Испечати | Затвори го прозорот

Само за машките на форумов

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15931
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 19:54
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Само за машките на форумов
Постирано од: sladjana_d
Наслов: Само за машките на форумов
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 19:02
Na poveketo zenski (megju koi sum i jas) im e tesko da sfatat dali vie maskite poveke sakate devojki so sminka ili prednost i davate na prirodnata ubavina...Znaci prasanjeto e so sminka ili bez,i ako se upotrebuva,vo koja mera treba da bide toa,a da ne vi izgleda grdo?
Znaci...gi cekam vasite odgovori...

-------------
The first step to getting the things you want out of life is this: Decide what you want.



Коментари:
Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 21:30
Природна убавина......без украсување.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Октомври.2008 во 21:41
so sminka
pa toa i e celta ne
голема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: bobsa
Датум на внесување: 06.Октомври.2008 во 02:20
prednost ke i dadam na taa sto e prirodno ubava, sminkanje mn mn nesakam, dovolno e malku pudra, rimelce, nesto sto bi ja napravilo devojkata poslatka, samo napadno sminkanje nesakam


Постирано од: bobi_93
Датум на внесување: 20.Октомври.2008 во 01:20
sekogas prirodna ubavina

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 21.Октомври.2008 во 00:35
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Природна убавина......без украсување.


I agree ! ! !.....шминка само за посебни пригоди ради "паѓање у очи" на другите

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 21.Октомври.2008 во 00:49
Originally posted by anakin anakin напиша:

so sminka
pa toa i e celta ne
голема%20насмевка


again


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 21.Октомври.2008 во 01:43
добро бе али само фигуративно

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 21.Октомври.2008 во 08:54
Originally posted by sladjana_d sladjana_d напиша:

Na poveketo zenski (megju koi sum i jas) im e tesko da sfatat dali vie maskite poveke sakate devojki so sminka ili prednost i davate na prirodnata ubavina...Znaci prasanjeto e so sminka ili bez,i ako se upotrebuva,vo koja mera treba da bide toa,a da ne vi izgleda grdo?
Znaci...gi cekam vasite odgovori...


ubavinata na zenata se gleda sabajle po stanuvanjeto

ipak sakame sminka, no sminkata da ja dopoolni ubavinata a ne da stane vtora parfimerija

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: dark
Датум на внесување: 21.Октомври.2008 во 16:03
prirodna ubavnia definitivno a moze malku sminka nop da bide diskretno i vo sklad so oblekata

-------------
faster then light :D


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 09:06
Se sto ke ostane po tanjirite doma ja dojaduvam i zatoa me vikaat shestojed. Najcesto se luti oti ne ni zabelezuvam dali e nasminkana.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 09:10
ako ne zabelezi dali sum nasminkana ili ne
ako ne zabelezi dali imam nova frizura
ili ne daj boze, ako sum oslabena a on ne zabelezi

- zosto e ziv!!!!


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 09:16
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:


ako ne zabelezi dali sum nasminkana ili neako ne zabelezi dali imam nova frizuraili ne daj boze, ako sum oslabena a on ne zabelezi- zosto e ziv!!!!


za da zabelezi deka
"nikakva ti e frizurata"
"si se zdebelila"
itn....



-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 09:21
aaaaaaaaa....takva verojatnost ne postoi!!!!изненадување

p.s.намигнување


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 09:23
Koj ? Molerot ?


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 22.Октомври.2008 во 16:10
Ах тој молер... многу популарен стана...
А да го зачлениш ти на идивиди...
Ник: молерот-на-кејт...намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 24.Октомври.2008 во 10:38
pa zoshto be sluzi shminkata i zoshto e izmislena?
za razubavuvanje,e sega nekoj saka nekoj ne,toa si e individualno,na devojkite moze da im posluzi kako ushte pouspeshna mamka za mashkite.....

inace sakam koga zensko e nashminkano,ama onaka ednostavno bez trupanje se i seshto na liceto i da ne bide napadno,i epten k*rvinski ko da e dojdena od nekoja k*rvarska ulica od po filmojne

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 25.Октомври.2008 во 12:26
природната убавина е незаменлива , шминката е за покривање недостатоци . Може малку шминка да има девојчето љубов

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: mmomirovski
Датум на внесување: 26.Октомври.2008 во 03:42
Originally posted by sladjana_d sladjana_d напиша:

Na poveketo zenski (megju koi sum i jas) im e tesko da sfatat dali vie maskite poveke sakate devojki so sminka ili prednost i davate na prirodnata ubavina...Znaci prasanjeto e so sminka ili bez,i ako se upotrebuva,vo koja mera treba da bide toa,a da ne vi izgleda grdo?
Znaci...gi cekam vasite odgovori...


Малце, колку да се нагласи природната убавина, ич не ми се допаѓаат девојки кој се обидуваат преку бојадисување на своето лице да истакнат нешто што нема таму.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Февруари.2010 во 14:23
/index.php?option=com_content&view=article&id=538:2010-02-22-11-29-36&catid=42:2010-02-11-20-21-32&Itemid=401 - Десет причини зошто жените изневеруваат
 
Прочитајте што е тоа што ја тера жената на неверство и што можете да направите да не дојди до него.
Барање на внимание и наклонетост

Жените обично се впуштаат во афера и изневерување кога се отфрлени од партнерот a сексот го нема. Жените изневеруваат затоа што чувствуваат недоволно внимание и наклонетост од страна на партнерот. Им недостасува близина, поврзаност со партнерот и чувство дека се сакани. Покажете ѝ дека вашата работа, пријателите и хобито не се приоритетни од неа. Не ја затрпувајте со сите проблеми кои ве мачат на работа. Најпрвин најдете време само за вас.

