IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - УЕФА Лига на Шампиони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

УЕФА Лига на Шампиони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 40414243>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 10:30
Од вчерашините натпревари гледав еден и тоа оној на МТВ  Баерн - Ман. Сити. Не е дека не беше интересен ама небеше ни она што очекував да биде затоа што тој еден  единствен гол на овој натпревар беше постигнат во 90’ и му донесе победа на Баерн. Многу нерешени натпревари но и два со пет и шест гола и тоа ни помалку ни повеќе од Рома и Порто како прослава на враќањето во елитата. 

Баерн - Манчестер С. 0:1
Рома - ЦСКА М. 5:1 
Ајакс - ПСЖ 1:1
Барса - АПОЕЛ 1:0
Марибор - Спортинг Л. 1:1
Челзи - Шалке 1:1
Билбао - Шахтјор Д. 0:0
Порто - БАТЕ 6:0
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2014 во 11:30
Гледав два од вчерашните 8 натпревари. Ги следев во исто време Ман.Сити - Рома и ПСЖ - Барселона и не се покајав. И двата натпревари беа одлични. 

Е сега кога станува збор за Ман. Сити и Рома навивав за Рома ( изненадувањеголема насмевка ) и требаше да победат. Дефинитивно го надиграа Сити и го намачија Харт. Погодокот за Рома го постигна Тоти и се запиша во историјата на ЛШ како најстар играч кој постигнал гол (на 38 години) по него се Гигс на второто и Инзаги на третото место.

ПСЖ пријатно ме изненади и ме израдува. Не знам во кој момент престанав да ја сакам Барселона и да навивам за неа ама тоа не е од сега и не е од овој натпревар. Меси можеби е еден од најдобрите играчи на денешницава но во последно време страшно ме нервираат неговите изрежирани паѓања ( имаше и вчера такво ). Кој што сака нека каже но сепак за мене Кристијано Роналдо е подобар затоа што кај него има континуитет во добрата игра, кај Меси не е така, кога игра растура но кога не му се игра (од било кои причини) името не може да му се слушне иако е на теренот. Фалеше Ибрахимовиќ за поголемо задоволство но се се мислам дека можеби ако тој беше на теренот а не во публиката ( со таа плавушата за која претпоставувам дека му е жена голема насмевкаплазење) немаше да биде ваков исходот .... голема насмевка


Резултати: 
ЦСКА Москва - Баерн 0:1

Манчестер С. - Рома 1:1
АПОЕЛ - Ајакс 1:1
ПСЖ - Барселона 3:2
Шалке - Марибор 1:1
Спортинг - Челси 0:1
БАТЕ Борисов - Билбао 2:1
Шахтјор - Порто 2:2

П.С. Мурињо во негов стил запачатил победа со еден постигнат погодок ... голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 10:39
И пак гледав два натпревари овој пат Арсенал - Галатасарај (затоа што МТВ се реши токму за овој натпревар и НАШИОТ Горан Пандев) и Атлетико Мадрид - Јувентус. 

Не знам што се случува со Галатасарај ама дефинитивно се далеку под очекувањата во оваа сезона. Арсенал со лесна победа и со играч помалку по црвениот картон за голманот хет трик на Велбек.  

Атлетико Мадрид не е истата екипа која ме освои минатата сезона но сепак задржа нешто многу битно, а тоа е играњето со срце. Колку да сме на чисто не навивав за Јувентус (дури ни поради Џиџи голема насмевкаплазење) и многу ми е мило што Атлетико успеа да освои 3 бода. Летаа жолти картони на сите страни додека Јувентус очајно се обидуваше да постигне гол. Секогаш ми е интересен Диего Симеоне кој по секој даден гол на секој натпревар бара подршка од публиката ... голема насмевка

Атлетико Мадрид - Јувентус  1:0
Малме - Олимпијакос    2:0
Базел - Ливерпул      1:0
Лудогорец - Реал Мадрид  1:2
Зенит - Монако  0:0
Б. Леверкузен - Бенфика  3:1
Андерлехт - Борусија Дортмунд    0:3
Арсенал - Галатасарај  4:1
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2014 во 11:28
Вчера од оправдани причини не следев ниту еден од натпреварите но денеска планирам да ги гледам головите затоа што има што да се гледа ... понекогаш се прашувам за што станува збор за ракомет или за фудбал ... голема насмевкаплазење
Луди резултати ... изненадување

ЦСКА М. - Манчестер С. 2:2 ( Браво за ЦСКА Москва среќа)


Рома - Баерн 1:7 ( Рома имаше фантстичен почеток на сезоната но ова е ФАНТАСТИЧЕН пораз голема насмевка)

АПОЕЛ - ПСЖ 0:1 

Барса - Ајакс 3:1

Челси - Марибор 6:0 ( Од Мурињо барем јас секогаш очекувам 1-2 гола, па дури и ако се работи за Марибор замисленост)

Шалке - Спортинг 4:3 ( Е овде било интересно голема насмевка)

БАТЕ - Шахтар 0:7 ( Две седмици во една вечер збунетост)

