IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Само за машките на форумов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Само за машките на форумов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
Aureus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aureus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2013 во 04:18
Многу мразам машки што мрчат за шминки. И многу ви се глупи овие муабети што сакале машките... ако сакаат сите тука вака, едногласно, виолетов кармин и бурлеска шминка? Врти сучи, се знае што кажуваат, ма лажат бре, а лично не верувам у такви трескања од земја. Такви лажги дека била поубава без шминка да ги продавате у Едемова градина.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2013 во 08:58

Ако жените сметаат дека се поубави со шминка нека се шминкаат. Мене ми се убави и со и без шминка... голема насмевка и онака жените повеќе се дотеруваат за жените отколку за мажите. среќа

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2013 во 19:14
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

 и онака жените повеќе се дотеруваат за жените отколку за мажите. среќа


Извини Лаки...
ама тоа е глупост...
жената само бара оправдание за флерт...
па ќе измисли се...

веруј...
нема врска...

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2013 во 19:15
верувам...
ама не сум Лаки... плазење
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2013 во 19:16
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

верувам...
ама не сум Лаки... плазење

Извини друже...
грешка, јеби га...црвенеењеда

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 01:42
плазење

Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 03:59
a-ha
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 15:55
Сте забегале со одговориветрепкање

Originally posted by sladjana_d sladjana_d напиша:

Na poveketo zenski (megju koi sum i jas) im e tesko da sfatat dali vie maskite poveke sakate devojki so sminka ili prednost i davate na prirodnata ubavina...Znaci prasanjeto e so sminka ili bez,i ako se upotrebuva,vo koja mera treba da bide toa,a da ne vi izgleda grdo?
Znaci...gi cekam vasite odgovori...



 


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 16:01
Шминка или не....хмммммммммммм????

Ај вака.

Испијани ја, и сабајлето разуди ја...
Секако, во устата ќе и мириса како маче да и провисало...исто како и кај машките, ама јбг, не очекувам праски да плука.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Stefk0O Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stefk0O Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2015 во 18:08
Ne mi e bitno dali e so sminka ili bez da e samo skromna postena i da me saka toa e dovolno.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2015 во 07:25
Originally posted by Stefk0O Stefk0O напиша:

Ne mi e bitno dali e so sminka ili bez da e samo skromna postena i da me saka toa e dovolno.

Леле Стефко, ТИ МОРАШ да бидеш мој! Скроен ко за мене и скромен, ела си кај мене, идеалната за тебе сум јас...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.