IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Промени да или не?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Промени да или не?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 16:20
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

промена на физички план секогаш е добредојдена
Во животов сум сменила 100 фризури и сум ги пробала сите могучи бои за коса.
Со бојата на косата иде и нова шминка итн..
Обожавам да се трансформирам. И секогаш све ми стоело шик,
Ама се исфалив
 
 
А бе и зелена бев еден период...во косата...голема%20насмевка
Нема боја и фризура што не сум ја пробала...за да се задржам сега на ептен кратка фризурка... шашава... најмногу се пронаоѓам во неа... најлесна е за одржување... и најубаво ми стои...трепкање
Стил спортски...фармерки - закон... тесни маички...понекоја кошулка...елеганција само во соодветни прилики...голема%20насмевка
Иако уживам да се трансформирам и експериментирам со стилови...и понекогаш правам промени...сепак се задржувам на стилот што лично најмногу ми одговара...намигнување
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 19:00
да сакам промени.....и правам не драстични ама сепак кога ќе промениш нешто подруго се чуствуваш
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 20:49
Сите сакаме промени... само прашање е колку сме храбри да направиме нешто драстично?
Во секој случај, јас сум за... едно те исто станува досадно, монотоно...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 22:45
Сакам промени и храбра сум во тоа...менувам..и знам да се носам со секоја променатрепкање
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 01:06
Originally posted by mamma mamma напиша:

Imate li potreba chesto da go menuvate svojot izgled?
Sakate li da ste sekogash razlichni menuvajki ja frizurata,garderobata,
stilot na oblekuvanje?Koga i zoshto??


Немам потреба често да го менувам стилот. Имаше периоди кога имав темно црвена (накај бордо) коса и по некое време мака мачев додека ми го снема тоа црвенило!
Со облеката експериментирам само кога сакам да сменам нешто драстично во животот....мислам дека деновиве ќе одам да купам нешто за носење...што не е мој стил..барем до сега не било...

Ми треба промена...промена на подобро...
И ај доста е, да не звучам како на партиски митингсмеење
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2015 во 01:41
да во последно време доста често....

Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2015 во 03:38
Промените во изгледот се неизбежни со текот на годините, кај некого повеке кај некого помалце(а кај некого минимални)

Конкретно кај мене промените во изгледот ме пратат уште од поодамна.
Многу луге гледајки ги некои од сликите мои не веруваат дека сум јас истиот.(дали е до сликите или што е, тоа е).

Летно време косата ми е повеке на смеѓа од колку кафеава а зимно време обратно исто како и бојата на очите(се менува од зелена кон кафеава).

Промени или не, тука јас ништо неможам да направам во врска со тоа.




Инаку за гардеробата и за карактерот не менувам премногу.

Изменето од Mazak - 05.Јули.2015 во 03:39
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.