Испечати | Затвори го прозорот

УЕФА Лига на Шампиони

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фудбал
Опис на форумот: Лига на шампиони, првенства, репрезентации...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9596
Датум на принтање: 23.Април.2024 во 17:32
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: УЕФА Лига на Шампиони
Постирано од: Pimp Daddy Manev
Наслов: УЕФА Лига на Шампиони
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 16:09
eve gi timovite utre i zadutre kako sto ke igraat...

sto mislite koj ke tepa??

jas sum inace za real madrid i se nadevam deka sega ke go unisti bayern

OVIE SEGA KE IGRAAT VO VTORNIK
Celtic-Milan

PSV-Arsenal

Lille-Man. United

Real Madrid-Bayern

A OVIE VO SREDA

Roma-Lyon

Barcelona-Liverpool

Porto-Chelsea

Internazionale-Valencia



-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!



Коментари:
Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 17:21
Celtic - Milan x
PSV - Arsenal 2
Lille - Man. Utd. 2
Real Madrid - Bayern x

Roma - Lyon 2
Barcelona - Liverpool 1
Porto - Chelsea 2
Inter - Valencia 1

ke vidime LOL



Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Февруари.2007 во 19:16
lele od damna ne sum gledala fudbal, ama seuste favorit mi e Arsenal

-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 18:17
јас денеска уплатив ливчињаBig%20smile

celtic-milan-2

psv -arsenal-x

lille-man  utd-2

real m.-bayern-1



roma-lyon-2

barcelona-liverpool-1

porto-chelsea-2

inter-valencia-1




-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 23:21
staiv i jas
milan x - ja fativ
man utd 2ka - ja fativ
real 1 - ja fativ
arsenal 2ka - me zaebaa gadovi ej!
za utre uste
barca 1
inter 1

za 4000 ...


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 23:32
Dobra utakmica beshe megju real i bayern...zasluzen rezultat! Super utakmica, ama real ne im odgovara 3-2 mnogu tapa rezultat isto ko 0-0... bayern so 1-0, 2-1 ide dalje... ama kje bide gusto vo Munchen, jezda i dvata tima gi mrzam , ama priredija dobra utakmica, beckham se pokaza vo dobro svetlo, bravoWink

-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 21.Февруари.2007 во 00:56
ne mi se veruva ja ne gleav a real nikogas ne go propustam jas zaspav i ne gleavCryCryCryCryCry

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 21.Февруари.2007 во 13:15
e dobro de ... i taka nema da idat. samo 1 gol poveke za bayern i sredena stvar...  a toa ima da se desi .
beckham, podobro ne sum go videl da igra nikad... zboram za prvo poluvreme... posle toa smenija taktika i go nemase

e ako tepaat inter i barca znaci neam srekja epten vo kladilnicive...
od septemvri do sea, imav sobrano okolu 22-3 livcinja. od niv 3 bea so promaseni 2-3 natprevari od livce, a drugite ... se po 1 utakmica!!! gi cuvav do pred nekoj den...


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 21.Февруари.2007 во 18:41
odlicno de bayern hamm aufs maul kriagt.......Big%20smile

-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Февруари.2007 во 21:23
Originally posted by Maro Maro напиша:

Dobra utakmica beshe megju real i bayern...zasluzen rezultat! Super utakmica, ama real ne im odgovara 3-2 mnogu tapa rezultat isto ko 0-0... bayern so 1-0, 2-1 ide dalje... ama kje bide gusto vo Munchen, jezda i dvata tima gi mrzam , ama priredija dobra utakmica, beckham se pokaza vo dobro svetlo, bravoWink
Bash mi e krivo i mene za Real.Ke vidime kako ke e vo Minhen.Bravo za Beckam, ne sum go videla odamna uigran.Isto i jas kako tebe Maro dvata kluba gi mrzam

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 22.Февруари.2007 во 02:15
Originally posted by B0JAN B0JAN напиша:

e dobro de ... i taka nema da idat. samo 1 gol poveke za bayern i sredena stvar...  a toa ima da se desi .
beckham, podobro ne sum go videl da igra nikad... zboram za prvo poluvreme... posle toa smenija taktika i go nemase

e ako tepaat inter i barca znaci neam srekja epten vo kladilnicive...
od septemvri do sea, imav sobrano okolu 22-3 livcinja. od niv 3 bea so promaseni 2-3 natprevari od livce, a drugite ... se po 1 utakmica!!! gi cuvav do pred nekoj den...



a ti so prethodniot post gi pokaza svoite "pogoduvacki" sposobnostiLOLbarca kec a?ja zgazija moreeeLOLja iskreno veruvam deka real ke go zgazi bayern u minhen ama ne kazuvam niso predvreme da ne se zae*am kako "tipuvacot" pogoreLOL


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 22.Февруари.2007 во 12:55
ejjj kjuti... tapa. abe dobro e ne me zezna pak 1 utakmica... inace kaj mene taka ide. ke fatam nekoj 2-3 koeficient ke me zaebe 1.6 LOLLOLLOLLOLLOL


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 22.Февруари.2007 во 16:47
ajde da vidam koj e za barsa neka krene raka
ajde da vidam koj e za inter neka krene raka
ajde da vidam koj e za lyon neka krene raka

                            SmileSmileSmile NikojSmileSmileSmile

se vide kolku se jaki barsa rekov deka real ne bese vo forma ama ke se vrati i toa go pravat 3-2 dostae barem ne izgubija ili ne istadoja neresenoSmile

2 tim mi e inter ama so vakov rezultat tesko deka ke osvojat nesto...sepak ima i tie da ucat uste mnogu poso preku vecer ne se stanuva jaka ekipa poso nemaa do minatata godina osvoeno nisto.

lyon site lyon 2 koja dvojka ziti se.ako bea tolku jaki za da osvojat liga na sampioni ke gi pobedea na roma i na gosti a sega ke mora da se macat domaSmileSmileSmile


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 22.Февруари.2007 во 19:04
Satisfakcija ti e real da gi pobedat Bayern...LOLLOLLOL, bayern stalno bile tim za pleskanje, sramota e ako ne gi pobedat... a slucajno real da ne imaat nekoj jak rezultat da ne se sigurni, kje vidime vo Munchen kje izmrznat ko pilciLOLLOLLOLLOL! A za Inter ne se sekiraj, tie i taka i taka gi otpishav odamna, Lyon kje idat dalje, barem taka mislam, malce kje se pomacat ama kje otidat. I eve jas kje ti kazam deka vo liga na shampioni sum za Lyon i jas kje krenam raka eve meThumbs%20Up! Inace za bravo za real posle tie porazi na domashen teren....kakva sramotaDead. Konecno pobedija... A za liga na shampioni teshko real....ako gi pominat bayern, pak koga i da e kje naletaat na nekoja angliska ekipa, kje gi otkorne! Nedaj boze da naletaat na MAN UTD, e togas kje bide smeenjeBig%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 01:19
abe ne znam dali imaat nekoj jak rezultat ama sigurno imaat najubav rezultat od site so igraa na domasen teren ili gresam SmileSmileSmile
a ti maro za koj bese dete ?SmileSmileSmile
REAL MADRID


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 02:15
Originally posted by Maro Maro напиша:

