IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - foto.idividi.com.mk/
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

foto.idividi.com.mk/

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
de-mak Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај de-mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2011 во 10:36
Originally posted by pecok pecok напиша:

... работа на 3 доброволци е да напишат 10 текстови, вкупно 30, за да и официјално се отвори сајтот. ...
!!! А да, ќе има работи што ги нема никаде, и ќе биде доста интересно, тоа можам да ви ветам. !!!


Текстови на фотопортал???
Па нели фотографијата “кажува 1000 зборови“!!!
И ќе има работи што ги нема никаде!!!
За тоа сме прваци, да направиме нешто што никој нема - и после да не функционира!!!
Има толку убави фотофоруми во кој човек може да “листа“
- по тема,
- по фотограф,
- по област (регион),
и тоа на долго и на широко ...


пс. и зошто кога има клубови и интернет страни на тие клубови не се проба да се подобре ситуацијата таму - туку одма правиме нешто “ново и подобро!!!“
Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2011 во 18:39
Originally posted by de-mak de-mak напиша:

Originally posted by pecok pecok напиша:

... работа на 3 доброволци е да напишат 10 текстови, вкупно 30, за да и официјално се отвори сајтот. ...
!!! А да, ќе има работи што ги нема никаде, и ќе биде доста интересно, тоа можам да ви ветам. !!!


Текстови на фотопортал???
Па нели фотографијата “кажува 1000 зборови“!!!
И ќе има работи што ги нема никаде!!!
За тоа сме прваци, да направиме нешто што никој нема - и после да не функционира!!!
Има толку убави фотофоруми во кој човек може да “листа“
- по тема,
- по фотограф,
- по област (регион),
и тоа на долго и на широко ...


пс. и зошто кога има клубови и интернет страни на тие клубови не се проба да се подобре ситуацијата таму - туку одма правиме нешто “ново и подобро!!!“


Да текстови на фотопортал.

Не. Да направиш нешто што нигде го нема е создавање на нов производ, иновација, револуција, како сакаш кажи го. За функционирање, ќе функционира.

Затоа што потешко е да средуваш нешто што не функционира (фото клубови и нивните сајтови) отколку да направиш нешто ново. Плус тие фото-клубови си имаат некои свои организации, свои идеи, свои сајтови, кои за жал не функционираат како што треба, па не би сакал да поправам нефункционални клубови, повеќе сакам да формирам нов сајт кој ќе биде репер за сите останати. Ги видов идеите и залагањата на нашиве клубови и сајтови и за греота се. Нема идеја, нема сајтови, нема фотографии, нема ништо освен мизерија.

На страна тоа ама уникатни идеи не планирам да им предавам на тацна на некои кои ионака ништо не направиле во своето многугодишно постоење. И не планирам јас да ги средувам нивните клубови кога тоа си е работа на членовите и отварачите на тие клубови. А и што правеле до сега ех?

Сајтот ќе биде направен и отворен со или без други соработници. И сајтот ќе направи своевидна револуција така да на вас останува дали сакате да бидете дел од Winds of Change или сакате да продолжи оваа состојба на мизерија која владее сега и која ќе биде променета со или без соработници.

Се ова ми заликува на еден проект кој го направив пред неколку години, за потоа да ме нападнат дека некои веќе планирале таков проект и дека јас сум им ја украл идејата. Проектот го затворив, а планираниот проект од типците кои ме нападнаа никогаш не го виде дневното светло. Македонштина. И така пропадна еден одличен преокт. Тоа сега нема да се случи. Така да, поканата стои, ќе биде нов проект, нов сајт... со или без соработници.

