IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - УЕФА Лига на Шампиони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

УЕФА Лига на Шампиони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 414243
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2015 во 14:32
1. Мислам дека тука понатаму оди Атлетико бидејќи на Кико ќе му падне формата (ќе ја подигне подоцна против Елче, Гранада, Леванте...)

2. Тука Песеже нема што да бара против Барса, јас имам обичај да кажам ако некој спортист вреди игра(л) за Барса, тука спаѓаат и нашите Кире Лазаров и Влатко Илиевски...

3. Не верувам во изненадување на Порто, но се` е можно, лопта је округла...

4. Освен Грејс Кели како една од моите омилени ретро глумици не гледам некоја посебна причина зошто би навивал за Монако...

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:28
Јувентус - Реал Мадрид 2:1

Една битка извојуваа, но како и дали ќе ја добијат војната до крај ....

Клучно беше тоа што Џиџи не сакаше да го гледа изведувањето на пеналот, да гледаше сигурно ќе промашеа ... голема насмевкаплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:31
Добар меч, мислам дека најреално требаше да заврши 2 : 2 .
Реал некоако многу подобри
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:33
Дефинитивно среќата не им беше наклонета, имаат време за поправен ... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:46
Мислам дека Реал ако ја повтори вчерашата игра ќе си победи глатко во Мадрид.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 07:42
Барселона - Баерн 3:0 

Ги решија во две минути со двата гола на Меси. Третиот на Неимар беше само јаготка на шлагот. 
Човек би помислил дека по толку промашувања психички ќе паднат ама Барса е тоа бе .... убава предност пред реваншот. 
Секако не треба да се отпишуваат германците ама се повеќе ми се чини дека првпат ќе гледаме Ел Класико во финалето на ЛШ ... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 10:33
Тешко дека Баерн ќе анулира ваков резултат, ептен тешко.
Фудбалот е непредвидлива игра, ама мислам дека три гола разлика се многу, да останење 2-0 ќе имаа шанси ама вака тикви.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2015 во 17:49
Да играа вака и на минатиот натпревар ќе и кажевме „Чао“ на Барса .... 

Секоја чест на фудбалерите на Баерн, само германците играат до последната минута дури и кога се е изгубено ... не вреден

Баерн Минхен - Барселона 3:2 

Барселона е првиот финалист за оваа година ( во најава Ел Класико во финале на ЛШ и тоа за првпат голема насмевка)
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2015 во 22:49
Juventus e vtoriot finalist...
Sp do. ronaldo
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2015 во 23:27
Јбг ... ова мора да го кажам па колку и да ми е тешко ... голема насмевкаплазење

Јувентус е вториот финалист сосема заслужено, играта на Реал беше очајна иако нели во  нивните редови се ѕвезда до ѕвезда ....  Точно е дека имаа повеќе шанси, точно е дека наидоа на италијанското „катанаџо“ но нема оправдување за ова вечерва ... 
Ја изгубија Примера, сега и ЛШ, не е баш сјајна сезонава за Анчелоти, прашање на време е кога ќе почнат да му мавтаат со бели шамивчиња голема насмевка

Жал ми е само што веројатно нема да гледаме многу возбудливо финале, за кое Барса веќе со една рака го држи пехарот ... 

Реал Мадрид - Јувентус 1:1 

П.С. Не видов бе, Кики плачеше на крајот или не?! голема насмевкаплазење

П.П.С. Ли има уште снага во Џиџи, ќе си го гледам и во финале газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2015 во 14:20
Финалето на ЛШ - Берлин 2015 заврши. 

Јувентус - Барса 1:3 (Мората - Ракитиќ,Суарез и Неимар)

Се на се убава утакмица. Имаше дискутабилен недосуден пенал за Јувентус, имаше неуспешна „Божја рака“ на Неимар но нивото на судење на судиите од Турција беше за секоја пофалба. 
Меси остана без погодок во финалето, Џиџи (за жал голема насмевка) не го крена пехарот, Пике си ја зеде мрежата (си ја исече фино лепоголема насмевка) ... но резултатот беше очекуван. 
Иниеста беше прогласен за - мен оф д меч - 

Толку за оваа година .... 

Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2016 во 12:16
Волфсбург -Реал М
Баерн -Бенфика
Барса -Атлетико
ПСЖ-Ман Сити
5 и 6 април реванши на 12 и 13 април
Кон врв
spirko Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Јули.2016
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spirko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2016 во 07:55
Динамо-Вардар денес на Телма
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 414243
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.