Satisfakcija ti e real da gi pobedat Bayern...LOLLOLLOL, bayern stalno bile tim za pleskanje, sramota e ako ne gi pobedat... a slucajno real da ne imaat nekoj jak rezultat da ne se sigurni, kje vidime vo Munchen kje izmrznat ko pilciLOLLOLLOLLOL! A za Inter ne se sekiraj, tie i taka i taka gi otpishav odamna, Lyon kje idat dalje, barem taka mislam, malce kje se pomacat ama kje otidat. I eve jas kje ti kazam deka vo liga na shampioni sum za Lyon i jas kje krenam raka eve meThumbs%20Up! Inace za bravo za real posle tie porazi na domashen teren....kakva sramotaDead. Konecno pobedija... A za liga na shampioni teshko real....ako gi pominat bayern, pak koga i da e kje naletaat na nekoja angliska ekipa, kje gi otkorne! Nedaj boze da naletaat na MAN UTD, e togas kje bide smeenjeBig%20smileBig%20smileBig%20smile


e zasto da bide smeenje... ti za sto gi smetas real vidi samo koj igraci gi imaat be oni sekogas koga sakaat da igraat koga se zagreani sve rusat pred niv,i sto ako im dojde nekoja angliska ekipa mislis deka real ne znaat da igraat ko man utd ili chelsea i tn.??A za sea sto ke igraat na gosti kaj bayern se nadevam ke tepaat ili pa ke drat nereseno,a site znaete deka real u posledno vreme igra podobro na gosti odkolku doma pa zatoa ke vidime


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 13:40
3:2 dobar rezultat za doma?? nema vrska ... 2 gola primija doma, toa znaci deka za da idat ponataka mora da dadat bar 2 dokolku protivnikot vodi.....

jas sum za barca i mislam deka ako igra eto'o na vtorata deka ke idat ponataka. barca e barca, 1 natprevar ne menuva se...

inter, toa ne e tim . baska, vieira nema da im igra i ke go jadat posteno. toj morati neznam sto se fura tolku. demek zemaa titula sto ne ja ni osvoija oni i dzver e a? LOLLOL

za lyon, mozat da gi pobedat koi sakaat . timskiot duh e najbiten a toa e lyon, tim...  za razlika od toj real kade sto site sakaat da se pokazat so individualna igra

raul deka sam ke naprai nesto... da vidam da neveruvam. a real deka koga saka moze da tepa, vidovme site godinava... sakaa se da osvojat pa gleam deka nisto nema da zemat kako trgnaa...


Постирано од: centar
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 13:54
Za da gi pogodime rezultatite ne treba da sme premnogu sentimentalni  prema timovite za koi navivame.


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 14:30
5 Nov 06 Real Madrid   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=85 - 1 - 2   Celta de Vigo   75000
12 Nov 06 Osasuna   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=94 - 1 - 4   Real Madrid   19000
18 Nov 06 Real Madrid   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=105 - 3 - 1   Racing   78000
26 Nov 06 Valencia CF   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=115 - 0 - 1   Real Madrid   50000
3 Dec 06 Real Madrid   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=122 - 2 - 1   Athletic Bilbao   78000
9 Dec 06 FC Sevilla   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=136 - 2 - 1   Real Madrid   45000
17 Dec 06 Espanyol   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=148 - 0 - 1   Real Madrid   25000
20 Dec 06 Real Madrid   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=153 - 0 - 3   Recreativo   64240
7 Jan 07 Deportivo   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=165 - 2 - 0   Real Madrid   33000
14 Jan 07 Real Madrid   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=176 - 1 - 0   Real Zaragoza   64240
21 Jan 07 Real Mallorca   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=182 - 0 - 1   Real Madrid   18000
27 Jan 07 Villarreal CF   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=195 - 1 - 0   Real Madrid   20000
4 Feb 07 Real Madrid   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=209 - 0 - 1   Levante UD   65000
10 Feb 07 Real Sociedad   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=220 - 1 - 2   Real Madrid   23408
17 Feb 07 Real Madrid   http://www.soccerstats.com/2kmatch.asp?league=spain&matchid=228 - 0 - 0   Betis Sevilla   75000


eve za site fanovi na real da se potsetite vo poslednite 15 natprevari skorot na real e sledniov :
Pobedi -    8
Porazi -     6
Nereseni - 1
6 porazi? Hm pa ne bi rekol deka se mnoguLOLLOL, da daLOLLOL, za vas treba real da ima 15 porazi od 15 utakmici da kazete deka e vo slaba forma i deka voopsto se slabi. sakam podatok da mi izvadite koga real posleden pat osvoil titula!zasto jas imam zaboravenoLOLLOL, daj potsetete meBig%20smileBig%20smile Ajde da ve vidam!


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 14:34
Originally posted by Borce REAL Borce REAL напиша:

abe ne znam dali imaat nekoj jak rezultat ama sigurno imaat najubav rezultat od site so igraa na domasen teren ili gresam SmileSmileSmile
a ti maro za koj bese dete ?SmileSmileSmile
REAL MADRID

Jas sum za JUVE, vo liga na shampioni gi podrzuvam lyon zaradi timskiot duh koj go prikazuvaat!Zadovolen? Jas nigde ne rekov deka Juve e najdobar, zast znam deka ne e i sum realen, a deka bil, bil najdobar dolgi godini vo Italija i vo evropa, ama toa beshe sea ne e. Taka e i so real, beshe dobar sea ne e! Kraj gotovo...uste edash kje kazam, koga Real posleden pat osvoi titula?samo toa kazi mi, samo toa!


-------------


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 14:53
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Borce REAL Borce REAL напиша:

abe ne znam dali imaat nekoj jak rezultat ama sigurno imaat najubav rezultat od site so igraa na domasen teren ili gresam SmileSmileSmile
a ti maro za koj bese dete ?SmileSmileSmile
REAL MADRID

Jas sum za JUVE, vo liga na shampioni gi podrzuvam lyon zaradi timskiot duh koj go prikazuvaat!Zadovolen? Jas nigde ne rekov deka Juve e najdobar, zast znam deka ne e i sum realen, a deka bil, bil najdobar dolgi godini vo Italija i vo evropa, ama toa beshe sea ne e. Taka e i so real, beshe dobar sea ne e! Kraj gotovo...uste edash kje kazam, koga Real posleden pat osvoi titula?samo toa kazi mi, samo toa!


ja sum fan na real veke dobri 10 godiniBig%20smilejuve...hmmm...aj da pretpostavime deka real e najslabiot tim na planetata...barem ne plaka utakmiciLOLLOLLOLi ne se bruka pred cel svet moreeeeLOLmoze ja ne gleam dobro ama so koj igra juve u CL?ups greska-NE IGRA!!!vtora liga taka?LOLa koj e najdobar tim toa e cisto subjektivno sekoj si go kazuva omileniot.a mene ne mi e tesko da ti kazam koga real posleden pat osvoi titulaLOLali posle toa daj mi ja listata na tituli osvoeni od real pa sporedi ja so pocituvanite chelsea,lyon,bayern,manchester...ne vikam deka ke osvoi real nesto ali se nadevam...toa mi e rabota.kako fan...pozdrav


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 15:48
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Borce REAL Borce REAL напиша:

abe ne znam dali imaat nekoj jak rezultat ama sigurno imaat najubav rezultat od site so igraa na domasen teren ili gresam SmileSmileSmile
a ti maro za koj bese dete ?SmileSmileSmile
REAL MADRID

Jas sum za JUVE, vo liga na shampioni gi podrzuvam lyon zaradi timskiot duh koj go prikazuvaat!Zadovolen? Jas nigde ne rekov deka Juve e najdobar, zast znam deka ne e i sum realen, a deka bil, bil najdobar dolgi godini vo Italija i vo evropa, ama toa beshe sea ne e. Taka e i so real, beshe dobar sea ne e! Kraj gotovo...uste edash kje kazam, koga Real posleden pat osvoi titula?samo toa kazi mi, samo toa!


