da  mu  se  vgradi gta (igra)- apsurd


А бе не викам дека музиката е едноставна работа, таман работа...Јас не велам дека треба да стане професионалец! Зборот ми е: запосли го детето за да нема време да мисли на ништо друго, освен на она што треба да го научи. Ако му е забавно, ќе го учи, ако не, пиши пропало... Што се однесува до мене, други добри можности се боречки вештини, па компјутери, па јазици, сега има и танцови школи ...
Јас кога бев ученик ништо немаше , жими центарот за странски јазици и музичкото училиште...

-------------


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 10.Март.2006 во 12:52
Jas bev pretsedatel na klas, sekogas koga profesor kasnese barem 2 minuti po zvonenje odev da prasam da ne ne e dojden na rabota. Ke izlezev od ucilnica, ke si postoev pred vrata 1 minuta pa ke vlezev : NEEEEE E TUKAAAAA, GUBIMEEEEEE!!! i site ke se razbegaa. posle se vadev na toa deka sum se salel ama nikoj ne ostanal da me islusa  


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 10.Март.2006 во 23:02

Begame odma cel klas i posle zaedno negde na kafe  



-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 11.Март.2006 во 00:04
jas ne begam povekje od casovi.....mesecov edvaj se izvlekov....klasnata sakase da me besit  

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 11.Март.2006 во 13:31
jas svoevremeno ne begav mnogu mnogu(mislam si begav vo granicite na normalata)ama zato pak se trudev da me brket od na cas i to stalno od pocetokot i ko ke vidis isto ko da sum begal

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 19:25

ja begam od ponedelnik...neam ojdeno na skolo i do krajot na nedelata ke si uzivamkoj e kako mene...



-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: mende
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 10:16
i nie begafme od casoj site a imase nekoj prodeni dusi i zaradi nf i nas ke ne kazneja a zato poslem to jadeja i kotek

-------------
mbm


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 11:27
 ;ЈАС МИСЛАМ ИСТО ТАКА НЕ Е ФЕР ЈАС  2-3 ДЕНА ДА СЕ УТЕПАМ ОД УЧЕЊЕ А НЕКОЈ ОД ШЕТАЊЕ ПА ПОСЛЕ АЈДЕ КЕ БЕГАМЕ:СЕКОГАШ СЕ БЕГА ЗА 1-2 КОИ МИСЛАТ ДЕКА СЕ НАЈГОЛЕМИ ШИЗИЦИ ВО КЛАСОТ;АКО Е ТАКА САМИ НЕКА ПОБЕГНАТ И САМИ НЕКА СИ ЈА НОСАТ ОДГОВОРНОСТА ЈАС ЛИЧНО НЕ СЕ ЛУТАМ АКО НЕКОЈ НЕ САКА ДА БЕГА:ВО БЕГАЊЕТО НЕ СЕ ГЛЕДА ДРУГАРСТВО:
   А ТИЕ ДА ПОДНАУЧЕЛЕ МАЛКУ ::::::


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 16:05
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

ja begam od ponedelnik...neam ojdeno na skolo i do krajot na nedelata ke si uzivamkoj e kako mene...

Nikoj koj ke e sram da ti e  Stani i odi na skolo ma za so si dojdena tuka

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 19:31
Originally posted by beleg beleg напиша:

 ;ЈАС МИСЛАМ ИСТО ТАКА НЕ Е ФЕР ЈАС  2-3 ДЕНА ДА СЕ УТЕПАМ ОД УЧЕЊЕ А НЕКОЈ ОД ШЕТАЊЕ ПА ПОСЛЕ АЈДЕ КЕ БЕГАМЕ:СЕКОГАШ СЕ БЕГА ЗА 1-2 КОИ МИСЛАТ ДЕКА СЕ НАЈГОЛЕМИ ШИЗИЦИ ВО КЛАСОТ;АКО Е ТАКА САМИ НЕКА ПОБЕГНАТ И САМИ НЕКА СИ ЈА НОСАТ ОДГОВОРНОСТА ЈАС ЛИЧНО НЕ СЕ ЛУТАМ АКО НЕКОЈ НЕ САКА ДА БЕГА:ВО БЕГАЊЕТО НЕ СЕ ГЛЕДА ДРУГАРСТВО:   А ТИЕ ДА ПОДНАУЧЕЛЕ МАЛКУ ::::::


Точно така


-------------


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 14:02
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

ja begam od ponedelnik...neam ojdeno na skolo i do krajot na nedelata ke si uzivamkoj e kako mene...

Nikoj koj ke e sram da ti e  Stani i odi na skolo ma za so si dojdena tuka

ic ne me e sram...pa edna cela nedela bese, edna ic ne ojde, sea drugata pa ke odam,narednata pa ke eskiviram i taka...dodeka ne me ispudat



-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 15:43
ЦВЕкенце ти од кој град во источна македонија си...