Барање на совршенство
Некои жени се впуштаат во неверство затоа што постојано барат нешто повеќе. Во партнерот бараат грешки. Најверојатно тоа незадоволство со партнерот извира од женското незадоволство сама со себе
 
Пријателства
Жените не знаат да постават јасна граница на пријателството. Многу пати затоа доаѓа до флерт. Резултатот на поврзаната жена и заштитничкиот маж во доста случаеви завршува со секс. Тоа не значи дека треба да и се забранат пријателите. Секако дека жената може да има пријатели, но внимавајте да не ја испуштите од рака.

Обезвреднување

Често жената во врската се чувствува потполно обезвредната и неценета.Чувството на сигурност многу жени го губат во врската. Жената треба да биди пофалена за оние свои обврски кои секојдневно ги обавува во домот. Ако покрај вас се чувствува како ваша мајка или готвачка, сигурно задоволството ќе го побара некаде на друго место, затоа помогнете и во нејзините обврски, тие впрочем не се само нејзини.

Комуникација
Недостатокот на комуникација со партнерот и претераната комункација со сите останати сигурно не влијаат благотворно на жената и нејзиниот однос спрема партнерот. Кога во нејзиниот живот ќе дојде до поголеми промени, погрижете се да сте нејзиниот прв и најважен соговорник. Со тоа ќе и дадите чувство на важност, а ќе се погрижите да не е некој друг тој кој ќе ѝ го нуди сето тоа и кој знае што.

Казнување
Жените изневеруваат кога се повредени. На тој начин некои се вистински мајстори за осветувањето. Сексот со друг е најголемата казна. Вистина е дека таквата освета не е слатка, но и таа го почувствувала горкото неверство.

Центар на внимание
Некои жени сакаат да се во центарот на вниманието и никогаш не им е доста. Колку повеќе мажи и се восхитуваат толку повеќе е задоволна. Во ваков случај тешко е било што да се промени. Веројатно вие полесно ќе се промените од неа.
Додворување
Додворувањето не е нешто во кое уживаат само мажите.За додворување чезнат и жените.Дали непишаното правило  е дека мажот само еднаш и се додворува на една жена?Прекршете го тоа непишано правило и започнете повторно да се додворувате.

Осаменост

Неверството е потполнување на празнината. Многу жени немаат храброст да ја прекинат врската во која се чувствуваат осамено за да започнат нов почеток и се препуштаат на изневерувањето.

Мајчинство
Обврските и грижата која ја чувствуваат према детето и према вас како нејзин партнер доста често и ја одземаат целата енергија. Но,не и желбата. Нека не биде само мајка, пред се  првин треба да е жена. Многу жени во себе го кријат мачето кое сакаат да е погалено.


Жените не изневеруваат поради неумереното либидо (иако го има и тоа), туку затоа што нејзините потреби не се задоволени. Искрата во врската е скапоцена. Важно е да знаете тоа да го сочувате. Кога еднаш таа искра ќе се изгасне, доста е тешко повторно да се запали


-------------


Постирано од: Joshua_Tree
Датум на внесување: 25.Февруари.2010 во 14:27
Kakov e vkusot na pudrata koga ke baknes obrazi....hi hi hi
Ubavo nezno i belo lice so malku sjaj na usnite!


-------------
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 25.Февруари.2010 во 14:49
вака сеа, според менетрепкање

АПСОЛУТНО СО ШМИНКА , но само во случај кога знае да ја употребува. Целта е да се прекријат (да се рече) лошите моменти на лицето и да се изразат оние кои се подобри. Не го сакам она индијанско ратно обојување во некоја впечатлива боја која паѓа в очине Умешно користење, дискретно нанесено изгледа прекрасно, само што 75% посто од девојкиве во градов не знаат да се шминкаат па изгледаат како зомби, а тие останати 25 проценти не користат шминкаплазење(свака част на ислучоци). Е сега што се однесува до пудрата - исти случај. Како небаре кола да китираш, пола кило пудра на лице ставаат... барем брашно да земаат поефтино ќе ги фаќа секако е без стил сетоплазењеплазењеплазење... мачкаат по лице, по гради... абеее лом, само уште да можат да одберат соодветна нијансаизненадувањеплазење


доаѓам до заклучок дека се водат од мислата: важно е да се учествуваголема%20насмевка
плазење  тоа е што имав да кажамсреќа
плазење

-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 25.Февруари.2010 во 15:00
Женско сум ама демократија, и јас имам право на збор.голема%20насмевка

Значи, повеќето цури што ги гледам низ шетња коа идеме, еве на пример покрај кеј малце некад коа ќе ни текне...се...со седен збор: баба роги!

Пудра. Бљак.болен
Да ги допреш, пудра ќе ти остане на прстот. Уствари, не е “фората“ да се напраиш маска со помош на пудрата. Тоа е само ако имаш некоја мозолка или подочњаци или што ти знам....

