Испечати | Затвори го прозорот

Перфектен тен со погодена пудра

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12887
Датум на принтање: 26.Јуни.2024 во 04:16
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Перфектен тен со погодена пудра
Постирано од: Clara
Наслов: Перфектен тен со погодена пудра
Датум на внесување: 25.Март.2008 во 16:03
NAJDOBRA KOZMETICKA PUDRZA ZA LICE,ILI MOZEBI KORISTITE NEKOJA KOMBINACIJA NA TECNA,KAMENA............



Коментари:
Постирано од: Andrea_Gail
Датум на внесување: 25.Март.2008 во 16:06
Ja koristam tecnata pudra na MAX FACTOR i nad nea obavezno kamena od Orifline........Nijansite i na dvete se malku potemni od mojata prirodna.BRAVO za temata, jas preku internet doznav za ovaa kombinacija i sum premnogu zadovolna!


Постирано од: ICONY
Датум на внесување: 25.Март.2008 во 16:16
E bas za temata se registriram....Da vi kazam deka sum imala sekakvo iskustvo so pudri za lice se dodeka ne ja otkriv od "Artdeco" i nad nea dodavam kamena od MAX FACTOR,se slozuvam so teba "Andrea-Gail"super e!


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 26.Март.2008 во 17:25
Искрено не сум многу по пудрите, имам пеги и никако да ја погодам вистинската нијанса, и плус лицето ми е чудно некако отпосле. Инаку денес ме шминкаа за сликување за табло, ми ставија пудра од MAX FACTOR и добра беше, ама сепак едвај чекав да ја извадам

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: iva_hot69
Датум на внесување: 26.Март.2008 во 18:55
ja gi koristam na max-factor i giordani


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 26.Март.2008 во 21:25
Slabo...so pudrata jas,imam nekoja Lancome...super e
ama...mnogu retko ja koristam


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zbuneta
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 07:22
jas ne mozam da si najdam pudra sto ke trae cel den site gi snemuv aposle 3/4 casa


Постирано од: seka
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 09:13
nemam iskustvo so pudri, no edna kozmeticarka mi ima kazano, koga ke kupuvas, prubuvaj ja pudrata na rakata, od nadvoresna strana, ako na rakata veke ne odeluva mnogu ili ako se poklopuva so tenot togas i za liceto super odgovara.... no kako sto rekov, nemam iskustvo, posto ne koristam, prirodno lice sepak e seuste najubavo ( barem sega zasega )


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 11:47
Макс фактор се со голем процент на олово...И знаете како бижутерија знае по некое време темно сина трага да остави на прст на пример, ако е прстен...Тоа е ефектот на оловото. Се менува бојата на тенот, и има реакција кожата ако се користи подолго време, се суши.

Другарка ми ги користеше, и исфрли се’ што има од макс фактор.

Биосфер се ок, течна блага пудра што е повеќе како крем за лице, не е тешка и со неубав мирис.
Прва пудра што ми се допаѓа, претходно имав некое чувство дека пудрите го прават нечисто лицето и не користев.


-------------


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 12:48
Originally posted by Kali Kali напиша:

Макс фактор се со голем процент на олово...И знаете како бижутерија знае по некое време темно сина трага да остави на прст на пример, ако е прстен...Тоа е ефектот на оловото. Се менува бојата на тенот, и има реакција кожата ако се користи подолго време, се суши.

Другарка ми ги користеше, и исфрли се’ што има од макс фактор.

Биосфер се ок, течна блага пудра што е повеќе како крем за лице, не е тешка и со неубав мирис.
Прва пудра што ми се допаѓа, претходно имав некое чувство дека пудрите го прават нечисто лицето и не користев.


Kali, ќе те замолам да ми кажеш колку е точна оваа информација, односно дали се податоците за оловото во Макс-Фактор пудрите веродостојни бидејќи јас сум многу задоволна од истите, ама ако е така...изненадување


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 13:39
Види на опаковката, пишува кај некои. Јас зборев и со дерматолог.




-------------


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 15:35
Благодарам. А оваа Биосфере што ја наведуваш, чија е?

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 17:06
Француска е, ја увезуваат и кај нас, ама треба да побараш. Мене ми беше поклон, и сега ја барам низ град да најдам каде ми ја купилесреќа

-------------


Постирано од: ^cherry^
Датум на внесување: 27.Март.2008 во 23:23
pa jas momentalno koristam tecna pudra na "artdeco"ama pozadovolna sum od onie na "max factor"ali ako e toa tocno...:S


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 00:21
а за продуктите од seventeen имате некоја ваква информација?

