IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - K15
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

K15

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2012 во 22:48


Славните фраерски цитати на Тошо Малерот


„У секоја озбилна веза мора да има флуид бе батка. Мора да се знаат луѓето, да се осеќаат… Ја тачно знам жена ми дека само со мене води љубов. Со сите други се плеска онака без емоции.“

„Друго шо е многу битно, е тоа шо мачо тип мора да има вуна на груди, или љубавни тепих као шо го викаат. Таков тип батка, стално е раскопчан, медаљонот Света Софија тука, ти реков ми рече, и стално има на лагер четири риби.. И ако се закачаш со него можеш да наебеш.“

„Еве баш идам сеа со една покварена, и нешо глеам по муабетиве нешо кревет, нешо секс, нешо ми врти ваму таму… а бе не пијам ја нафта бе. Знаеш шо и праам? Четири месеца ја шетам, ја частам, и не ја пипам. Маста и ја извадив!“

„Друго батка, шо е карактеристично за мене вака као тип шо вртам многу риби, е тоа шо ја не признавам ниедна друга чарапа осим бела. Закон! Со бела чарапа никад нема да се заебеш, затоа шо бело иде на све. Па и уше ако ги носиш на поотворена кондура… ќаруеш риба док си реко ‘пиксла’.“

„Трето батка, шо е веома интересантно кај мене, е тоа шо ја пијам као коњ. Си видел ли ти батка, тип шо не пие да има добра риба? Си видел? Нема шанси бе.. Ако не се начукаш здраво, ако не и ждригнеш у фаца – ништо!“

„Ја батка не сум као некои пробирливи шизици шо се мотаат у градов, и пеглам шо ми падне под рука, зашо ко не пегла свашта – не пегла ништа.. Или пеглал, не пеглал – пегли време пролази. Додуше, рука на срце, поише сакам да пеглам мазни материјали него вунести, зошо пеглата боље клизи и не запиња.“

„Бејби, ти знаеш ли колку сум ја политички активен бе? Знаеш ли дека 80% од плакативе у градов за локални избори ја ги иам лепено? Сам! И тоа нема да ги одлепи никој до наредни избори!“

„Maче, ти знаеш колку време се знаеме ја и ти… Сакам нешто да ти кажам, тоа е јаче од мене. Морам да ти кажам. Не знам, да не ме сфатиш погрешно, да не го расипеме другарството… Иам делови за Шкода, оригинал, дај да ги бутнеме преку стариот твој?“

Тошо: „Батка, дај ми 16 кондоми.“
Продавач: „Oooo на одмор, а комши?“
Тошо: „На викенд.“

„Јас сум батка страшно комуникативен. Страва! Али една работа не можам да поднесам.. Највише мрзам у јако друштво коа ми дува некој у фаца. А зашо? Коа ти дува некој у фаца батка, аутоматски те става у незавиден положај, затоа шо ти ускратуе видно поле и може да ти ја ќари женската.“

„Ја сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик, али једино шо не можам да поднесам е коа ќе ми каже некој у расправија дека сум копук. Зашо бе батка копук, коа народов измисли цела лепеза на лепота од изрази? Осим тоа шо се убави, него и делуваат васпитно. Зашо на пример више коа дошло до вербален дуел, уместо копук, да не ти кажат говедо неваспитано?“

„Коа стануе реч за рогови батка, треба да се каже дека они се добиваат, односно се набиваат исклучиво као поклон и пажња од женската, а за тоа шизикот обично нема појма, што е за мене еден овака веома дирљив моменат, и му дава поголема вредност на самиот чин.“

„Kaко беше она танго бе Мики? Имаше од Битлси едно многу добро баш се сечам. Како беше.. саданлии, нананана јусд ту биии… Шо риби иам заглавено на оваа нумера бе па па па па па.. Фати се, поиди 2-3 години – откачија ја. Фати друга, пак 2-3 години – пак откачи ја. Парче сум праел бе батка, парче!“

„Бејби, многу си наивна. Ти знаеш ли кои предности ги иаме ја и ти ако поидеме? Па ја и ти ако поидеме, тоа се предности бе.. Еве на пример ако не се фатиме, не може да се договориме да искочиме. Може ти имаш договорено за вечер, ја од кај знам, и ти ако ми се јавиш може и ја иам договорено за вечер. Овака ако се фатиме ако поидеме, не знаеш кои предности… Веруј ми!“

„Па ја бе батка, коа ќе решам да искочам у град, коа ќе опнам бела кошула бе, кравата, бела панталона, бела чорапа, бела кондура, се појавам со бело сако, на корзо или у кафана било каде, па нема женска… шо не ми се свиѓа бе.“

„Мрдни мори ајде, треба да плетам… Ја батка, не е**м жива сила. И сите ми викаат: ‘Браво бе Тошо, алал нека ти е, то е муж’. Па то е муж ебате! Е не, ќе глеам утакмица у ефтина струја, Холандија – Енглеска нешо… Холандија 2-0 водела. Јак штик… А у животов батка, ќе налеташ на типови шо им наредуваат жените и шо немаат свое ЈА. Ја такви типови батка презирам. Тоа се папучари, и ја многу ги мрзам. Абе не може она мене бе…“

„Maче, знаеш дека иам минимаркет у Буњаковец. Фати се со мене бе душо… Фати се, ќе те напраам чоек, ќе ти ги отворам очите, и со стариот твој ќе праиме парче!“

„Ти се мешам јас кога гледаш спортски преглед?! Не! Она мене…“

„Пуштаат танго у диско, ти доаѓаш, ја шмекаш рибата, и приоѓаш, и дуваш у фаца, она се утепуе од кашлање и ти одма у дадено место на даден моменат и буташ јазик.“

„Абе ја толку риби сум имал у градов, она најде мене да ми раскинуе? И никад не сум ја терал ролка да носи, разбираш? Шливки праат само сељаци бе батка…“

„Највише ми се праи ќејф коа ќе видам млади како идат за озбилно. Замисли ги бе батка у парк.. Он, она и куче. Он нешо седнал, ја љуби у увце, она нешо жвака вуница оние од шеќер, а кучево нема појма шо е работава. Абе да ти е милина да ги гледаш…“

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2013 во 21:10
Ду е денов..датумот де голема насмевка

  Toшо: Педери се накотија у градов бе, као гремлини се... Ти, би се плеснал со некој батка за 1 000 марки? Не, а..? А за 50 000 марки..? Неќеш и за 50 000? А за 150 000 марки, би се со некој батка? 

Цаци: Молим? За 150 000 марки? Па, да ти кажам право, 150 000 марки не е лоша цифра...

Тошо: Би, а? Многу педери има у градов бе батка, пари нема.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2013 во 20:53
 [TUBE]https://www.youtube.com/watch?v=ZMqE0t_JHR4[/ TUBE]да

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 22:41
http://www.youtube.com/watch?v=9G4Nwawwj40



....da zaebeme uste nekogo!....se zavrsnite zborovi.газење од смеење

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,031 секунди.