Туш. Најгадно ми е кога ќе видам типка која не ги совладала “техниките“ на ставање туш, па изгледа како од струмички карневал да ја собрале.

Кармини, сјаеви... Обавезно е тоа бе. Првин кармин, па ондак сјај со бурек ефект...

И сосем за крај ако не успеало маскирањето се опнуваат цвикери џоа од смоки. А демек Диор се.
Абе смешки.
 


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 09:23
Ако сакате бебе правете го „тоа“ во 17 часот!!!!!
 
За правење на потомство најдобро е да го одберете терминот околу 17 часот, затоа што тогаш мажите имаат најголем број на сперматозоиди.црвенеење
http://forum.gong.bg/gong/posting.php?mode=reply&f=53&t=40855#">:?
Голем број на фактори може да влијае на смалувањето на плодност кај мажите: стрес, пушење и лоша исхрана, се само некои од нив.

Хроничен стрес, притисок или било каква ситуација која предизвикува душевна или телесна напнатост, може да го намали нивото на тестестерони и со тоа лошо да влијае на создавање на сперматозоиди. Затоа ако планирате потомство, поштедете го саканиот од кавга.

Со пушењето се поврзани голем број на болести, а докажано е и дека лошо влијае на движењето и квалитетот на спермата. Може да предизвика генетски пореметувања на потомството. Оставете ги цигарите вие и вашиот партнер неколку месеци пред зачнувањето. Тaка вашиот организам ќе се исчисти од токсидите.

Дебелината е непријател на потенцијата. Многу истражувања покажаа дека посебните диети богати со омега-3 масни киселини, јаглерохидрати и овошје ја подобруваат машката плодност.

Студијата покажа дека добриот тренинг кај мажите го зголемува нивото на тестестерони за 3%.

За правење на потомство најдобро е да го одберете терминот околу 17 часот, затоа што тогаш мажите имаат најголем број на сперматозоиди.

Имајте го ова предвид, па обидете се двајцата да бидете дома, односно во спалната соба, баш во тој период.


-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 12:12
Емил, незнам зашо ова тука го стаи али нема везе...
Битно ќе знам....
За некои 10 години ќе ми треба.голема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 12:15
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Емил, незнам зашо ова тука го стаи али нема везе...
Битно ќе знам....
За некои 10 години ќе ми треба.голема%20насмевка
 
 
Па сите мажи да знаат кога нај су ’’полни’’ со материјал............
 
Јас лично не се сложувам со тоа што сум постираал погоре но нема везе............


-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 13:49
Originally posted by емил емил напиша:

Ако сакате бебе правете го „тоа“ во 17 часот!!!!!
 
За правење на потомство најдобро е да го одберете терминот околу 17 часот, затоа што тогаш мажите имаат најголем број на сперматозоиди.црвенеење
http://forum.gong.bg/gong/posting.php?mode=reply&f=53&t=40855#">:?


газење%20од%20смеењеПак закаснив! изненадување


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 16:50

У 5?изненадувањеизненадувањеизненадување

Па поголем број на луѓе се на работа во тоа време или се враќаат од работаплазењеплазењеплазење
Нејсе дали сакаат со шминка или без?
Отсекогаш сум се шминкала без многу устручавање, сакам да се шлакам и никој не ми пожалил но за една жена е битно колку умее да се служи со техникате на шминкање. Најчесто сум дибивала комплименти и се уште ги добивам, дека убаво се шминкамтрепкање
Шминката не е само естетска форма туку е и уметничка дисциплина.
Се разбира на мажите им е битна само онаа прватаголема%20насмевка


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: pansako
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 05:19
ne prasuvaj nikogo kako e podobro.pravi kako sto ti e tebe ubavo zatoa sto sekoj razlicno misli


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 06:37
Е баш затоа зошто секој мисли различно треба да се посакуваат совети од повеќе луѓе и накрај да си одбереш тоа што е правилно според тебе.намигнување

-------------


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 12:39
ODGOVOROT  KOJ  KAKO  SAKA  E  OD  RELATIVNA  PRIRODA.sto  znaci  moze  nekogas  i  bes  sminka  da  bide  po  privlecna  i  obratno  zavisi  taa  kakva  uloga  igra  vo  nasiot  zivot.ako  treba  samo  kako  kukla  da  stoi  pokraj  naj  normalno  e  deka  najvazno  e  da  e nasminkana.no  sepak  sekoj   treba  da  svati   deka  za  da  moze  nekoj  da   gleda   po  cel  den  sminka  na  necie   lice  mora  istata  da  e  so  visok  kvalitet  i  mnogu  skapa  i  umetnicki  nanesena.spored  standardov   vo  koj  ziveeme  moze  da  se  zakluci  deka  tesko  e  zenata  da  sojde  do  luksuzna  kolekcija  a  spored  stresniot   nacin  na  zivot  potrebno  e  nekoj  da  ja  sminka.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 12.Март.2010 во 11:09
......намигнување.....
 
Мажи, ако досега сте имале чувство дека што и да направите ви се наоѓа замерка - тогаш верувајте проблемот е во комуникацијата. Вие едноставно... не го зборувате јазикот на жените....
 
Еве дел од она што најчесто знаат тие да кажат и какво значење тоа всушност има, за да ви биде полесно и да можете да ги дешифрирате и разберете.......
 