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 12:37
hi,za taa "zbuneta" sto ne znae kakva pudra da koristi sto ke i trae cel den,neka ja proba novata pudra na l'oreal infallible taka se vika i mn e dobra jas ja koristam i trae duri i 16 4asa.mislam deka e negde okolu 700-800 denari i se naedevam ke ti se dopadne.pozdrav!!!!


Постирано од: leukoplacia
Датум на внесување: 27.Април.2008 во 21:52
Sum koristela poveke vidovi pudri tecni-kako podloga,stick,i kamena pudra,retko pudra vo prav-kako fiksator za kompletnata podloga samo za vecerna sminka.
Najzadovolna sum od rimmel,estee lauder,lancaster,lancome.
Vo posledno vreme najbarana i naj kvalitetna e novata linija na l'oreal TRUE MATCH -minerals- sminka koja ja neguva kozata
Inspiriran so blagotvornoto dejstvo na mineralite i 100% prirodni sostojki koi kozata ja pokrivaat ednakvo dobro kako i tecniot puder,osven toa odgovara na site tipovi koza kako i koza koja se masti i sjae
I najvazno e podlogata da e skoro ista bija so tenot da se pretopuva vo kozata i da e nevidliva bez ostri rabovi na preodot na dolnata vilica so vratot i da e ista so kozata na vratot.Site tonovi koi otstapuvaat od osnovniot ten na kozata se primetlivi i izgledaat loso i neestetski
korektorot treba da e posvetol za eden ton od kozata




Постирано од: ivi
Датум на внесување: 29.Април.2008 во 19:23
I jas mnogu retko koristam pudra,tecna koristam pocesto ama ne sum ogranicena,gi menuvam cesto,a inaku znam deka na oriflame pudrata vo prav e extra,mnogu mi se sviga.I,obicno sakam tecna pudra sto ne se primetuva mnogu,sakam samo da mi dade sjaj na liceto,mnogu sum protiv da se dvoi od vratot.

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 15.Јуни.2008 во 03:35
индивидуална работа дефинитивно. ја тек годинава си ја пронајдов идеалната пудра за лице....дефинитивно Импала 2 и камена Кетрин Арли најсветла....пред тоа користев  Лореал ама воопшто не ми одговараше иако нели оргинал и се тоа...ке додадам само и маскара Ланком-совршено нешто мада ја нарачувам од фри шоп заш вака ја нема...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: An4i
Датум на внесување: 16.Јули.2008 во 21:06
Aj kazete kakva pudra koristite
tecna ili vo prav

i koja e podobra




4ekam...

-------------
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 01:13
ja koristam techna oti so taa vo prav nekako izgledam kako porcelanska kukla ne mi odgovara.
nekoi koristat i techna i kamena vo isto vreme ama smetam deka toa e preterano.
za pomladi technata bila podobra, taka imam slushnato, ne znam kolku e tochno


-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: moira
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 03:58


...techna pudra definitivno...

...L'Oreal Visible Lift, e odlichna...




-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Daftie
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 10:03
Ако пудрата ти е мрсна(ако ставаш подлога па уште бетер) можеш врз неа да си стаиш и камена пудра или во прав.
Така нема да ти свети лицето


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 21:51
Koristam tecna pudra..mislam deka e podobra od kamenata bar za pomladite,a kombinacija od dvete nikako,osven ako se ima epten problematicno lice kade sto mora da se pokrijar tie problematicni delovi..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: ana f
Датум на внесување: 27.Јули.2008 во 01:48
Jas koristam tecn apudra od avon,nekad stavam i kamena vrz tecnata


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 27.Јули.2008 во 12:16
јас ставам само течна пудра,... еднаш се излагав и ставив и камена врз таа, и лицето кај цела вечер ми изгледаше како пластика, не ни го исчистив пред да си легнам... и ајдеее цела наредна недела чистев црнки од носот мојата е Делине, таман за помлади девојчиња

-------------


Постирано од: emilyXX
Датум на внесување: 28.Јули.2008 во 19:12
tecna pudra mislam deka e podobra vprocem takva i koristam

-------------
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!


Постирано од: misseli4ka
Датум на внесување: 29.Јули.2008 во 20:45
И јас користам течна пудра од Оriflame...камена имам ставено ама не ми се свиѓа баш...