ja sum fan na real veke dobri 10 godiniBig%20smilejuve...hmmm...aj da pretpostavime deka real e najslabiot tim na planetata...barem ne plaka utakmiciLOLLOLLOLi ne se bruka pred cel svet moreeeeLOLmoze ja ne gleam dobro ama so koj igra juve u CL?ups greska-NE IGRA!!!vtora liga taka?LOLa koj e najdobar tim toa e cisto subjektivno sekoj si go kazuva omileniot.a mene ne mi e tesko da ti kazam koga real posleden pat osvoi titulaLOLali posle toa daj mi ja listata na tituli osvoeni od real pa sporedi ja so pocituvanite chelsea,lyon,bayern,manchester...ne vikam deka ke osvoi real nesto ali se nadevam...toa mi e rabota.kako fan...pozdrav

Clap
ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
Clap

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 17:25
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Borce REAL Borce REAL напиша:

abe ne znam dali imaat nekoj jak rezultat ama sigurno imaat najubav rezultat od site so igraa na domasen teren ili gresam SmileSmileSmile
a ti maro za koj bese dete ?SmileSmileSmile
REAL MADRID

Jas sum za JUVE, vo liga na shampioni gi podrzuvam lyon zaradi timskiot duh koj go prikazuvaat!Zadovolen? Jas nigde ne rekov deka Juve e najdobar, zast znam deka ne e i sum realen, a deka bil, bil najdobar dolgi godini vo Italija i vo evropa, ama toa beshe sea ne e. Taka e i so real, beshe dobar sea ne e! Kraj gotovo...uste edash kje kazam, koga Real posleden pat osvoi titula?samo toa kazi mi, samo toa!


ja sum fan na real veke dobri 10 godiniBig%20smilejuve...hmmm...aj da pretpostavime deka real e najslabiot tim na planetata...barem ne plaka utakmiciLOLLOLLOLi ne se bruka pred cel svet moreeeeLOLmoze ja ne gleam dobro ama so koj igra juve u CL?ups greska-NE IGRA!!!vtora liga taka?LOLa koj e najdobar tim toa e cisto subjektivno sekoj si go kazuva omileniot.a mene ne mi e tesko da ti kazam koga real posleden pat osvoi titulaLOLali posle toa daj mi ja listata na tituli osvoeni od real pa sporedi ja so pocituvanite chelsea,lyon,bayern,manchester...ne vikam deka ke osvoi real nesto ali se nadevam...toa mi e rabota.kako fan...pozdrav

Izgleda ne gi povrzuvash najdobro zborot subjektivno zborot najdobar i zborot omilen. Da vikash deka real ti se omileni e tvoj izbor poradi iks pricini, da vikash deka real e najdobar toa ne e subjektivno i za toa treba da imash argumenti, a ne da mi sporeduvash nesto vo vrska so JUVE. Toa go pravish zasto nemozes da gi istaknesh argumentite i da gi istaknesh nema da gi potkrepish so nieden dokaz, zasto nemash. Ne zborevme sea za JUVE dzabe si menjas tema. Temata beshe za real madrid, a real madrid ne e najdobriot klub toa e fakt. Ajde ako sakash da diskutirash kazi posledna titula na real madrid, ili ne be...aj vaka aj istakni 2-3 argumetni zasto real e najdobar. Uste ednash kje ti kazam, toa sto vikash deka real e najdobar ne e subjektivno!!!


-------------


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 19:10
"  sum fan na real veke dobri 10 godiniBig%20smilejuve...hmmm...aj da pretpostavime deka real e najslabiot tim na planetata...barem ne plaka utakmiciLOLLOLLOL " pa sto gi pleskase real tolku godini po red i toa da ne bese mesteno? i zidane im go dadoa i pak gi pleskaa ko deca da se... pazi sto zboris , faktite te ubivaat za sea...

"aj vaka aj istakni 2-3 argumetni zasto real e najdobar." maro, daj ne zezaj, naucna fantastika li sea ke praat lugjevo...


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 25.Февруари.2007 во 13:55
Originally posted by B0JAN B0JAN напиша:

"  sum fan na real veke dobri 10 godiniBig%20smilejuve...hmmm...aj da pretpostavime deka real e najslabiot tim na planetata...barem ne plaka utakmiciLOLLOLLOL " pa sto gi pleskase real tolku godini po red i toa da ne bese mesteno? i zidane im go dadoa i pak gi pleskaa ko deca da se... pazi sto zboris , faktite te ubivaat za sea...

"aj vaka aj istakni 2-3 argumetni zasto real e najdobar." maro, daj ne zezaj, naucna fantastika li sea ke praat lugjevo...

hahahaLOLLOLLOLLOL, ma ajde znam se zanesovLOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 12:20
aj ziti mene i dvajcata kazite mi kade vo temava rekov deka real e najdobar i koi fakti me ubivaat koa ja ne postaviv nikakvo tvrdenje?inace maro priznavam deka go poseduvas "the ultimate football knowledge" taka da prosti ni na nas obicnite smrtni fanoviLOLLOLLOLinace zborovite omilen i subjektivno se dobro povrzani...a temata ne e koj e najdobar ok?inace neznam zosto ripas sekogas koa nekoj ke go spomne real?kojznae kolku dr timovi se spomnaa so ne se najdobri pa ti i bojan skokate koa ke se spomne real...postovajne i ve molam ne me "zakopuvajte" so argumenti kako sto (ne) go napravivte toa (ni) porano...postovanjeBig%20smile

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 14:24
vistina deka za sekoe spomnuvajne na real madrid maro 1 pisuva ,neznam zoso tolku se protiv real madrid ama sigurno od dusa go mrazat.ako moze da mi kaze maro za koj tim e i ako moze bojan da mi kaze za koj tim e?cekam odgovor.

-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 14:32
jas ja preterav priznavam ama me fatija vo loso raspolozenieLOLLOLLOLLOLLOLaj sea sportski se izvinuvam ako navrediv nekogoConfusedi ja se zaletav ko da sum igrac na real pa si go branam timotLOLLOLLOLne se sekavam kaj rekov deka e real najdobar momentalno(stvarno ne e)...priznavam...ako se zaletam pa na podforumov neka mi zalepi nekoj ednaLOLLOLLOLLOLpostovanje

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 23:01
ne be ok e Smile

po nekoj si 10ti pat, jas sum za JUVENTUS... eve site videte da ne pisuvam pak...

ali za real pocnavte , za real zboram. pocni za man utd ke vidis LOL do dusa, momentalno, pa i liverpool e izmislen za real, a za unided da ne zboram...


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 27.Февруари.2007 во 00:52
LOLLOLLOLabe moram da ti priznaam(za zal)...ama majkata iam placeno koa gubel real pa mora da go branamLOLLOLLOLi ne mi e seedno koa zborat loso za nego...vistinata boliLOLLOLLOLama toa e...ja sepak se nadevam deka ke ide ponatam u CL...castam pivo ako go pomine bayernLOL

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 27.Февруари.2007 во 19:34
jas iskreno ti kazuvam deka 90% spored mene bar, nema da idat... aj ne mu se zamaraj se glease od start deka ne ide...