Порто - Билбао 2:1
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2014 во 13:42
Јас се прашувам дали ова е Лига на Шампињони или Норвешка 4. лига... Три утакмици завршија 7+, лоша вест за кладилниците.. :))
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2014 во 11:34
И вчерашните резултати не беа лоши .... голема насмевка

Атлетико М. - Малме 5:0 ( Петарда за Атлетико голема насмевка)

Олимпијакос - Јувентус 1:0 (Знам, знам виновен е Алегри, тој е виновен уште од времето кога го водеше Милан голема насмевкаплазење)

Ливерпул - Реал М. 0:3 (Добро е што поминаа само со три примени, јас очекував седумка како тргнаа голема насмевка. Ама Бејл не играше, Кики го напушти теренот на еден гол до рекордот на Раул и така останаа само со три ... вртење со очи)

Лудогорец - Базел 1:0 ( Знаев дека Лудогорец ќе се бори до крај )

Леверкузен - Зенит 2:0 ( No comment )

Монако - Бенфика 0:0 ( Овие се тие што го рушат просекот )

Галатасарај - Дортмунд 0:4 (( Што да се каже? Галатасарај беше прегазен од германската машина на домашен терен - Во стилот на Златко голема насмевкаплазење)

Андерлехт - Арсенал 1:2 ( Уште не ми е јасно како им успеа да си го извадат газот во 89’ и 90’ и да излезат со три бода од овој натпревар изненадување)
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
icko9 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icko9 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2014 во 18:44
Андерлехт - Арсенал 1:2 ( Уште не ми е јасно како им успеа да си го извадат газот во 89’ и 90’ и да излезат со три бода од овој натпревар )Podolski germanski mentalitet igra do posledna sekunda.
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2014 во 12:43
Го испуштив коментаторското место по натпреварите ... но тоа и не е толку битно, прашањето кое остана е дали оваа рунда се играше во полза на оложувалниците или не? збунетост
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2014 во 19:08
Утре се играат натпреварите од групите: E, F, G и H
Од оваа половина пласман во осминафиналето веќе обезбедија ПСЖ, Баерн, Барселона и Порто, уште три тима можат да им се приклучат и тоа е виша математика:

Рома за да обезбеди пласман треба да ја совлада ЦСКА Москва но и Сити не треба да го совлада Баерн ( голем е коефицинетот како што е мала веројатноста Сити да победи голема насмевка)

Челзи треба да го победи Шалке на гости.

И Шахтјор има шанса меѓу првите 16 тима со само еден бод на натпреварот со Атлетико Билбао.
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2014 во 23:41
16-те најдобри од најдобрите се веќе решени. Ждрепката ќе биде на 15-ти декември во 12 часот:


1.Атлетико Мадрид
2. Реал Мадрид
3. Монако
4. Борусија Дортмунд
5. Баерн Минхен
6. Барселона
7. Челзи
8.Порто
----------------------
9. Јувентус
10. Базел
11. Баер Леверкузен
12. Арсенал
13. Ман. Сити
14. ПСЖ
15. Шалке 04
16. Шахтјор 

Shakhtar Donetsk (UKR)

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2014 во 16:30
Денеска во 12 часот во Нион беа извлечени двојките за осминафиналето на ЛШ:

ПСЖ - Челзи
Ман. Сити - Барселона
Баер Леверкузен - Атлетико
Јувентус - Борусија Дортмунд
Шалке 04 - Реал Мадрид
Шахтјор Д. - Баерн Минхен
Арсенал - Монако
Базел - Порто

Натпреварите ќе се играат во два термина 17/18 февруари и 10/11 март, односно 24/25 фебруари и 17/18 март.


Ждребката за четвртфиналето ќе биде на 20 март, а за полуфиналето на 24 април.

 
Изменето од Blue Scarlet - 15.Декември.2014 во 23:20
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2015 во 14:01
Само да си кажам дека ме воодушеви ПСЖ вчера и дека се надевам дека со ваква борбеност ќе стигнат и до финалето на ЛШ ... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2015 во 17:27
Ете така дојдовме и до 8-те „величенствени“

1. Атлетико Мадрид
2. Барселона
3. Баерн Минхен
4. Јувентус
5. Монако
6. ПСЖ
7. Порто
8. Реал Мадрид 

Ждребката е утре (20 март) во 12 часот.

Она што е инетерсно во листава е што нема присуство на ниту еден тим од „најаката лига на светот“ - Премиер Лигата, а имаме екипи како Монако и Порто. Изгледа дека Примера со 3 тима во осумте најдобри ја зеде титулата. 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2015 во 14:04
Final 8  - вака ќе се борат:

Атлетико - Реал Мадрид (од срце ќе навивам за Диего Симеоне голема насмевка)

ПСЖ - Барселона (ништо лично но и овде ќе ги одберам ПСЖ на сметка на борбеноста во последниот натпревар да)

Порто - Баерн Минхен (овде се се знае, заради убав фудбал Баерн е тој кој треба и ќе продолжи понатаму)

Јувентус - Монако (овде имам нешто лично па ќе си навивам за изненадувањето и со оглед на тоа дека Погба нема да може да игра најмалку 1 месец можеби вложените пари во Монако коначно ќе се исплатат)


Изменето од Blue Scarlet - 20.Март.2015 во 14:05
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 40414243>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.