IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Фејсбукоманија кај учениците
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фејсбукоманија кај учениците

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 08:18
Иако се полнолетни и возрасни (што не значи дека не може да се случи и на помлади девојки) сепак наседнале на слатки зборови. Очигледно отрезнувањето било болноизненадување
Фејсбук-љубовник оплодил 12 жени за една година
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 10:28
glupa rabotaa! ....zarem gi siluval , pa shto zatrudnele! ...shto si .."nadrobile" toa i ke si go ...krkaat! ne gledam nishto strashno tuka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 10:53
Епа не ги оплодил по електронски пат ваљда.
Што е крив човеков.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 11:16
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Епа не ги оплодил по електронски пат ваљда.
Што е крив човеков.


смеењегазење%20од%20смеење

Од каде да знаеш, можеби за некоја година и такво силување ќе има...голема%20насмевка


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 07:49
Колку некому да му изгледа смешно, многу непријатни ситуации  од давањето податоци со членување во разни социјални групи носат и ризик кој може многу да кошта и тоа нерви, време па и пари. Не е лошо да се прочитаат и сериозно да се разберат предупредувањата кои се даваат
линк
посебно овој од Дирекцијата за заштита на податоците
линк
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 18:02
Денес, очигледно овој сајт има и дополнителна функција. За да не се трудам напразно да ви објаснувам, ќе ви спомнам само во кратки црти дека се работи за една прилично популарна група наменета за Македонците на Facebook и гласи со наслов: БТ. vs. СК Корзо. Тука жителите на Битола и Скопје, ако не сите, барем делот од нив кој не знае што повеќе со животот и безделничари по цел ден, оние кои се неспособни да придонесат малку повеќе за оваа држава, на никаков начин, оние кои завршиле какво такво школо и сеуште немаат појма од склоп на реченица, онаа група на луѓе од која светот НЕМА ПОТРЕБА, се собираат и се пцујат и кољаат меѓусебно за да докажат кој град е поубав и има поубаво корзо...

Темата беше отворена со следниов цитат:

- Selendri edni utepani, gnidi edni. Koa vo Skopje se iskachalo na korzo - Vanila, vo bitola se shetale so opinci na sredselo. Tolku ste jadni i utepani shto ste sram za Makedonija. So koj pamet vie ke mu konk*rirate na Skopje? Ushte imate sokaci a nie izgradivme bulevari pred vie da gi izgradite sokacite po koi se palite ko cigani na mrsul. Imate nad 10 kafani, vo taa vasha bitola, so chadori SKOPSKO! Jadnici :)))

  • Natasha Andersson

- GOVORETE MAKEDONSKI....PRODAENI DUSI...JAZIKOT SI GO PRODADOVTE....iskacalo,selendri, utepani, koa,

  • Kristijan Ninovski

- Sestro makedonska, kako shto postoi tuka turska kujna-simit, baklava, tulumba... taka i vo nasiot govor postoi sleng-selendra, ti ebem, utepanduro...

  • Natasha Andersson

- odi mocaj prostotijo nemas k*r za bitolcanki

  • Kristijan Ninovski

- Dojdi vo Skopje da vidish shto e k*r bez miris na koza, degenko edna isfrustrirana

  • Srna Kocevska

- Natasha dusho devojki-seljanduri kako tebe dogjaat vo skopje i molat za skopskite k*rovi za koga ke zavrshat so fax da ne se vrata na nivite tuku da mozat da ostana vo grad
bitolski k*rvichinja ni se najpoznati vo Skopje

  • Miks Van De Kamp

- I so se odnesva do kristijan: baklava i tulumba se univerzalni zboroj ne gi koristat samo bitolcani. Zaklucok: ne e sleng. :)

  • Kristijan Ninovski

- Zabeleshka do kempovite podatoci- Anderson, prostakinjata, sakashe da kazhe deka koristime srbizmi ( ali ti ne sfati pa ja da ti objasnam). Koristime i srbizmi(10%), a megju drugoto sekoja naselba si ima i maala vo koi se sbori na eden sleng(pr: Centar-koj e isto poznat i kako-GRADSKI DZIT, Aerodrom, Vlae, Novo Lisiche... Toa s 10% ali ostatokot ... Read Morese vulgarizmi koi ja prekrshuvaat literaturata. Za nash zborovi kako: zboroj, bidi, izrazva... se selski i ni vrtat organi. Tuka tie gi koristat onie koi pushat k*r-gnasno ni zvuchat!