-------------
You wanna catch me..? Well kill yor self! We'll meet in hell... I'm going there anyway...     


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 00:16
големо%20гушкањеa da se stavi od dvete spored mene e najdobra ideja,taka stavam barem jas,prvo tecna posle vo pudra za da mi sedi skoro cel den,bez razmackuvanje


Постирано од: -B-lue E-yes-
Датум на внесување: 18.Ноември.2008 во 19:56
So pudri nemam golemo iskustvo...Samo znam deka poslednava pudra sto ja kupiv od oriflame, Visions, tecna, demek na baza na voda, dobra bila za tinejdzerska koza, ne predizvikuvala crvenila! Ma nema vrska, pudrata e u pi4*u mater, koga ke ja izvadam nemozam da go stabiliziram liceto od crvenilo i novi mozolcinja! Kaj mene najdobra pudra se pokaza pudrata za tinejdzerska koza: Stay Clear od Miss Sporty (epten e dobra i skoro ne ja cuvstvuvam, ko krem e, ubavo prekriva i sto e najvazno cini 150 den) i koga sum vo "onie" denovi, poso imam poveke mozolcinja i kozata mi e pomrsna, odozgora vrz tecnata, stavam i kamena pudra od Avon, personal match mislam deka e!


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 19.Ноември.2008 во 01:51
ТЕЧНА "NIVEA" , ПОСЛЕ КАМЕНА ИЛИ У ПРАВ КОЈА ЌЕ ОДБЕРЕТЕ


Постирано од: defma
Датум на внесување: 19.Ноември.2008 во 19:29
Пудра Giordani од Орифламе, а за посебни пригоди користам и коректор и камена пудра.


Постирано од: hihihi
Датум на внесување: 19.Ноември.2008 во 23:44
Imam edno prasanje do vas. Dali nekoj gi koristel pudrite na Doktor's i kakvo iskustvo ima so niv,i kade mozat das e kupak?


Постирано од: -B-lue E-yes-
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 13:58
Originally posted by hihihi hihihi напиша:

Imam edno prasanje do vas. Dali nekoj gi koristel pudrite na Doktor's i kakvo iskustvo ima so niv,i kade mozat das e kupak?


Ne sum koristela pudra na Doctor's, ali znam deka proizvodite na Doctor's obicno se prodavaat niz apteki! Pa zatoa prosetaj se malku niz aptekite, sigurna sum deka ke najdes!


Постирано од: seka
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 14:09
ретко користам „пудри„ но кога имам потреба да сокриам некои работи тогаш само "Mousse Make Up"
 


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: hihihi
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 17:20
Originally posted by -B-lue E-yes- -B-lue E-yes- напиша:

Originally posted by hihihi hihihi напиша:

Imam edno prasanje do vas. Dali nekoj gi koristel pudrite na Doktor's i kakvo iskustvo ima so niv,i kade mozat das e kupak?


Ne sum koristela pudra na Doctor's, ali znam deka proizvodite na Doctor's obicno se prodavaat niz apteki! Pa zatoa prosetaj se malku niz aptekite, sigurna sum deka ke najdes!

   Fala so sekoj slucaj ke probam da najdam imam slusnato deka go izednacuvaat tenot i se odlicni,imam problem so fleki koi se rezultat na akni i strasno me nerviraat dali znaetenekoe resenie za toa


Постирано од: hihihi
Датум на внесување: 24.Ноември.2008 во 14:39
    Dali nekoj znae pudra koja odgovara na mrsna koza,i pokriva fleki od akni


Постирано од: butterflyM55
Датум на внесување: 24.Ноември.2008 во 14:56
jas ja koristam ovaa i pokriva super i fleki i akni,no vnimavaj za zrela koza e ako si pomlada neznam dali bi mozela da ja koristis,proveri si


Постирано од: Енџи
Датум на внесување: 24.Ноември.2008 во 18:48
Моментално користам течна пудра од Авон ама некако не сум задоволна затоа што имам малку пегички и не ми ги покрива а и плус не ми трае многу.Сега ќе пробам од лореал некоја.Позз.. а за камената од Golden rose мислам дека е убава,шо знам,мене ми се погоди барем


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 24.Ноември.2008 во 20:00
на севнтин ја користам добра е......


