IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Game of Thrones
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Game of Thrones

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2015 во 19:34
Петата сезона беше некако лита. Дали дека се намали бројот на главните ликови па нема кого да убијат веќе...кмеее
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 00:27
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Ова за снимањето во Македонија пак ќе да е некоја патка, странски сајтови пренесоа од еден наш, па нашиве други пренесоа од странскиве и така во круг.



Gаme of Thrones, не-знам-која-сезона.
Место на снимање: Македонија.
Главни улоги: Grujo & Zajko.
Режија: Странски Служби.

Не знам што не ви е јасно. плазење



Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 04:12
ПУКАНКИТЕ !!!
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 12:38
Originally posted by Орка Орка напиша:

Има и приказна,ако покрај гледањето во дадите и слушаш.
 

А што мислиш како ми дојде толку интересно за да изгледам 4 сезони за 3 дена, само од жените голема насмевкаголема насмевкаголема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 17:30
Ах ах,значи ако те прашам за бројната состојба на Ѕидот...
Да не ме чуди ако ми свртиш муабет за дивата невеста на Џон Сноу.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 14:59
Хахахахах, дивото дејче на Џон Сноу не ме бендисувше...не сакам многу ја " изгорени од оган "голема насмевка

Имаш еден куп други многу полични жени во серијата Орка.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 17:05
Мислеле они за сечиј вкус да има.
Да речеме јас многу сакам да сум змеј.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 18:21
Змејовите и Даенерис мене ме фасцинираат, ептен многу добра изведба има актерката, и секако слатка како слатково од смокви што го јадам ељубов 

Жала на страна....малку сериозност.

Значи, цела серија, сите 5 сезони ги изгледав во 4 дена, последната епизода сабајле во 5.

Гејм оф Троунс мене ме фасцинираше среќа
Приказната и жарнот ги обожамав, слично како да гледав паралелен свет од Прстените.

Си признавам дека појма немав за серијата, сега дознав и дека романи имало...неколку...фак
Уживав во секоја изгледана епизода, и веднаш кога ќе завршеше, ја пуштав следната....за мене нешто ептен интересно и толку заразно не сум гледал, просто те влече.

Одсекогаш сум сакал серии што се непредвидливи, да не можеш да одгатнеш што ќе се случи нешто конкретно, во тесна рамка, а такви тесни рамки, во целата серија имаш еден тон, тотално непредвидливо...пример, смртта на Џон Сноу ( доколку е мртов ), судбината на Церсеи на крај од 5-та сезона, 90 % од сцените со Даенерис се тотално непредвидливи и многу други.

Најомилен лик ми е Тирион - Питер Динклејџ, и мислам дека улогата му е животно дело и плус низ серијата си го проживува реалниот живот, но во друго време...фасциниран сум од глумата негова, просто неверојатно...хуморот му е што знам, безвременски среќа

Исто така, серијата е преполна со многу моќни дијалози и еден вид на поуки.

Гејм оф Троунс е според мене е џам.

Има еден проблем сега......треба да се чека до лудиот април 2016 за новата сезона......Е тоа не чини....ич не чини.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 20:08
Жалај ти на која страна сакаш,ама Денерис е слатка,
како слаткото од јагоди што јас го имам...Ете така да си знаеш.
Инаку книгата е одлична.
Јас лани после неколку епизоди од четвртата сезона,и околните коментари
сакав да се задржам на приказната,а не на ефектите кои ги форсира серијата.
И почнав да ја читам до кај 50-та страница стигнав,ама баталив.
Но за други теми е низ какви бајки минувам,па време за тоа немам.

Изменето од Орка - 25.Јуни.2015 во 20:09
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 20:25
Би ја прочитал и книгата, ама да ја најдам за без пари  на македонски, и српско - хрватски голема насмевка
Англиски да читам искрено ептен многу ме заморува, инаку ја има на торент, ја најдов, ама не ми прај мерак англискиот.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.