Изменето од pecok - 27.Јули.2011 во 18:41
Кон врв
de-mak Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај de-mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2011 во 18:55
Песок,
директно да помогнам - неможам.
Ама еден член и посетител на порталот сигурно имаш!
се надевам дека ќе биде за малку подобар од foto.idividi.com.mk
и би ја поздравил одлуката ако се постават “фото полицајци“ кој ќе спречат да се става се и сешто...
(мислам на некои флеки наречени фотографија направени со мобиљки и испод секој стандарт)
Кон врв
ptr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ptr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2011 во 03:25
Originally posted by de-mak de-mak напиша:


(мислам на некои флеки наречени фотографија направени со мобиљки и испод секој стандарт)




Мене повеќе ме загрижуваат лоши фотки направени со посолидни апарати.

Кон врв
de-mak Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај de-mak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 21:51
Originally posted by pecok pecok напиша:

Originally posted by de-mak de-mak напиша:

Originally posted by pecok pecok напиша:

... работа на 3 доброволци е да напишат 10 текстови, вкупно 30, за да и официјално се отвори сајтот. ...
!!! А да, ќе има работи што ги нема никаде, и ќе биде доста интересно, тоа можам да ви ветам. !!!


Текстови на фотопортал???
Па нели фотографијата “кажува 1000 зборови“!!!
И ќе има работи што ги нема никаде!!!
За тоа сме прваци, да направиме нешто што никој нема - и после да не функционира!!!
Има толку убави фотофоруми во кој човек може да “листа“
- по тема,
- по фотограф,
- по област (регион),
и тоа на долго и на широко ...


пс. и зошто кога има клубови и интернет страни на тие клубови не се проба да се подобре ситуацијата таму - туку одма правиме нешто “ново и подобро!!!“


Да текстови на фотопортал.

Не. Да направиш нешто што нигде го нема е создавање на нов производ, иновација, револуција, како сакаш кажи го. За функционирање, ќе функционира.

Затоа што потешко е да средуваш нешто што не функционира (фото клубови и нивните сајтови) отколку да направиш нешто ново. Плус тие фото-клубови си имаат некои свои организации, свои идеи, свои сајтови, кои за жал не функционираат како што треба, па не би сакал да поправам нефункционални клубови, повеќе сакам да формирам нов сајт кој ќе биде репер за сите останати. Ги видов идеите и залагањата на нашиве клубови и сајтови и за греота се. Нема идеја, нема сајтови, нема фотографии, нема ништо освен мизерија.

На страна тоа ама уникатни идеи не планирам да им предавам на тацна на некои кои ионака ништо не направиле во своето многугодишно постоење. И не планирам јас да ги средувам нивните клубови кога тоа си е работа на членовите и отварачите на тие клубови. А и што правеле до сега ех?

Сајтот ќе биде направен и отворен со или без други соработници. И сајтот ќе направи своевидна револуција така да на вас останува дали сакате да бидете дел од Winds of Change или сакате да продолжи оваа состојба на мизерија која владее сега и која ќе биде променета со или без соработници.

Се ова ми заликува на еден проект кој го направив пред неколку години, за потоа да ме нападнат дека некои веќе планирале таков проект и дека јас сум им ја украл идејата. Проектот го затворив, а планираниот проект од типците кои ме нападнаа никогаш не го виде дневното светло. Македонштина. И така пропадна еден одличен преокт. Тоа сега нема да се случи. Така да, поканата стои, ќе биде нов проект, нов сајт... со или без соработници.


И сега????
два месеци по ова???
каде е револуцијата?
или преминува полека во еволуција?
Кон врв
pecok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pecok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 23:02
Мислев дека ќе имам доволно време за да го направам сајтот, ама немам. За жал!
Штета. Веќе многу години имам блог со мото „Револуција. Сега.“ Штета што тоа „Сега“ не се случи многу години порано, во времето кога го отворив блогот зошто сега е малку касно за револуции. Било какви. Но тогаш немав ни фотоапарат за фото револуција.

Ќе заборавев за малку. Тоа еволуција е малку дискутабилно. Ама барем мислам дека им помогнав на некои фотографи да евоулираат и да се пронајдат себе си. За жал можеби и не им се допаѓа што пронашле. Но тоа не зависи од мене, за жал.

Изменето од pecok - 17.Септември.2011 во 23:07
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.