IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Солзи за изгубената личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Солзи за изгубената личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 15:32
големо гушкањеголемо гушкањеголемо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 15:52
Tetka mi, umirashe od gangrena na dvete noze... сршено срце

Shto mislite, shto mozhev da storam... mozhev li da ja zadrzham... i da  ja gledam kako umira i strada... bez solzi? bez bolka?
Imavme li izbor ili pak moravme da ja "pushtime"da odi .... bez solzi? bez bolka? 

Ama, zatoa vechno kje e vo moeto srce - dali i toa e "pushtanje"?
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 16:05
Sakale nejkele - morame da gi pustime na toj nacin... ama od onoj tip koga ke mi kaze nekoj... pusti ja, taa e sega gore i i treba mir mene licno me iritira.. i ne velam deka ti go rece toa, ne sakam da me razberes pogresno, zboruvam za onie luge koi dojdoa da me tesat posle nejzinata smrt. Raskazuvam za edno licno iskustvo. Pusti ja, ona otide, a ti prodolzi sega so tvojot zivot. Tacno, jas go znam seto toa, no vo tie prvicni momenti koi traea paaa godina dena.. sakav da umram i jas, sakav so nejze, ne sakav bez nejze. Umrev togas i jas so nejze i od taa moja smrt se izdignav - pojma nemam kako seuste... no i den denes ne prifakam. I den denes cekam da se razbudam od ovoj kosmar. I den denes ne mozam da recam bog da te prosti mamo, jas odam dalje so zivotot. Nikad nema da se pomiram.. i cel zivot ke ziveam vo gnev i agonija koga stanuva zbor za nejze
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 21:32
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Sakale nejkele - morame da gi pustime na toj nacin... ama od onoj tip koga ke mi kaze nekoj... pusti ja, taa e sega gore i i treba mir mene licno me iritira.. i ne velam deka ti go rece toa, ne sakam da me razberes pogresno, zboruvam za onie luge koi dojdoa da me tesat posle nejzinata smrt. Raskazuvam za edno licno iskustvo. Pusti ja, ona otide, a ti prodolzi sega so tvojot zivot. Tacno, jas go znam seto toa, no vo tie prvicni momenti koi traea paaa godina dena.. sakav da umram i jas, sakav so nejze, ne sakav bez nejze. Umrev togas i jas so nejze i od taa moja smrt se izdignav - pojma nemam kako seuste... no i den denes ne prifakam. I den denes cekam da se razbudam od ovoj kosmar. I den denes ne mozam da recam bog da te prosti mamo, jas odam dalje so zivotot. Nikad nema da se pomiram.. i cel zivot ke ziveam vo gnev i agonija koga stanuva zbor za nejze


Toкму така, тогаш сме присилени да ги пуштиме, но не значи дека тоа треба благоволно да го сториме и со тоа да се согласиме. Го задржуваме начинот да не се согласиме со тоа, па дури и никогаш да не се помириме со таквата загуба. Тоа е наше право, кое никој не може да ни го одземе, независно дали сме верници, или не сме. Tоа што некој е верник, не значи дека со се и сешто треба да се помирува, ниту да се согласува. Јас сум верник, ама ниту оддалеку не можам да кажам дека се помирувам со се и сешто. Благодарение на тоа, мајка ми остана жива. Тоа ми е доволен знак дека не треба да се менувам и треба да останам таков.
Утехите на луѓето нека не те загрижуваат. Луѓето во такви моменти не знаат што да кажат, па затоа и ги говорат оние стандардни нешта. Нека не ти претставуваат товар такви нешта. Јас на такви нешта и не обрнувам  соодветно внимание, ниту ги слушам. 
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 21:50
Луѓето забораваат што значат зборовите Љубов и Милосрдие.

Од Љубов и Милосрдие луѓето секогаш ќе прават с'е што е во нивната моќ за ближниот свој.

Од истата Љубов и Милосрдие луѓето во дадениот момент ќе го пуштат бижниот свој да појде онаму каде што треба да оди...

... во спротивно тоа не би било Љубов и Милосрдие, иако ги користиме токму тие термини.

Ова не го говорам на памет туку од сопствено искуство.

Секако, со ова не мора никој да се сложи. Сите сме различни и секој има потполно право да чувствува онака како што смета дека е исправно за него.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2012 во 21:58
Да, разбирам дека луѓето тоа го велат затоа што и нема што друго да се каже. Јас не ги мразам тие луѓе, им благодарам што дојдоа да го дадат она што го знаат, она што најдобро го знаат... не е лесно, не знае човек да се справи со таа ситуација. Ајде одново... да си ја преземам одговорноста овојпат.. ме лути како јас со тие зборови се спречувам да се исплачам, ме лути како јас не си давам за дозвола низ солзи да си олеснам па и полесно е да се префрли одговорноста на другите,нели? Не сум совршена, знам дека се истрчав, но кога станува збор за сето ова не размислувам трезвено ниту пак логички. Не се носам добро со сето ова. На оваа тема настапуваат емоциите, а не рационалното како да напишам пост без да направам таква брканица. 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Anita1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 898
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anita1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2012 во 01:08
chovecki e da se proleat solzi po izgubenata licnost ...od bilo koja pricina....
jas sum jas....
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2014 во 14:32
Не ми се верува дека во два месеци изгубив две блиски личностисршено срце
Сношти уште една личност замина од мојот живот. Денес си седав и чекав додека го земат од болница и се мислев колку е неправеден животов. Пред неколку дена се смеевме, а сега го нема. Го нема.
Не беше стар а си замина. Животот ни приредува непријатни изненадувања.
Никогаш повеќе нема да те видам, ама засекогаш ќе останеш во моето сеќавање и моето Heart 

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2014 во 23:25
На изгореното срце и окото му е суво....
Не пушта солза и да го молиш.....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.