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 25.Ноември.2008 во 09:32
Tecni pudri imam mnogu probano ,Artistry ja koristam ponekogas vo letnite periodi,a najveke na kozata mi odgovara na Young derm 5,ovaa pudra ne ja zamenuvam ni so niedna druga,a od kamenite na Deborah...

-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: hihihi
Датум на внесување: 30.Ноември.2008 во 20:23
Kolku e cenatana Loreal? I za kakva koza e?Mlada, zrela,mrsn, suva?


Постирано од: hihihi
Датум на внесување: 08.Декември.2008 во 13:06
Dali nekoj koristel pudra od doktor's i dali znae kade tocno mozam da jakupam


Постирано од: Idealno_Losha
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 14:22
Ma Vichy se najubavite pudri ,em ne se stetni za liceto ,em deluvaat cel den i sto e najdobro deluvaat sosema prirodno ,taka da moeto lice e malce problematicno imam suva koza i site mozni kombinacii na pudri sum gi probala ,ali kako Vichy niedna ne e

-------------


Постирано од: Idealno_Losha
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 14:23
Originally posted by hihihi hihihi напиша:

Dali nekoj koristel pudra od doktor's i dali znae kade tocno mozam da jakupam




Auuu Pravo da ti kazam od Doctor's nishto ne e dobro ,sve dosea sto sum probala od nivnata linija nisto ne ispadnalo ko sto treba

-------------


Постирано од: lidijana74
Датум на внесување: 17.Март.2009 во 16:12
koristam Revlon colorstay - tecna pudra i navistina ostanuva na liceto po cel den i dava mat izgled,
kamena i pudra vo prav ne koristam zatoa sto ne odgovaraat za suva koza


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 17.Март.2009 во 22:04

сега од авон една пудра ми стигна и се разочарав......

сум ја утнала нијансата.....премногу светла ми е.......

-------------
МИР со сите


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 18.Март.2009 во 11:15
DELINE koristev 10 tina godini, sega zedov IMPALA


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 13:32

.



Постирано од: Didi
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 19:07
pudrata na young derm ja koristam  10 godini,i sum mnogu zadovolna ...........no ima godina dena  ja koristam   i  Arttrisry koja ne sum ja sretnala kaj nas,a sigurno ja ima i znaci e nezamenliva ,no  samo za sveceni prigodi stavam od nea....

-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: ShmIzLi4kA
Датум на внесување: 22.Март.2009 во 23:59
Јас пробав многу пурди од Avon, Oriflme, Impala ..... Сега користам Catherine Arley i sum mnogu zadovolna od nea... Не ми остава траги на гардеробата како што имав проблем со предходните пудри..Камена не користам многу многу затоа што сметам дека по убаво изгледам без камена ...


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 00:21



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 01:08
Originally posted by Milaa Milaa напиша:




Ја користам истата пудра, стотката, за мене е најдобра за перфектен тентрепкање




-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 01:42
105 е мојот бројголемо%20гушкање


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 01:45
Темничко, а?трепкање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 01:48
не баш мило,микс си правам сама со 103 и 105голема%20насмевка


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 01:51
Купуваш две за да ја погодиш нијансата?газење%20од%20смеење
Ех, што сме цепидлаки ние женитеголемо%20гушкање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 01:53
Па подобро така отколку да изгледам ко маска да имам ставеноголема%20насмевка
Трпи моме за гиздусголема%20насмевка
Не,трпи новчаник за гиздуснамигнување


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 23.Март.2009 во 19:38
retko koristam,ama koga stavam stavam od avon edna


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 11:27

Moj izbor

Manhhatan powder mat za meshan tip na kozha
i kamena soft compact..idealna kombinacija za sovrsen izgled
nema vekje experimenti...
Ova e definitivno prav pogodok...barem za mene


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 16.Мај.2009 во 12:31
pudra definitivno da,sekogas

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 16:49

.



Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 07.Октомври.2009 во 19:22
Revlon-soft flex SPF15  techna pudra vo kombinacija so kamena pudra Revlon Compacta- mojata idealna  kombinacija.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 21:24
Не користам пудра, од проста причина што не ми треба...
Секогаш за мали корекции се наоѓа коректор...
Единствено ставам кога има некој гадна мозолказадоволство
И ја користам Young Derm...Лесна, и ми одговара на тенот...И што е најважно, не предизвикува пецкање кај мене, како што прават другите пудри.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 22:37
Го видов Боки...мајку му стара, каква пудра користи же..пардон дечково? Му позавидев на тенот.размислување

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 00:01
Од досегашно искуство Ревлон и Макс Фактор највеќе ми се имаат погодено долги години користев пан-стикот за подлога, течна пудра и шимер во прав но почнав да шарам по други брендови и се зафркнав.
Римел пудрите се за млада кожа претежно.
Сега користам една на Авон, демек ај поефтино да поминам ама пак се прелажав.
Дефинитивно ставам крај на пудра експериментите и се враќам на сигурен проверен продукттрепкање


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: adriana1
Датум на внесување: 19.Ноември.2009 во 00:09
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

индивидуална работа дефинитивно. ја тек годинава си ја пронајдов идеалната пудра за лице....дефинитивно Импала 2 и камена Кетрин Арли најсветла....пред тоа користев  Лореал ама воопшто не ми одговараше иако нели оргинал и се тоа...ке додадам само и маскара Ланком-совршено нешто мада ја нарачувам од фри шоп заш вака ја нема...


mace toa bese i moja kombinacija dodeka bev vo makedonija ali sega sum vo stranstvo i ne mozam da si najdam takva kombinacija za moeto lice :S:S:


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 18:54
Сега ја “открив“ течната на Буржоа со четкичка, нијанса 31, нешто феноменалнољубов


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 22.Февруари.2010 во 18:12
Maybelline mineral liquid foundation, лесно ја покрива кожата, не ги затнува порите и непарфимирана.
Доста сум задоволна.
 


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 22.Февруари.2010 во 19:50
Што толку ја фалат онаа „Импала“?
Страв ми е да купам, ефтина е па мислам, не е квалитетна...


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 15:59
.........jas koristam seventeen  tecna pudra za lice, ja koristam veke 4 godini i sum zadovolna od nea.....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 02:08
Јас неможам пудро да си погодам
се нервирам многу последно време со лицево мое

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 19:27
MaxFactor 108



i max factor creme puff 13ka



i ne gi menuvam veke

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Април.2011 во 19:45



Odavna ja koristam pudrata na MANHATTAN
sovrshen spoj na technata i kamenata pudra
pefrektniot ten ne izostanuva..среќа



-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 04.Април.2011 во 02:10
Jas ne koristam pudra poslednite 30 godini ( dobro osven togas koga curata me iskasa ko kuce po obrazot)i sosema sum zadovolen od toa...да

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Odette
Датум на внесување: 14.Јануари.2012 во 11:06
Ја користам пудрата на Bourjois, Bio Detox.
Mногу сум задоволна, затоа што конечно пронајдов пудра во нијанса која е иста со мојот природен тен.


Постирано од: Суада
Датум на внесување: 21.Мај.2016 во 04:35
Многу ми е жал за Буржуа, таа од ванила. Што престанаа да ја произведуваат и во целиот свет ја нема еве веќе 6 мес, ако не и повеќе. Едноставно жалам за неа. Други Буржуа и не сум пробала. НАЈУБАВА ТЕЧНА ПУДРА ИКАД.
Сега последно, си ја земав Loreal paris, Infallible околу 750 ја платив на каса,не сум сигурна баш, пошо и земав нешо друго, ова во КОСМО.
Цел ден ми е на лице, се додека не си го измијам. Презадоволна сум сега за сега и шо е најубаво, не ми оксидира, ама ќе видиме, сепак ја неам многу користено. Док ми се навикне лицево. Буржуа ко ја користев оксидираше и ми потемнуваше за две, три нијанси лицето, така што морав да ја земам најсветлата боја. За еден час, да ми дојде она совршено. А од Авон пудрите, воопшто не се убави, после неколку месеци се претвараат во вода и нијансите се промашен случај. Орифлејм се разликува малце, онаа пудра им е убава, Џордани, мада таа е за постара кожа. Одлично би им стоела на госпоѓите, +40.


-------------
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе


Постирано од: Суада
Датум на внесување: 21.Мај.2016 во 04:40
ПАТЕМ, оваа од Минхетн, не сум ја пробала никад.
Валерија, кажи ми нешто повеќе за пудрава, прикривна е? Го прави лицето магично? и колку пари е.

( Леј, шо видов еден комплет, сет од шминки Дебора, во Чаршија, околу 3,000 ден беше, очите таму ми останаа. Патам по комплетот, штета што не работам и неам пари, да работев шубаво ќе си го купев).

-------------
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk