IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Imzadi
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Imzadi

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
imzadi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај imzadi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Imzadi
    Испратена: 05.Октомври.2011 во 22:50
Go mrazam ovoj svet, ovoj proklet zivot koj mi donese bol I jad. Onie malku pozitivni raboti, deca, ljubovta kon edna licnost so koja ne sum vo moznost da uzivam se malku vo sporedba so se’ ostanato. Vsusnost, …… I bolkata od tie dve raboti poteknuva, ….. ako sakam da sum so decata, ne mozam da bidam so ljubovata na mojot zivot koja ke ja narecam IMZADI! Bolka koja me kine na onolku parcinja kolku sto ima zvezdi vo univerzumot. Proklet da e ovoj zivot, ova postoenje. Znam deka e kukavicki, ama sakam da go prekratam ovoj zivot, ednostavno ne vredam za nisto poveke. Gospode, te molam zemi me, ne me ostavaj ovde. Ne mi e mestoto. Zosto ne mi ja dade taa sreka da se sretnam so IMZADI porano I so nea da go imam se’ ona sto treba?
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2011 во 23:37
среќа
Ти си сигурно многу заљубен штом се нарекуваш со истото име како и ’’љубовта’’...таа не е ниту жена/девојка, туку е дури ’’љубовта на животот“среќа....темава можеше да ја ставиш на две места, во семејство- бидејки спомнуваш деца, и во љубов, бидејќи спомнуваш очигледно жена...и сепак реши дека местото на темата е во љубов збунетост
Зар сеуште постојат луѓе кои се спремни животот свој да го дадат заради љубов?
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2011 во 00:31
Sto se vika: Da mi e ovoj pamet a deset godini pomalku...голема%20насмевка
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2011 во 01:44
Originally posted by imzadi imzadi напиша:

Go mrazam ovoj svet, ovoj proklet zivot koj mi donese bol I jad. Onie malku pozitivni raboti, deca, ljubovta kon edna licnost so koja ne sum vo moznost da uzivam se malku vo sporedba so se’ ostanato. Vsusnost, …… I bolkata od tie dve raboti poteknuva, ….. ako sakam da sum so decata, ne mozam da bidam so ljubovata na mojot zivot koja ke ja narecam IMZADI! Bolka koja me kine na onolku parcinja kolku sto ima zvezdi vo univerzumot. Proklet da e ovoj zivot, ova postoenje. Znam deka e kukavicki, ama sakam da go prekratam ovoj zivot, ednostavno ne vredam za nisto poveke. Gospode, te molam zemi me, ne me ostavaj ovde. Ne mi e mestoto. Zosto ne mi ja dade taa sreka da se sretnam so IMZADI porano I so nea da go imam se’ ona sto treba?


brat, abe ne zaebavaj
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2011 во 07:56
Originally posted by Kali Kali напиша:

среќа

Зар сеуште постојат луѓе кои се спремни животот свој да го дадат заради љубов?

Дури неверојатно на денешницава сеуште да постојат вакви примероци.
Ако е така изгледа сме среќници што посака со нас да си ја сподели болката.збунетост


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
imzadi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај imzadi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2011 во 13:32
Originally posted by renatax renatax напиша:


Дури неверојатно на денешницава сеуште да постојат вакви примероци.Ако е така изгледа сме среќници што посака со нас да си ја сподели болката.збунетост[/QUOTE]

sreknici, kletnici, ne znam ni samiot, no ne se navreduvajte za ova kletnici, .....

Изменето од imzadi - 07.Октомври.2011 во 13:33
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2011 во 13:38
Животот е љубов. Бог е љубов. Пријателе, се се случува со причина. Бог никогаш нема да ти наметне товар кој што не можеш да го носиш
По дождот секогаш доаѓа сонце. Ова ти се случило зошто ТИ си толку силен што можеш ова да го поднесеш.
Кон врв
imzadi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај imzadi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2011 во 13:52
hahaah PHP, uspea da me nasmees. fala
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2011 во 14:05
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2011 во 14:43
Originally posted by Kali Kali напиша:

среќа

Зар сеуште постојат луѓе кои се спремни животот свој да го дадат заради љубов?




збунетост .... задоволство
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,218 секунди.