IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 126127128129130 824>
Автор
Порака
Boho Oho Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boho Oho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:31
Загорчица си взех.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:33
Originally posted by Boho Oho Boho Oho напиша:

Загорчица си взех.


Ајде Ганчо напиј се и за мене едно, и пробај да не се вратиш тука

Originally posted by __ __ __ __ напиша:

Има една песничка от преди време...пустите клисурци станали московциа панагюрци - донски казаци...още се чудяАБЕ ЩО НЕ Я ПУСНЕТЕ КАТО ДОКАЗ ЗА ТАТАРСКО МОНГОЛСКИЯ НИ ПРОИЗХОИД БЕизненадување


Па малку ли докази "пуснавме..."

Аспарух словен ли е?
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:34
Наздравеголема%20насмевка
Кон врв
Boho Oho Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boho Oho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:34
Originally posted by __ __ __ __ напиша:

Наздравеголема%20насмевка


Чин, чин!
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:36
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Аспарух словен ли е?


е па зависи

по едно време словените са ги викали бугари така че май е словен
Кон врв
bulgarian_sunrise_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bulgarian_sunrise_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:45
СПОКОЙНО И МОИ ДЕДОВЦИ ,СЪС СЪЛЗИ НА ОЧИ, СА МИ РАЗКАЗВАЛИ ЗА СКОПИЕ /ТЕХНИЯ РОДЕН КРАЙ/ КАК СА ПОСРЕЩАЛИ БЪЛГАРСКИТЕ ВОЙСКИ И ЕУФОРИЯТА И КАК ПОСЛЕ СА ПОСРЕЩНАЛИ ЮГОСЛАВИЯ
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:47
Originally posted by bulgarian_sunrise_ bulgarian_sunrise_ напиша:

СПОКОЙНО И МОИ ДЕДОВЦИ ,СЪС СЪЛЗИ НА ОЧИ, СА МИ РАЗКАЗВАЛИ ЗА СКОПИЕ /ТЕХНИЯ РОДЕН КРАЙ/ КАК СА ПОСРЕЩАЛИ БЪЛГАРСКИТЕ ВОЙСКИ И ЕУФОРИЯТА И КАК ПОСЛЕ СА ПОСРЕЩНАЛИ ЮГОСЛАВИЯ


Ако ти покажам слики како са срештнали партизаните ќе се зачудиш малце ама со цвеќиња и букет и со многу повеќе граѓани од потплатениот пречек на Цар Борис 3...
Се ми има кажувано дедо ми и за Бугарските и за Српските окупатори нема потреба и тебе да те слушам.
Кон врв
bulgarian_sunrise_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bulgarian_sunrise_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:50
АЙДЕ ПОКАЖИ МИ И АЗ ШЕ ТИ ПОКАЖЕМ
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:51
Originally posted by bulgarian_sunrise_ bulgarian_sunrise_ напиша:

АЙДЕ ПОКАЖИ МИ И АЗ ШЕ ТИ ПОКАЖЕМ


Мене ми покажале...сум ги видел преку сто пати тие снимки од (читај) ПОТПЛАТЕНИОТ ПРЕЧЕК НА ЦАР БОРИС..
Прашањето е дали ти имаш видено како ги пречекале партизаните во Скопје и во Куманово....(а и во многу други градови)?



Изменето од Vladimir88 - 09.Мај.2008 во 16:52
Кон врв
bulgarian_sunrise_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bulgarian_sunrise_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:58
СИГУРНО СИ ВИДЕЛ И ВИДЕОТО С ПОСРЕЩАНЕТО ...МАЙ НЕ СА ГИ ПОСРЕЩАЛИ КАТО ОКУПАТОРИ ????
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 16:59
Originally posted by bulgarian_sunrise_ bulgarian_sunrise_ напиша:

СИГУРНО СИ ВИДЕЛ И ВИДЕОТО С ПОСРЕЩАНЕТО ...МАЙ НЕ СА ГИ ПОСРЕЩАЛИ КАТО ОКУПАТОРИ ????


Па ти реков де на потплатениот пречек на Цар Борис се е можно......
Само гледам и партизаниве во 45 година не ги пречекаа като ОКУПАТОРИ...
Кон врв
bulgarian_sunrise_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bulgarian_sunrise_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 17:03
АМИ ДЕДО МИ КАЗВАШЕ ЧЕ ГРАДА Е БИЛ В ЕУФОРИЯ ДНИ ПРЕДИ ДА ДОЙДАТ ВЪПРЕКИ ЧЕ СА БИЛИ ДЕЦА НА СРЪБСКИТЕ ПРОПАГАНДИ
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 17:06
Originally posted by bulgarian_sunrise_ bulgarian_sunrise_ напиша:

АМИ ДЕДО МИ КАЗВАШЕ ЧЕ ГРАДА Е БИЛ В ЕУФОРИЯ ДНИ ПРЕДИ ДА ДОЙДАТ ВЪПРЕКИ ЧЕ СА БИЛИ ДЕЦА НА СРЪБСКИТЕ ПРОПАГАНДИ


Знаеме за србските пропаганди не мора да ми кажуваш..
Ама за чудо дедо ми ми зборуваше дека Бугарите не биле толку сјајни како што викате денеска
Проблемот е тоа што не сум само јас, туку цела Македонија, сите тие што живееле тие времиња кажуваат некои работи кои не се убави за бугарските уши
На пример фрлање бебиња од тераса!?
Па на пример силување Македонки?(од бугарска страна)
Тоа некако не е баш добра еуфорија..

Изменето од Vladimir88 - 09.Мај.2008 во 17:06
Кон врв
bulgarian_sunrise_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bulgarian_sunrise_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2008 во 17:14
МММ ДА ТОЧНО ЗА СРЪБСКА ПРОПАГАНДА ТИ ГОВОРЕХ


....................ЗНАЕШ ЛИ КВО Е ЕНИЧЕР ???? ЕМИ АКО НЕЗНАЕШ ПРЕСЕЛНИЦИТЕ ОТ ВАРДАРСКА В ПИРИНСКА МАКЕДОНИЯ ЩЕ ТИ КАЖАТ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 126127128129130 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.