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 27.Февруари.2007 во 23:38
Originally posted by B0JAN B0JAN напиша:

ne be ok e Smile

po nekoj si 10ti pat, jas sum za JUVENTUS... eve site videte da ne pisuvam pak...

ali za real pocnavte , za real zboram. pocni za man utd ke vidis LOL do dusa, momentalno, pa i liverpool e izmislen za real, a za unided da ne zboram...

a kaj se juventus vo L.S. ovaa godina a tesko deka i narednata godina deka ke igraat vo liga


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 27.Февруари.2007 во 23:59
Eve sea kje vi objasnam zasto ripam koga kje go spomete real....
zaradi ova sto go pishuvate site koga ste vo kjoshe! Nemate kako da se odbranite pa napagjate za nash*te timoviBig%20smileBig%20smile, epa taka ne ide, ako vekje ste pocnale ZA real madrid togas odbranete se kako sto dolkiuva ne si odite "istepani"Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile, a ako posle jas spomnam Juve togash zgazete me! Jas nigde ne spomnav Juve...ali ako eve prashaj si...Narednata veruvaj deka kje igraat vo liga, kje vlezat vo serie a, ne se sekiraj, a vo liga na shampioni realno kje pocekame uste 2-3 godini i posle kje bide se po staroBig%20smileBig%20smile


-------------


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 10:45
neznam ja so ste se r'cnale pred da dojdam jaLOLLOLLOLsamo sakav da recam deka nigde ne rekov deka e real najdobar klub,zatoa ne mi bese jasno so e fintata...i zasto postot nad mene e vo mnozina?se odnesuva toa i za mene?LOLLOLLOLLOLLOLa inace toa so 90% mene nisto ne mi znaciWinkja pa mislam deka ke pomineLOLLOLLOL

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 18:31
juventus, pa sea ne igraat vo CL toa da ali , kako sto kaza Maro, za 2-3 godini pak ke gi pleskaat real i pak ke placat site madrigjani ... se vo svoe vreme...


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 19:31
FC Chelsea-FC Porto-1

Olympique Lyon-AS Roma-1

FC Liverpool FC Barcelona-x

FC Valencia Inter -2

AC Milan Celtic -1

FC Arsenal PSV Eindhoven-1

Manchester United OSC Lille-1

Bayern München Real Madrid-2


eve gi moite tipoviBig%20smile






-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: angelina
Датум на внесување: 07.Март.2007 во 20:18
morientes, zlatce moe, odat vo drugi krug.
steta za barca, ama barem od liverpool gubia


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 07.Март.2007 во 22:51
Ajdeee, otidoa Real M! Kako sto ocekuvavBig%20smile! Ne tolku za real, ama za Arsenal mi pukna jak merak! Ic ne gi sakam!DeadDead

-------------


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 08.Март.2007 во 01:17
real ejjjj... abe arsenal ima mladi igraci ali bez henry t.e. na klupa vo CL .. preteruva i wenger


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 08.Март.2007 во 14:07
sea stvarno neznam za kogo da navivam...anglicanive ama ic ne gi trpam,bayern münchen>>>FACKOFF!!!,italijancite taka i taka moozez u lulka da gi puses taka da ostanuva samo PSV-the flying dutchman!!!!Big%20smileLOLLOLLOLLOL

-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 08.Март.2007 во 17:51
mnogu mi e krivo za real ejCrybas sega karlos morase da naprai kiksCryama mene bar za arsenal mi bese mnogu milo koga vidov deka ispadnaa

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: морски
Датум на внесување: 08.Март.2007 во 18:21
When you walk through a storm
Hold your head up high
And don't be afraid of the dark
At the end of the storm
Is a golden sky
And the sweet silver song of a lark Walk on through the wind
Walk on through the rain
Tho' your dreams be tossed and blown
Walk on, walk on
With hope in your heart
And you'll never walk alone
You'll never walk alone Big%20smile


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 09.Март.2007 во 13:37
Bidna Zdrebkata eve ja :

Quarter-final draw:
Milan v Bayern Munich
PSV Eindhoven v Liverpool
Roma v Manchester United
Chelsea v Valencia

Ties to be played on 3/4 April and 10/11 April.

Semi-final draw:
Chelsea or Valencia v PSV Eindhoven v Liverpool
Roma or Manchester United v Milan or Bayern Munich

Ties to be played on 24/25 April and 1/2 May.


Moja prognoza dalje idat

Bayern

Liverpool

Man Utd

Valencia




-------------


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 09.Март.2007 во 13:52
p**ka im materina kako ne se najdoa dve anglicani u edna utakmica mamata nivna ostrovska......okej
ja bi rekol

bayern
psv (imat isktsvo vidovme i taman vtorata na gosti pak.)
manu
chelsea


-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Март.2007 во 13:59
Originally posted by Maro Maro напиша:

Bidna Zdrebkata eve ja :

Quarter-final draw: Milan v Bayern Munich PSV Eindhoven v Liverpool Roma v Manchester United Chelsea v Valencia

Se miselev deka ke se sretnat nekoi timovi od ista zemja, e kako vaka se se razminaa Da ne ima nesto novo, vo nacinot na izvlekuvanje?

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 11.Март.2007 во 19:18
real mestena bese a? epa aj ne placi be daj sooci se so realnosta deka ne gi biva!

baska da bese mesteno do sea ke im se raduvav na juve edno 10 pati LOL


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 12.Март.2007 во 00:05
abe aj sea sto zborite mesteno...ne se real glupi pa da mestat utakmica koja ke gi otfrli od liga na sampioniDead

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 13.Март.2007 во 11:52
Originally posted by Borce REAL Borce REAL напиша:

pa ne mozis da znaes dali e mesteno poso sekoja utakmica e mestat.

ajdeeeeee.....placenje....CryCryCry, Liga na shampioni e mestena, a? Koj k*r gledash togash liga na shampioni ako e mestena, ako ona e mesteno ...togas i spanija i anglija i italija se mesteni, pa koj takvo gledash fudbalDead, mi se povrakja od vakvi sranja....AMAN PRIZNAJ DEKA ZASLUZENO IZGUBJA REAL,...ustvari ne se zamaram kako sakas!

_________________________________________________________
Note : porakava e pisuvana vo afekt prostete ako nekoj navreduvam, samo malce sum razocaran od nekoi od fudbalskite fanovi niz MK!


-------------


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 13.Март.2007 во 16:38
abe ne znam dali citate vie so pisese pred toa pa so iskomentirav deka e mestena.
::::jas rekov deka e mozi mesteno so ne padnaa 2 angliski dvojki za toa.a za real ne kazav nisto kako so mozis da procitas i nikade ne gi spomnav.
a za toa dali zasluzija da izgubat ne e bitno.samo kazi mi kolku sansi imaa real na domasen teren samo se zeznaa so primija gol poslednite minuti isto kako i so barsa.ako me primea ke si odea ponataka.
a maro ko ke dojdi juventus so liga na sampioni togas ke mozis ti da mi kazuvas koj kako sto ok       SmileSmileSmilepozdravSmileSmileSmile


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 13.Март.2007 во 16:38
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

Bidna Zdrebkata eve ja :

Quarter-final draw: Milan v Bayern Munich PSV Eindhoven v Liverpool Roma v Manchester United Chelsea v Valencia

Se miselev deka ke se sretnat nekoi timovi od ista zemja, e kako vaka se se razminaa Da ne ima nesto novo, vo nacinot na izvlekuvanje?



-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 13.Март.2007 во 16:39
evo za sto ti vikav ako gi citas samo poslednite poraki ok greska moja.SmileSmileSmile

-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Русин
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:01
Милан ќе победи според мене!

-------------
http://asroma-addict.com/


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 02.Октомври.2007 во 20:25
Овде секоја недела ке ви ги казувам натпреварите и резултатите

Matchday 2 - 02 October 2007

GroupHome
Away

ELyon20:45Rangers

EStuttgart20:45Barcelonasnimka tv vo 23 : 30

FMan. United20:45Romavo zivo

FDynamo Kyiv20:45Sporting

GCSKA Moskva18:45
Fenerbahçe

GInternazionale20:45PSV

HSteaua20:45Arsenal

HSevilla20:45Slavia

rpcEndContent()

Matchday 2 - 03 October 2007

GroupHome
Away

ALiverpool20:45Marseille

ABeşiktaş20:45Porto

BValencia20:45Chelseasnimka na mTV 1

BRosenborg20:45Schalke

CLazio20:45Real Madridvo zivo na MTV

CBremen20:45Olympiacos

DCeltic20:45Milan

DBenfica20:45Shakhtar

  


i normalno primam tipovi...sega koga kladilnicite se zatvoreni... za najdobriot ke dobie nagradaголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 03.Октомври.2007 во 14:46
Lion neocekuvano zagubi so 3:0, od glazgov koj sto do ovaa pobeda dojde so odlicna igra kakvo dosega ne prikazale, ekomentarot na trenerrot na skotskiot viceshampion.

Barcelona duri vo vtoroto poluvreme go skrsi otporot na germanskiot shampion so golovite na Pujol i Messi. Iako dominiraa vo tekto na celiot natprevar i Stuttart imase svoi svetli momenti preku nivniot korpulenten napagjac Mario Gomez. Sepak Barsa bese posilen protivnik

Mancester so golot na Rouny vo vtoroto poluvreme go skrsi otporot na Rimjanite koi za razlika od lani odigraa odlicen natprevar i imaa za nijansa povekje sansi za gol od angliskiot sampion no na kraj zaminaa porazeni. Najdobar igrac na terenot do 80 minuta bese najnovot zasiluvanje na Man Jun NANI koj sto dojde vo Anglija od portugalskiot Sporting

Sporting so 2:1 gi pobedi ukraincite i gi osvoi trite boda koi im se mnogu vazni za opstanokot vo ligata na shampionite.. Za Dinamo ova e vtro poraz i im se namalija sansite za poseriozen uspeh vo sampionskata liga

CSKA : Fenerbahnce = 2:2

Inter : PSV = 2:0.. Ibro so dva gola ja spasi cesta na italijanskiot sampion koj sto pred 14 dena zagubi od tusrki fenerbahce

Steaua : Arsenal = 0:1. uste edna odlicna utakmica za topgjiite koi igraat kako da se preporodeni po zminuvanjeto na Anri

Sevilla: Slavija 4:2. Dali spansite ke se vratat na pobednickata serija ostanuva da vidime. Inaku odlicna utakmica za Kanute i vrakjanje na samodovebata  kaj  aktuelniot sampion na kupot na Uefa.



-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: ribizla
Датум на внесување: 03.Октомври.2007 во 21:40
Dobro e sto nekoj se setil da ja otvori temava...

-------------
-have a nice day!


Постирано од: ZOTE
Датум на внесување: 03.Октомври.2007 во 23:44
Пандев им покажа на Реал а и на цел свет што го гледаше дека е антички Македонец Само со ваква енергија и желба треба да игра секој наш играч за клуб или за репрезентација. Напред ПАНДЕВ!!!
 
Еве ги головите на Горан Pандев

Ремек дело природе Smile


http://in-direct.info/recent/1-1_Pandev_31/ - http://in-direct.info/recent/1-1_Pandev_31/
 
http://in-direct.info/recent/2-2_Pandev_73/ - http://in-direct.info/recent/2-2_Pandev_73/
 
 
 


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 01:38
Камо среќа да имавме уште еден како Пандев, па да ни пркнеше и репрезентацијата среќанамигнување

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 02:47
dadadada tolku me iznenadi sto ne mozam uste da se iznacudam ....bravos pandevмафтањебакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: ZOTE
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 15:16

Champions League MVP Profile: Goran Pandev (Lazio)

The Second Living Legend

Goran Pandev might not yet be a household name, but back in Macedonia he is regarded as his generation’s stand-alone soccer star, and on a par with Macedonian football legend Darko Pančev.

http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=435239 - http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=435239



Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 20:11
Najdobroto nesto sto ni se slucilo na RM po pobedata na NG(se salam i cinicen sum) e Goran Pandev...so dva prekrasni gola gi voznemiri milionerskite gazdi na real madrid i stana nacionalen heroj na minimum dve zemji...real lazio 2:2

Porto vo devedesettata minuta zabeleza minimalna pobeda nad turski fenerbahce so 1:0 strelec Quaresma.. 

MIlan izgubi za prvpat vo istorijata od Celtic so 2:1...Ostanuva losiot moment na sredbata koga navivac na skotskiot tim go povlece za uvo golmanot na Milan Dida za sto UEFA ke zapocne istraga i sigurno ke ima kazni za domakjinite

Liverpool i Werder neocekuvano zagubija na domasen teren so 0:1, odnosno 1:3  sto za Rafa Benitez bil najlos den vo negovoto trigodisno  menagjiranje so najtrofejniot tim na ostrovot....so ovie dve iznenaduvanja gi zbogatija kladilnicite

Shalke i Chelsea prvpat sezonava zaigraa na nivoto na koe sto treba da igraat vakvi golemi timovi i pobedija na gosti so 0:2  za Shalke so  Rosenborg i 1:2 za vice shampionot na Anglija protiv Valencija....

I uste edno iznenaduvanje Benfika zagubi od ukrainski Shahtjor so 0:1 so sto ukraincite predvodeni od hrvatot Srna se vekje so edna noga vo slednoto kolo od Championskata liga


..pozdrav i so novi informacii ke se cueme za 14 dena...
Komentirajte za Pandev koj sto vcera me napravi gord sto sum makedonec



-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 20:19

Daj boze se povekje vakvi napisi

The Second Living Legend

Goran Pandev might not yet be a household name, but back in Macedonia he is regarded as his generation’s stand-alone soccer star, and on a par with Macedonian football legend Darko Pančev. Pandev has followed in the footsteps of the former Golden Boot winner Pančev by moving to Italy, and it is there that he has grown in stature, allegedly even caught the eye of several major British clubs.

Early Years

Goran Pandev (Горан Пандев) was born on September 27, 1983 in Strumica, Yugoslavia. The town, which today has a population of around 55,000, is now part of FYR Macedonia and lies near the Bulgarian border. Pandev is one of its most famous sons.

Goran began his football career with home-town club FK Belasica Geras Cunev, breaking into the first team in the 2000/01 season. In 24 games he netted six times, and his performances in Macedonia’s top flight managed to attracted attention overseas. A dream move to Internazionale of Milan followed at the end of his first professional season at Belasica.