 
 Во четриесетите - има 49 години
 Авантуристички дух - спиела со мнооогу мажи
 Атлетска градба - нема гради
 Просечен изглед - грд/а е
 Преубава - патолошки лажливец
 Заразно се смее - пие многу таблети
 Емотивно урамнотежена - на лекови е
 Феминистка - дебела е
 Слободен дух - зависник
 Забавна - напорна
 Либерална - мисли на "очајна"
 Отворена и екстравагантна - гласна и безобразна
 Страствена - алкохоличар
 Професионалец - кучка
 Сака сродна душа - психопат....


-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 12.Март.2010 во 15:23
Леле замислена,вака излезе дека нема саглам жена,ќе ги испашиш мажитеголема%20насмевка

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 15:11
....голема%20насмевка.....  за  машките ....да
 
Мажите доста често се жалат бидејќи сметаат дека жените ги привлекуваат само богати и моќни момци. Вистината е дека жените инстиктивно ги... привлекува таков тип на маж, но поголемиот број на жени се доволно образовани, интелигентни и способни да го игнорираат тој инстинкт, бидејќи се повеќе тие се оние кои ја поседуваат финансиската моќ.

Денес жените се доволно сигурно во своите способности, па така веќе одамна престанаа со пребарувањето на маж кој во своите животи ќе им донесе финансиска сигурност.

Ако не сте моќни, богати, имате уште многу работи кои би можеле да им ги понудите на жените и да ги освоите! Модерните жени сакаат друштво, пријател, смисла за хумор, интелигенција, комуникација, чувствителност, сочуствување, нежности и потпора.

Ако поседувате барем мала комбинација од овие карактеристики, верувајте дека секоја жена ќе биде посреќна со вас, отколку со некој богат маж............



-------------


Постирано од: да бе
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 15:25
бе нека да имам jaс едно црвено ферари и 2-3 милиарда во зелено 

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=cG_uWZxKaoU - ¡ʎɐp ʎɯ ǝʞɐɯ 'pɐǝɥɐ oƃ


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 18:03
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

......намигнување.....
 
 
 
 Во четриесетите - има 49 години
 Авантуристички дух - спиела со мнооогу мажи
 Атлетска градба - нема гради
 Просечен изглед - грд/а е
 Преубава - патолошки лажливец
 Заразно се смее - пие многу таблети
 Емотивно урамнотежена - на лекови е
 Феминистка - дебела е
 Слободен дух - зависник
 Забавна - напорна
 Либерална - мисли на "очајна"
 Отворена и екстравагантна - гласна и безобразна
 Страствена - алкохоличар
 Професионалец - кучка
 Сака сродна душа - психопат....
 
 
 
ццццццц....абе викам јас дека на машките не ни е лесно....загриженост
 
 


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 18:15
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

......намигнување.....
 
Мажи, ако досега сте имале чувство дека што и да направите ви се наоѓа замерка - тогаш верувајте проблемот е во комуникацијата. Вие едноставно... не го зборувате јазикот на жените....
 
Еве дел од она што најчесто знаат тие да кажат и какво значење тоа всушност има, за да ви биде полесно и да можете да ги дешифрирате и разберете.......
 
 
 Во четриесетите - има 49 години
 Авантуристички дух - спиела со мнооогу мажи
 Атлетска градба - нема гради
 Просечен изглед - грд/а е
 Преубава - патолошки лажливец
 Заразно се смее - пие многу таблети
 Емотивно урамнотежена - на лекови е
 Феминистка - дебела е
 Слободен дух - зависник
 Забавна - напорна
 Либерална - мисли на "очајна"
 Отворена и екстравагантна - гласна и безобразна
 Страствена - алкохоличар
 Професионалец - кучка
 Сака сродна душа - психопат....
 
и после јас сум држел дистанца демек , сум пребирал ........хи,%20хи...


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 18:19
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

и после јас сум држел дистанца демек , сум пребирал ........хи,%20хи...
 
 
Ај сега...не се вади....хи,%20хи...


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 18:23
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

и после јас сум држел дистанца демек , сум пребирал ........хи,%20хи...
 
 
Ај сега...не се вади....хи,%20хи...
 
 
шпијун ........ плазење


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 18:44
Originally posted by sladjana_d sladjana_d напиша:

Na poveketo zenski (megju koi sum i jas) im e tesko da sfatat dali vie maskite poveke sakate devojki so sminka ili prednost i davate na prirodnata ubavina...Znaci prasanjeto e so sminka ili bez,i ako se upotrebuva,vo koja mera treba da bide toa,a da ne vi izgleda grdo?
Znaci...gi cekam vasite odgovori...


samo da bide poubava
na koj nacin go pravi ne e vazno

toj so veli postuva prirodna lepota e tokmak



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 19:15
Ова го поштуем. голема%20насмевка
Реално е барем.  големо%20гушкањеголема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 19:30
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ова го поштуем. голема%20насмевка
Реално е барем.  големо%20гушкањеголема%20насмевка


uste edno kje ti kazam

zenite ne se doteruvaat radi mazite nego radi drugi zeni koi kje bidat vo nivna blizina

taka da tema SAMO ZA MAZITE ne ni drzi voda





-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 19:50
bez!...ako si ubava bez,...ke si ubava i so......samo takva ubavina e vistinska ubavina.

