IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Перфектен тен со погодена пудра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Перфектен тен со погодена пудра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2010 во 15:59
.........jas koristam seventeen  tecna pudra za lice, ja koristam veke 4 godini i sum zadovolna od nea.....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 02:08
Јас неможам пудро да си погодам
се нервирам многу последно време со лицево мое
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 19:27
MaxFactor 108



i max factor creme puff 13ka



i ne gi menuvam veke
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 19:45



Odavna ja koristam pudrata na MANHATTAN
sovrshen spoj na technata i kamenata pudra
pefrektniot ten ne izostanuva..среќа



Изменето од Valerija - 17.Март.2015 во 21:44
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 02:10
Jas ne koristam pudra poslednite 30 godini ( dobro osven togas koga curata me iskasa ko kuce po obrazot)i sosema sum zadovolen od toa...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Odette Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Odette Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2012 во 11:06
Ја користам пудрата на Bourjois, Bio Detox.
Mногу сум задоволна, затоа што конечно пронајдов пудра во нијанса која е иста со мојот природен тен.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2016 во 04:35
Многу ми е жал за Буржуа, таа од ванила. Што престанаа да ја произведуваат и во целиот свет ја нема еве веќе 6 мес, ако не и повеќе. Едноставно жалам за неа. Други Буржуа и не сум пробала. НАЈУБАВА ТЕЧНА ПУДРА ИКАД.
Сега последно, си ја земав Loreal paris, Infallible околу 750 ја платив на каса,не сум сигурна баш, пошо и земав нешо друго, ова во КОСМО.
Цел ден ми е на лице, се додека не си го измијам. Презадоволна сум сега за сега и шо е најубаво, не ми оксидира, ама ќе видиме, сепак ја неам многу користено. Док ми се навикне лицево. Буржуа ко ја користев оксидираше и ми потемнуваше за две, три нијанси лицето, така што морав да ја земам најсветлата боја. За еден час, да ми дојде она совршено. А од Авон пудрите, воопшто не се убави, после неколку месеци се претвараат во вода и нијансите се промашен случај. Орифлејм се разликува малце, онаа пудра им е убава, Џордани, мада таа е за постара кожа. Одлично би им стоела на госпоѓите, +40.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2016 во 04:40
ПАТЕМ, оваа од Минхетн, не сум ја пробала никад.
Валерија, кажи ми нешто повеќе за пудрава, прикривна е? Го прави лицето магично? и колку пари е.

( Леј, шо видов еден комплет, сет од шминки Дебора, во Чаршија, околу 3,000 ден беше, очите таму ми останаа. Патам по комплетот, штета што не работам и неам пари, да работев шубаво ќе си го купев).
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.