-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 00:58

Tuesday

Rangers - Barcelona

AS Roma - Sporting Lisbon

Dynamo Kiev - Man United

CSKA Moscow - Inter Milan (1830 CET)

Arsenal - Slavia Prague

Wednesday

Besiktas - Liverpool

Chelsea - Schalke

Rosenborg - Valencia

Real Madrid - Olympiakos

AC Milan - Shakhtar Donetsk






-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: Гонтра
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 15:12
ajde Milan neka go okrka od Ukraincite


-------------


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 16:19
Originally posted by Han Solo Han Solo напиша:

ajde Milan neka go okrka od Ukraincite


istipuvaj gi ajde ..... pozdrav....milan tesko da izgubi, kak igra, ama ke vidime


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 14:17
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17065 - CSKA - Inter Milan 1 - 2 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17065 -
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17042 - Rangers - Barcelona 0 - 0 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17042 -
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17041 - VfB Stuttgart - O. Lyon 0 - 2 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17041 -
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17054 - Dynamo - Man Utd. 2 - 4 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17054 -
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17053 - Roma - Sporting 2 - 1 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17053 -
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17066 - PSV - Fenerbahce 0 - 0 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17066 -
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17077 - Arsenal - Slavia Praha 7 - 0 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17077 -
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17078 - Sevilla - Steaua 2 - 1 http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17078 -

Strasna pobeda na Arsenal  koj dosega i vo prvenstoto i vo LS nema poraz...idlicna igra i na Mancester kade sto  Roney e vlezen vo odlicna forma...edinstevno iznenaduvanje e neresenio rezulatat na Barca i PSV  koi igraa na gosti, dodeka Lyon povtorno se vraka vo forma a posebno negoviot mlad napagac 19-godisniot Benzema.


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 14:19
za vecer  24.10.2007

http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=16994 - Besiktas - Liverpool 24/10 - 20:45
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=16993 - Marseille - Porto 24/10 - 20:45
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17005 - Chelsea - Schalke 04 24/10 - 20:45
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17006 - Rosenborg - Valencia 24/10 - 20:45
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17017 - Real Madrid - Olympiakos 24/10 - 20:45
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17018 - SV Werder Bremen - Lazio 24/10 - 20:45 live MTV
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17030 - Benfica - Celtic 24/10 - 20:45
http://www.goal.com/en/Partita.aspx?IdPartita=17029 - Milan - Shakhtar 24/10 - 20:45



-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 26.Октомври.2007 во 16:50
E http://www.uefa.com/footballeurope/club=50107/competition=1/index.html - Stuttgart 0-2 http://www.uefa.com/footballeurope/club=5312/competition=1/index.html - Lyon

E http://www.uefa.com/footballeurope/club=50121/competition=1/index.html - Rangers 0-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50080/competition=1/index.html - Barcelona

F http://www.uefa.com/footballeurope/club=52723/competition=1/index.html - Dynamo Kyiv 2-4 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52682/competition=1/index.html - Man. United

F http://www.uefa.com/footballeurope/club=50137/competition=1/index.html - Roma 2-1 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50149/competition=1/index.html - Sporting

G http://www.uefa.com/footballeurope/club=54266/competition=1/index.html - CSKA Moskva 1-2 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50138/competition=1/index.html - Internazionale

G http://www.uefa.com/footballeurope/club=50062/competition=1/index.html - PSV 0-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52692/competition=1/index.html - Fenerbahçe

H http://www.uefa.com/footballeurope/club=52714/competition=1/index.html - Sevilla 2-1 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50065/competition=1/index.html - Steaua

H http://www.uefa.com/footballeurope/club=52280/competition=1/index.html - Arsenal 7-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52498/competition=1/index.html - Slavia


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 26.Октомври.2007 во 16:51

Top scorers

PlayerValueMin.Club
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=38901/index.html - Ruud van Nistelrooy 3270'Real Madrid
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=70072/index.html - Cesc Fabregas 3270'Arsenal
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=63706/index.html - Cristiano Ronaldo 3267'Man. United
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=63891/index.html - Wayne Rooney 2252'Man. United
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=72770/index.html - Deivid 2244'Fenerbahçe
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=93279/index.html - Theo Walcott 290'Arsenal
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=53130/index.html - Robin van Persie 2178'Arsenal
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=13127/index.html - Clarence Seedorf 2255'Milan
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=66414/index.html - David Villa 2180'Valencia
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=95841/index.html - Luis Fabiano 2226'Sevilla
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=34340/index.html - Cristiano Lucarelli 2250'Shakhtar
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=38888/index.html - Frédéric Kanouté 2251'Sevilla
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=70482/index.html - Didier Drogba 2180'Chelsea
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=101668/index.html - Robinho 2111'Real Madrid
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=43819/index.html - Alberto Gilardino 294'Milan
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=61691/index.html - Luciano Galletti 2252'Olympiacos
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=58953/index.html - Hugo Almeida 2201'Bremen
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=105963/index.html - Boubacar Sanogo 2168'Bremen
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=95803/index.html - Lionel Messi 2268'Barcelona
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=101675/index.html - Lucho González 2270'Porto
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=59217/index.html - Zlatan Ibrahimović 2270'Internazionale
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=94885/index.html - Vágner Love 2180'CSKA Moskva
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=52148/index.html - Goran Pandev 2249'Lazio
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=26583/index.html - Raúl González 2264'Real Madrid
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=66634/index.html - Christian Manfredini 1160'Lazio
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=62929/index.html - Miloš Krasić 1270'CSKA Moskva
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=106027/index.html - Jô 1270'CSKA Moskva
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=57943/index.html - Kevin k*ranyi 1180'Schalke
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=66713/index.html - Jermaine Jones 1264'Schalke
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=15936/index.html - Nuno Gomes 172'Benfica


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: Гонтра
Датум на внесување: 27.Октомври.2007 во 00:33

Штета Пандев што не даде гол во Бремен,а дали приметивте или се лажам дека под дресот носеше маица со ликот на Тоше(приметив кога беше испотен).Иако имаше жолт картон претходно,знам дека гарант ќе го соблечеше дресот или барем ке го ставеше на глава ако дадеше гол,а од таа слика ќе се наежеше секој Македонец.



-------------


Постирано од: the king
Датум на внесување: 27.Октомври.2007 во 20:11
turcive se mnogu jaki be godinava????

-------------
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 29.Октомври.2007 во 16:25
da se soglasuvam mozat da stignat vo vtora faza ...ke vidime 


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: fantomX
Датум на внесување: 31.Октомври.2007 во 23:23

Фенербахче изненади многу, и Розенборг. Другиве скоро очекувано



Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 19:39

Matchday 4 - 07 November 2007

GroupHome
Away

E http://www.uefa.com/footballeurope/club=5312/competition=1/index.html - Lyon 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50107/competition=1/index.html - Stuttgart

E http://www.uefa.com/footballeurope/club=50080/competition=1/index.html - Barcelona 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50121/competition=1/index.html - Rangers

F http://www.uefa.com/footballeurope/club=52682/competition=1/index.html - Man. United 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52723/competition=1/index.html - Dynamo Kyiv

F http://www.uefa.com/footballeurope/club=50149/competition=1/index.html - Sporting 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50137/competition=1/index.html - Roma

G http://www.uefa.com/footballeurope/club=50138/competition=1/index.html - Internazionale 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=54266/competition=1/index.html - CSKA Moskva

G http://www.uefa.com/footballeurope/club=52692/competition=1/index.html - Fenerbahçe 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50062/competition=1/index.html - PSV

H http://www.uefa.com/footballeurope/club=50065/competition=1/index.html - Steaua 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52714/competition=1/index.html - Sevilla

H http://www.uefa.com/footballeurope/club=52498/competition=1/index.html - Slavia 20:45 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52280/competition=1/index.html - Arsenal

rpcEndContent()

Matchday 4 - 06 November 2007

GroupHome
Away

A http://www.uefa.com/footballeurope/club=7889/competition=1/index.html - Liverpool 8-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50157/competition=1/index.html - Beşiktaş

A http://www.uefa.com/footballeurope/club=50064/competition=1/index.html - Porto 2-1 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52748/competition=1/index.html - Marseille