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 20:11
ene moj brat pa tokmak
ama kje go prevospitam zimi se среќа


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 20:15
...a,priznavam ,..ima i nekoi povekje se "palat" na ...veshtachka ubavina,...kako bratov...nesuden...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 20:18
tu bre
kaj denes samo mudrosti
vestacka??????
abe brat na nekoja ni mikelangelo so leonardo u kombinacija ne mozat da napravat nisto
osim veligdensko jajce
tuka zborime ako e uba so da ne e pouba
se palam brej brej

se palam bre na nogi .. ako bash sakas da znaes


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 20:23
"....tuka zborime ako e uba so da ne e pouba"


... ......ete i bratot ubo kazue isto shto i jas samo,...sho ne sfakja deka isto kazuva,...

...i posle,on ke mi kazuva... ponisko,..vazi be brat,...samo naprai mi mesto malku tamu ,...dole....

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: alankan
Датум на внесување: 07.Април.2010 во 00:56
Originally posted by brza brza напиша:

"....tuka zborime ako e uba so da ne e pouba"


... ......ete i bratot ubo kazue isto shto i jas samo,...sho ne sfakja deka isto kazuva,...

...i posle,on ke mi kazuva... ponisko,..vazi be brat,...samo naprai mi mesto malku tamu ,...dole....
Ova sushtestvo travestit e


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 09.Април.2010 во 12:56
...Малку ..смеа  ..на сметка на  мажите.....намигнување......хи,%20хи......
 
 

1. Зошто мажите се како делфини? Се тврди дека се интелигенти, а уште никој нема докажано.

2. Зошто мажите се како микробранова печка? Се загреваат за 15 секунди.

3. Зошто мажите се како сперматозоиди? Само еден од милион е од некаква корист.....голема%20насмевка

4. Зошто мажот не може да биде убав и интелигентен во исто време? Тогаш би бил женско....плазење

5. Зошто батеријата е подобра од мажот? Има барем една позитивна страна.

6. Мажот е како видео рекордер – напред, назад, напред, назад …..eject!

7. Зошто мозокот на мажот вреди повеќе од мозокот на жената? Затоа што се поредок вид....намигнување

8. Мажот е најпаметен за време на сексот затоа што е директно споен со изворот на интелигенција....голема%20насмевка

9. Зошто мажите сакаат невини девојки? Затоа што не поднесуваат критики....трепкање

10. Како знаеш дека мажот ти е мртов? Сексот е на исто ниво, но можеш слободно да го земеш далечинскиот управувач.

11. Зошто мажите немаат средовечна криза? Заглавуваат во адолесценција....плазење

12. Како мажите ја замислуваат предиграта? Молат половина час.

13. Што е заедничко за клиторисот, ВЦ школката и годишнината? Мажите секогаш ги промашуваат.

14. Зошто само 10% од мажите одат во рајот? Ако би оделе повеќе, рајот би се претворил во пекол....изненадување

15. Во што е разликата помеѓу свиња и маж? Свињата не се претвора во маж кога ќе се напие.....



-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Април.2010 во 14:06

"4. Зошто мажот не може да биде убав и интелигентен во исто време? Тогаш би бил женско....плазење"



.да.kazi a,...... osobeno, ne mozat da im se merat so inteligencijata na vash*te legendarni,.........plavushi !



-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 14.Април.2010 во 20:58
А вашите легендарни полицајци?

Каков шо ми е аватарот, така и ја се шминкам...
Уствари, ја сум тоа на аватарот. голема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 14.Април.2010 во 21:14
без шминка...
сепак , да постои грижа кон телото , и изгледот.


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 17.Април.2010 во 12:09
без да бидам погрешно сфатен...
ама жените кај муслиманите...
се облекуваат за своите мажи....
а кај нас...
за туѓите мажи...

грешааммм...????збунетост


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 30.Мај.2010 во 21:49
Разликата е повеќе од очигледна ,ама ајде нека се  произнесат машкиве иако не им веруваме 100 процентно.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 02.Јуни.2010 во 00:02
А добро вака да прашам, има ли жена/девојка на денешницава што не се шминка?
Природен изглед тинтири-пинтири, не постои таков!
Штом нанесуваш шминка па макар и минимална, се фарбаш, чупаш веѓи, корнеш влакна од нозе  и меѓу нозе, раце тоа не е веќе природа, тоа е добиен изглед со помош на помагала а тоа која колку забегува во тоа, друг муабет.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 02.Јуни.2010 во 10:17
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

...Малку ..смеа  ..на сметка на  мажите.....намигнување......хи,%20хи......
 
 

1. Зошто мажите се како делфини? Се тврди дека се интелигенти, а уште никој нема докажано.

2. Зошто мажите се како микробранова печка? Се загреваат за 15 секунди.

3. Зошто мажите се како сперматозоиди? Само еден од милион е од некаква корист.....голема%20насмевка

4. Зошто мажот не може да биде убав и интелигентен во исто време? Тогаш би бил женско....плазење

5. Зошто батеријата е подобра од мажот? Има барем една позитивна страна.

6. Мажот е како видео рекордер – напред, назад, напред, назад …..eject!

7. Зошто мозокот на мажот вреди повеќе од мозокот на жената? Затоа што се поредок вид....намигнување

8. Мажот е најпаметен за време на сексот затоа што е директно споен со изворот на интелигенција....голема%20насмевка

9. Зошто мажите сакаат невини девојки? Затоа што не поднесуваат критики....трепкање

10. Како знаеш дека мажот ти е мртов? Сексот е на исто ниво, но можеш слободно да го земеш далечинскиот управувач.

