IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Француски Јазик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Француски Јазик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 20:41
Ж` парду ма плу д`матаН! Вуала, атенсјон садоду д`актуалите о фромаж д` сатуре пур травај шовињон есепсионел, кескези депрувее ж`н` карон сис анее де Лув`р!

Баш ме интересира што истрескав

Изменето од Majkl - 22.Септември.2009 во 20:51
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 20:43
Уф, само она Лув`р го разбрав тага
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 22:00
А еве да изјавиме и нешто сериозно:

"Le motif est pour moi chose secondaire, ce que je veux reproduire, c'est ce qu'il y a entre le morif et moi."
- Claude Monet
     
транскрпиција:
Л` мотиф ест пур муа шуаз секондер, с` ке ж` во репродуар, сест с` кил и антре л` мотиф е муа. - Клод Моне

превод:
Мотивот за мене е од второстепено значење. Она што сакам да го репродуцирам e она што е помеѓу мотивот и мене.


Клод Моне 1840-1926 (француски сликар, еден од првите екпресионисти)

Изменето од Majkl - 22.Септември.2009 во 22:03
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 22:23
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Ж` парду ма плу д`матаН! Вуала, атенсјон садоду д`актуалите о фромаж д` сатуре пур травај шовињон есепсионел, кескези депрувее ж`н` карон сис анее де Лув`р!

Баш ме интересира што истрескав



ајде да ти преведам БУКВАЛНО што кажаголема%20насмевка
Го изгубив поголемиот дел од утрото. Еве, внимание, тоа таму за актуелностите на сирењето што се обиколува со работата на извонредниот Шевињон што докажува дека немам од на оваа година на Лувргазење%20од%20смеење



И верувај ми, ова ти е најфината верзија што можев да ти ја напишамплазење затоа што некои од зборовите немаат смисла
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 09:24
Originally posted by la fille la fille напиша:


Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Ж` парду ма плу д`матаН! Вуала, атенсјон садоду д`актуалите о фромаж д` сатуре пур травај шовињон есепсионел, кескези депрувее ж`н` карон сис анее де Лув`р!

Баш ме интересира што истрескав
ајде да ти преведам БУКВАЛНО што кажаголема%20насмевкаГо изгубив поголемиот дел од утрото. Еве, внимание, тоа таму за актуелностите на сирењето што се обиколува со работата на извонредниот Шевињон што докажува дека немам од на оваа година на Лувргазење%20од%20смеењеИ верувај ми, ова ти е најфината верзија што можев да ти ја напишамплазење затоа што некои од зборовите немаат смисла
Сепак значело нешто... А тоа карон сис не е бројка некоја? Благодарам на преводот во секој случај!

Изменето од Majkl - 23.Септември.2009 во 09:24
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.