IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Синуси - воспаление, лекови...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Синуси - воспаление, лекови...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 15:32


e toa cudoto vaka nekako izgleda...
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 18:25
денеска споулавев од што ме болеа, не можев да гледам во светло од болка..... така да.... мислам дека се би пробала...... среќа аква марис во носот, шалче си заврзав..... пробав и со масажа на челото....

имам гледано на опра шоу,..... за тоа садот,... мислам дека БИДЕ се викаше.... голема%20насмевка даваа дека навистина добро помагало, само прашање е колку нашите доктори знаат како правилно се употребува..... збунетост како што се сеќавам,... се навалуваше главата под некој агол,... и се истураше топла вода ( без сол... мислам беше ).......

една другарка ми кажа дека се правеле операции со чистење на синусите,..... некако ги шмукале...... изненадување



Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 19:32
Sin mi imase problemi so sinusite no so redovni tretmani so Bioptron lambata (na cepter)  mnogu mu se podobri situacijata.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 21:31
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

денеска споулавев од што ме болеа, не можев да гледам во светло од болка..... така да.... мислам дека се би пробала...... среќа аква марис во носот, шалче си заврзав..... пробав и со масажа на челото.... имам гледано на опра шоу,..... за тоа садот,... мислам дека БИДЕ се викаше.... голема%20насмевка даваа дека навистина добро помагало, само прашање е колку нашите доктори знаат како правилно се употребува..... збунетост како што се сеќавам,... се навалуваше главата под некој агол,... и се истураше топла вода ( без сол... мислам беше )....... една другарка ми кажа дека се правеле операции со чистење на синусите,..... некако ги шмукале...... изненадување


Da,da vo pravo si BIDE se vikase...hehe me potseti fala... Mozebi no jas znam deka se mesa so sol... Znaes ne znam sto da ti recam,za toa moze da ti pomogne i joga instruktor...
Кон врв
saskako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 23:50
Za sinusi da ne zboram toa e neaktivirana bomba vo glavata.Jas imam hronicni i nisto ne mi pomogna do sega, a posebno sega kakvo e vremeto mislam deka ke zbudalam.Mi smeta svetlinata,me boli glavata,mi se vrti ,celo vreme disam na usta i nautro jazikot celiot bel a ponekogas mislam deka me bolat site zabi ponekogas imam temperatura oklu 37.5.Edinstveno nesto sto ke ne izleci e more.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 10:00
Originally posted by saskako saskako напиша:

Za sinusi da ne zboram toa e neaktivirana bomba vo glavata.Jas imam hronicni i nisto ne mi pomogna do sega, a posebno sega kakvo e vremeto mislam deka ke zbudalam.Mi smeta svetlinata,me boli glavata,mi se vrti ,celo vreme disam na usta i nautro jazikot celiot bel a ponekogas mislam deka me bolat site zabi ponekogas imam temperatura oklu 37.5.Edinstveno nesto sto ke ne izleci e more.



ќути не кажувај...... тагатагаголемо%20гушкање како лилјак седам тука и зјапам во таванот..... изненадување

за болката напи се еден беналгин...... вчера пред да си легнам се напив,..... и барем една вечер се наспав асално среќа шприцни аква марис во носот,... колку да се диши....... голема%20насмевка


Кон врв
saskako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 15:04
Abe ne pomaga nisto jas bev so sprejot tafen nazal 15 dena gi stavav dvapati po dve,i posle otidov na kontrola i pak uste 15 dena i nisto ne osetiv podobruvanje.Mi rece doktorot deka mora nekako da gi oslobodime sinusite ako ne na krajot nekako ge mi go napunel nosot celiot so nekakvi gazi i jas od strav veke ne se ni vrativ.Ama ova veke ne se izdrzuva ova promenlivo vreme ke me unisti.Mi se vrti i ne mozam da disam
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 17:50
Problemot e sve vo imunitetot....
"dignete " go nego i sve ke vi se povlece....
pokraj vitaminskata prirodna hrana.....
sekojdnevni polcasovni aerobni vezbi.....
koristite maticen mlec ....
eve za Vas specijalno ke otvoram tema za proizvod so maticen mlec i moeto iskustvo so toa...
Vie deluvate samo momentalno so lekovi ili solena voda...
sto vsusnost e Aqua maris.....
lecite delimicno posledicite.....
A pricinata....si ostanuva i zatoa nonstop ke vi se povtoruva ,poslabo ili pojako manifestirano...

Blu e vo pravo za moreto......najmalku 7-dnevno plivanje vo voda......znaci cel den si izlozena na solena voda koja ne e nisto drugo nego fizioloski rastvor megjutoa zbogatena so jod i dr minerali od edna strana i toa preporacano e da nurkas pod voda da vleze nis nos ... makar i da se iskaslas...da ne recam zadavis..
A od druga strana izlozenosta na sonce po cel den toa ti e kako 100 kvarcni lambi da ti go great liceto......sto ti gi ojacuva i izlekuva sinusite koi veruvaj mi kaj osobi so namalen imunitet non stop se vospaleni....
znaci nonstop se kiva , tece ili zatnat nos.........i dr neprijatnosti kako bolki tesko disenje.....


bijonse ke se pogrizi za vas...

Изменето од bijonse1 - 30.Април.2009 во 17:59
Кон врв
saskako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 20:09
Bravo bijonse i jas mislam deka kaj mene e problem oslabnatiot imunitet mozebi i zatoa cesto sum so herpes na ustata.Aj te molam navistina kazi ni za maticniot mlec i tvoeto iskustvo so nego.I jas sum cula za toa ama bi sakala da znam i necie iskustvo.Mene i doktorkata mi rece da go jaknam nekako imunitetot.Aj te molam.
Кон врв
saskako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:21
Biserna kaj si be.So na pravi so sinusite?Mene ovie denovi mi e se poloso,sega duri i grloto me fati.Dali ima si temperatura,ima li nekoe podobruvanje?
Кон врв
vidivaka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vidivaka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 13:50
dobroi neznam ni9kako kako da i pisam n a biljna sinik ako znaj nekoj neka mi kaze kako da i pisam
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 20:40
Originally posted by saskako saskako напиша:

Biserna kaj si be.So na pravi so sinusite?Mene ovie denovi mi e se poloso,sega duri i grloto me fati.Dali ima si temperatura,ima li nekoe podobruvanje?


ооо сега дури гледам среќа подобро е сега, фала на прашање големо%20гушкање дали кај тебе има некое подобрување ??

алергија, настинка, синуси.... се во едно изненадување откако испив една доза антибиотици, барем глава не ме боли повеќе голема%20насмевка а уште си кашлам и си кивам - стандардно е тоа изнервираност

и да пробаш со инфрацрвена ламба - има ефекти намигнување

поздрав среќа


Изменето од BisernA - 12.Мај.2009 во 20:41
Кон врв
saskako Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskako Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 16:47
Jas ne sum pila antibiotik oti ne sum bila na lekar zosto preku glava mi e od toa.Ama piev kafetin kold i septolete i nekoi vitamini i ima podobruvanje.Grloto poveke ne me boli ama i jas kako tebe postojano si kaslam i kivam i nosot uste malku mi e zatnat.Aj mozebi ke dojdat i podobri vreminja i za nas. POZDRAV
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.