11. Зошто мажите немаат средовечна криза? Заглавуваат во адолесценција....плазење

12. Како мажите ја замислуваат предиграта? Молат половина час.

13. Што е заедничко за клиторисот, ВЦ школката и годишнината? Мажите секогаш ги промашуваат.

14. Зошто само 10% од мажите одат во рајот? Ако би оделе повеќе, рајот би се претворил во пекол....изненадување

15. Во што е разликата помеѓу свиња и маж? Свињата не се претвора во маж кога ќе се напие.....



газење%20од%20смеење

Во секоја шега има повеќе или помалку вистина,така и овдеда




Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 02.Јуни.2010 во 11:26
Ако упорно ја бараш вистината и ќе ја најдеш, дури и онаму каде што ја нема. намигнување


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 03.Јуни.2010 во 17:03
Јас повеќе сакам природни или со минимална шминка, ама девојка ми не ме ферма, вика ние се дотеруваме повеќе за другите женски, вие машките појма немате од стил


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 03.Јуни.2010 во 20:18
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Јас повеќе сакам природни или со минимална шминка, ама девојка ми не ме ферма, вика ние се дотеруваме повеќе за другите женски, вие машките појма немате од стил

Убаво ти кажала.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 03.Јуни.2010 во 20:24
Не го лажи де! голема%20насмевка


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 04.Јуни.2010 во 06:32
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

...чупаш веѓи, корнеш влакна од нозе  и меѓу нозе, раце тоа не е веќе природа...

тоа мора да боли...плачење
ама за убавина се'...
замисли ми дојде некоја со...
веѓи ко борова шума...
нозе ко некосена ливада...
меѓуножје ко прашума...
а влакненца и штрчат низ нос...
под мишки мирис на пот...
здивот и мириса на пиво и цигари...
а, уште и на десетка со кромид...
брееј...

уствари јас изгледа опишав типично машко...намигнување
а бе не ми е јасно што наоѓаат жените во мажите...
брррр....
ама ете...
будали жени, не сакаат вакви никакви...
среќа наша...намигнување



Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 04.Јуни.2010 во 06:45
смеење


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 11.Јуни.2010 во 11:17
 
 
 Повторно  само за  машките  намигнување
 Голото женско тело може да им наштети на мажите. Проблемот е во простатата....

Причината се крие во постојаното потискање на инстиктите, секојпат кога еден маж ќе види голо женско тело. Подсвесно мажите реагираат на секси глетка. мозокот им се активира и почнува да следи само една цел, да го задоволат својот нагон.трепкање Нормално, задоволување на нагоните при прв поглед нема или е скоро невозможно. Епа точно тука се раѓаат проблемите со простатата.

Се активира механизам на самоуништување и веднаш настанува проблем во крвотокот и нормално психичките проблеми. Редовното повторување на оваа ситуација води до различни заболувања.....плазење


-------------


Постирано од: Pehcevec
Датум на внесување: 14.Јуни.2010 во 17:24
so ili bez sminka- kako i da e, da e ubava i pametna sekogas :-)


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 14.Јуни.2010 во 20:58
Интересно е на темава тоа што женските ги пишуваат своите мислења на кој начин би требало да им се допаднат на машките, а не што навистина машките сакаат од женските. хи,%20хи...


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 14.Јуни.2010 во 21:20
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Интересно е на темава тоа што женските ги пишуваат своите мислења на кој начин би требало да им се допаднат на машките, а не што навистина машките сакаат од женските. хи,%20хи...



е шо сакаат де

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 04:59
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Интересно е на темава тоа што женските ги пишуваат своите мислења на кој начин би требало да им се допаднат на машките, а не што навистина машките сакаат од женските. хи,%20хи...



е шо сакаат де

Секој по свој вкус. Не можеш да генерализираш дека сите мажи сакаат да јадат "смокви".намигнување


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 12:50
ццц колку сте некогаш комплицирани

смокви

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 18:05
Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

ццц колку сте некогаш комплицирани

смокви

Покомплицирани од жените? збунетостсмеење


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 18:35
Originally posted by Anarchy Anarchy напиша:

Originally posted by sanja-a sanja-a напиша:

ццц колку сте некогаш комплицирани

смокви

Покомплицирани од жените? збунетостсмеење


Ова навистина ? ? ?  газење%20од%20смеењеизненадувањеголема%20насмевка


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 18:43
Жими мајкаголема%20насмевка

         


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 18:56
не се мужите комплицирани , само се збунети од жените . . . голема%20насмевкатрепкање

-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 19:32
а жените се збркани од мажите

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 19:45
мислам , дека , жените се позбркани од жените него ли од мажите . . . 

-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 19:47
Originally posted by Џо Џо напиша:

мислам , дека , жените се позбркани од жените него ли од мажите . . . 
Ах бе ЏО.....изненадување


-------------


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 15.Јуни.2010 во 19:52
Originally posted by Џо Џо напиша:

мислам , дека , жените се позбркани од жените него ли од мажите . . . 


не дај боже

мене вакво нешто бога ми не ми се десило,може да ме изнервира само...ама затоа па машко може да ме збрка

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 16.Јуни.2010 во 13:40
e shto samo za maskiteизненадување

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 18:23
 ...  Еве што посакал еден  маж...молитва.......хи,%20хи...
и што му се случило ..кога му се исполнила ...желбата ....молитва  хи,%20хи...
 
