IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Real Aikido
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Real Aikido

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 20:57
Секоја чест!
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
Tatanka Yotanka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2009
Локација: Niger
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tatanka Yotanka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 14:28
Postavio sam link na pogresnom topiku, evo po upozorenju na moj propust (btw nisam video ovaj topic)  stavljam na pravo mesto намигнување
 
moja cerkica...polaganje za braon i crni pojas!
 
Кон врв
Љупчо Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Љупчо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2009 во 14:19
Интерасна презентација особено кога тоа го работат деца....пс.Yotanka да не се имаш на некој форум регистрирано под ова име или под Аминта?...
„Ништото секогаш во себе содржи се`“.
Кон врв
Krste Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Krste Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 22:04
За Татанка јотанака
не, не си го поставил на погрешен форум.инаку многу добро работи малата, а за игор се гледа нема што да се каже-се гледа
инаку колку години има девојчето

Изменето од Krste - 01.Јули.2009 во 22:06
Кон врв
Tatanka Yotanka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2009
Локација: Niger
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tatanka Yotanka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 12:21

sa 12 je polagala za crni

Кон врв
Tatanka Yotanka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2009
Локација: Niger
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tatanka Yotanka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 12:23
Originally posted by Љупчо Љупчо напиша:

Интерасна презентација особено кога тоа го работат деца....пс.Yotanka да не се имаш на некој форум регистрирано под ова име или под Аминта?...
 
svuda sam Tatanka Yotanaka, ima me ponegde i kao Mumbuthu!
Кон врв
martin_tema Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_tema Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 20:11
Zdravo momci,gledam ste imale interesni raspravi na temava.
Mojot sin vezbase do skoro i gore dole znam sto e aikiod.Na nekolkute treninzi dodeka go gledav ne izgledashe tolku strashno.Megutoa nekako mu dojde komplicirano i sega ne mu se odi.
Me interesira dali ima nekoja posebna postapka za pocetnici ili mora da vezbaat zaedno so site na ponapredni tehniki?

Blagodaram.
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:10
mnogu jaka tehnika...respekt
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
Krste Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Krste Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 16:46
Мартин    Секако дека има посебна постапка т.с. се вежба во групи од зависност од нивото,така да почетници вежбаат уводни  техники ,неоходни за пристапување кон соодветните техниките (пр. тех. за жолт појас),тука има прилагодување кон група,дистиплина,воспоставување на однос тренер-вежбач, авторитет и послушност кон наредбите на тренерот(социјални к-ки),како и физички-психолошки к-ки како ослободување на страв од изведба на тех. зголемување на праг на болка, соочување со партнер и др.,-пр. како кај падовите,ослободување од поедини фатови итн

Изменето од Krste - 29.Декември.2009 во 16:46
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.