B http://www.uefa.com/footballeurope/club=52268/competition=1/index.html - Valencia 0-2 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52806/competition=1/index.html - Rosenborg

B http://www.uefa.com/footballeurope/club=57388/competition=1/index.html - Schalke 0-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52914/competition=1/index.html - Chelsea

C http://www.uefa.com/footballeurope/club=52973/competition=1/index.html - Lazio 2-1 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50040/competition=1/index.html - Bremen

C http://www.uefa.com/footballeurope/club=2610/competition=1/index.html - Olympiacos 0-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50051/competition=1/index.html - Real Madrid

D http://www.uefa.com/footballeurope/club=50050/competition=1/index.html - Celtic 1-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50147/competition=1/index.html - Benfica

D http://www.uefa.com/footballeurope/club=52707/competition=1/index.html - Shakhtar 0-3 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50058/competition=1/index.html - Milan

Strasen napad od liverpool...a shalke trebase da pobedi...drugite taka...taka



-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 08.Ноември.2007 во 18:42
pa da osven arsenal i roma koja trebase da pobedi tuka se negde...pz

-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 13:16

Pocna vtorata runda eve gi moznite parovi, zdrepkata e vo petok...pz



Teams and possible opponents:

Arsenal

Barcelona
Real Madrid
AC Milan
Inter Milan
FC Porto

Liverpool

Barcelona
Real Madrid
Sevilla
AC Milan
Inter Milan

Manchester United

Olympiakos
Schalke
Fenerbahce
Celtic
Lyon

Chelsea

Olympiakos
Roma
Fenerbahce
Celtic
Lyon

Barcelona

Arsenal
Liverpool
Roma
Olympiakos
Schalke
Fenerbahce
Celtic

Real Madrid

Arsenal
Liverpool
Roma
Lyon
Schalke
Fenerbahce
Celtic

Sevilla

Olympiakos
Liverpool
Roma
Lyon
Schalke
Fenerbahce
Celtic

Schalke

Barcelona
Real Madrid
Sevilla
Manchester United
AC Milan
Inter Milan
Porto

AC Milan

Arsenal
Liverpool
Lyon
Schalke
Fenerbahce
Olympiakos

Inter Milan

Arsenal
Liverpool
Lyon
Schalke
Celtic
Olympiakos


AS Roma

Barcelona
Real Madrid
Sevilla
Chelsea
Porto


Porto

Olympiakos
Arsenal
Roma
Lyon
Schalke
Fenerbahce
Celtic

Lyon

Real Madrid
Sevilla
Manchester United
Chelsea
AC Milan
Inter Milan
Porto

Olympiakos

Barcelona
Sevilla
Manchester United
Chelsea
AC Milan
Inter Milan
Porto

Celtic

Real Madrid
Barcelona
Sevilla
Manchester United
Chelsea
Inter Milan
Porto

Fenerbahce

Real Madrid
Sevilla
Manchester United
Chelsea
AC Milan
Barcelona
Porto



-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 23:45
Arsenal i Roma imaat najteski, a ManU najlesni mozni protivnici>

Arsenal

Barcelona
Real Madrid
AC Milan
Inter Milan
FC Porto

AS Roma

Barcelona
Real Madrid
Sevilla
Chelsea
Porto

Manchester United

Olympiakos
Schalke
Fenerbahce
Celtic
Lyon


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 16:23
барса-селтик
манчестер-лион
челзи-олимпиакос
реал-рома

-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 17:13
http://www.uefa.com/footballeurope/club=57388/competition=1/index.html - Schalke - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50064/competition=1/index.html - Porto http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301889/index.html - 19/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301901/index.html - 05/03 »
http://www.uefa.com/footballeurope/club=50137/competition=1/index.html - Roma - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50051/competition=1/index.html - Real Madrid http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301891/index.html - 19/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301895/index.html - 05/03 »
http://www.uefa.com/footballeurope/club=2610/competition=1/index.html - Olympiacos - http://www.uefa.com/footballeurope/club=52914/competition=1/index.html - Chelsea http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301893/index.html - 19/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301897/index.html - 05/03 »
http://www.uefa.com/footballeurope/club=7889/competition=1/index.html - Liverpool - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50138/competition=1/index.html - Internazionale http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301890/index.html - 19/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301902/index.html - 11/03 »
http://www.uefa.com/footballeurope/club=50050/competition=1/index.html - Celtic - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50080/competition=1/index.html - Barcelona http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301887/index.html - 20/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301899/index.html - 04/03 »
http://www.uefa.com/footballeurope/club=5312/competition=1/index.html - Lyon - http://www.uefa.com/footballeurope/club=52682/competition=1/index.html - Man. United http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301888/index.html - 20/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301900/index.html - 04/03 »
http://www.uefa.com/footballeurope/club=52692/competition=1/index.html - Fenerbahçe - http://www.uefa.com/footballeurope/club=52714/competition=1/index.html - Sevilla http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301894/index.html - 20/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301898/index.html - 04/03 »
http://www.uefa.com/footballeurope/club=52280/competition=1/index.html - Arsenal - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50058/competition=1/index.html - Milan http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301892/index.html - 20/02 » http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15106/match=301896/index.html - 04/03 »


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 17:21

Top scorers

PlayerValueMin.Club
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=59217/index.html - Zlatan Ibrahimović 5444'Internazionale
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=63706/index.html - Cristiano Ronaldo 5447'Man. United
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=38888/index.html - Frédéric Kanouté 4521'Sevilla
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=72594/index.html - Liedson 4540'Sporting
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=95841/index.html - Luis Fabiano 4368'Sevilla
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=70482/index.html - Didier Drogba 4338'Chelsea
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=52148/index.html - Goran Pandev 4429'Lazio
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=31484/index.html - Steven Gerrard 4523'Liverpool
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=38901/index.html - Ruud van Nistelrooy 4523'Real Madrid
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=24353/index.html - Filippo Inzaghi 4291'Milan
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=101668/index.html - Robinho 4373'Real Madrid
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=95803/index.html - Lionel Messi 4448'Barcelona
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=52077/index.html - Mirko Vučinić 3273'Roma
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=101675/index.html - Lucho González 3441'Porto
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=62588/index.html - Mario Gómez 3360'Stuttgart
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=30048/index.html - Yossi Benayoun 3372'Liverpool
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=26583/index.html - Raúl González 3534'Real Madrid
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=105963/index.html - Boubacar Sanogo 3348'Bremen
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=93321/index.html - Karim Benzema 3436'Lyon
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=48746/index.html - Peter Crouch 3191'Liverpool
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=58686/index.html - Fernando Torres 3346'Liverpool
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=68721/index.html - Ryan Babel 3305'Liverpool
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=61691/index.html - Luciano Galletti 3522'Olympiacos
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=13461/index.html - Ieroklis Stoltidis 3540'Olympiacos
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=29267/index.html - Darko Kovačević 3250'Olympiacos
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=61534/index.html - Juninho Pernambucano 3535'Lyon
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=94885/index.html - Vágner Love 3270'CSKA Moskva
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=70072/index.html - Cesc Fabregas 3326'Arsenal
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=1905150/index.html - Óscar Cardozo 3438'Benfica
http://www.uefa.com/competitions/UCL/players/player=34340/index.html - Cristiano Lucarelli 3520'Shakhtar


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 19:58
дајте ваков податок за уефа

-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 05.Март.2008 во 16:28

First knockout round


Agg.