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 16:53
Штип(најјакиот на истокот)...Сакам домааааааааа!!!!!!!!!!

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Март.2006 во 10:48
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Штип(најјакиот на истокот)...Сакам домааааааааа!!!!!!!!!!
И ЕДЕН ОД ПОУБАВИТЕ Е ДА ЗНАЕШ!


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 20.Март.2006 во 14:16

abe ne eden od poubavite-najubavio!a inace koa sme vise na maabet ja i deneska ne bese na skolo,toa ne e beganje od casovi zatoa so treba da otides na casovi pa da izbegas od tamu a ja uopste ne otide...

a vaj mislam pti mi e prv post na stipski napisankul!



-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 17:00
ах кога бегавме бегавме сите не само поединци..сложен клас бевме..не често но доволно да ги ставиме професорите во дилема

-------------


Постирано од: maja_070
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 21:12
jas mnogu begav od casovi i idev se setav a koga ke bev prva smena ne  ni stanuvav tuku si spiev:)

-------------
m.v


Постирано од: joki
Датум на внесување: 12.Јуни.2006 во 15:16
леле...ич неам избегано од часој...уствари имам ...али како легален бегалец...нешо се оправдував со хор...или исмишљавав дека сум била скопје на преглед за очите...а јас на концерт...лол

-------------
Точачиња.


Постирано од: BoY In LoVe
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 12:21

Mnogu cesto begav od Casovite Po Hemija, Istorija i OTP



-------------
HACKED BY PUSHILISTA


Постирано од: Kroki
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 20:57
Sekogash si begav opravdano, a koga ne beshe opravdano, na sred chas, stanuvav i si zaminuvav......... Ali definitivno najjako beshe koga kje izbegavme cel klas, pa odish nekade i si piesh neli?!?!?!?

-------------
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 27.Август.2006 во 02:23
Sum izbegala ali samo epten u neophodni slucaevi koa nemav nauceno za da ne si ja rasipam ocenata!  e vaka  ednas na matematika site formuli m8i se izmesaa i si kidnav so edno 5 -6 drugari u parkce posto kraj godina! I koga si sednavme abe neraci jadenje pienje pa etnja po klupickite i taka dojde 18 h i site po doma o na kraj utedenta site pred cas so "opravdanijata"koi ni slucajno ne bea vistiniti projdovme

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 28.Август.2006 во 19:02
А па да еве уште малку 1 септемви ќе има бегање од часови.Некад се мора ќе дојде густо испрашувања ваму таму ќе мора да се кидне а некад и за на кафенце да се поседи. Не претерувам со бегање ама сепак ми се случува.   


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 28.Август.2006 во 19:05
lele so temava me potsetivte kolku star sum,....pa cekaj ....sto pravevme.......znacci razlicna smena so tipkata ...ili poradi basket ... lele kolku bolni bevme... vsusnost povekketo od denovite ni zapocnuvaa so nekade kaj 7.02 min,,,,,,lele zamislete si sega kosarka pa posle da odime na kafe....i ajde obavezno 10 dusi ....

-------------
......


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 28.Август.2006 во 21:50

Ja ne begav od casovi, mene profesorite me molea da ne im doagam ...duri ne me ni zapisuvaa - abe nindza e nindza


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: joki
Датум на внесување: 15.Септември.2006 во 16:38
денес...оправдано избегав...т.е. као нешо читам соопштение...и саат пол читаф...наводно...уствари за 5 мин беше завршена работата...и останатите саат и 25 мин на полигонче...јупиииBig%20smile


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 15.Септември.2006 во 20:12
denes na eden cas ne ojdov poso mnogu mi se spiese pa ojdov na kafe
a na posledniot ne ojdov....pa so znam.....me mrzese...LOL


-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:38

Ednas izbegavme cel klas od 7 casa bidejki casovite bea uzas:

Hemija, Fizika, Biologija, Matematika, Matematika, Angliski, Angliski

 

i go zedovme dnevnikot so nas a od ucilistevo policija pustile po dnevnikot (toa bese sredno) interesno bese sto samo jas, i dve-tri drugarki ne naklapavme.