Miks Van De Kamp

- Abe vie skopjani topla voda ke mi izmisluvate sega, slengovi... epa ete ne zborate literaturno.. nie kratime vo zboranjeto, ZBOROJTE ni se so ist koren kako literaturnite na pr. izrazva e slicno so izrazuva. A vie ne zborate makedonski koga za turkaj velite butkaj, vo - u, izleguva - iskaca, nemat nikakva vrska literaturnite so vasite skopski ligajcarenja
  • Miks Van De Kamp
- sabajle citav poraka od edna skopjanka do drugar mi i mi se zgadi pa mu ja dadov nego da ja cita na bitolski oti to e..
  • Miks Van De Kamp
- za nas vasiot skopski e pederski: lile ma, so zboris ma.. za grev...
  • Miks Van De Kamp
- neka ti BIDI ova jasno: vo bitola ima uzivancija, i ima kultura stojam zad toa, ima i razvoj! A pomegu mene i tebe.. izbroj si gi tvoite vulgarnosti i sporedi gi so moite.. ziti razvieniot kulturen zivot vo skopje koj ne te uci na kultura :S
  • Ile Jovanovski
- celo Skopje siptarsko se prodajvte na siptarite selani skopski BITOLA FOREVER
  • Kristijan Ninovski
- Kopile nedokvakano, ne mi koristi zborovi dushata da ti ja e*am prokleta. Ne sme nie pleme kuche edno kasapsko, ne sme zavidlivi ko vash smrdle edno posrano. A ako vie se plasite u charshija i na kej, ne se plashime nie kukavico edna biolska. A koj sram ste vie za drzhavava so seta taa ljubomora i samiot si svesen, pederu, ama ti e muka da priznaesh k*rvo edna bitolska....



Inace da napomenam deka ova bese pisano vo edna stratija na eden mak sajt, taka da stom tamu go stavile javno site da gledaat , eve jas go pastirav na temava tuka da videte do kade ide nasata makedonska kultura na FACEBOOK


Изменето од CST - 03.Декември.2009 во 18:05
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 18:19
 Zabeleshka do kempovite podatoci- Anderson, prostakinjata, sakashe da kazhe deka koristime srbizmi ( ali ti ne sfati pa ja da ti objasnam). Koristime i srbizmi(10%), a megju drugoto sekoja naselba si ima i maala vo koi se sbori na eden sleng(pr: Centar-koj e isto poznat i kako-GRADSKI DZIT
 
 
а бе вака сељачки ни сељаците кај нас не зборуваат ..........газење%20од%20смеење
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 19:48
да да има фејсбук манија ама не само кај учениците... и ја бев заразен ама на кратко, месец или два... сеа сум заразен со ИдиВиди Форум манија хехе
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 20:22
Na Idividi ne se ostavaat postovi vo koi ima vulgarnosti no bidejki ova e preneseno a e so cel da se pokaze kako ne treba da se komunicira postot ke stoi bez editiranje iako ova ne e voobicaeno za nashiot forum.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 21:06
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Иако се полнолетни и возрасни (што не значи дека не може да се случи и на помлади девојки) сепак наседнале на слатки зборови. Очигледно отрезнувањето било болноизненадување
Фејсбук-љубовник оплодил 12 жени за една година
 
 
леле , срамои живи хи,%20хи...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2010 во 20:37
Среќа што децата немаат платежни картициизненадување инаку ќе беа ошурени фармери.
Измамени виртуелни фармери на „Фејсбук“
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2010 во 18:49
Фејсбук...фејсбук...не можам да си ги замислам саатите пред компјутер без него.трепкање
На фејсбуков, некад четувам со другари кога не можеме да се видиме но ретко се дешава тоа...Слики..имам, неколку, али ништо шмизлинско со напрчени паткини усни и „секси“ поза пред огледало...Тие слики се искушение за педофилите.голема%20насмевка Не сум во фејсбук филмот со коментари од типот: -„те сакамм најј“, бла бла...бла%20бла
Ми служи чисто за тепање време. Фарми тие работи не играм. За мене се чиста глупост.

Иначе има една група: ПОРАНО ИМАВ ЖИВОТ, СЕГА ИМАМ ФЕЈСБУК.
Мое мислење: Свашта.

И тоа е тоа. Сите глупости и (не)квалитетно време минато на фејсбук.среќа

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,143 секунди.