IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали боли срце?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали боли срце?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2016 во 00:00





Изменето од bijonse1 - 25.Март.2016 во 23:06
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2016 во 00:08
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

[QUOTE=bijonse1] [QUOTE=Kate_Lazareva]Zdravo moeto ime e Katerina, imam 27 godini, pred izvesen period mi se pojavi golema bolka vo levata pleska na grbot odnosno vo predelot kaj srce. Koga ke me bocne custvuvam golema bolka vo grbot i steganje na gladniot kos i osekam tegobi na zeludnikot, povrakanje ostanuvam bez vozduh se zagusuvam. Ne mozam da legnam na grb nitu vo strana za da zaspijam, moram vo sedecka polozba da spijam. Otidov na lekar i mi prepisaa Novaminsulfon lichtenstein 500mg toa se kapki i se rastvaraat 30 kapki vo edna casa voda, no seuste gi imam bolkite sega samo se ublazeni. Ve molam dokolku znaete sto e da mi pomognete. Odnapred vi blagodaram


...bolka e dar od prirodata za chovekot ... deka neshto go napadna negovoto telo , organ , tkivo , kletka ...bolkata ne smee da se zanemarii taa e pokazatel kade treba da se dejstvuva no samo i samo so dokazhuvanje na potekloto odnosno prichinitelot ...  sve drugo e neopravdano i samo prekrivanje na neshto shto mozhe da bide ,,losho,, ... prvo takva jaka bolka kako ja opishuvash do stegnje na graden kosh i zadushuvanje pokazhuva deka ne e bash toa za da bidesh mirna se dodeka ne se dokazhe sprotivnoto... i so pravo da bidesh zagrizhena dodeka ne se dokazhe deka e samo banalna posledica ... ukazhuvash na nekoj lek shto vsushnost gi namaluva bolkite no ne i prichinitelot na taa bolka shtom se ushte ne znaesh potekloto na tie bolki...velish lekar?? koj lekar ? matichen po opshta medicina ili nekoj specijalist ? se dodeka ne se napravat laboratoriski analizi , RTG snimki i specijalsitichki pregled kako patokaz za dokazhuvanje na potekloto na bolkata i deluvanje na toa mesto nieden lekar so ,,gledanje,, mozhe da odredi odnosno da izlechi ma makar bil i doktor na medicinski nauki ... jas ke ti kazham primer za edna banalna bolka koja bash na takov nachin bila tretirana ,,neodgovorno,, demek nishto ne e ..grip ili nastinka demek shlaem ...demek bronhitis koj ja pravela taa bolka i se tretirala so analgetici i kalmanti na bolka bez da se odredi ( dijagnosticira ) od kade i zoshto bolkata ... za da po podolg period kaj drug doktor koj napravil po protokol ispituvanje so RTG snimka se uochi mala cista od echinokok , a go tretirale kako bolka od bronhitis so reumatska reakcija  na gradi  ...sreka cistite ne se rashtrkale vo mozokot inaku toa bi bilo duri i fatalno ... i seto toa od banalna prichina...jadenje na marula salata koja od gradina najverovatno urinirana od kuche koj kako prenositel na echinokok , a marulata nesoodvetna tretirana i izedena kako salata... i ete belja... zatoa KOMPLET ANALIZI , biohemiski , rtg kade ke bide patokaz kade da se nasochime... ako sve ke bide vo red togash ke recheme ne e nishto ke pomine намигнување



Изменето од bijonse1 - 05.Март.2016 во 00:27
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.