IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Геријатриска љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Геријатриска љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2009 во 18:03
Љубовта не е привилегија само на младоста, секој човек има право на неа се додека е жив а со тоа и да ја практикува.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2009 во 18:42
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ев....ова е последно што ќе го напишам оф топик...

Подобро децата да ми гледат како се лапаат (како ти што рече) отколку како кољаат некого па да имат трауми.....
Второ и основно немој да ми речеш дека ит како пубертетлија тоа не си го правел ...намигнување
Трета работа....моабетот беше-твоите постови се баш како во вероисповед кога ке пишеш нешто со доказ-овде само твоето мислење што го третираш како доказ...верувај не може секој да мисли како тебе и баш твоето мислење може според некој друг да е погрешно....Малце чил аут и остај го народот да си каже како што мисли без да налета после тоа на твоја реплика каде него го цитираш.


Тоа што сме го правеле како пубертетлии не значи дека било правилно, можеби стилот на пишување на Ев те иритира но во случајов и јас мислам дека е потполно во право големо%20гушкање
И што да му кажам јас на моето дете кога поминуваме по улица и двајца заљубени (без разлика на возраста) се лапаат и се стискаат до бескрај збунетост збунетост збунетост: Слушај ваму синко губитник овие двајца вртат со јазиците, и ти ќе го правиш истото за некоја година, и тоа е подобро отколку бомба во автобус изненадување изненадување изненадување изненадување изненадување изненадување
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2009 во 19:12
како што вели Ев - така е!!! губитник

Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 20:23
Јас имам видено старци во автобус како се лапаат …не дека е некако непривлечно за гледање ...ама кој како си сака
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2013 во 13:41
Originally posted by bilokoja bilokoja напиша:

Јас имам видено старци во автобус како се лапаат …не дека е некако непривлечно за гледање ...ама кој како си сака


дефинитивно ништо од ручекот...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2013 во 13:45
Јас не сум виновна овој пат ... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.