Испечати | Затвори го прозорот

Помагајте, барам совет за подочници!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13270
Датум на принтање: 29.Април.2024 во 17:27
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Помагајте, барам совет за подочници!
Постирано од: nena34
Наслов: Помагајте, барам совет за подочници!
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 22:39
Veke cel mesec imam podocnici i izgledam strasno propadnato.kapak na se mi bese sto ovie dva dena se vidov so luge sto ne sum gi videla nekoe vreme i se zaprepastija na site im bese prasanjeto sto se slucuva?Pomagajte znaete li nesto da gi ublazam a ako moze i otstranam.Srcinja ste znam deka ke imanekoj sto da kaze

-------------
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici



Коментари:
Постирано од: nikita
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 22:42
Originally posted by nena34 nena34 напиша:

Veke cel mesec imam podocnici i izgledam strasno propadnato.kapak na se mi bese sto ovie dva dena se vidov so luge sto ne sum gi videla nekoe vreme i se zaprepastija na site im bese prasanjeto sto se slucuva?Pomagajte znaete li nesto da gi ublazam a ako moze i otstranam.Srcinja ste znam deka ke imanekoj sto da kaze

pij mnogu voda,stavaj krastavici na o4i,i kupi nekoja krema za namaluvanje na podo4nici.dr ne znam sto da ti kazam

-------------
She sells seashells by the seashore...


Постирано од: nena34
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 22:44
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by nena34 nena34 напиша:

Veke cel mesec imam podocnici i izgledam strasno propadnato.kapak na se mi bese sto ovie dva dena se vidov so luge sto ne sum gi videla nekoe vreme i se zaprepastija na site im bese prasanjeto sto se slucuva?Pomagajte znaete li nesto da gi ublazam a ako moze i otstranam.Srcinja ste znam deka ke imanekoj sto da kaze

pij mnogu voda,stavaj krastavici na o4i,i kupi nekoja krema za namaluvanje na podo4nici.dr ne znam sto da ti kazam

Fala ti .Vo princip pijam po litar caj valda isto mu se faka


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 22:48
Пробај за почеток да ги покриеш со добар коректор, а како облоги можеш да користиш чај од камилица.

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 22:49
.....çim pies çaj iskoristi gi "perniçinjata" od çajot,pogotovo ako se raboti za çaj od kamilicaсреќа

-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: granny
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 23:05
i iskluci solena hrana

-------------
'She might smile at me,probably thinking to herself,"Poor woman,she will go to hell".And I was thinking,"Poor woman,she is living in hell"


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 23:06
nena se e dzabe, kupi si korektor i shibaj

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 23:08
не е на одмет и преглед на бубрези,ако не си правела одамна

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: nena34
Датум на внесување: 16.Април.2008 во 23:53
Fala vi na sovetite , veke denes pocnav da gi primenuvam ako vi tekne uste nesto pisete.Bas ste srcinja


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 17.Април.2008 во 00:31
Trebashe najprvo da ja poslushash Andjelina
sevo ova drugoto e polesno


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: nena34
Датум на внесување: 17.Април.2008 во 11:05
Originally posted by mamma mamma напиша:

Trebashe najprvo da ja poslushash Andjelinasevo ova drugoto e polesno

Znam mila ama imam uplav od lekari , ama ako se zaozbili i ke moram da ve poslusam .fala vi


Постирано од: leukoplacia
Датум на внесување: 20.Април.2008 во 16:07
Za pocetok smeni ja pernicata so nova povisoka,i potvrda
neznam dali imas problemi so sinusi ako ti se vospaleni mozebi e od toa
izbegnuvaj kolku mozes solena hrana
odmaraj,i spij dovolno 6-8 casa
so dve lazici od frizider ladni cuvaj gi na oci nekolku pati
masazi na ocite na gorni i dolni kapaci so kruzni dvizenja so prsti
i na kraj korektor


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 20.Април.2008 во 16:25
Originally posted by nena34 nena34 напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Trebashe najprvo da ja poslushash Andjelinasevo ova drugoto e polesno

Znam mila ama imam uplav od lekari , ama ako se zaozbili i ke moram da ve poslusam .fala vi

Zal mi e,...no ke morash da go prebrodish toa,sepak e najsigurno
da ja proverish zdravstvenata sostojba,..seto drugo,kako shto rekov e polesno potoa.



-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: maki_seker4e
Датум на внесување: 18.Јануари.2009 во 17:48
zemi lazica i stavi ja vo zamrzivac.posle taka koga e ladna stavi ja na podocnicite i ke vidis ke ti pomogne

-------------
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!


Постирано од: angelce90
Датум на внесување: 02.Февруари.2009 во 19:04
Ako pomesas korektor so sjaj I go natapkas pod oci I ce isceznat site senki I podocnici zatoa sto vo taa oblast se prekrsuvaat zracite.

-------------
I can fight only for something that I love. I can love only what I respect.
And in order to respect a thing I must at least have some knowledge of it.