http://www.uefa.com/footballeurope/club=57388/competition=1/index.html - Schalke - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50064/competition=1/index.html - Porto

http://www.uefa.com/footballeurope/club=50137/competition=1/index.html - Roma - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50051/competition=1/index.html - Real Madrid

http://www.uefa.com/footballeurope/club=2610/competition=1/index.html - Olympiacos - http://www.uefa.com/footballeurope/club=52914/competition=1/index.html - Chelsea

http://www.uefa.com/footballeurope/club=7889/competition=1/index.html - Liverpool - http://www.uefa.com/footballeurope/club=50138/competition=1/index.html - Internazionale

http://www.uefa.com/footballeurope/club=50050/competition=1/index.html - Celtic 2-4 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50080/competition=1/index.html - Barcelona

http://www.uefa.com/footballeurope/club=5312/competition=1/index.html - Lyon 1-2 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52682/competition=1/index.html - Man. United

http://www.uefa.com/footballeurope/club=52692/competition=1/index.html - Fenerbahçe (3-2p) 5-5 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52714/competition=1/index.html - Sevilla

http://www.uefa.com/footballeurope/club=52280/competition=1/index.html - Arsenal 2-0 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50058/competition=1/index.html - Milan


Turcite mnogu jaki....a i odlicna igra na arsenal






-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: ShumadinChe
Датум на внесување: 06.Март.2008 во 02:42

http://www.uefa.com/footballeurope/club=57388/competition=1/index.html - Schalke 0 - 1 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50064/competition=1/index.html - Porto

http://www.uefa.com/footballeurope/club=50137/competition=1/index.html - Roma 2 - 1 http://www.uefa.com/footballeurope/club=50051/competition=1/index.html - Real Madrid

http://www.uefa.com/footballeurope/club=2610/competition=1/index.html - Olympiacos 0 - 3 http://www.uefa.com/footballeurope/club=52914/competition=1/index.html - Chelsea

 
изненадување Real Madrid изненадувањезбунетост


-------------
Nothing Remains !!


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 13.Март.2008 во 01:11
Јас мислам дека нај голема изненадувачка екипа е Фенербахче.. Турците нај опасни играт.....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 14.Март.2008 во 17:09
1/4 Finale Liga na Shampioni.

01.04.08 AS Rom - Manchester United 20.45
01.04.08 Schalke 04 - Fc Barcelona     20.45
02.04.08 Fenerbahce - Chelsea London   20:45
02.04.08 Arsenal London - Liverpool    20:45





1/4 Finale Uefa Cup.

03.04.08   Fiorentina - PSV Eindhoven      20.45
03.04.08   Rangers - Sporting Lissabon 20:45
03.04.08   Bayern München - Getafe      20:45
03.04.08   Leverkusen - St. Petersburg 20:45





Постирано од: ekspert
Датум на внесување: 14.Март.2008 во 19:12
zdr. znes so misleam chelsea na izgled ima slab protivnik ama mislam deka so igrata koja ja pokazuva fenerbahce ke bide tesko za fenerbahce igrat 6-7 brazilci a i trenerot zico e brazilec... i plus toa fenerbahce ja mina na sevilja koja e mnogu dobra ekipa. no da se znae Fenerbahce neguva napagacki fudbal i postignuva mnogu golovi. Arsenal- Liverpool ke ima dobar fudbal. Arsenal ima odlicen tim koj e na 1vo mesto vo Premier ligata, a pak liverpool sekoja sezona se slabi vo ligta a vo l.s irat dobro i sekoja sezona tie se vo vorma tokmu koga se igra vtoriot del od l.s ke bide interesno. Shalke04-Barca.. mislam deka odi ponatamu barca ovoj tim na barca ke prorabot koga togas.. zamislete go samo ranaldinho da zaigra vo vistinska forma, no tuka e messi eto'o henry igraci od prva klasa.. Mislam deka ovaa sezona BARCA e PRVAK.. Man.udt- roma mislam deka ke mine roma i ke se odmazdi za lanskite 7-1 . roma ima dobar tim i igrat odlicno .....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:38
AS Rom - Manchester United 0-2
Schalke 04 - Fc Barcelona   0-1

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 22:54
Arsenal - Liverpool     1 - 1     
Fenerbahce - Chelsea    2 - 1     

-------------



Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 22:57

 Fenerbahce2  Chelsea1    leleee Fenerbahce gi turi vtoroto poluvreme Chelsea ne znaese kade e topkata.... Turcite pokazaja deka stvarno se mnogu opasni....



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 03.Април.2008 во 23:07
1/4 Finale Uefa Cup.

Bayer Leverkusen 1 - 4     Zenit St. Petersburg
Bayern Munich      1 - 1     Getafe
Fiorentina      1 - 1     PSV Eindhoven
Rangers               0 - 0     Sporting Lisbon


Katastrofa Bayern

-------------



Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 04.Април.2008 во 00:14
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

1/4 Finale Uefa Cup.

Bayer Leverkusen 1 - 4     Zenit St. Petersburg
Bayern Munich       1 - 1     Getafe
Fiorentina       1 - 1     PSV Eindhoven
Rangers               0 - 0     Sporting Lisbon


Katastrofa Bayern

играа како просечна Македонска екипа

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 04.Април.2008 во 18:30
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

1/4 Finale Uefa Cup.

Bayer Leverkusen 1 - 4     Zenit St. Petersburg
Bayern Munich       1 - 1     Getafe
Fiorentina       1 - 1     PSV Eindhoven
Rangers               0 - 0     Sporting Lisbon


Katastrofa Bayern


Nemaa sreca be drugar!!!

Inaku Fenomenalno Igraa!!

No znais so,Bayern ovaa god,se Naucil na gisti da drobet,po 5,6 gola!!!
Pas toa ke gi snajde ovie Getafovci!!!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 04.Април.2008 во 19:17
kako be fenomenalno, tapa bea poslabo duri nemozes da odigras!!!!!

nemozat getafe doma da go nadigraat i primaat vo posledna minuta gol!!!!! vo vtoro poluvreme edna akcija ne napravija kako sto treba

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 09.Април.2008 во 22:40
FT     Chelsea     2 - 0     Fenerbahce
FT     Liverpool     4 - 2     Arsenal

FT     Barcelona     1 - 0     Schalke
FT     Manchester U.     1 - 0     AS Roma

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 11.Април.2008 во 17:33
1/4 Finale Uefa Cup.


Bayer Leverkusen 1 - 4     Zenit St. Petersburg
Bayern Munich       1 - 1     Getafe
Fiorentina       1 - 1     PSV Eindhoven
Rangers               0 - 0     Sporting Lisbon


Zenit St. Petersburg 0 - 1 Bayer Leverkusen
Getafe     3 - 3    Bayern Munich
PSV Eindhoven     0 - 2 Fiorentina
Sporting Lisbon     0 - 2 Rangers

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 11.Април.2008 во 17:34
1/2 Finale Liga na shampioni

Barcelona - Manchester United
Chelsea - Liverpool


1/2 Finale Uefa Cup

Bayern - Zenit St. Petersburg
Rangers - Fiorentina

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 30.Април.2008 во 23:44
Manchester United - Barcelona   1-0

Chelsea - Liverpool   3-2

-------------



Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 02:15
FInale
 
ManUntd - Chelsea


-------------


Постирано од: Halid ibn Velid
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 21:00
Zenit-Bayern Munchen-4-0

-------------
Хасан ел-Басри рекол:О Човече,ти си само збир на Денови,кога денот ќе замине и дел од твоето тело заминуват!!


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 21:12
ne mi se komentira inace do utre ke pisuvam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Мај.2008 во 21:26
лутина-доволно е едно нели

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk