IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Страв од гинеколог
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Страв од гинеколог

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 13:37
sto ima tolku strasno, da ti nulji nekoj u.......
You live only ONCE!
Кон врв
Crnokosa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnokosa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 12:58
crnokosa me zamisli.zasto se cekaat 10 dena rezultatite od papa testot?mene na privatno mi gi kazuvale za dva-tri dena.dodusa dva pati sum bila samo na ginekolog,pa ne se razbiram mnogu vo toa.dobro,znam koj test za sto e,no ova so 10 dena me zamisluva i toa mnogu.ako moze nekoj da mi objasni?ima li vrska privatno-drzavno ispituvanje?posto jas na privatno imam odeno,mozebi pobrzo se raboti tamu?ili bez razlika kade e ispituvanjata na zemenite brisevi se pravat 10 dena?.pozdrav

Изменето од Crnokosa - 16.Септември.2008 во 13:02
Кон врв
Crnokosa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnokosa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 13:01
nema vrska kolku dena traat ispitvanjata za papa tstot,toa si go odreduva ustanovata kade sto se pregleduvas,nekade se dobivat rezultatite pobrzo,nekade se ceka poveke
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2012 во 16:59
Нема потреба од стравување,а Министерот за здравство од 1-ви Април воведува скрининг...

Од 1 април организиран скрининг за карцином на грлото на матката


Од 1 април Министерството за здравство започнува кампања за организиран скрининг за карцином на грло на матка со кој постепено, во текот на наредните три години ќе бидат опфатени сите жени на возраст од 24 до 35 години.

 

Паралелно со ова Министерството за здравство почнува и кампања за информирање на сите жени да изберат матичен гинеколог.

 

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска соопшти дека веќе од 1 април почнува дистрибуцијата на првите покани до жените, најнапред од 24 до 35 години како приоритетна група. Матичниот гинеколог со покана на домашна адреса ја повикува жената да направи ПАП-тест кој ќе биде бесплатен. Согласно Акцискиот план за скрининг на карцином на грло на матка, кој е во подготовка, во следните две години ќе бидат опфатени и жените од 36 до 60 години.



Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 15:17
Рени, знаеш ли дали почнало ова?
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2014 во 21:25
Jas znam primer za zena na 78 godini zena koja ne bila deflorirana a dobila kancer na glroto na matkata i morala hiruski da se intervenira.
Nikolce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.