IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Час по физичко и здравствено образование
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Час по физичко и здравствено образование

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Прашање: Треба ли промени во програмите на часовите по физичко?
Одговор Гласови Статистика
5 [50,00%]
3 [30,00%]
2 [20,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 21:15
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Хахахахаха vlad0, абе друже и јас како тебе така велев едно време , ама за наше добро бил тој час

Него пиши ми ти кој ден имаш физичко, па јас ќе идам наместо тебе среќа

повели дојди во понеделник и четвртокголема%20насмевкаголемо%20гушкање
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2010 во 16:37
Многу се нрвирам кога ќе прочитам неаргументирани дискусии. Ме чуди како може некој да тврди дека одделенците не ги држеле часовите, па им требало стручен-фискултурец. Знае ли тој дека и меѓу фискултурците има наставници кои само ќе им фрлат топка  и ги сотаваат цел час да трчаат-а други одат да си купуваат сендвичи?
Нека седни прво, нека размисли- кој ја знае методиката на работа со мали деца.
И би го прашала -како е ги натера родителите да ги тргнат  од компјутер?збунетост
Како ке ги заштити децата од педофилите по улиците, од тепачките?збунетост
Наставник по физичко како лек
- Сетете се порано колку беа преполни улиците со деца што играа топка или ластик. Сега се празни, зашто децата се пред компјутерите. На нивните родители им е поприфатлива оваа алтернатива за анимирање. Затоа, за да ја одржиме и таа минимална физичка активност, треба да работиме на едукацијата на децата уште од најмала возраст. Овој период е многу значаен за правилниот психофизички раст и развој. За тоа да се одржи, потребно е стручно лице правилно да им ги покажува вежбите на учениците. Паралелно со тоа ќе се создадат и навики за физичка активност, односно за рекреирање - вели Костовски.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.