 

 



-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 18:27
jas nikogash ne sum pobegnala od chasovi, individualno, sama...a samo ednash cel klas izbegavmeOuch

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 12:20
jas si vetiv deka ovaa godina nema beganje....a samo dosega 2 neopravdani (trebase da se IC , ama dobro e so ne se tolku kolku sto navistina treba)LOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: FlesX
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 13:25
Jas begav od casovi, no trena takticki da se odi.
Mojot klasen 1 *as nikako ne opravduvase pa zatoa begav cela den Wink


-------------
ONLY THE STRONG SURVIVE


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 28.Септември.2006 во 19:47
Originally posted by beleg beleg напиша:

jas nikogash ne sum pobegnala od chasovi, individualno, sama...a samo ednash cel klas izbegavmeOuch


ист е случајот и кај мене Confused


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 10:49
nemam izbegano nikogas barem do sega bidejki sakaa da begaat od muzicko, likovno i gragansko
tie sto sakaa izbegaa (dvajca) na d4rugite ni napisaa po nekoja 5 bidejki ne izbegavme:))))


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 15:53
Nekogas e ubavo da se izbega, da se spasis od pismena ispitvanje slicno ako ne si naucil, ili taka od kef. Ama ne e ubavo cesto da se bega  

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: buceslatko
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 21:20
deneska ne bev cel den na casovi..
ne begav, fino kulturno si spiev u sobataLOLLOLLOL


-------------
Read an cry!!!!!


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 08.Ноември.2006 во 16:26
Бегам само кога бегаме цел клас.... А кога немам научено не идам на школо (моите ми даваат и немам проблеми)Big%20smile

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Ana_bt
Датум на внесување: 29.Декември.2006 во 23:03
Treba  da  se  bide  slozen  i  koga  site begaat ,treba  da  bidat  site.  A  ne  da  se  delat. No  vo  sekoj  slucaj  ne  treba  mnogu  cesto  da  se  bega.  Jas  vkupno  imam  izbegano  okolu  5,6 pati  no  site  pati  zaedno  so  klasot.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 23:56
zarem ushte begate,be..................mi tekna,...vo 7-8,odvreme na vreme site begavme zaedno ,osven eden debel gabor koj sekogash se inateshe i ostanuvashe da go precheka nastavnikot,....plus beshe i tuzibaba,im kazuvashe na nastavnicite,koj shto pravi losho,.............barem da beshe ubava ke i prostevme,....hahahahahLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 31.Декември.2006 во 00:54
ti toa za mene....nesto?!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 31.Декември.2006 во 01:57
shto za tebe,...gabor ili ,....a i imash neli,.....gaborot nemashe,...sfakash?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: angelina
Датум на внесување: 17.Јануари.2007 во 18:46
jas ne begam nikogas, ako zakasnam druga rabota e, ne mi se stanuva


Постирано од: The Duke
Датум на внесување: 18.Јануари.2007 во 01:21
на мене никогаш не ми се случи да избегам од час,но ми се случува да закаснам намерно и да ме нема цел ден... WinkWinkWink

-------------
I do not see why man should not be just as cruel as nature...


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 20:15
LOLLOLLOL Добро ти е ова LOLLOLLOL

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Plavicka
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 22:01
Ja begam mnogu cesto od casovi zatoa so ili ne mi se sedi ili ne mozam da gi slusam profesorite,a najcesto zatoa so imame isprasuvanja.Ubavo i korisno e da se bega od casoviSmile

-------------
Plavicka


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 22.Јануари.2007 во 17:47

бегав за да идам на кафе, и држев рекорд за неоправданиWink 



-------------


Постирано од: archer_MKD
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 05:02

хааааааааааааааааа

бегајте бегајте
 
не знајте како ми беше мене во средно техничко (Битола)
 
на 8 неоправдани -> прва изјава
на 15 -> опомена пред исклучување
и на 21 чао папа... стигнував до 20, и сега ми е криво дека бегав.... и си велам ... оти оти оти Cry 
LOL


-------------
http://electronics.discutforum.com/ - Makedonski forum za elektronika


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 11:26
Originally posted by alex\m/ alex\m/ напиша:

хааааааааааааааааа

бегајте бегајте
 
не знајте како ми беше мене во средно техничко (Битола)
 
на 8 неоправдани -> прва изјава
на 15 -> опомена пред исклучување
и на 21 чао папа... стигнував до 20, и сега ми е криво дека бегав.... и си велам ... оти оти оти Cry 
LOL
e pa so ne kaza porano,blagoj durektorot(bivsi) tetin mi ke ke sredevme...


-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: carter
Датум на внесување: 31.Јануари.2007 во 16:38
ja napraiv 16 i iam opomena pred isklucuvanje a sea ko ke zatopli ne smeam da kidnam 


Постирано од: Гјадец
Датум на внесување: 02.Февруари.2007 во 18:14
кога ќе бегав од цас класната место еден неоправдам ми ставасе 5 или 6   неоправдани зависи колку цасови имавме затоа повеке ми се исплати цел ден да неидам. имав фрик класна


Постирано од: archer_MKD
Датум на внесување: 03.Февруари.2007 во 03:04
Originally posted by Гјадец Гјадец напиша:

кога ќе бегав од цас класната место еден неоправдам ми ставасе 5 или 6   неоправдани зависи колку цасови имавме затоа повеке ми се исплати цел ден да неидам. имав фрик класна
 
ти не го знајш класнио мене шо ми беше, ангеле анчевски ... ни ги фрлаше оправданијата бреее ееејјј...


