IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Грижа за млади домашни миленичиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Грижа за млади домашни миленичиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:35

познаниците кои чуваат кучиња ми велат дека треба да го удрам со весник по глава,као се плаши од весник,секогаш кога прави нешто неубаво.ама верувај не мооооооожам.има толку жални очички,кога ќе ме погледне се топам(а бев најголем противник на чување куче дома,замисли)

вистина ли е ова со весников?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:44
со шо и да го удриш после тоа ке се плаши од тоа
јас мојата мачка 4 години веке има никад не сум ја удрила и е супер воспитана
тешка педантерија е

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:49
благодарам мнооооогу Блу среќа
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 22:51
нема на што
вашиот дежурен ветеринар е тука за се
големо%20гушкање
големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 13:54
е Блу сега ми требаш а гледам офлајн си.не знам дали има некој друг кој би ми одговорил.од сабајле кучево се однесува чудно.има нагон за повраќање а не може да поврати.носот му крчи и многу жално цивка.додека ми стигне ветеринарот ми требаше нечие мислење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 23:49
може се работи само за настинка. ако случајно се сомнева тој во нешто друго ДЕФИНИТИВНО КАЈ МЕНЕ да го донесеш на снимање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 22:19
Еј блу кучево подпорасна и повеќе работи се средија но сега(последниве неколку недели)станува многу агресивно,каса,'рже,лае и тоа не онака да чеша заби туку злонамерно(не е баш прикладен изразов али...)Како да го нервира нешто но неможам да сватам што.Пробав да го удирам кога лае но уште по агресивен станува.Нормално е ова и како да го спречам?
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2011 во 23:05
3 мали мачиња итно бараат дом! Мачињата се фрлени од страна на некој кој сакал на лесен начин да се ослободи од нив, дојдоа кај мене во двор пред 2 дена, сега за сега ги чувам привремено, но веќе имам мачор и не можам да се грижам за уште 3 мали мачиња, сепак е обврска. Замолувам да се јават љубители на мачиња кои ќе згрижат барем по 1 од мачињата....ми требаат тројца совесни луѓе кои сакаат да си вдомат милениче...Мачињата се многу слатки, пол не знам, едно е црно бело, две се како тигриња црно-сиво-бели...Претпоставувам дека мачињата се на возраст од околу 2 ипол месеци. Се гледа дека се чувани и питоми, и очигледно му здосадиле некому па едноставно ги фрлил на пат...Мачињата изгледаат здраво,имаат апетит и се весели :) секое има различен карактер, па ќе може да си бирате ;)Доколку има некој заинтересиран можам да му пратам и слики на мејл, пишете на sanjic63@gmail.com. Навистина би сакала да ги вдоми некој пред да фатат зимските студови...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,641 секунди.