Постирано од: Idealno_Losha
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 00:42
I jas se soglasuvam kolku i da imash uplav od tie doktori sepak ke morash da praish analiza na krv ,poshto mozno e da znaci deka imash nesho problemi so bubrezite ,zatoa e podobro da se spreci neko li posle da se leci


Постирано од: Idealno_Losha
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 00:43
I nemoj slucajno da stavash kocki mraz ili neshto slicno seto toa doaga odvnatre nekoj problem


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 20:37
Chanel ima prekrasen korektor malce skap ama te pomladuva so edno 5 godini od prva raka.)


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 10:57
nisto ne mi pomaga protiv toa ...samo poveke son


Постирано од: marjanco
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 11:13
mozno e da se nasledni podocnjacite,no ne e isklucen i faktorot nespienje i vnatresni problemi.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 30.Септември.2009 во 22:44
ima edna maska koja mozes sama da si ja napravis edno lazice mleko vo prav i rendana krastavica stoi nekade okolu 20 minuti i se mie so mlaka voda, eden gel za smiruvanje na podocnaci mene mnogu mi pomaga- tender care od oriflame


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 01.Октомври.2009 во 13:05
Нивеа за уморни очи, ефикасно делува против темни кругови ама треба редовно да се нанесува секој ден и ролон-от на Гарниер е добар а не е скап. Кесички од чај се добар домашен лек, оладени и исцедени. Имам една кремичка од Бодишоп со А-витамин што е многу добра и ефикасна особено фино ми делува околу очниот дел.
Сепак ако темни кругови и подуеност се јавуваат околу очите може да е резултат на некое заболување, дисфункција, недостаток во организмот.
 


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 01.Октомври.2009 во 13:19
jabucar patlidzan ,zrel crven ...seckan na krugcinja ,stavajte i nemajte gajle!ko novi ke bidete..задоволство

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 01.Октомври.2009 во 13:53
Сум чула за краставица, ама за јабучар патлиџан на очи?смеење


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 02:05
Кесички со зелен чај.


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 04:56
po 2 caski rakija , pred sekoe gledanje vo ogledalo...ako pak se gledaat podocnjacite, lupni uste 2 caski....garant nema da ti se vidat....да

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Charmedgirl18
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 09:48
јас го имам истиот проблем континуирано, ама си го решавам на многу едноставен начин-коректор

-------------
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 20:52
Добар сон и вода.
И јас имам проблеми со тоа... ама јбг. то е.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 09.Јули.2010 во 19:33
1 sveza smokva,smokvata presecete ja na polovina i stavete ja na podocnacite, temnite podocnaci nabrgu ke iceznat.

20gr petelki od cresi i 1/4 voda,petelkite varete gi nekolku minuti vo voda,trgnete gi od ognot,poklopete i pocekajte da se izladi.
Gazata natopete ja vo mlakiot caj i drzete 15 minuti na podocnacite,na ovoj nacin se ostranuvaat kesikite pod ocite.


20gr cvetni livcinja od roza,10 gr kamilica i 1/4 vrela voda. cvetnite livcinja i kamilicata prelijte gi so vrela voda,poklopete i koga ke se izladi procedete.
Gazata natopete ja vo mlak caj,oblozite drzete gi na podocnacite 15 minuti.Otkako oblogata  ke se izladi povtorno natopete ja za da sekogas bide topla.

10gr koreni od slez,10gr koreni od sladok korenзбунетост,15gr kamilica i 1/5 voda,bilkite varete gi do vrienje nekolku minuti,potoa ostavete da se izladi i procedete.Se nanesuva so obloga na podocnacite.


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 09.Јули.2010 во 22:45
Моите подочњаци се личен шарм...
Баш кога ми е мрсна косата , личам на мд.хаус...трепкањеголема%20насмевка


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 00:38
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13270 - Помагајте, барам совет за подочници!
 
 
Cek cek ....ja duri sega sfativ....avtorot bara care kako da dobie podocnici...ZA....a ne PROTIV podocnici......eeeee...toa e druga prikazna....намигнување
 


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 00:45
Удри две парчиња компири на очните капаци.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Ноември.2019 во 11:16

Кажете им збогум на темните кругови по очите со овој природен лосион

Темните кругови под очите навистина можат да бидат непријатни, затоа што често не можеме да ги прекриеме со пудра. Сепак, постои лесен домашен трик кој ќе ве спаси од оваа неволја на вашето лице.

И ова е лосион со сода за леб. Овој природен производ е универзално козметичко средство. Се користи против стомачните киселини за чистење на мијалници и садови. Сода бикарбона има многу намени, но исто така може да се користи против отстранување на темни кругови околу очите. И е исклучително моќно средство против овој козметички дефект!

Начинот на елиминирање на овие кругови е лесен и брз. Следниве производи се потребни за секое домаќинство. Потребна ви е само една чаша вода. И една кафена лажичка сода. Рецептот е исто така едноставен за имплементација. Ова ни заштедува пари и не е помалку ефективно од светските брендови на козметички креми и лосиони.

Водата која е налева од чешма, се прелива во поголем сад. На неа се додава лажица бикарбонати. Тогаш сè се меша многу добро, додека содата е целосно растворена. Користејќи памук, аплицираме околу погодените области и проблематичните области под очите.

Потоа оставаме така добиениот раствор да отстои врз темните места околу петнадесетина минути. Потоа отстранете го растворот со чиста вода. Течноста мора да биде млака и добро да го исчистите местото. Постапката се повторува еднаш неделно.



-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk