IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Помагајте, барам совет за подочници!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помагајте, барам совет за подочници!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2010 во 19:33
1 sveza smokva,smokvata presecete ja na polovina i stavete ja na podocnacite, temnite podocnaci nabrgu ke iceznat.

20gr petelki od cresi i 1/4 voda,petelkite varete gi nekolku minuti vo voda,trgnete gi od ognot,poklopete i pocekajte da se izladi.
Gazata natopete ja vo mlakiot caj i drzete 15 minuti na podocnacite,na ovoj nacin se ostranuvaat kesikite pod ocite.


20gr cvetni livcinja od roza,10 gr kamilica i 1/4 vrela voda. cvetnite livcinja i kamilicata prelijte gi so vrela voda,poklopete i koga ke se izladi procedete.
Gazata natopete ja vo mlak caj,oblozite drzete gi na podocnacite 15 minuti.Otkako oblogata  ke se izladi povtorno natopete ja za da sekogas bide topla.

10gr koreni od slez,10gr koreni od sladok korenзбунетост,15gr kamilica i 1/5 voda,bilkite varete gi do vrienje nekolku minuti,potoa ostavete da se izladi i procedete.Se nanesuva so obloga na podocnacite.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2010 во 22:45
Моите подочњаци се личен шарм...
Баш кога ми е мрсна косата , личам на мд.хаус...трепкањеголема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 00:38
Помагајте, барам совет за подочници!
 
 
Cek cek ....ja duri sega sfativ....avtorot bara care kako da dobie podocnici...ZA....a ne PROTIV podocnici......eeeee...toa e druga prikazna....намигнување
 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2010 во 00:45
Удри две парчиња компири на очните капаци.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2019 во 11:16

Кажете им збогум на темните кругови по очите со овој природен лосион

Темните кругови под очите навистина можат да бидат непријатни, затоа што често не можеме да ги прекриеме со пудра. Сепак, постои лесен домашен трик кој ќе ве спаси од оваа неволја на вашето лице.

И ова е лосион со сода за леб. Овој природен производ е универзално козметичко средство. Се користи против стомачните киселини за чистење на мијалници и садови. Сода бикарбона има многу намени, но исто така може да се користи против отстранување на темни кругови околу очите. И е исклучително моќно средство против овој козметички дефект!

Начинот на елиминирање на овие кругови е лесен и брз. Следниве производи се потребни за секое домаќинство. Потребна ви е само една чаша вода. И една кафена лажичка сода. Рецептот е исто така едноставен за имплементација. Ова ни заштедува пари и не е помалку ефективно од светските брендови на козметички креми и лосиони.

Водата која е налева од чешма, се прелива во поголем сад. На неа се додава лажица бикарбонати. Тогаш сè се меша многу добро, додека содата е целосно растворена. Користејќи памук, аплицираме околу погодените области и проблематичните области под очите.

Потоа оставаме така добиениот раствор да отстои врз темните места околу петнадесетина минути. Потоа отстранете го растворот со чиста вода. Течноста мора да биде млака и добро да го исчистите местото. Постапката се повторува еднаш неделно.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.