 

На некој маж му дошло преку глава да оди на работа секој ден додека жена му останува дома. Тој сакал да види што прави таа па се помолил:

Драги Господе: Јас одам на работа секој ден по 8 часа додека жена ми само седи дома. Сакам она да знае низ што се поминувам и затоа те молам да дозволиш нејзиното тело да се замени со моето на еден ден. Амин.

Бог решил да му ја исполни желбата на мажот. Следното утро човекот се разбудил како жена.

Станал, подготвил појадок за својата сопруга (мажот), ги разбудил децата, им подготвил алишта за на училиште, спакувал ужинка, ги однел на училиште, се вратил дома за да исчисти, отишол до банка да подигне пари, до супермаркет по намирници за ручек.

Го сменил песокот на мачките и го избањал кучето. Веќе дошло 13 часот и побрзал да ги намести креветите во спалната, да ги испере алиштата, да пребрише прашина и паркет; истрчал да ги земе децата од училиште.

Им подготвил ручек и им помогнал околу домашната задача. Потоа ја наместил даската за пеглање и додека пеглал гледал серија на телевизија. Во 16:30 почнал со готвење на зеленчукот за вечера.

По вечерата ја исчистил кујната, ја вклучил машината за садови, ги ставил перените алишта на тераса да се сушат, ги избањал децата и ги легнал да спијат.

Во 21:00 бил комплетно исцрпен, а домашните работи останале недовршени... додека во кревет го чекала жена му која очекувала да води љубов со него, што некако едвај без да се пожали успеал да и удоволи.

Следното утро штом се разбудил клекнал покрај креветот и се помолил:

Господе, не знам што си мислев. Многу погрешив кога и завидував на жена ми што секој ден останува дома додека јас сум на работа. Те молам дозволи ми да се вратам во своето тело!

Господ на тоа му одговорил “Сине мој, имам чувство дека ја научи лекцијата и ќе бидам среќен се да вратам онака како што беше. Само, ќе мораш да почекаш 9 месеци. Минатата ноќ ти забремени“.

Внимавајте што посакувате затоа што може навистина да ви се оствари!



-------------


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 18:36
Ма тие се благословени во моментот кога се споиле ХУ хромозомите

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 14:32
ха,ха,ха,ха одлична е приказната на Замислена. Добар одговор на прашањето-А што правиш ти по цел ден дома-праша мажот на кој домот му беше цакум-пакум, кој редовно е испеглан и ручек го чека секој ден и освен да го изнесе ѓубрето надвор нема никакви други обврски по дома.
За жал многу често домашната работа не се вреднува колку онаа платената.тага


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 14:45
samo neka e ubava od poubava neka e najubava
sminka toa go postignuva
prirodna lepota si e prirodna ama sminka si e sminka
taa e stara povekje od 3000 godini, taka da nie vo 2010 ne sme izmislile tola voda neli?


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 14:46
Originally posted by anakin anakin напиша:

samo neka e ubava od poubava neka e najubavasminka toa go postignuvaprirodna lepota si e prirodna ama sminka si e sminkataa e stara povekje od 3000 godini, taka da nie vo 2010 ne sme izmislile tola voda neli?


Топла вода е измислил Цацко

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 14:50
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 ...  Еве што посакал еден  маж...молитва.......хи,%20хи...
и што му се случило ..кога му се исполнила ...желбата ....молитва  хи,%20хи...
 
 

На некој маж му дошло преку глава да оди на работа секој ден додека жена му останува дома. Тој сакал да види што прави таа па се помолил:

Драги Господе: Јас одам на работа секој ден по 8 часа додека жена ми само седи дома. Сакам она да знае низ што се поминувам и затоа те молам да дозволиш нејзиното тело да се замени со моето на еден ден. Амин.

Бог решил да му ја исполни желбата на мажот. Следното утро човекот се разбудил како жена.

Станал, подготвил појадок за својата сопруга (мажот), ги разбудил децата, им подготвил алишта за на училиште, спакувал ужинка, ги однел на училиште, се вратил дома за да исчисти, отишол до банка да подигне пари, до супермаркет по намирници за ручек.

Го сменил песокот на мачките и го избањал кучето. Веќе дошло 13 часот и побрзал да ги намести креветите во спалната, да ги испере алиштата, да пребрише прашина и паркет; истрчал да ги земе децата од училиште.

Им подготвил ручек и им помогнал околу домашната задача. Потоа ја наместил даската за пеглање и додека пеглал гледал серија на телевизија. Во 16:30 почнал со готвење на зеленчукот за вечера.

По вечерата ја исчистил кујната, ја вклучил машината за садови, ги ставил перените алишта на тераса да се сушат, ги избањал децата и ги легнал да спијат.

Во 21:00 бил комплетно исцрпен, а домашните работи останале недовршени... додека во кревет го чекала жена му која очекувала да води љубов со него, што некако едвај без да се пожали успеал да и удоволи.

Следното утро штом се разбудил клекнал покрај креветот и се помолил:

Господе, не знам што си мислев. Многу погрешив кога и завидував на жена ми што секој ден останува дома додека јас сум на работа. Те молам дозволи ми да се вратам во своето тело!