-------------
http://electronics.discutforum.com/ - Makedonski forum za elektronika


Постирано од: strurcence
Датум на внесување: 05.Февруари.2007 во 16:16
beganje pa ne e na odmet ako e so usul


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 14.Февруари.2007 во 11:06
Сум бегала од часови ехехехеееее  LOL LOL  LOL 
 
И ако беше теопло времето обавезно во паркче а ако е зима кај некој дома на кафе муабетTongue


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: carter
Датум на внесување: 14.Февруари.2007 во 23:33
vcera od 3 denes od 3 a utre moze i ne idam cel denBig%20smile


Постирано од: ERKO
Датум на внесување: 18.Февруари.2007 во 17:42
za beganje sum rekord
koj da uci...mi se sheta


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 01:39
pa ova polugodie, 6 pati izbegav 2 neopravdani Big%20smile

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: angelmk
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 17:04
за бегање бев експерт на времето.на крајо класната престана да ми ги брои неоправданите,тоа беше време...

-------------
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 17:12
ја веќе не смеам да бегам... барем од оние часови со строги професори зашто не смеам да редам веќе неоправданиWink

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 17:56
Абе ја не бегам.... Освен ако бегаме цел клас.... Јас си останувам дома и моите си знаат зашто LOLLOLLOL Али не ми се случува често... 

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 22:28
vo sredno ne sum begala od casovi, samo na fizika 2 pati moz da ne sum bila posto prfesorkata bese ogin i plamen Big%20smile
inace i do den deneska redovno si odam na predavanja , da cuknam u drvo Smile


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 10:50

ne begam od casovi sama, begam ako sme cel klas



-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 10:53
btw jas sum edno od 3te milenicinja na nastavnicite vo mojot klas, taka da i koga begame od ispituvanje znam da raskazam za to so bi ne ispitvela nastavnickata

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: DreamGirL
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 13:16
posleden pat izbegav minatata nedela od pravo oti nemav nauceno a profesorkava e edna od najstrogite i pojma neam dali mi opravdale ili ne Big%20smile

-------------
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 15:50
епа кога не идеш во школо нема да знаешTongue

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: alfa7
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 15:46
jas kako profesor bi rekoll deka beganje od cas nese preferira podobro ucenikot da zema edinica otkollku da se bega od cas

-------------
alf


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 15:53
Originally posted by alf7 alf7 напиша:

jas kako profesor bi rekoll deka beganje od cas nese preferira podobro ucenikot da zema edinica otkollku da se bega od cas
а кога не би размислувал како професор што би рекол ? Smile


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 20:21
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Originally posted by alf7 alf7 напиша:

jas kako profesor bi rekoll deka beganje od cas nese preferira podobro ucenikot da zema edinica otkollku da se bega od cas
а кога не би размислувал како професор што би рекол ? Smile

 LOL Добро прашање Wink


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 02.Март.2007 во 20:51
сите професори би го рекле истото Big%20smile

а кога си бил ученик не си размислувал вака сигурноBig%20smile


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 04.Март.2007 во 00:20
Originally posted by alf7 alf7 напиша:

jas kako profesor bi rekoll deka beganje od cas nese preferira podobro ucenikot da zema edinica otkollku da se bega od cas


Како да не... ептен се преферира единица...

Тие што не доаѓаат кога треба да одговараат имаат повисоки оценки од оние коишто стоички издржале и ја зеле оценката која во тој момент ја заслужиле...

Зошто, пак, ученикот мора да одговара тогаш кога на професорот ќе му свирне во умот? Може не му е денот, можеби му е лошо, можеби не е расположен... Никој не може да биде спремен за одговарање 24-7...

Зошто оценувањето професорот да не го направи во текот на годината низ активноста на ученикот на часовите? Затоа што тоа е потешко за наставникот...

Овој одговор не одговара на реалната состојба во училниците.... И после ќе кажете децата учат кампањски... е па, кампањски и ги испрашуваат...



-------------


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 04.Март.2007 во 16:11
Леле Јулија..... Ти пружам рака за ова Thumbs%20Up... Браво стварно супер си кажа.... И така е.... ClapSmile 

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 04.Март.2007 во 20:04
ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapaplauz i od mene za julijaClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 08.Март.2007 во 18:35
последен пат избегав денескаLOL

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 01:37
Glupo e beganjeto od 4asovi...


Постирано од: 29061994
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 13:06
Nikogas nema izbegano od casovi!
 
 


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 02:57
ej lazesголема%20насмевка

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Fiki
Датум на внесување: 13.Август.2007 во 13:17

jas pak begav ko ke mi se sopiese kafe,ili ko ke mi se zaigrase dota



-------------
FIKI Lives again



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk