IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Романија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Романија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
jmama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jmama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Романија
    Испратена: 08.Октомври.2007 во 18:17
Dali nekoj skoro bil vo Romanija?
Kakvi vi se iskustvata od tamu?
Naskoro patuvam za Romanija pa zatoa se interesiram.
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 18:51
Брат-ми беше со девојката таму пред скоро месец дена. Се пофали дека убаво си поминал. Претпоставува дека идеш орагнизирано со туристичка агенција, во тој случај дефинитвно ќе имаш што да видиш. Во најмала рака само замокот на Дракула да го видиш вреди само по себе.
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 22:12
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 22:32
jas sum roden vo Romanija.
sekoj treba da proseta , jas imam odneseno poveke od 10 prijateli, sekoj razlicno si pomina. ako za eden e dobro za drug moze da e loso.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 22:35
transilvanija i Brashov
ubav grad vo karpatite
iznad nego ubava planina POJANA
abe
FRUMOSA so da vi kazam , shti , razbiras Blazo


Изменето од anakin - 08.Октомври.2007 во 22:35
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 23:12
ja neam pojma dali ke patuvam vo idnina vo germanija a do sea ne sam patuvala
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 23:54
Romanija, mori !
 газење%20од%20смеење 
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 23:55
лелел збунет само се влечиш по мене и се смееш
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 01:44
Brashov, Jash, Kluz....SINAJA
ako sakas more Konstanca iako mmene ne mi se bendisa
a da...Buk*resht...mnogumina ne go sakaat...ama jas go obozavam
Romanija e....no comennt
mnogumina romanija gi asocira na pustos i ciganarija...ama romanija ...ima poseben shmek...nema da zgresite ako ojte tamu
jas sepak bev kratok period ama imam eden drugar - motordzija so znae stvarno epten dobri mesta...godinava mislam deka 4 pati ja pominal so motor i impresioniran e....a bogami i jas od toa sto go vidov
i sega zelba mi e ko kje podporasnam da odam niz romanija so motorсреќа
veruvaj...sekoe mesto ima takov shmek so stvara nekoja apstraktna prikazna za zemjata...nekoe cuvstvo ...bozenstveno....
lele ova mi e bolnata tocka....Romanija...mozam cel den da pisam za zemjavaтрепкањеголема%20насмевка...vo..."skora idnina" planiram da ostanam cel mesec tamu...pa kje vi pisam pakнамигнување
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 02:14
stvarno steta so site sliki mi se od obicen aparat...gi nemam na kompjuter
imam mnoogu sliki

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 13:28
jas sum bila Costanza i e zakon , slicno na Bugarija pred 10 god , eftino , veselo i skladno , mozis da si dozvolis i raskoz i luksuz ...
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 13:53
Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

jas sum bila Costanza i e zakon , slicno na Bugarija pred 10 god , eftino , veselo i skladno , mozis da si dozvolis i raskoz i luksuz ...


nie bevme na mamaja- najpoznatata plaza vo kostanca i voopsto ne ni se bendisa...mislam ok...interesno bese ama onakvo mesto stvarno zasluzuva da go sredat

eftino....za 2 dena potrosivme kolku sto potrosivme za cela nedelaсмеење

mozda si vo pravo sepak jas konstanca ja razgledav vo vozenje....ali mamaia ....neka si gi sredat malku tie komunistickite hoteli i tie prodavnicite so maksimumm 10 proizvodiсмеење
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 14:06
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

jas sum bila Costanza i e zakon , slicno na Bugarija pred 10 god , eftino , veselo i skladno , mozis da si dozvolis i raskoz i luksuz ...


nie bevme na mamaja- najpoznatata plaza vo kostanca i voopsto ne ni se bendisa...mislam ok...interesno bese ama onakvo mesto stvarno zasluzuva da go sredat

eftino....za 2 dena potrosivme kolku sto potrosivme za cela nedelaсмеење

mozda si vo pravo sepak jas konstanca ja razgledav vo vozenje....ali mamaia ....neka si gi sredat malku tie komunistickite hoteli i tie prodavnicite so maksimumm 10 proizvodiсмеење
Slicno bese so Bugarija , a sega kolku e izgradena . Mislam deka Svedski agencii samo 2 godini se na Mamaja , taka da so malce vreme ke se sredat, sepak pak ke recam so tie ceni ne bese voopsto loso, da ne e Dubai ali ima potencial.
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 19:01
Не сум бил, но слушам доста добри работи од тиристите, додека транзитните возачи има лоши кажувања за доживувањето.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.