Господ на тоа му одговорил “Сине мој, имам чувство дека ја научи лекцијата и ќе бидам среќен се да вратам онака како што беше. Само, ќе мораш да почекаш 9 месеци. Минатата ноќ ти забремени“.

Внимавајте што посакувате затоа што може навистина да ви се оствари!




     смеење    да


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 21:06
Затоа јас викам: да си домаќинка е најтешко. `Рмбаш цел ден и никој не ти го признава тоа, доаѓа маж ти од работа, јаде, легнува во кревет и баш кога ти се спие или те боли глава -он сака секс... И кога ќе му кажеш дека си уморна, ќе ти рече:
-Па што правеше цел ден?


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: емил
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 21:38
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Затоа јас викам: да си домаќинка е најтешко. `Рмбаш цел ден и никој не ти го признава тоа, доаѓа маж ти од работа, јаде, легнува во кревет и баш кога ти се спие или те боли глава -он сака секс... И кога ќе му кажеш дека си уморна, ќе ти рече:
-Па што правеше цел ден?
 
 
тоа од искуство ли го знаеш или си го слушнала некаде збунетостзбунетост


-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 21:46
Океј, повеќе од очигледно е дека не е од лично искуство...
тоа е драг мој емил -реалност.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: емил
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 21:50
И според тебе таа реалност ја има во секоја фамилија збунетостизненадување

-------------


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 21:55
Originally posted by емил емил напиша:

И според тебе таа реалност ја има во секоја фамилија збунетостизненадување


ке видиме Еми...ке видиме...
 ...

jас jа поддржувам Тиги.да


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 21:59
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Затоа јас викам: да си домаќинка е најтешко. `Рмбаш цел ден и никој не ти го признава тоа, доаѓа маж ти од работа, јаде, легнува во кревет и баш кога ти се спие или те боли глава -он сака секс... И кога ќе му кажеш дека си уморна, ќе ти рече: -Па што правеше цел ден?
 
 

тоа од искуство ли го знаеш или си го слушнала некаде збунетостзбунетост


Ојјј луѓе мои.....колку е точно ова..ама не во сите фамилии

Не знам дали сте слушнале.."Женската работа никој не ја гледа"...
Тоа ти е...многу реално опиша Тиги...само има мажи... и мажи ....и жени ...и жени ..различни видови


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 22:00
И јас за Тиги голема%20насмевка

А Емил ни е уште пресен зет, што се вика уште е во медот...намигнување

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:12
само за машките  ....плазење
 

Мажите кои се во брак или живеат заедно со своите девојки...и  кои сакаат да внесат малку романтика не мораат да се преоптеретуваат со прескапи подароци, чоколади, цвеќе и вечери...... во луксузни ресторани.  Доволно е само да им помогнат на своите девојки или жени .... во обавувањето на домашните задачи...на пример  сами да си ја испеглаат кошулата..оделото.. да го фрлат ѓубрето .. да замијат понекогаш  садови .... да ја пофатат и правосмукалката  ........  намигнување



-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:24

Ам зошто да не,мислам не треба некој да ни каже дека треба тоа погоре да го направиме.

Чисто се сомневам дека ќе добиеме само романтика за било кој потег од наведените во постот предходензадоволство

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:37
балканците тешко се фаќаат за пеглата а уште потешко за правосмукалкатазагриженост треба изгледа уште многу време да помине додека да се изменат некои работи...како што би рекла една проф. на некои од нив не им е тешко да завршат некоја од горенаведените работи, ( или конкретен пример да спружат алишта ) но тие се плашат да не бидат видени и озборувани од комшиите...тоа е Балкан не%20зборувам

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: EKCTPA
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:42
prirodno si e prirodno, def bez shminka

-------------
Немој да правиш мали планови, во нив нема магија...
Прави големи планови, цели високо во надежта и работата.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:44
Ах тоа фаќање за пегла,ми има уништено неколку многу добри кошули..или сум лош ученик,или немам некоја си дарба за тоа
 
Балканци хмммммммммммм,ич не ми е гајле што ќе речат Балканците околу мене,доколку Балканката до мене е задоволна од мене среќа


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:49
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ах тоа фаќање за пегла,ми има уништено неколку многу добри кошули..или сум лош ученик,или немам некоја си дарба за тоа
 
Балканци хмммммммммммм,ич не ми е гајле што ќе речат Балканците околу мене,доколку Балканката до мене е задоволна од мене среќа
 
браво за фиксголемо%20гушкање
камо сите да размислуваат како тебенамигнување


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 14:32
..Знам дека машките  ги привлекува ..женското тело....
..нозе....  предница....задница.... намигнување.....скап парфем ....
интелигентна..начитана....  коса...врат.... убаво лице.....трепкање
ама не сум знаела  дека .......
најмногу ги привлекувал.... изненадувачки ...
 мирисот на женското тело во циклус.....
Точно тогаш кожата на жената започнува
да лачи специфичен аромат...
кој дејствувал ... подсвесно на мажите. ....
И плус тоа е природен сигнал за мажите дека доаѓа најблагопријатниот момент за оплодување......среќа
 
...Вистина ли е ова ..... ?    плазење


-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 14:38
Не си видела како кучињата се душкаат Замислена?смеење

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 14:40
a ti fiks si videl??

-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 14:44
голема%20насмевка

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk